Top 100 firme — Construcții, Covasna după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2012
54 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,8 %, iar liderul atinge 118,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CARPATHIA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 118,9 %▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | 359,2 K RON | |
| 2 | 2.COLOMADE CONSTRUCT SRL▲ 10 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 57,8 %▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | 138,8 K RON | |
| 3 | 3.AEE SECTEC SRL▲ 21 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 54,6 %▲ 35,5 % | ▲ 35,5 % | 28,5 K RON | |
| 4 | 4.WONDERLAND SRL▼ 1 | Sat Turia, Comuna Turia, Covasna | 52,1 %▼ 35,4 % | ▼ 35,4 % | 61,5 K RON | |
| 5 | 5.VERZOCON SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 46,5 %▲ 613,4 % | ▲ 613,4 % | 89,3 K RON | |
| 6 | 6.CONSTRUCTII PRESTARI SERVICII "CONSILCOM" SRL▲ 33 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 46,3 %▲ 76,6 % | ▲ 76,6 % | 200,2 K RON | |
| 7 | 7.ABA INNOVATOR RO S.R.L.▲ 10 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 43 %▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 21,3 K RON | |
| 8 | 8."TUIA" SRLnou | Sat Sita Buzăului, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 42,2 %▲ 62,2 % | ▲ 62,2 % | 141,6 K RON | |
| 9 | 9.PRODUCTIE SI COMERT "VIDO" SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 40,8 %▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 26,1 K RON | |
| 10 | 10.STORM SRL▲ 12 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 37,7 %▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 127,2 K RON | |
| 11 | 11.EUROBUILDING SRL▼ 6 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 37,4 %▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 574,1 K RON | |
| 12 | 12.IZOPLUS BUILDING SRLnou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 34,3 %▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | 294,7 K RON | |
| 13 | 13.SZABICON SRL▼ 6 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 33,1 %▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 146,7 K RON | |
| 14 | 14.DWT INTERNATIONAL SRLnou | Sat Catalina, Comuna Catalina, Covasna | 32,3 %▼ 45,4 % | ▼ 45,4 % | 90,1 K RON | |
| 15 | 15.CROW SECURITY SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 29,8 %▲ 59,6 % | ▲ 59,6 % | 136,9 K RON | |
| 16 | 16."INSTAL-ALL" SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 28,9 %▲ 64,6 % | ▲ 64,6 % | 221,4 K RON | |
| 17 | 17.IMPORT EXPORT "FLUSS" SRL▼ 11 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 28,8 %▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | 10,8 K RON | |
| 18 | 18."BAUMEISTER" SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 26,3 %▲ 83,5 % | ▲ 83,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 19 | 19.ALPIN SHUNT SRLnou | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 24,6 %▲ 123 % | ▲ 123 % | -2,8 K RON | |
| 20 | 20.ORKAN PRODUCTIE SRLnou | Sat Ozun, Comuna Ozun, Covasna | 22,1 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 56,5 K RON | |
| 21 | 21.BYT-COM SRLnou | Sat Ilieni, Comuna Ilieni, Covasna | 20,1 %▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 14,2 K RON | |
| 22 | 22.DATAS SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 19 %▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -49,5 K RON | |
| 23 | 23.CONSTRUCTII COMERT "ILCOM" SRL▲ 6 | Sat Ilieni, Comuna Ilieni, Covasna | 18,8 %▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 296,2 K RON | |
| 24 | 24.H.I.CO.A PRODUCTIE SI SERVICII SRL▼ 16 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 18,8 %▲ 58,6 % | ▲ 58,6 % | 244,2 K RON | |
| 25 | 25.EXPERT CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 16,2 %▲ 128,9 % | ▲ 128,9 % | -104,3 K RON | |
| 26 | 26.P.C.E. ELECTRIC SRL▲ 1 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 15,5 %▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 921 RON | |
| 27 | 27.KIPER SRL▲ 19 | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 15,4 %▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 66,5 K RON | |
| 28 | 28.BICON SRL▼ 10 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 15 %▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 8 K RON | |
| 29 | 29.NEW-CON SRLnou | Sat Turia, Comuna Turia, Covasna | 14,7 %▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 22,6 K RON | |
| 30 | 30.TERMIC PRODUCTIE SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 13,9 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 25 K RON | |
| 31 | 31.ELEN INSTAL SRL▼ 27 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 13,7 %▼ 50,9 % | ▼ 50,9 % | 105,7 K RON | |
| 32 | 32.ELECTROCONSTRUCTIA ELCO S.R.L.= | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 12,2 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 98,3 K RON | |
