Top 100 firme — Construcții, Covasna după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2014
57 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,8 %, iar liderul atinge 84,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AIR & PIPE TEHNIC SRL▲ 15 | Sat Lemnia, Comuna Lemnia, Covasna | 84,2 %▲ 140,7 % | ▲ 140,7 % | 147,2 K RON | |
| 2 | 2.CONSTRUCTII PRESTARI SERVICII "CONSILCOM" SRL▲ 26 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 79,2 %▲ 927,2 % | ▲ 927,2 % | 119,1 K RON | |
| 3 | 3."BAUMEISTER" SRL▲ 32 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 72,6 %▲ 273,7 % | ▲ 273,7 % | 5,9 mil. RON | |
| 4 | 4.EXPERT CONSTRUCT S.R.L.▼ 2 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 59,2 %▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 1,8 K RON | |
| 5 | 5.ZSOMEL SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 58,4 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -26,9 K RON | |
| 6 | 6."INSTAL-ALL" SRL▲ 6 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 45,1 %▲ 54,9 % | ▲ 54,9 % | 922,8 K RON | |
| 7 | 7.AEE SECTEC SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 41,4 %▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 44,8 K RON | |
| 8 | 8.KIPER SRLnou | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 38,2 %▲ 413,6 % | ▲ 413,6 % | 414 K RON | |
| 9 | 9.MELIPACK SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 35,8 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 153,4 K RON | |
| 10 | 10."TUIA" SRL▼ 3 | Sat Sita Buzăului, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 29,8 %▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 4,9 K RON | |
| 11 | 11.BL-ZS CONS SRL▲ 36 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 29,5 %▲ 70,7 % | ▲ 70,7 % | 35,7 K RON | |
| 12 | 12.H.I.CO.A PRODUCTIE SI SERVICII SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 29,3 %▲ 59,7 % | ▲ 59,7 % | 354,7 K RON | |
| 13 | 13.AN-PIR SRL▲ 23 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 25,7 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 61,9 K RON | |
| 14 | 14.CROW SECURITY SRL▼ 3 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 25,5 %▲ 27 % | ▲ 27 % | 131,5 K RON | |
| 15 | 15."COBEM INVEST" SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 25,4 %▲ 58,9 % | ▲ 58,9 % | 250,3 K RON | |
| 16 | 16.HYDROTHERM SRL▼ 3 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 24,4 %▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 5,6 K RON | |
| 17 | 17.PRODUCTIE SI COMERT "VIDO" SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 23 %▲ 404,9 % | ▲ 404,9 % | -129,1 K RON | |
| 18 | 18.P.C.E. ELECTRIC SRL▼ 10 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 20,7 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 34,6 K RON | |
| 19 | 19.SERVICII "EX LIBRIS" SRLnou | Sat Băţanii Mici, Comuna Băţani, Covasna | 19,7 %▲ 94,8 % | ▲ 94,8 % | 135,4 K RON | |
| 20 | 20.COLOMADE CONSTRUCT SRL▲ 2 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 17,4 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 288,8 K RON | |
| 21 | 21.HORVATH SERVICE SRL▲ 24 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 17,3 %▲ 76,9 % | ▲ 76,9 % | 555,1 K RON | |
| 22 | 22.ORIGO S.R.L.nou | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 17 %▲ 16 % | ▲ 16 % | 68,8 K RON | |
| 23 | 23.EUROBUILDING SRL▲ 9 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 16,8 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 737,4 K RON | |
| 24 | 24.HANICOM SRL▼ 9 | Sat Comandău, Comuna Comandău, Covasna | 16,8 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 108,9 K RON | |
| 25 | 25.ZSOLA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 15,7 %▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | -159,6 K RON | |
| 26 | 26.RICIIAS IMPEX SRL= | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 15,7 %▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | 225,1 K RON | |
| 27 | 27.STORM SRLnou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 14,9 %▲ 53,8 % | ▲ 53,8 % | 59,1 K RON | |
| 28 | 28.SZABICON SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 14,8 %▲ 115,3 % | ▲ 115,3 % | 108,5 K RON | |
| 29 | 29.INTER-COM SRL▲ 9 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 14,1 %▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | -28,3 K RON | |
| 30 | 30.TEAM WORKS SYSTEM SRL▼ 16 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 13,6 %▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 569,2 K RON | |
| 31 | 31.ALU-PLAST SRL▼ 2 | Sat Ilieni, Comuna Ilieni, Covasna | 13,3 %▲ 60,1 % | ▲ 60,1 % | 12,6 K RON | |
| 32 | 32.THERMO CONTROL SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 12,5 %▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 680,8 K RON | |
| 33 | 33.PROFI CLIMA SRLnou | Sat Belin, Comuna Belin, Covasna | 11,9 %▲ 74,8 % | ▲ 74,8 % | 37,2 K RON | |
