Top 100 firme — Energie electrică și gaze după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2021
422 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 33,4 %, iar liderul atinge 707 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ENGIE ENERGY MANAGEMENT ROMANIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 707 %▲ 1.911,5 % | ▲ 1.911,5 % | 23,9 mil. RON | |
| 2 | 2.GREEN GRID SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 530,4 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 3,3 mil. RON | |
| 3 | 3.REINVENIO POWER GROUP SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 315,8 %▲ 104,3 % | ▲ 104,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 4 | 4.PIPE TECHNOLOGY SRL▲ 1 | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 242,7 %▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | -530,8 K RON | |
| 5 | 5.PHOTOVOLTAIC GREEN PROJECT SRL▲ 81 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 168,4 %▲ 80,2 % | ▲ 80,2 % | 24,7 mil. RON | |
| 6 | 6.GREEN ENERGY GRUP S.A.▲ 73 | Sat Bobda, Comuna Cenei, Timiş | 128,9 %▲ 613,7 % | ▲ 613,7 % | 4,2 mil. RON | |
| 7 | 7.ENERGY TECH ENTERA S.R.L.▲ 35 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 121,6 %▲ 192,4 % | ▲ 192,4 % | 4,4 mil. RON | |
| 8 | 8.GENERAL ENERGETIC S.R.L.nou | Sat Stejaru, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 114,5 %▲ 501.024,3 % | ▲ 501.024,3 % | -5,6 mil. RON | |
| 9 | 9.MASIN ENERGY SRL▲ 55 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 113,6 %▲ 342 % | ▲ 342 % | 573,6 K RON | |
| 10 | 10.DISTRIGAZ VEST SA▲ 20 | Municipiul Oradea, Bihor | 93,5 %▲ 160,2 % | ▲ 160,2 % | 27,8 mil. RON | |
| 11 | 11.MAYA GIA PROD SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 88,1 %▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | -951,9 K RON | |
| 12 | 12.N.E.G.-PROJECT 1 SRL▲ 31 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 87,5 %▲ 110,7 % | ▲ 110,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 13 | 13.CONARG REAL ESTATE S.A.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 86,9 %▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | -4,7 mil. RON | |
| 14 | 14.N.E.G.-PROJECT TWO SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 85,6 %▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | -634,5 K RON | |
| 15 | 15.IVY GRID SRL▲ 38 | Municipiul Craiova, Dolj | 84,9 %▲ 87,6 % | ▲ 87,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 16 | 16.ROMKUMULO SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 75,2 %▲ 370,1 % | ▲ 370,1 % | 3,8 mil. RON | |
| 17 | 17.SPECTRUM TECH SRL▲ 248 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 74 %▲ 171,8 % | ▲ 171,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 18 | 18.RELEVART SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 72 %▲ 115,7 % | ▲ 115,7 % | 208,2 K RON | |
| 19 | 19.ASERNIA SOLAR SRL▲ 42 | Municipiul Oradea, Bihor | 71,4 %▼ 51 % | ▼ 51 % | 1,9 mil. RON | |
| 20 | 20.HIDROART SRL▲ 25 | Loc. Aleşd, Oraş Aleşd, Bihor | 70,9 %▲ 135,6 % | ▲ 135,6 % | 656,2 K RON | |
| 21 | 21.IDROSEI S.R.L.▲ 4 | Sat Aştileu, Comuna Aştileu, Bihor | 70,7 %▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 3,3 mil. RON | |
| 22 | 22.GETICA 95 COM SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 70,4 %▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 34,2 mil. RON | |
| 23 | 23.GREEN TEHNIC SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 70,1 %▲ 212,4 % | ▲ 212,4 % | 3,1 mil. RON | |
| 24 | 24.GAMA & DELTA ENERGY SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 65,6 %▲ 507,6 % | ▲ 507,6 % | -3,9 mil. RON | |
| 25 | 25.ENERGO REŢELE SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 65,6 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 42 K RON | |
