Top 100 firme — IT și comunicații, Constanța după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2013
65 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,3 %, iar liderul atinge 155,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TAKYS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 155,7 %▲ 18.207,2 % | ▲ 18.207,2 % | 1,9 mil. RON | |
| 2 | 2.RESTAR ATS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 83,6 %▲ 177,8 % | ▲ 177,8 % | 54,2 K RON | |
| 3 | 3.FASHIONTV RO SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 56,9 %▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 16,6 K RON | |
| 4 | 4.IMAGO STUDIO SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 44,6 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 44,6 K RON | |
| 5 | 5.QUANTUM POS S.R.L.▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 40,3 %▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 34,4 K RON | |
| 6 | 6.AGF AUTOMATION SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 40,2 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 301,1 K RON | |
| 7 | 7.NETWORK SYSTEM COMMUNICATION SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 40,2 %▲ 56,1 % | ▲ 56,1 % | -101,9 K RON | |
| 8 | 8.FLOMIR BRAND SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 36,6 %▲ 77 % | ▲ 77 % | 2,6 K RON | |
| 9 | 9.SYS CONTROL SRL▲ 26 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 35,1 %▲ 94 % | ▲ 94 % | 38,8 K RON | |
| 10 | 10.EXPERT MEDIA CONSULTING SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 33,2 %▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | -51,4 K RON | |
| 11 | 11.SILVA SISTEMS SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 32,4 %▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 363,8 K RON | |
| 12 | 12.SOFT OF ART SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 31,4 %▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 13 | 13.DREAM MEDIA STAR SRL▲ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 28,5 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | -25,9 K RON | |
| 14 | 14.MOGA IMPEX SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 28 %— | — | 240,6 K RON | |
| 15 | 15.ALPHA MEDIA SRL▼ 11 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 23,2 %▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 77,3 K RON | |
| 16 | 16.AMASOFT EXPERT SRL▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 22,9 %▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | 16,6 K RON | |
| 17 | 17.A&A CABLEVISION SRL▲ 26 | Sat Săcele, Comuna Săcele, Constanţa | 22,6 %▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | -26 K RON | |
| 18 | 18.PROMAGIC A.L. SRL▲ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 22 %▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | 127,7 K RON | |
| 19 | 19.ARMIS AQUA SRL▼ 11 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 21,3 %▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 113,8 K RON | |
| 20 | 20.SMART LOGISTICS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 20,9 %▲ 142,7 % | ▲ 142,7 % | 133,1 K RON | |
| 21 | 21.URBAN MEDIA SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 20,4 %▲ 47,5 % | ▲ 47,5 % | 154,1 K RON | |
| 22 | 22.SERV LINES CO SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18,2 %▲ 88,3 % | ▲ 88,3 % | -33,5 K RON | |
| 23 | 23.CONTROL ENGINEERING SRL▼ 6 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 18,2 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 12,8 K RON | |
| 24 | 24.ARHISERV JUNIOR SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18,1 %▼ 13 % | ▼ 13 % | 10,4 K RON | |
| 25 | 25.P&R CONT SOLUTIONS SRL▼ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17,9 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 11,9 K RON | |
| 26 | 26.AINOŞTRI SRL▼ 4 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 17,9 %▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 72,1 K RON | |
| 27 | 27.WEBNET SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,3 %▲ 29 % | ▲ 29 % | 150,4 K RON | |
| 28 | 28.LAURENT COMPUTERS SRLnou | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 15,7 %▼ 41,1 % | ▼ 41,1 % | -3,8 K RON | |
| 29 | 29.HERVA PAN SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15,5 %▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | -35,6 K RON | |
| 30 | 30.BDA WEB DESIGN SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15,2 %▲ 65,8 % | ▲ 65,8 % | 3,5 K RON | |
| 31 | 31.COMTEL CONSTANTA SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15 %▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 25,6 K RON | |
| 32 | 32.NETBEE TELECOM SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15 %▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | -37,7 K RON | |
| 33 | 33.TELEFONICA 2000 SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 14,9 %▲ 31 % | ▲ 31 % | 84,8 K RON | |
| 34 | 34.FARMEDIA SOFT SRL▼ 15 | Sat Tuzla, Comuna Tuzla, Constanţa | 14,7 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 23,8 K RON | |
| 35 | 35.SKY FM SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,6 %▼ 32 % | ▼ 32 % | 60,5 K RON | |
| 36 | 36.2NEW ERA SOLUTION SRLnou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 14,3 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 7,8 K RON | |
| 37 | 37.ATELIER MEDIA SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,3 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 34,1 K RON | |
| 38 | 38.DIGITEL SERVICE SRL▼ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,1 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 7,6 K RON | |
| 39 | 39.RADO PREST SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,3 %▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 35,1 K RON | |