| 34 | 34.WASSERKONIG SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 9,7 %▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 75,3 K RON | |
| 35 | 35.USEPREST SRLnou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 8,5 %▲ 49,1 % | ▲ 49,1 % | 204,3 K RON | |
| 36 | 36.SANTANA EDILE SRLnou | Sat Ilieni, Comuna Ilieni, Covasna | 8 %▲ 132,5 % | ▲ 132,5 % | 203,5 K RON | |
| 37 | 37.CONSTRUCTII CONICO SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 7,9 %▲ 151,7 % | ▲ 151,7 % | 372,6 K RON | |
| 38 | 38.BIK-LIFT S.R.L.▼ 8 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 7 %▼ 3 % | ▼ 3 % | 58,8 K RON | |
| 39 | 39.ECO-MATIC SISTEM SRL▲ 5 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 6,9 %▲ 13 % | ▲ 13 % | -38,9 K RON | |
| 40 | 40.DRUMURI SI PODURI COVASNA SA▼ 17 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 6,9 %▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 98,4 K RON | |
| 41 | 41.AKARMI SRLnou | Sat Valea Crişului, Comuna Valea Crişului, Covasna | 6,1 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 1,3 K RON | |
| 42 | 42.IDU-DANI SRLnou | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 6,1 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 83,2 K RON | |
| 43 | 43.DANCODRUM SRLnou | Sat Zagon, Comuna Zagon, Covasna | 5,8 %▼ 22 % | ▼ 22 % | -189,8 K RON | |
| 44 | 44.CEDRUS SRLnou | Sat Cernat, Comuna Cernat, Covasna | 5,7 %▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | -30,1 K RON | |
| 45 | 45.ZSOLEN CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 5,6 %▲ 202,3 % | ▲ 202,3 % | -73,6 K RON | |
| 46 | 46.BORIX SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 5,6 %▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 45,5 K RON | |
| 47 | 47."B-LIFT" SRL▼ 7 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 5,5 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 89,4 K RON | |
| 48 | 48.TORDAY LIFT-SERVICE SRL▼ 6 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 5,3 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 131,8 K RON | |
| 49 | 49.NEW-CON SRL▼ 25 | Sat Turia, Comuna Turia, Covasna | 3,7 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 89,1 K RON | |
| 50 | 50.TRANSPORT CSEH SRLnou | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 2,7 %▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 624 RON | |
| 51 | 51.IZOPLUS BUILDING SRL▼ 32 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 2,4 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 122,8 K RON | |
| 52 | 52.JANCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 2,2 %▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 13 K RON | |
| 53 | 53."CONDENZ" SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,8 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | -10,7 K RON | |
| 54 | 54.PRODUCTIE RADION SRL▼ 23 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,6 %▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 88,8 K RON | |
| 55 | 55."ELECTROPOL" SRLnou | Sat Sîncraiu, Comuna Ilieni, Covasna | 1,2 %▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 43,3 K RON | |
| 56 | 56.ORKAN PRODUCTIE SRLnou | Sat Ozun, Comuna Ozun, Covasna | 1 %▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 58 K RON | |
| 57 | 57.STAR CURIER SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 0,8 %▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 93,6 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Covasna
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
54 firme · 239 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
207 firme · 160,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
12 firme · 138,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
51 firme · 82,2 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
46 firme · 42,8 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
42 firme · 37,3 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
30 firme · 20,1 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
11 firme · 16,8 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
14 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
6 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
6 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
12 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
11 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
20 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
3 firme · 2 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
2 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
1 firme · 535,3 K RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
4 firme · 254,7 K RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
2 firme · 218,4 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 167,8 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 117,2 K RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
2 firme · 35 K RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
2 firme · 0 RON