Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Brăila după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2015
209 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 14,9 %, iar liderul atinge 426,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AGRICOST S.A.= | Municipiul Brăila, Brăila | 426,9 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 63,4 mil. RON | |
| 2 | 2.EXPLOREAGRO SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 396,3 %▲ 84 % | ▲ 84 % | 709,2 K RON | |
| 3 | 3.ETUFARM SRL▲ 21 | Municipiul Brăila, Brăila | 188,7 %▲ 235,6 % | ▲ 235,6 % | 402 K RON | |
| 4 | 4.LIVANDI SRL▲ 1 | Sat Vădeni, Comuna Vădeni, Brăila | 107,8 %▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 388,9 K RON | |
| 5 | 5.AGRISTATION SRL▲ 7 | Sat Zăvoaia, Comuna Zăvoaia, Brăila | 78,1 %▲ 228,5 % | ▲ 228,5 % | 2,7 K RON | |
| 6 | 6.TEFAGER AGRO SRLnou | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 77,6 %▲ 51,3 % | ▲ 51,3 % | 366,9 K RON | |
| 7 | 7.ELSTACI AGRO SRLnou | Sat Deduleşti, Comuna Mircea Vodă, Brăila | 70,6 %▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | -288,5 K RON | |
| 8 | 8.GHERMANAGRAR SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 66,5 %▲ 88,5 % | ▲ 88,5 % | 391,1 K RON | |
| 9 | 9.BRAGRO SRL▲ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 63,5 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 181 K RON | |
| 10 | 10.POMICOLA SRLnou | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 61,4 %▲ 262,1 % | ▲ 262,1 % | 159,4 K RON | |
| 11 | 11.INTER CAR SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 57,6 %▲ 219,6 % | ▲ 219,6 % | 332,9 K RON | |
| 12 | 12.MARBINUFRUCT SRLnou | Sat Tătaru, Comuna Dudeşti, Brăila | 50,5 %▲ 86,7 % | ▲ 86,7 % | 22,8 K RON | |
| 13 | 13.ROCRIMEL SRLnou | Sat Tufeşti, Comuna Tufeşti, Brăila | 45,9 %▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 12 K RON | |
| 14 | 14.POPALEX COM SRL▲ 13 | Sat Cireşu, Comuna Cireşu, Brăila | 41,8 %▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 792,6 K RON | |
| 15 | 15.CAGIAMIRK SRL▲ 7 | Sat Pitulaţi, Comuna Scortaru Nou, Brăila | 41,4 %▲ 22 % | ▲ 22 % | 32,7 K RON | |
| 16 | 16.GELBINGHI SRL▲ 5 | Sat Salcia Tudor, Comuna Salcia Tudor, Brăila | 41,1 %▼ 26 % | ▼ 26 % | 51,2 K RON | |
| 17 | 17.BLACK EARTH ROM SRLnou | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 41 %▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 54,4 K RON | |
| 18 | 18.AGRO GHERGANIRAD SRLnou | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 39,1 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 3,1 K RON | |
| 19 | 19.NYOLLGAS SRL▲ 10 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 38,7 %▲ 304,7 % | ▲ 304,7 % | 34 K RON | |
| 20 | 20.ADOR CONS SRL▲ 10 | Municipiul Brăila, Brăila | 38,4 %▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 433,8 K RON | |
| 21 | 21.PESCOFAN SRLnou | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 38,3 %▲ 64,5 % | ▲ 64,5 % | -77,5 K RON | |
| 22 | 22.SHARPAGRI SRLnou | Sat Roşiori, Comuna Rosiori, Brăila | 38,3 %▲ 29 % | ▲ 29 % | -1,4 mil. RON | |
| 23 | 23.FERMALIMENT SRL▼ 4 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 38 %▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 910,3 K RON | |
| 24 | 24.MIHAPPLE SRL▲ 32 | Sat Vădeni, Comuna Vădeni, Brăila | 37,9 %▲ 122,4 % | ▲ 122,4 % | 120,1 K RON | |
