Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Brașov după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2015
278 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 21,4 %, iar liderul atinge 192,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MADISON COMPANY SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 192,8 %▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 792,7 K RON | |
| 2 | 2.ANEMAR SRL▲ 13 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 114,3 %▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 15,3 K RON | |
| 3 | 3.T.C.I. PRODCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 111,4 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 176,3 K RON | |
| 4 | 4.LUCI & MELA CLUB SRL▼ 2 | Loc. Rupea, Oraş Rupea, Braşov | 110,7 %▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 57,6 K RON | |
| 5 | 5.BUFFALO WINGS SRL▲ 11 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 109,8 %▲ 77,7 % | ▲ 77,7 % | 192,3 K RON | |
| 6 | 6.NEW RULEX SRL▲ 49 | Municipiul Codlea, Braşov | 89,7 %▲ 218,5 % | ▲ 218,5 % | 83,5 K RON | |
| 7 | 7.BICOR IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 86,8 %▲ 163,4 % | ▲ 163,4 % | 188,6 K RON | |
| 8 | 8.SKY DANCER EVENT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 81,6 %▲ 144,3 % | ▲ 144,3 % | -283,5 K RON | |
| 9 | 9.FOUR SARA SRL▲ 76 | Municipiul Braşov, Braşov | 79,9 %▲ 227,6 % | ▲ 227,6 % | 784,4 K RON | |
| 10 | 10.VALMI INTER FOOD SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 76,2 %▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 51,6 K RON | |
| 11 | 11.PALERMO SRL▼ 5 | Sat Staţiunea Climaterică Sâmbata, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 70,8 %▲ 86,6 % | ▲ 86,6 % | 125 K RON | |
| 12 | 12.CLUB AVENTURA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 69,3 %▲ 111,9 % | ▲ 111,9 % | 86,3 K RON | |
| 13 | 13.MADYON TOP TURISM SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 66,8 %▲ 97,3 % | ▲ 97,3 % | 496,4 K RON | |
| 14 | 14.TIATRANS SRL▲ 3 | Sat Vama Buzăului, Comuna Vama Buzăului, Braşov | 65 %▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -1,1 K RON | |
| 15 | 15.RESTAURANT VANATORUL S.R.L.▲ 23 | Municipiul Braşov, Braşov | 63 %▲ 116,3 % | ▲ 116,3 % | 326,4 K RON | |
| 16 | 16.MISTER RARES FOOD SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 63 %▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | 40 K RON | |
| 17 | 17.JUST PEPPER SRLnou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 62,7 %— | — | 118,7 K RON | |
| 18 | 18.MONTANCOMP BRAN SRL▲ 32 | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 62,5 %▲ 157,1 % | ▲ 157,1 % | 191,6 K RON | |
| 19 | 19.EXPER-PRO SRLnou | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 61,6 %▲ 112,1 % | ▲ 112,1 % | 50,4 K RON | |
| 20 | 20.LEMPES-CONSTRUCT SRLnou | Comuna Tărlungeni, Braşov | 57,9 %▲ 246,1 % | ▲ 246,1 % | 405,8 K RON | |
| 21 | 21.KELLER PACKHUB S.R.L.▲ 30 | Municipiul Braşov, Braşov | 57,4 %▲ 125,5 % | ▲ 125,5 % | -2,7 mil. RON | |
| 22 | 22.E.C.R.TRADEING SRL▲ 76 | Municipiul Braşov, Braşov | 56,2 %▲ 105,1 % | ▲ 105,1 % | 39,5 K RON | |
| 23 | 23.MIRI & J SRL▲ 104 | Municipiul Braşov, Braşov | 56,1 %▲ 181,3 % | ▲ 181,3 % | 182,2 K RON | |
| 24 | 24.BILLIONAIRE SRLnou | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 55,8 %▲ 104,4 % | ▲ 104,4 % | 216,7 K RON | |
| 25 | 25.SCHWARZ PUB SRL▲ 53 | Municipiul Braşov, Braşov | 55,2 %▲ 166,5 % | ▲ 166,5 % | 219,6 K RON | |