| 26 | 26.TIS ENERGY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 65,5 %▲ 531 % | ▲ 531 % | -2,1 mil. RON | |
| 27 | 27.SIMICO PROD FACTORY S.R.L.▲ 8 | Oraş Voluntari, Ilfov | 64,3 %▲ 55,7 % | ▲ 55,7 % | -1,1 mil. RON | |
| 28 | 28.MVM FUTURE ENERGY TECHNOLOGY SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 62,7 %▲ 297,8 % | ▲ 297,8 % | 3,9 mil. RON | |
| 29 | 29.BIO VOLT SRL▼ 2 | Sat Ucea de Sus, Comuna Ucea, Braşov | 61,3 %▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | -2,2 mil. RON | |
| 30 | 30.ACV SOLAR TECHNOLOGY SRL▲ 210 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 61,3 %▲ 331,9 % | ▲ 331,9 % | -4,8 mil. RON | |
| 31 | 31.ALTER MAN ENGINEERING SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 59,8 %▼ 70,8 % | ▼ 70,8 % | 2,3 mil. RON | |
| 32 | 32.EOL ENERGY SRL▲ 75 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 59,5 %▲ 123,8 % | ▲ 123,8 % | 311,7 K RON | |
| 33 | 33.HIDRO CLEAR FĂGĂRAŞ SRL▼ 29 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 59,1 %▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 4 mil. RON | |
| 34 | 34.ECOTERRA BIOGAS S.R.L.▲ 93 | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 58,4 %▲ 87 % | ▲ 87 % | 338 K RON | |
| 35 | 35.TCV IMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 58,2 %▲ 513,6 % | ▲ 513,6 % | -2,2 mil. RON | |
| 36 | 36.MERONERG SRLnou | Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi, Ilfov | 57,9 %▲ 186,2 % | ▲ 186,2 % | 2,1 mil. RON | |
| 37 | 37.RESIDENT SOLAR SRL▲ 18 | Municipiul Oradea, Bihor | 57,7 %▼ 62,2 % | ▼ 62,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 38 | 38.CENTRALA ELECTRICĂ DE TERMOFICARE ARAD SA ( C.E.T.ARAD)▲ 153 | Municipiul Arad, Arad | 56,7 %▲ 49 % | ▲ 49 % | -69,8 mil. RON | |
| 39 | 39.CAMPUS SOLAR SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 56,7 %▲ 47,6 % | ▲ 47,6 % | 105,2 K RON | |
| 40 | 40.SUN TERMINAL SRL▲ 106 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 56,4 %▲ 89,4 % | ▲ 89,4 % | 3,6 mil. RON | |
| 41 | 41.SUN PARTNERS SRL▲ 40 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 56,3 %▲ 76,9 % | ▲ 76,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 42 | 42.DISTRIBUȚIE ENERGIE ELECTRICĂ ROMANIA S.A.▲ 175 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 52,8 %▲ 228,6 % | ▲ 228,6 % | -140,7 mil. RON | |
| 43 | 43.XPV S.A.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 52,5 %▲ 200,9 % | ▲ 200,9 % | 13,1 mil. RON | |
| 44 | 44.SOLEK PROJECT DZETA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 52,1 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | -260,6 K RON | |
| 45 | 45.ENERGY DISTRIBUTION SERVICES SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 52 %▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 67,5 mil. RON | |
| 46 | 46.STOCK ENERGY SRL▲ 60 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 51,8 %▲ 60,3 % | ▲ 60,3 % | 251 K RON | |
| 47 | 47.NORD SOLAR DOBA SRL▲ 157 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 51,6 %▲ 260,5 % | ▲ 260,5 % | 6,2 mil. RON | |
| 48 | 48.NOVA POWER & GAS S.A.▲ 27 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 50,7 %▲ 94,9 % | ▲ 94,9 % | -28,2 mil. RON | |
| 49 | 49.INGKA INVESTMENTS RENEWABLE ENERGY ROMANIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 50,5 %▲ 229,7 % | ▲ 229,7 % | 78,4 mil. RON | |
| 50 | 50.GREENTECH ENERGY & RECYCLING SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 50,5 %▲ 283,9 % | ▲ 283,9 % | 345,6 K RON | |
| 51 | 51.ELCATA MHC SRL▲ 18 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 50 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 987,8 K RON | |