| 25 | 25.DIACRIS PROD SRL▲ 89 | Sat Movila Miresii, Comuna Movila Miresii, Brăila | 37 %▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 830,2 K RON | |
| 26 | 26.COMLY SRL▲ 27 | Sat Lacu Rezii, Oraş Insurăţei, Brăila | 36,6 %▲ 93 % | ▲ 93 % | 2,2 mil. RON | |
| 27 | 27.GHERDA SRLnou | Sat Bărăganul, Comuna Bărăganul, Brăila | 36,2 %▲ 113,8 % | ▲ 113,8 % | 571,4 K RON | |
| 28 | 28.DANSARDI AGRO SRL▲ 76 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 36,1 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 78,3 K RON | |
| 29 | 29.STEELFAN GRUP SRL▲ 110 | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 34,9 %▲ 51,1 % | ▲ 51,1 % | 38,3 K RON | |
| 30 | 30.AGRO DRANIAN SRL▼ 24 | Sat Vădeni, Comuna Vădeni, Brăila | 34,4 %▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 816 RON | |
| 31 | 31.AGRORUŞAVA SRL▲ 17 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 34 %▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 954,9 K RON | |
| 32 | 32.AGROTURISM IMPEX SRLnou | Comuna Vădeni, Brăila | 33,2 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 54,8 K RON | |
| 33 | 33.AGROSILGO SRL▼ 22 | Municipiul Brăila, Brăila | 32,6 %▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 2,3 K RON | |
| 34 | 34.AGRO AVEVO SRL▲ 88 | Sat Victoria, Comuna Victoria, Brăila | 31,8 %▲ 60,1 % | ▲ 60,1 % | 467,3 K RON | |
| 35 | 35.BIVANICRI SRL▲ 14 | Sat Chioibaseşti, Comuna Ciocile, Brăila | 31,7 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 375,9 K RON | |
| 36 | 36.FORSYTIA COM SRL▲ 89 | Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, Brăila | 31,6 %▲ 60,6 % | ▲ 60,6 % | 78,2 K RON | |
| 37 | 37.CENTURION TRANS SRL▲ 61 | Sat Silistea, Comuna Silistea, Brăila | 31,3 %▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 8,9 K RON | |
| 38 | 38.AGROFARM SERV SRL▲ 110 | Municipiul Brăila, Brăila | 30,9 %▲ 49,3 % | ▲ 49,3 % | 336 K RON | |
| 39 | 39.SORIBAT AGRO SRLnou | Sat Batogu, Comuna Cireşu, Brăila | 30,6 %▲ 54,8 % | ▲ 54,8 % | 362,9 K RON | |
| 40 | 40.NELIFLORIS AGRO SRL▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 29,9 %▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 490,4 K RON | |
| 41 | 41.SIMIT SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 29,9 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 119,6 K RON | |
| 42 | 42.MIHAGRICOM SRL▲ 23 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 29,3 %▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 176,2 K RON | |
| 43 | 43.GEDRIAGRI SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 28,3 %▲ 96,6 % | ▲ 96,6 % | 25,6 K RON | |
| 44 | 44.KORINTHROM SRLnou | Sat Scorţaru Nou, Comuna Scortaru Nou, Brăila | 28 %▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | 57,1 K RON | |
| 45 | 45.MISANA COM SRL▼ 22 | Municipiul Brăila, Brăila | 27,9 %▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 89,1 K RON | |
| 46 | 46.RODAVA PREST SRLnou | Sat Scorţaru Nou, Comuna Scortaru Nou, Brăila | 27,7 %▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 713,7 K RON | |
| 47 | 47.PISTEA COM SRL▲ 95 | Sat Bordei Verde, Comuna Bordei Verde, Brăila | 27,3 %▲ 67,1 % | ▲ 67,1 % | 693,9 K RON | |
| 48 | 48.STEVACOM SRL▼ 15 | Sat Ţepes Vodă, Comuna Movila Miresii, Brăila | 26,8 %▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 624,9 K RON | |