| 26 | 26.ALIRA IMPEX SRL▲ 28 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 51,9 %▲ 112,5 % | ▲ 112,5 % | 152,1 K RON | |
| 27 | 27.CONSTANTA SRL▼ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 50,9 %▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 51,5 K RON | |
| 28 | 28.LA VILTOARE SRL▲ 30 | Comuna Bran, Braşov | 50,9 %▲ 124,2 % | ▲ 124,2 % | 114,9 K RON | |
| 29 | 29.D.Y INTERNATIONAL SRL▼ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 50,5 %▲ 39,8 % | ▲ 39,8 % | 678,4 K RON | |
| 30 | 30.SKI-TENIS CLUB SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 49,2 %▲ 94 % | ▲ 94 % | 96,8 K RON | |
| 31 | 31.BISTRO A-HA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 47,2 %▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | 320,8 K RON | |
| 32 | 32.BACHUS NAPI SRLnou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 46,5 %— | — | -38 K RON | |
| 33 | 33.SMART ADVICE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 44,7 %▲ 2.151,8 % | ▲ 2.151,8 % | 29,1 K RON | |
| 34 | 34.PIRAMID RED SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 44,6 %▲ 139,2 % | ▲ 139,2 % | 137,4 K RON | |
| 35 | 35.KRONSTADT IRISH PUB S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 43,7 %▲ 65,5 % | ▲ 65,5 % | 281,1 K RON | |
| 36 | 36.ALISA-TURISM SRL▲ 149 | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 43,6 %▲ 127,1 % | ▲ 127,1 % | 111,3 K RON | |
| 37 | 37.DOTIB INVEST SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 43,4 %▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 38 | 38.TOSINVEST SRL▲ 123 | Sat Drumul Carului, Comuna Moieciu, Braşov | 43,2 %▲ 147,4 % | ▲ 147,4 % | 56,8 K RON | |
| 39 | 39.SALCAR SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 41,7 %▲ 92,2 % | ▲ 92,2 % | 137,3 K RON | |
| 40 | 40.MATINAL SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 40,7 %▲ 116,7 % | ▲ 116,7 % | 274,5 K RON | |
| 41 | 41.RAMAGI COM SRLnou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 40,7 %▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 21,7 K RON | |
| 42 | 42.SEDO ZONE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 40,4 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 88,6 K RON | |
| 43 | 43.SOIU MEDIA GRUP SRLnou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 40,4 %▲ 613,4 % | ▲ 613,4 % | 114,8 K RON | |
| 44 | 44.POIANA MARULUI RANCH SRL▼ 37 | Sat Poiana Mărului, Comuna Poiana Mărului, Braşov | 39,9 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 74,5 K RON | |
| 45 | 45.SILVANIA TOUR SRLnou | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 39,3 %▼ 7 % | ▼ 7 % | 84,5 K RON | |
| 46 | 46.IXORIUS IMPORT-EXPORT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 38,5 %▲ 198,6 % | ▲ 198,6 % | 232,6 K RON | |
| 47 | 47.ALTIUS SRL▲ 21 | Municipiul Braşov, Braşov | 37,9 %▲ 69,2 % | ▲ 69,2 % | 2,8 mil. RON | |
| 48 | 48.DERBY SRL▼ 16 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 37,2 %▲ 60,5 % | ▲ 60,5 % | 149,6 K RON | |
| 49 | 49.CRAIASA MUNTILOR SRL▲ 128 | Sat Moieciu de Sus, Comuna Moieciu, Braşov | 36,4 %▲ 116,8 % | ▲ 116,8 % | 878,1 K RON | |
| 50 | 50.XIBIT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 35,7 %▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 88,5 K RON | |
| 51 | 51.MORRA BIANCA SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 35,6 %▲ 136,7 % | ▲ 136,7 % | 4,5 K RON | |
| 52 | 52.PANDAMANIA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 35,2 %▲ 209,8 % | ▲ 209,8 % | 100,7 K RON | |