| 52 | 52.HYDROTECH ELECTRIC SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 47,8 %▲ 117,9 % | ▲ 117,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 53 | 53.FINAS PROJECT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 47,6 %▲ 364,3 % | ▲ 364,3 % | -555,8 K RON | |
| 54 | 54.SUNSOLEO S.R.L.▲ 11 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 47,2 %▲ 101,4 % | ▲ 101,4 % | 535,7 K RON | |
| 55 | 55.DELTA & ZETA ENERGY SRL▲ 226 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 46,9 %▲ 151,7 % | ▲ 151,7 % | -4,6 mil. RON | |
| 56 | 56.BIOENERGY GREEN PODARI SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 46,7 %▲ 371,9 % | ▲ 371,9 % | 780,2 K RON | |
| 57 | 57.ELEMCO PLUS SRL▼ 51 | Sat Turda, Comuna Mihai Bravu, Tulcea | 46,4 %▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 864,4 K RON | |
| 58 | 58.MWM ENERGY CONSTRUCT S.R.L.▼ 32 | Sat Buturugeni, Comuna Buturugeni, Giurgiu | 45,3 %▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 770,9 K RON | |
| 59 | 59.RIG BIOMASS SRL▲ 3 | Sat Tarcău, Comuna Tarcău, Neamţ | 45,2 %▲ 105,3 % | ▲ 105,3 % | -971,8 K RON | |
| 60 | 60.KENTAX ENERGY SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 44,8 %▲ 173,4 % | ▲ 173,4 % | 4,3 mil. RON | |
| 61 | 61.CORNI EOLIAN S.A.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 44,8 %▲ 218,1 % | ▲ 218,1 % | 59,1 mil. RON | |
| 62 | 62.EDPR ROMÂNIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 44,4 %▲ 321,4 % | ▲ 321,4 % | 253 mil. RON | |
| 63 | 63.SKYBASE ENERGY SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 43,7 %▲ 150,5 % | ▲ 150,5 % | 143,4 K RON | |
| 64 | 64.MVM ONENERGY ZÁRTKÖRŰEN MŰKÖDŐ RÉSZVÉNYTÁRSASÁG BUDAPESTA - SUCURSALA BUCURESTI▼ 41 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 43,6 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 209,3 K RON | |
| 65 | 65.NEXT ENERGY PARTNERS SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 43 %▲ 62,6 % | ▲ 62,6 % | -25,3 mil. RON | |
| 66 | 66.REINVEST URZICENI SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 42,7 %▲ 309,2 % | ▲ 309,2 % | 855,8 K RON | |
| 67 | 67.GPSB SOLARIS 48 SRLnou | Comuna Domneşti, Ilfov | 42,2 %▲ 407,2 % | ▲ 407,2 % | 27,4 mil. RON | |
| 68 | 68.VERSOL INVESTMENT SRL▼ 31 | Sat Săcăşeni, Comuna Săcăşeni, Satu Mare | 42,2 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 852,1 K RON | |
| 69 | 69.ONE SUPPLY & TRADING SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 42,1 %▲ 59,7 % | ▲ 59,7 % | 598,2 K RON | |
| 70 | 70.HYDROSILVANIA SRLnou | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 41,7 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 787,2 K RON | |
| 71 | 71.TRANSENERGO COM S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 41,4 %▲ 345,8 % | ▲ 345,8 % | 19,6 mil. RON | |
| 72 | 72.VISTEA HIDROELECTRICA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 41,3 %▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 421,9 K RON | |
| 73 | 73.ENERGIA VERDE VENTUNO SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 40,8 %▲ 363,4 % | ▲ 363,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 74 | 74.B.E.R.G. SISTEM GAZ S.R.L.▲ 58 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 40,7 %▲ 99,8 % | ▲ 99,8 % | 1,7 mil. RON | |
| 75 | 75.ARINNA DEVELOPMENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 40,6 %— | — | 767,4 K RON | |
| 76 | 76.VERONIKI WIND S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 39,6 %▲ 196,2 % | ▲ 196,2 % | 12,9 mil. RON | |
| 77 | 77.ENERGUTIL SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 39,6 %▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 998,3 K RON | |