| 49 | 49.AGROTRADING SRL▼ 24 | Municipiul Brăila, Brăila | 26,2 %▼ 17 % | ▼ 17 % | 38,3 K RON | |
| 50 | 50.SILVIGEANPLANT SRL▲ 117 | Municipiul Brăila, Brăila | 25,4 %▲ 70,7 % | ▲ 70,7 % | 20,7 K RON | |
| 51 | 51.AGRO AVMAR SRL▲ 55 | Sat Bărăganul, Comuna Bărăganul, Brăila | 25,2 %▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 515,7 K RON | |
| 52 | 52.VIRSILV AGRO PROD SRL▼ 11 | Sat Corbu Nou, Comuna Maxineni, Brăila | 24,7 %▼ 28,3 % | ▼ 28,3 % | 25,6 K RON | |
| 53 | 53.GEMAREN AGRO SRL▲ 81 | Sat Bărăganul, Comuna Bărăganul, Brăila | 24,6 %▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 30,7 K RON | |
| 54 | 54.AGROAREND SRL▼ 17 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 24,5 %▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 55 | 55.ROMVOS PREST SRL▲ 7 | Municipiul Brăila, Brăila | 24,5 %▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 252,8 K RON | |
| 56 | 56.SPONSOR COM SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 23,6 %▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 6,9 K RON | |
| 57 | 57.AGRO ZOOTROFIKI SRL▼ 48 | Sat Corbu Nou, Comuna Maxineni, Brăila | 23,4 %▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 4,5 K RON | |
| 58 | 58.VIZAGRO SRL▲ 58 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 23,2 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 179,4 K RON | |
| 59 | 59.RINAMIA SRL▲ 33 | Sat Dudescu, Comuna Zăvoaia, Brăila | 23,2 %▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 38 K RON | |
| 60 | 60.GRADESCHI PROD SRLnou | Sat Lacu Sărat, Comuna Chiscani, Brăila | 23,1 %▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 292,3 K RON | |
| 61 | 61.FERMA ADAM S.R.L.nou | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 22,7 %▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 228,2 K RON | |
| 62 | 62.CONFELI IMPEX SRL▼ 45 | Sat Tudor Vladimirescu, Comuna Tudor Vladimirescu, Brăila | 22,3 %▼ 48 % | ▼ 48 % | 1,5 mil. RON | |
| 63 | 63.MARETU PROD COM SRL▼ 11 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 22,2 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 64 | 64.AGRODUD SRL▲ 18 | Sat Dudeşti, Comuna Dudeşti, Brăila | 21,9 %▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | 749,2 K RON | |
| 65 | 65.JURICONS INVEST GRUP SRL▼ 26 | Municipiul Brăila, Brăila | 21,9 %▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | 45,7 K RON | |
| 66 | 66.AGROMEC ROMANU SA▲ 64 | Sat Romanu, Comuna Romanu, Brăila | 21,9 %▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 33,6 K RON | |
| 67 | 67.DIALACT PROD SRL▼ 65 | Sat Roşiori, Comuna Rosiori, Brăila | 21,8 %▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 296,8 K RON | |
| 68 | 68.GIESSE AGRO SRL▼ 34 | Sat Romanu, Comuna Romanu, Brăila | 21,8 %▼ 8 % | ▼ 8 % | 294,1 K RON | |
| 69 | 69.ABRAHAM PROD SRL▲ 59 | Municipiul Brăila, Brăila | 20,9 %▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 562,8 K RON | |
| 70 | 70.CIVDORA COMPANY EXIM SRLnou | Sat Tufeşti, Comuna Tufeşti, Brăila | 20,6 %▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 7 K RON | |
| 71 | 71.AGROFRASIL SRL▲ 32 | Sat Gropeni, Comuna Gropeni, Brăila | 20,5 %▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 38 K RON | |
| 72 | 72.ULMAGRODAN SRL▼ 26 | Sat Ulmu, Comuna Ulmu, Brăila | 19,3 %▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 2,1 mil. RON | |
