Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Brașov după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2016
317 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 29,9 %, iar liderul atinge 219,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.KRON BUILD SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 219,5 %▲ 35 % | ▲ 35 % | 943,5 K RON | |
| 2 | 2.ALISA-TURISM SRL▲ 34 | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 166,3 %▲ 410 % | ▲ 410 % | 288,7 K RON | |
| 3 | 3.ENRON GOLD SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 139,9 %▲ 83,1 % | ▲ 83,1 % | -11,6 K RON | |
| 4 | 4.SCHWARZ PUB SRL▲ 21 | Municipiul Braşov, Braşov | 113,1 %▲ 75,2 % | ▲ 75,2 % | 530 K RON | |
| 5 | 5.ALPIN 2003 SRLnou | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 107,4 %▲ 660,5 % | ▲ 660,5 % | 55,7 K RON | |
| 6 | 6.GEDRA COM SRL▲ 82 | Comuna Bran, Braşov | 107,2 %▲ 164,2 % | ▲ 164,2 % | 228,7 K RON | |
| 7 | 7.AGROSISTEM FOOD SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 101,9 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 114,3 K RON | |
| 8 | 8.SOIU MEDIA GRUP SRL▲ 35 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 100,9 %▲ 79,6 % | ▲ 79,6 % | 26 K RON | |
| 9 | 9.NEW RULEX SRL▼ 3 | Municipiul Codlea, Braşov | 95 %▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 139,3 K RON | |
| 10 | 10.BRASHMORE FRANCHISING COMPANY SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 93,2 %▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | -750,4 K RON | |
| 11 | 11.SMART ADVICE SRL▲ 22 | Municipiul Braşov, Braşov | 90,6 %▲ 99,4 % | ▲ 99,4 % | 184 K RON | |
| 12 | 12.KELLER PACKHUB S.R.L.▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 89,5 %▲ 115 % | ▲ 115 % | -209 K RON | |
| 13 | 13.LUCI & MELA CLUB SRL▼ 9 | Loc. Rupea, Oraş Rupea, Braşov | 88,1 %▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 114 K RON | |
| 14 | 14.FOUR SARA SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 87,6 %▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 963,6 K RON | |
| 15 | 15.BACHUS NAPI SRL▲ 17 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 87,1 %▲ 23 % | ▲ 23 % | -42,3 K RON | |
| 16 | 16.LAVINIA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 83,7 %▲ 1.327,2 % | ▲ 1.327,2 % | 689,4 K RON | |
| 17 | 17.ALIRA IMPEX SRL▲ 9 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 75,9 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 380,5 K RON | |
| 18 | 18.NO LOGO SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 75,8 %▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 1,3 K RON | |
| 19 | 19.GOLD CLASS SRLnou | Sat Simon, Comuna Bran, Braşov | 70,8 %▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 372,9 K RON | |
| 20 | 20.IMPEX COMTURISM STANDAVID SRL▲ 124 | Sat Persani, Comuna Şinca, Braşov | 70,8 %▲ 92 % | ▲ 92 % | 155,3 K RON | |
| 21 | 21.MIRI & J SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 67,2 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 214,7 K RON | |
| 22 | 22.BISTRO A-HA SRL▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 66,9 %▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 249,3 K RON | |
| 23 | 23.EXPER-PRO SRL▼ 4 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 66,9 %▲ 42,8 % | ▲ 42,8 % | 104,6 K RON | |
| 24 | 24.DINAMIC TURISM SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 66 %▲ 33 % | ▲ 33 % | 2,6 K RON | |
| 25 | 25.ANEMAR SRL▼ 23 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 63,3 %▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 27,5 K RON | |
| 26 | 26.MEMO DREAM SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 63 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 35,2 K RON | |
| 27 | 27.BISTRO DE L'ARTE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 62,8 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 349,5 K RON | |
| 28 | 28.BUMA SRLnou | Oraş Râşnov, Braşov | 61,3 %▲ 102,9 % | ▲ 102,9 % | 553,3 K RON | |
| 29 | 29.RESTAURANT VANATORUL S.R.L.▼ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 61,2 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 268,2 K RON | |
| 30 | 30.DOMPLEX SRLnou | Comuna Prejmer, Braşov | 59,5 %▲ 273,7 % | ▲ 273,7 % | 192,9 K RON | |
| 31 | 31.SENATOR MONTANA SRLnou | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 59 %▲ 28 % | ▲ 28 % | 87,5 K RON | |
| 32 | 32.BICOR IMPEX SRL▼ 25 | Municipiul Braşov, Braşov | 58,7 %▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 382,3 K RON | |
| 33 | 33.FOOD COMFORT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 58,7 %▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | 53 K RON | |
| 34 | 34.MONTANCOMP BRAN SRL▼ 16 | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 56,6 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 132,9 K RON | |