| 78 | 78.ROTT HAUS CONSTRUCT SRL▲ 37 | Municipiul Gherla, Cluj | 38,8 %▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | 4,6 mil. RON | |
| 79 | 79.ALLIANSO ENERGIZE PROJECT TWO SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 38,2 %▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 80 | 80.EP WIND PROJECT (ROM) SIX S.A.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 38,1 %▲ 140 % | ▲ 140 % | -18,1 mil. RON | |
| 81 | 81.ASTRO GREEN ENERGY SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 38 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 82 | 82.BETONMIX SRL▼ 53 | Municipiul Oradea, Bihor | 37,9 %▲ 87,3 % | ▲ 87,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 83 | 83.CARTAGRIS LIMITED SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 37,8 %▲ 64,4 % | ▲ 64,4 % | 477,3 K RON | |
| 84 | 84.GENESIS BIOTECH SRL▲ 60 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 37,6 %▲ 94,6 % | ▲ 94,6 % | 3,6 mil. RON | |
| 85 | 85.PV ENERGY SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 37,2 %▲ 287,2 % | ▲ 287,2 % | -1,3 mil. RON | |
| 86 | 86.CARACAL SOLAR ALPHA SRLnou | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 36,7 %▲ 313,1 % | ▲ 313,1 % | 1,8 mil. RON | |
| 87 | 87.RENEWABLES INVEST SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 36,6 %▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 88 | 88.ELECTRIC & GAS POWER TRADE SRL▼ 78 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 36,5 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 2,5 mil. RON | |
| 89 | 89.LUCAS EST SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 36,4 %▲ 73,4 % | ▲ 73,4 % | 699,1 K RON | |
| 90 | 90.SOLAR REMUŞ S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 36,3 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 113,7 K RON | |
| 91 | 91.FORT GREEN ENERGY SRLnou | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 35,7 %▲ 251,9 % | ▲ 251,9 % | 1,8 mil. RON | |
| 92 | 92.MW GREEN POWER EXPORT S.A.▼ 33 | Oraş Voluntari, Ilfov | 35,5 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 296,8 K RON | |
| 93 | 93.WERK ENERGY SRL▼ 26 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 35,3 %▲ 94,5 % | ▲ 94,5 % | -6,1 mil. RON | |
| 94 | 94.HIDRO CLEAR SRL▼ 86 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 35,2 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 5,5 mil. RON | |
| 95 | 95.ENERGY LUXTEN GREEN SRLnou | Sat Ştefăneştii Noi, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 34,7 %▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 998 K RON | |
| 96 | 96.MILANODUE GREEN ENERGY SRLnou | Sat Şofronea, Comuna Şofronea, Arad | 34,5 %▼ 9 % | ▼ 9 % | -157,9 K RON | |
| 97 | 97.ALESIS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 34,3 %▲ 160,9 % | ▲ 160,9 % | 2 mil. RON | |
| 98 | 98.LJG GREEN SOURCE ENERGY BETA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 34 %▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 1,7 mil. RON | |
| 99 | 99.EFT FURNIZARE SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 33,7 %▲ 60,2 % | ▲ 60,2 % | -7,1 mil. RON | |
| 100 | 100.POWER L.I.V.E. ONE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 33,4 %▲ 119,8 % | ▲ 119,8 % | 9,4 mil. RON |
Energie electrică și gaze pe județe
București (1.891)Ilfov (355)Timiș (347)Cluj (209)Constanța (198)Brașov (156)Dolj (133)Bihor (117)Argeș (87)Sibiu (86)Mureș (81)Prahova (81)Arad (80)Satu Mare (77)Tulcea (76)Gorj (68)Iași (62)Ialomița (61)Călărași (60)Galați (55)Buzău (49)Vâlcea (49)Brăila (47)Bistrița-Năsăud (40)Dâmbovița (40)Suceava (40)Giurgiu (38)Alba (37)Harghita (37)Bacău (36)Covasna (30)Hunedoara (29)Caraș-Severin (25)Maramureș (25)Vrancea (25)Mehedinți (24)Vaslui (24)Teleorman (19)Neamț (18)Olt (18)Sălaj (17)Botoșani (13)