| 40 | 40.INTERSAT SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,6 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 379,7 K RON | |
| 41 | 41.NAV MARITIM CONSULTING SRL▼ 32 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,6 %▲ 199,3 % | ▲ 199,3 % | -16,7 K RON | |
| 42 | 42.DIANA SOFT SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 6,5 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 200,4 K RON | |
| 43 | 43.INTERNET LINK SRLnou | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,1 %▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 19,9 K RON | |
| 44 | 44.CANAL S SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,7 %▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 465,8 K RON | |
| 45 | 45.ALTAIR SOFT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,3 %▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 278,5 K RON | |
| 46 | 46.DIGITALNET SRL▼ 2 | Loc. Hârşova, Oraş Hârşova, Constanţa | 4,9 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 53,9 K RON | |
| 47 | 47.MEDIA INFO CHANNEL S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,5 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | -5,8 K RON | |
| 48 | 48.M.L. CRIŞAN SOFT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,3 %▼ 6 % | ▼ 6 % | 96,4 K RON | |
| 49 | 49.INTERNATIONAL BUSINESS SYSTEM SRL▼ 47 | Sat 23 August, Comuna 23 August, Constanţa | 4,3 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | -49,6 K RON | |
| 50 | 50.PHE BUSINESS TECHNOLOGY S.R.L.nou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 4,1 %▲ 6 % | ▲ 6 % | 130,8 K RON | |
| 51 | 51.INTERNETIC SRL▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,1 %▼ 5 % | ▼ 5 % | 4,1 K RON | |
| 52 | 52.APEIROGON ASSET MANAGEMENT S.R.L.nou | Sat Cheia, Comuna Grădina, Constanţa | 3,6 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 103,8 K RON | |
| 53 | 53.COMPUTERS SERV SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,4 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 81,7 K RON | |
| 54 | 54.SKYNET CONNECT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,2 %▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 27,9 K RON | |
| 55 | 55.ALDEN MEDIA SRL▼ 7 | Sat Cogealac, Comuna Cogealac, Constanţa | 2,4 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 15,5 K RON | |
| 56 | 56.CREATIVE VISION SRL▼ 25 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2 %▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | -59,5 K RON | |
| 57 | 57.ALCO SOFTWARE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,8 %▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 109,4 K RON | |
| 58 | 58.ALTAIR NET SRL▼ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 65,6 K RON | |
| 59 | 59.MARIA ELECTRONIC SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5 %▲ 72,8 % | ▲ 72,8 % | 34,6 K RON | |
| 60 | 60.MEDICALSOFT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,9 %▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | -7,3 K RON | |
| 61 | 61.ESAIAS NETWORK SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,7 %▲ 98,8 % | ▲ 98,8 % | 25,7 K RON | |
| 62 | 62.INFORM-CONT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,7 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 50,9 K RON | |
| 63 | 63.INSTRONICA SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,5 %▲ 729,5 % | ▲ 729,5 % | 919,7 K RON | |
| 64 | 64.MULTISOFT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,4 %▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 287,8 K RON | |
| 65 | 65.CLUB-NET STAR SRL▼ 53 | Loc. Murfatlar, Oraş Murfatlar, Constanţa | 0,3 %▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 611 RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Constanța
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
286 firme · 94,3 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
132 firme · 66,1 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
39 firme · 37,2 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
51 firme · 33,9 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
4 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
26 firme · 29,3 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
77 firme · 24,8 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
69 firme · 21,6 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
88 firme · 18 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
19 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
18 firme · 14,4 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
33 firme · 13,2 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
19 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
32 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
32 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
24 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
17 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
29 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
16 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
7 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
8 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
16 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
10 firme · 974,1 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
8 firme · 879,2 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
4 firme · 798,4 K RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
8 firme · 684,1 K RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
4 firme · 680 K RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
2 firme · 416,1 K RON
CAEN 5914
Proiecția de filme cinematografice
1 firme · 122,5 K RON