Top 100 firme — IT și comunicații, Constanța după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2023
199 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 16,1 %, iar liderul atinge 386,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.YVA GRO S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 386,4 %— | — | 16 K RON | |
| 2 | 2.C.E PREMIUM STUDIO SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 182,1 %▼ 40,2 % | ▼ 40,2 % | -72,6 K RON | |
| 3 | 3.1ARTISTMUSIC SRL▲ 76 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 110,7 %▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 830,8 K RON | |
| 4 | 4.SILVA SISTEMS SRL▲ 94 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 97,5 %▲ 252,1 % | ▲ 252,1 % | 10,3 mil. RON | |
| 5 | 5.CRONASSI SOL S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 86 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 754 K RON | |
| 6 | 6.ZENEPA LIMITED S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 84,4 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 657,1 K RON | |
| 7 | 7.P&R CONT SOLUTIONS SRL▲ 94 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 75,3 %▲ 54 % | ▲ 54 % | 252,8 K RON | |
| 8 | 8.EST SOFTWARE HOUSE SRL▲ 14 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 71,3 %▲ 81,8 % | ▲ 81,8 % | 49,8 K RON | |
| 9 | 9.OBLIO SOFTWARE SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 70,9 %▲ 67,2 % | ▲ 67,2 % | 109,3 K RON | |
| 10 | 10.VIRTONO NETWORKS SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 60,6 %▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 11,8 K RON | |
| 11 | 11.PHYTIA WORKS PROGRAMMING S.R.L.nou | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 57 %▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | -70,6 K RON | |
| 12 | 12.KUDOS MEDIA S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 56,6 %▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | 711,4 K RON | |
| 13 | 13.ALTAIR NET SRL▲ 138 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 56,3 %▲ 268 % | ▲ 268 % | 281,6 K RON | |
| 14 | 14.CLT NEW AGE SRLnou | Sat Limanu, Comuna Limanu, Constanţa | 54,3 %▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | 341,3 K RON | |
| 15 | 15.ITIFY PRO S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 52,9 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 546,7 K RON | |
| 16 | 16.GS DATA DEVOPS SRL▲ 42 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 50,6 %▲ 128,4 % | ▲ 128,4 % | 509,4 K RON | |
| 17 | 17.CITY WALK GUIDE SRL▲ 27 | Sat Lazu, Comuna Agigea, Constanţa | 50,1 %▲ 92,4 % | ▲ 92,4 % | 270,5 K RON | |
| 18 | 18.FCVE SOFT SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Tortoman, Comuna Tortoman, Constanţa | 49 %▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | 396,2 K RON | |
| 19 | 19.RELIABLE SOFT SOLUTION SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 47,6 %▲ 357 % | ▲ 357 % | 327,3 K RON | |
| 20 | 20.SOFT 92 SRL▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 46,7 %▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 746,6 K RON | |
| 21 | 21.VYPNETWORK S.R.L.nou | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 46,2 %▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | -99,3 K RON | |
| 22 | 22.WEB INNOVATION INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 45,7 %▲ 4.353,8 % | ▲ 4.353,8 % | 521,6 K RON | |
| 23 | 23.IBC SOFTWARE EXCELLENCE S.R.L.nou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 44,1 %▲ 38 % | ▲ 38 % | 547,1 K RON | |
| 24 | 24.CREATIVE COMMON SENSE SRL▲ 84 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 43,9 %▲ 52,2 % | ▲ 52,2 % | 265,4 K RON | |
| 25 | 25.STADLER & PARTNERS SRL▼ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 43,6 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 743,3 K RON | |
| 26 | 26.LIMATRANS AUTO SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 42,9 %▲ 229 % | ▲ 229 % | 734,6 K RON | |
| 27 | 27.OANCEA SOFT SRL▲ 36 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 42,6 %▲ 77,2 % | ▲ 77,2 % | 376,1 K RON | |
| 28 | 28.CONSTITUO S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 42 %▼ 84,5 % | ▼ 84,5 % | 636,4 K RON | |
| 29 | 29.SOCRATES CONSULTANCY S.R.L.nou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 41,2 %▲ 85,8 % | ▲ 85,8 % | 539,7 K RON | |
| 30 | 30.LARSEN CONSULTING SERVICES SRL▲ 31 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 40 %▲ 117,2 % | ▲ 117,2 % | 516 K RON | |
| 31 | 31.ONLY MANAGEMENT SRL▼ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 39 %▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 522,8 K RON | |
| 32 | 32.DIGITAL NINJA S.R.L.▼ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 38,9 %▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 618 K RON | |
| 33 | 33.MLMEDIA STUDIO DESIGN SRLnou | Loc. Hârşova, Oraş Hârşova, Constanţa | 38,5 %▲ 232,7 % | ▲ 232,7 % | 9,5 K RON | |
| 34 | 34.ALSONIC TECH S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 38,3 %▲ 21 % | ▲ 21 % | 311,7 K RON | |
| 35 | 35.PHE BUSINESS TECHNOLOGY S.R.L.▼ 17 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 37,7 %▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 6,8 K RON | |
| 36 | 36.LION CONSULT IT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 36,8 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 224,8 K RON | |
| 37 | 37.NAVTRON SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 36,3 %▲ 100,6 % | ▲ 100,6 % | 7 mil. RON | |
| 38 | 38.CODETEST SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 36,1 %▲ 79,7 % | ▲ 79,7 % | 455,8 K RON | |
| 39 | 39.RINGPOD SOLUTIONS SRL▼ 25 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 34,9 %▲ 58,8 % | ▲ 58,8 % | 639,8 K RON | |