| 53 | 53.HANUL DOMNESC SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 35,1 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 235,4 K RON | |
| 54 | 54.THEMA TURISM SRL▲ 26 | Municipiul Braşov, Braşov | 35,1 %▲ 65,4 % | ▲ 65,4 % | 143 K RON | |
| 55 | 55.DEBIRA RISTORANTE SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 34,5 %▲ 90,4 % | ▲ 90,4 % | 88 K RON | |
| 56 | 56.BANU COMPANY SRL▼ 35 | Loc. Rupea, Oraş Rupea, Braşov | 33,4 %▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | -119,3 K RON | |
| 57 | 57.CONSIZ 2002 SRLnou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 33,4 %— | — | 24,2 K RON | |
| 58 | 58.GALERIA BRAN SRL▲ 42 | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 33,3 %▲ 65,2 % | ▲ 65,2 % | 20,8 K RON | |
| 59 | 59.HOTEL FLO'MARY SRL▼ 39 | Sat Sohodol, Comuna Bran, Braşov | 33,3 %▲ 87,1 % | ▲ 87,1 % | 26 K RON | |
| 60 | 60.PREDEAL HOLIDAYS SRL▼ 21 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 32,9 %▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 212,6 K RON | |
| 61 | 61.XELABES SRL▼ 20 | Municipiul Braşov, Braşov | 32,3 %▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | -272 K RON | |
| 62 | 62.4 AMICI SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 32,2 %▲ 164,4 % | ▲ 164,4 % | 25 K RON | |
| 63 | 63.PRESTIGE IMPEX SRL▲ 83 | Municipiul Săcele, Braşov | 32 %▲ 110,3 % | ▲ 110,3 % | 87,8 K RON | |
| 64 | 64.CONSOFT SRL▼ 59 | Municipiul Braşov, Braşov | 31 %▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 186 K RON | |
| 65 | 65.KREART STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 29,6 %▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 4 K RON | |
| 66 | 66.ERODAN COM SRL= | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 28,7 %▲ 64,8 % | ▲ 64,8 % | 93,8 K RON | |
| 67 | 67.TAZUKA SRL▲ 81 | Municipiul Braşov, Braşov | 28,7 %▲ 49,8 % | ▲ 49,8 % | -14,2 K RON | |
| 68 | 68.SILVER FOREST INVEST SRL▼ 32 | Sat Poiana Mărului, Comuna Poiana Mărului, Braşov | 28,5 %▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 15,2 K RON | |
| 69 | 69.TRANSILVANIA HOTELS & RESTAURANTS SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 28,4 %▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 70 | 70.DANI DRAG SRL▲ 13 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 28,2 %▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 791,5 K RON | |
| 71 | 71.NATIRUS GRUP SRL▼ 68 | Sat Sâmbata de Sus, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 28,2 %▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 26,2 K RON | |
| 72 | 72.2 VISCRENI SRL▼ 59 | Sat Viscri, Comuna Buneşti, Braşov | 28,1 %▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 97,9 K RON | |
| 73 | 73.COPILU SRL▲ 95 | Municipiul Braşov, Braşov | 27,7 %▲ 102,9 % | ▲ 102,9 % | 10,3 K RON | |
| 74 | 74.MIGAR TOUR SRL▼ 11 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 27,7 %▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 33,8 K RON | |
| 75 | 75.CRI & DENI MEGA SRL▼ 28 | Municipiul Braşov, Braşov | 27,4 %▲ 121,3 % | ▲ 121,3 % | -69,8 K RON | |
| 76 | 76.RADIS COM SRL▼ 6 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 26,9 %▲ 49,9 % | ▲ 49,9 % | 14,5 K RON | |
| 77 | 77.ALISTOR COMEXIM SRLnou | Comuna Tărlungeni, Braşov | 26,7 %▲ 99,3 % | ▲ 99,3 % | 17,1 K RON | |
| 78 | 78.EDEL HOUSE SRL▼ 59 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 26,3 %▲ 48,9 % | ▲ 48,9 % | 123,8 K RON | |
| 79 | 79.PENSIUNEA OANA MARIA SRL▼ 35 | Municipiul Braşov, Braşov | 26,2 %▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 34 K RON | |