| 33 | 33.BL-ZS CONS SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 11,9 %▲ 108,5 % | ▲ 108,5 % | 8,4 K RON | |
| 34 | 34.RICIIAS IMPEX SRL▲ 16 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 11,4 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 35,8 K RON | |
| 35 | 35.THERMO CONTROL SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 11,3 %▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | 108,8 K RON | |
| 36 | 36."VALDEK IMPEX" SRL▼ 20 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 10,4 %▼ 3 % | ▼ 3 % | 3,5 mil. RON | |
| 37 | 37.YELLOW CRAFT S.R.L.nou | Sat Lunga, Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 9,1 %▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 23,1 K RON | |
| 38 | 38.HORVATH SERVICE SRL▼ 5 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 8,9 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 98,6 K RON | |
| 39 | 39.BARBIBLANK SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 8,9 %▲ 106,5 % | ▲ 106,5 % | 40,8 K RON | |
| 40 | 40.HANICOM SRL▼ 10 | Sat Comandău, Comuna Comandău, Covasna | 8,4 %▲ 30 % | ▲ 30 % | 75,5 K RON | |
| 41 | 41.DRUMURI SI PODURI COVASNA SA▲ 8 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 8,2 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 7,1 K RON | |
| 42 | 42.B.I.A. ELECTRONIC SRLnou | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 8,2 %▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | -8,3 K RON | |
| 43 | 43.HYDROTHERM SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 6,9 %▲ 147,3 % | ▲ 147,3 % | 7,2 K RON | |
| 44 | 44.AKARMI SRLnou | Sat Valea Crişului, Comuna Valea Crişului, Covasna | 6,9 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 8,9 K RON | |
| 45 | 45.DE CONSTRUCTII "ADRIANA" SRLnou | Sat Păpăuţi, Comuna Zagon, Covasna | 6,7 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | -34,9 K RON | |
| 46 | 46.CONSTRUCTII CONICO SRL▼ 6 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 6,3 %▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 248,8 K RON | |
| 47 | 47."B-LIFT" SRL▼ 16 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 6 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 114,8 K RON | |
| 48 | 48.STADT-ALP SRLnou | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 5,3 %▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 7,9 K RON | |
| 49 | 49.GEBORE SRL▼ 23 | Sat Sîntionlunca, Comuna Ozun, Covasna | 3,2 %▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 1,2 K RON | |
| 50 | 50.SOLESEDOS SRLnou | Sat Valea Crişului, Comuna Valea Crişului, Covasna | 2,7 %▲ 1.094,1 % | ▲ 1.094,1 % | 91,6 K RON | |
| 51 | 51.ARNOLD SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 2,5 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 21,8 K RON | |
| 52 | 52.PRESTARI SERVICII "CROEL SERV" SRLnou | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 2,1 %▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 26,2 K RON | |
| 53 | 53.SMARTEL SRL▼ 2 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 1 %▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 1,2 K RON | |
| 54 | 54.AIR & PIPE TEHNIC SRLnou | Sat Lemnia, Comuna Lemnia, Covasna | 0,8 %▲ 92,1 % | ▲ 92,1 % | 8,4 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Covasna
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
54 firme · 239 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
207 firme · 160,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
12 firme · 138,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
51 firme · 82,2 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
46 firme · 42,8 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
42 firme · 37,3 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
30 firme · 20,1 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
11 firme · 16,8 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
14 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
6 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
6 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
12 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
11 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
20 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
3 firme · 2 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
2 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
1 firme · 535,3 K RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
4 firme · 254,7 K RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
2 firme · 218,4 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 167,8 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 117,2 K RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
2 firme · 35 K RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
2 firme · 0 RON