| 35 | 35.HOTEL FLO'MARY SRL▲ 24 | Sat Sohodol, Comuna Bran, Braşov | 56,1 %▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 7,1 K RON | |
| 36 | 36.CONSIZ 2002 SRL▲ 21 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 55,7 %▲ 57,7 % | ▲ 57,7 % | 134,3 K RON | |
| 37 | 37.TOSINVEST SRL▲ 1 | Sat Drumul Carului, Comuna Moieciu, Braşov | 55 %▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 26,4 K RON | |
| 38 | 38.EISMAN SRL▲ 51 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 54,5 %▲ 57,5 % | ▲ 57,5 % | 646,3 K RON | |
| 39 | 39.VALMI INTER FOOD SRL▼ 29 | Municipiul Braşov, Braşov | 54,4 %▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 154 K RON | |
| 40 | 40.KEBO DESIGN SRL▲ 56 | Municipiul Braşov, Braşov | 53,5 %▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | -86,8 K RON | |
| 41 | 41.LEROIV TRANS SRL▲ 65 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 53,4 %▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 120,6 K RON | |
| 42 | 42.APRERA SRL▲ 111 | Municipiul Braşov, Braşov | 52,8 %▲ 105 % | ▲ 105 % | 139,1 K RON | |
| 43 | 43.ANDALAD BOB SRLnou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 51,7 %▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 296,5 K RON | |
| 44 | 44.DEBIRA RISTORANTE SRL▲ 11 | Municipiul Săcele, Braşov | 51,6 %▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 75 K RON | |
| 45 | 45.DELTA VACANTA SRL▲ 116 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 51,5 %▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 229,5 K RON | |
| 46 | 46.THEMA TURISM SRL▲ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 50,8 %▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 250,7 K RON | |
| 47 | 47.ALTIUS SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 49,4 %▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 4,3 mil. RON | |
| 48 | 48.S.S.D. HORECA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 49,4 %▲ 30 % | ▲ 30 % | 109,6 K RON | |
| 49 | 49.BELDUM TOUR SRL▲ 38 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 48,8 %▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 67,4 K RON | |
| 50 | 50.JUST PEPPER SRL▼ 33 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 48,7 %▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 121,7 K RON | |
| 51 | 51.MORRA BIANCA SRL= | Municipiul Săcele, Braşov | 48,1 %▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 49,3 K RON | |
| 52 | 52.FIRST MOZA PLAST SRL▲ 152 | Municipiul Braşov, Braşov | 48,1 %▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | 11 K RON | |
| 53 | 53.CONSTANTA SRL▼ 26 | Municipiul Braşov, Braşov | 47,2 %▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 101,9 K RON | |
| 54 | 54.SKY DANCER EVENT SRL▼ 46 | Municipiul Braşov, Braşov | 46,1 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | -139,3 K RON | |
| 55 | 55.BELVEDERE HORECA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 45,5 %▲ 42,6 % | ▲ 42,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 56 | 56.IXORIUS IMPORT-EXPORT SRL▼ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 45 %▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 279 K RON | |
| 57 | 57.BILLIONAIRE SRL▼ 33 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 44,8 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 146,8 K RON | |
| 58 | 58.PANDAMANIA SRL▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 44,7 %▼ 24 % | ▼ 24 % | 55,1 K RON | |
| 59 | 59.KRONSTADT IRISH PUB S.R.L.▼ 24 | Municipiul Braşov, Braşov | 44,5 %▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -95,2 K RON | |
| 60 | 60.ROMSIZ SRLnou | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 43,7 %▲ 103 % | ▲ 103 % | -50,9 K RON | |
| 61 | 61.PAULO IMPEX SRL▲ 116 | Sat Persani, Comuna Şinca, Braşov | 43,5 %▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | -159,9 K RON | |
| 62 | 62.LEONRO SRL▲ 83 | Municipiul Braşov, Braşov | 42,9 %▲ 103,6 % | ▲ 103,6 % | 101,7 K RON | |
| 63 | 63.TURISM REGARD SRLnou | Sat Pestera, Comuna Moieciu, Braşov | 42,9 %▲ 16 % | ▲ 16 % | -163,4 K RON | |
| 64 | 64.CONSOFT SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 42,6 %▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 165,1 K RON | |
| 65 | 65.HANUL DIN ARDEAL SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 41,9 %▲ 210,8 % | ▲ 210,8 % | 106,9 K RON | |
| 66 | 66.VALOXIMOV IMPEX SRLnou | Oraş Ghimbav, Braşov | 41,1 %▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 77,1 K RON | |
| 67 | 67.POIANA MARULUI RANCH SRL▼ 23 | Sat Poiana Mărului, Comuna Poiana Mărului, Braşov | 41,1 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 166,5 K RON | |
| 68 | 68.ALISTOR COMEXIM SRL▲ 9 | Comuna Tărlungeni, Braşov | 40,7 %▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | 194,4 K RON | |
| 69 | 69.ALCAPE SAN SRLnou | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 40,3 %▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | -10,1 K RON | |