| 40 | 40.MIXTURE INDUSTRIES S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 34,3 %▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 198,9 K RON | |
| 41 | 41.SMART AUTOMATION SRL▲ 126 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 34,2 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 585,5 K RON | |
| 42 | 42.IT CODING SOLUTIONS S.R.L.▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 33,5 %▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | -27,8 K RON | |
| 43 | 43.DIGITAL PASSION VIDEO SRL▲ 28 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 32,9 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 2,5 K RON | |
| 44 | 44.OCEAN TECHNOLOGIES GROUP ROMANIA S.R.L.▲ 53 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 32,7 %▲ 69,9 % | ▲ 69,9 % | 838,2 K RON | |
| 45 | 45.ZEDNET CLOUD S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 32,4 %▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 131,6 K RON | |
| 46 | 46.ART PRO SYSTEMS TEHNOLOGY S.R.L.▼ 26 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 32,4 %▲ 88,9 % | ▲ 88,9 % | 173,1 K RON | |
| 47 | 47.DIGITEL SERVICE SRL▼ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 32,3 %▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 307,4 K RON | |
| 48 | 48.SUCCEED PUBLISHING SRL▲ 84 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 31,8 %▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 117,4 K RON | |
| 49 | 49.PONTICA TRAVEL SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 31,6 %▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 161,8 K RON | |
| 50 | 50.AMA IT&C SOLUTIONS SRL▲ 41 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 31,4 %▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 169,2 K RON | |
| 51 | 51.BRANDEFINERS CREATIVE S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 31,2 %▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 215,6 K RON | |
| 52 | 52.ȘTIRI DOBROGEA S.R.L.nou | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 29,7 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 85 K RON | |
| 53 | 53.AMASOFT EXPERT SRL▲ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 29,7 %▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 527,5 K RON | |
| 54 | 54.REAL DATA NET SRL▲ 27 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 29,6 %▲ 59,5 % | ▲ 59,5 % | 612,5 K RON | |
| 55 | 55.PIV DEVELOPMENT S.R.L.▼ 49 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 29,2 %▼ 83,6 % | ▼ 83,6 % | 219,1 K RON | |
| 56 | 56.DEVITYRO S.R.L.▲ 99 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 28,9 %▲ 82,8 % | ▲ 82,8 % | 676,1 K RON | |
| 57 | 57.ROMEXTRA TRADE SRL▲ 33 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 28,8 %▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 179,9 K RON | |
| 58 | 58.BRG FACILITY SYSTEM SRL▼ 53 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 28,5 %▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | 223,2 K RON | |
| 59 | 59.HYDRA WEB SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 28,5 %▲ 757,5 % | ▲ 757,5 % | -9,3 K RON | |
| 60 | 60.AD NET PARTS SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 28,2 %▲ 127 % | ▲ 127 % | 105,5 K RON | |
| 61 | 61.SOFTELIO SRL▲ 33 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 27,4 %▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 3,7 mil. RON | |
| 62 | 62.SYNAPSA CLOUD SOLUTIONS S.R.L.▼ 34 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 27 %▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 61,5 K RON | |
| 63 | 63.SYS CONTROL SRL▲ 36 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 26,9 %▲ 210,3 % | ▲ 210,3 % | 1 mil. RON | |
| 64 | 64.ELECTRO SOFT SRL▼ 27 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 26,8 %▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 71,2 K RON | |
| 65 | 65.INIT 3 SYSTEMS SRL▼ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 26,5 %▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 304,6 K RON | |
| 66 | 66.FOCUSPRESS ONLINE S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 26,3 %▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 100,9 K RON | |
| 67 | 67.1T01IT S.R.L.▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 25,9 %▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 168,3 K RON | |
| 68 | 68.PC NEXTSOFT SRL▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 25,8 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 74,1 K RON | |
| 69 | 69.DIANA SOFT SRL▼ 45 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 25,6 %▲ 7 % | ▲ 7 % | 420,4 K RON | |
| 70 | 70.EOX ADVANCED SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 25,6 %▲ 241 % | ▲ 241 % | 84,6 K RON | |
| 71 | 71.TVACTION SRLnou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 25,3 %▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 256,8 K RON | |
| 72 | 72.RADO PREST SRL▼ 21 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 25,3 %▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 16,5 mil. RON | |
| 73 | 73.ARHISERV JUNIOR SRL▼ 60 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 24,7 %▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 326,9 K RON | |
| 74 | 74.DISCOVER DESIGN S.R.L.▲ 38 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 24,6 %▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 212,9 K RON | |
| 75 | 75.COMAN COMMUNICATIONS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 24,6 %▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | 41,9 K RON | |