| 80 | 80.REALES PREST SRLnou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 26,1 %▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | -11,8 K RON | |
| 81 | 81.LOMI LOMI SRL▲ 27 | Municipiul Braşov, Braşov | 26,1 %▲ 40,1 % | ▲ 40,1 % | 202,1 K RON | |
| 82 | 82.IMOBTURISM SRL▼ 42 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 26,1 %▲ 156,3 % | ▲ 156,3 % | 187,4 K RON | |
| 83 | 83.ASONIDO SRL▼ 71 | Municipiul Braşov, Braşov | 25,8 %▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 84 | 84.CASA ROMA SRL▲ 49 | Municipiul Braşov, Braşov | 25,6 %▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 172 K RON | |
| 85 | 85.BOMA MADAG SRLnou | Municipiul Codlea, Braşov | 25,2 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 72,8 K RON | |
| 86 | 86.BACHIRIS F & V SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 25,2 %▲ 79,3 % | ▲ 79,3 % | 90,5 K RON | |
| 87 | 87.BELDUM TOUR SRL▲ 31 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 24,8 %▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | 16,5 K RON | |
| 88 | 88.GEDRA COM SRLnou | Comuna Bran, Braşov | 24,5 %▲ 66,5 % | ▲ 66,5 % | 44 K RON | |
| 89 | 89.EISMAN SRL▼ 67 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 24,1 %▲ 84,4 % | ▲ 84,4 % | 224,2 K RON | |
| 90 | 90.OLIN FOODS SRL▼ 63 | Municipiul Braşov, Braşov | 24,1 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 91 | 91.OZONELAND SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 23,9 %▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 86,3 K RON | |
| 92 | 92.CRIDO SRL▲ 47 | Municipiul Braşov, Braşov | 23,7 %▲ 55,3 % | ▲ 55,3 % | 188,5 K RON | |
| 93 | 93.FLODEM MOBIL SRL▲ 26 | Municipiul Săcele, Braşov | 23,6 %▲ 68,7 % | ▲ 68,7 % | 175,1 K RON | |
| 94 | 94.CASA MURESAN SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 23,5 %▲ 70,4 % | ▲ 70,4 % | 509 K RON | |
| 95 | 95.ROMARIUS SRL▲ 87 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 22,5 %▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | -60,6 K RON | |
| 96 | 96.KEBO DESIGN SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 22,1 %▲ 54,5 % | ▲ 54,5 % | -93,3 K RON | |
| 97 | 97.OED OLD TIMER SRL▼ 22 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 21,7 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 800 RON | |
| 98 | 98.GOLDEN MONEY SRL▼ 94 | Municipiul Braşov, Braşov | 21,7 %▲ 77,5 % | ▲ 77,5 % | -302,2 K RON | |
| 99 | 99.EDELWEISS POIANA HOTEL'S SRL▼ 51 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 21,5 %▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | -220,7 K RON | |
| 100 | 100.BRAN TURIST TRAVEL SRL▼ 38 | Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu, Braşov | 21,4 %▲ 28 % | ▲ 28 % | 99,4 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Brașov
CAEN 5610
Restaurante
399 firme · 706,6 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
196 firme · 583,5 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
184 firme · 400,1 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
568 firme · 182,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
263 firme · 156,4 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
278 firme · 134,5 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
56 firme · 47,6 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
18 firme · 15,2 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
26 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
20 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 117,9 K RON