| 70 | 70.MATINAL SRL▼ 30 | Municipiul Braşov, Braşov | 40,1 %▲ 33,8 % | ▲ 33,8 % | 172,2 K RON | |
| 71 | 71.SKI-TENIS CLUB SRL▼ 41 | Municipiul Braşov, Braşov | 40,1 %▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 85 K RON | |
| 72 | 72.CHIANTI SRL▲ 92 | Municipiul Braşov, Braşov | 39,5 %▲ 83,5 % | ▲ 83,5 % | 375 K RON | |
| 73 | 73.GOLDEN MONEY SRL▲ 25 | Municipiul Braşov, Braşov | 39 %▲ 92,3 % | ▲ 92,3 % | 709,7 K RON | |
| 74 | 74.PORANA-CONSULT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 38,3 %▼ 9 % | ▼ 9 % | 33,4 K RON | |
| 75 | 75.TRANSILVANIA HOTELS & RESTAURANTS SRL▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 37,4 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 930,9 K RON | |
| 76 | 76.PALERMO SRL▼ 65 | Sat Staţiunea Climaterică Sâmbata, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 36,8 %▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 425 K RON | |
| 77 | 77.CASA ROMA SRL▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 36,6 %▲ 50 % | ▲ 50 % | 475,3 K RON | |
| 78 | 78.CRI & DENI MEGA SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 35,8 %▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | -43 K RON | |
| 79 | 79.OYRA FOOD S.R.L.▲ 131 | Municipiul Braşov, Braşov | 35,3 %▲ 96,6 % | ▲ 96,6 % | -8,1 K RON | |
| 80 | 80.ACASA LA DRACULA SRL▲ 41 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 35,2 %▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 369,3 K RON | |
| 81 | 81.CRAIASA MUNTILOR SRL▼ 32 | Sat Moieciu de Sus, Comuna Moieciu, Braşov | 35 %▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 666,7 K RON | |
| 82 | 82.TIATRANS SRL▼ 68 | Sat Vama Buzăului, Comuna Vama Buzăului, Braşov | 34,9 %▲ 58,8 % | ▲ 58,8 % | 86 K RON | |
| 83 | 83.ADA-BELLE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 34,5 %▲ 121,2 % | ▲ 121,2 % | 33,8 K RON | |
| 84 | 84.PROFIMAX INVEST SAnou | Municipiul Braşov, Braşov | 33,9 %▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 143,1 K RON | |
| 85 | 85.E.C.R.TRADEING SRL▼ 63 | Municipiul Braşov, Braşov | 33,5 %▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 65,4 K RON | |
| 86 | 86.ADEMI IMPEX SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 33,4 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 127,6 K RON | |
| 87 | 87.BILCIP SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 33,3 %▲ 63,3 % | ▲ 63,3 % | -34,9 K RON | |
| 88 | 88.EDEN'S GATE SRLnou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 33,3 %▲ 189,7 % | ▲ 189,7 % | 14,9 K RON | |
| 89 | 89.EURONAS TOUR SRL▲ 57 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 33,1 %▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 105,6 K RON | |
| 90 | 90.GOOD LIFE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 32,5 %▲ 108,5 % | ▲ 108,5 % | -97,2 K RON | |
| 91 | 91.MADISON COMPANY SRL▼ 90 | Municipiul Braşov, Braşov | 32,3 %▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 92 | 92.DAIMOND STYLE 2009 SRL▲ 70 | Municipiul Braşov, Braşov | 31,7 %▲ 61,6 % | ▲ 61,6 % | 397,7 K RON | |
| 93 | 93.GALERIA BRAN SRL▼ 35 | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 31 %▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 226,2 K RON | |
| 94 | 94.MICROCOMPLEX SAnou | Municipiul Braşov, Braşov | 30,7 %▲ 107,8 % | ▲ 107,8 % | -92,4 K RON | |
| 95 | 95.LAMORE SRLnou | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 30,7 %▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 251,8 K RON | |
| 96 | 96.TRESOR-COM SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 30,7 %▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | -85,7 K RON | |
| 97 | 97.CRIDO SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 30,3 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 177,2 K RON | |
| 98 | 98.COM BODI SRLnou | Comuna Ormeniş, Braşov | 30,2 %▲ 2.481,8 % | ▲ 2.481,8 % | 17 K RON | |
| 99 | 99.LA VILTOARE SRL▼ 71 | Comuna Bran, Braşov | 30 %▼ 43,2 % | ▼ 43,2 % | 52,1 K RON | |
| 100 | 100.ADI & PAUL COMPROD SRL▲ 31 | Municipiul Braşov, Braşov | 29,9 %▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 13 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Brașov
CAEN 5610
Restaurante
399 firme · 706,6 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
196 firme · 583,5 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
184 firme · 400,1 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
568 firme · 182,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
263 firme · 156,4 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
278 firme · 134,5 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
56 firme · 47,6 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
18 firme · 15,2 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
26 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
20 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 117,9 K RON