| 76 | 76.TEMATIC ART SRL▼ 19 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 24,5 %▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 169,5 K RON | |
| 77 | 77.ROYAL TECH INT SRL▼ 46 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 24,3 %▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 78 | 78.ROMFAST SRL▼ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 23,8 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 410 K RON | |
| 79 | 79.MULTISOFT SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 23,7 %▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 80 | 80.VIRTUAL LINK SRL▼ 25 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 23,4 %▼ 12 % | ▼ 12 % | 27 K RON | |
| 81 | 81.DREAMTEAM NETWORK SRL▲ 39 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 22,9 %▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 131 K RON | |
| 82 | 82.WIZARD INFO SRL▼ 44 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 22,9 %▲ 9 % | ▲ 9 % | 98,8 K RON | |
| 83 | 83.DUOBIT CONSULTING SRL▼ 66 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 22,3 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 244,4 K RON | |
| 84 | 84.FOR FUTURE SMART S.R.L.▲ 79 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 22,3 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 236,2 K RON | |
| 85 | 85.SOFT EXPERT TEAM SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 22,2 %▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 142,7 K RON | |
| 86 | 86.ROCADIA NET S.R.L.▼ 46 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 22,2 %▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | -78,8 K RON | |
| 87 | 87.BLUE FILM PRODUCTION SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 21,8 %▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 100,7 K RON | |
| 88 | 88.SISTEM RADIO PROCES SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 20,2 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 192,9 K RON | |
| 89 | 89.TWINS SOFTWARE SRL▲ 48 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 19,7 %▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 178,9 K RON | |
| 90 | 90.UPTHINK SRL▲ 29 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 19,2 %▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 95,9 K RON | |
| 91 | 91.KINO HAUS MEDIA S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 19,1 %▲ 68,7 % | ▲ 68,7 % | 128,6 K RON | |
| 92 | 92.WINGS TELECOM SRL▲ 37 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Constanţa | 18,6 %▲ 47,7 % | ▲ 47,7 % | 174,5 K RON | |
| 93 | 93.EDNA COLOR SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 18,5 %▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 9,1 K RON | |
| 94 | 94.MGS BUSINESS SOFTWARE CONSULTING S.R.L.▲ 40 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18,3 %▲ 74,9 % | ▲ 74,9 % | 309,3 K RON | |
| 95 | 95.IMAGO STUDIO SRL▲ 62 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18,1 %▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 90,7 K RON | |
| 96 | 96.NIDOSOFT DATA SRL▲ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18 %▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 151,9 K RON | |
| 97 | 97.BINAR GATE SRL▲ 50 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 17,8 %▲ 66,1 % | ▲ 66,1 % | 168,3 K RON | |
| 98 | 98.EDUARD PUBLISHING SRL▲ 20 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 17 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 550,9 K RON | |
| 99 | 99.FLYWEB SRL▼ 69 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 16,7 %▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 383 RON | |
| 100 | 100.STUDIO78 WEB SOFTWARE SRL▼ 36 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,1 %▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 56,9 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Constanța
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
286 firme · 94,3 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
132 firme · 66,1 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
39 firme · 37,2 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
51 firme · 33,9 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
4 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
26 firme · 29,3 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
77 firme · 24,8 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
69 firme · 21,6 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
88 firme · 18 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
19 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
18 firme · 14,4 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
33 firme · 13,2 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
19 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
32 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
32 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
24 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
17 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
29 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
16 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
7 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
8 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
16 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
10 firme · 974,1 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
8 firme · 879,2 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
4 firme · 798,4 K RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
8 firme · 684,1 K RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
4 firme · 680 K RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
2 firme · 416,1 K RON
CAEN 5914
Proiecția de filme cinematografice
1 firme · 122,5 K RON