| 73 | 73.EORELA AGROCOM SRL▼ 23 | Municipiul Brăila, Brăila | 19,1 %▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 46,2 K RON | |
| 74 | 74.EASTERN AGRO SRLnou | Sat Berteştii de Jos, Comuna Berteştii de Jos, Brăila | 19,1 %▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | -177,2 K RON | |
| 75 | 75.CRISTFLOR AGRO SRL▲ 105 | Sat Liscoteanca, Comuna Bordei Verde, Brăila | 18,9 %▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 232,9 K RON | |
| 76 | 76.BYBLANAGRO SRL▼ 32 | Sat Lanurile, Comuna Viziru, Brăila | 18,8 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 384,2 K RON | |
| 77 | 77.CON-AGROTEHNICA SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 18,8 %▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 400,1 K RON | |
| 78 | 78.GRANARUL AGROSERV SRL▼ 8 | Sat Râmnicelu, Comuna Râmnicelu, Brăila | 18,4 %▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 138,6 K RON | |
| 79 | 79.SAMAGRO SERV SRL▼ 71 | Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, Brăila | 18,4 %▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 95 K RON | |
| 80 | 80.FAGADUIALA SERV COM SRLnou | Sat Scărlăteşti, Comuna Cireşu, Brăila | 18,2 %▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 60,1 K RON | |
| 81 | 81.DANAGRI SRL▲ 13 | Sat Silistraru, Comuna Traian, Brăila | 18,1 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 512,7 K RON | |
| 82 | 82.EUROSEM - BIOAGRIVOR SRL▲ 83 | Sat Corbu Vechi, Comuna Maxineni, Brăila | 17,9 %▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 71,6 K RON | |
| 83 | 83.TED EXIM SRL▼ 40 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 17,4 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 1 mil. RON | |
| 84 | 84.AGRIPROD NOAR SRL▼ 16 | Sat Dudeşti, Comuna Dudeşti, Brăila | 16,9 %▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 54,1 K RON | |
| 85 | 85.BOGLAN AGRO SRL= | Sat Lanurile, Comuna Viziru, Brăila | 16,8 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 16,2 K RON | |
| 86 | 86.SITOROM SRL▼ 25 | Sat Scorţaru Nou, Comuna Scortaru Nou, Brăila | 16,7 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 250,7 K RON | |
| 87 | 87.AGRO DANIEL SRL▲ 30 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 16,5 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | -306 K RON | |
| 88 | 88.SISMAD AGRO SRL▼ 56 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 16,4 %▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 89 | 89.R.N.P. ROMSILVA - ADMINISTRAŢIA PARCULUI NATURAL BALTA MICĂ A BRĂILEI RA▼ 13 | Municipiul Brăila, Brăila | 16,4 %▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 0 RON | |
| 90 | 90.SILVA PERILAND SRL▼ 59 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 16,3 %▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 427,9 K RON | |
| 91 | 91.BOGDANIC AGROSERV SRL▼ 13 | Sat Tudor Vladimirescu, Comuna Tudor Vladimirescu, Brăila | 16,3 %▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 82,5 K RON | |
| 92 | 92.AGRO HAGIU SRL▼ 37 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 16,2 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 3,6 mil. RON | |
| 93 | 93.PUNTO PROD SRL▼ 48 | Municipiul Brăila, Brăila | 16,2 %▼ 24 % | ▼ 24 % | 5,1 mil. RON | |
| 94 | 94.AGROTON LEG SRL▼ 81 | Municipiul Brăila, Brăila | 16,1 %▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 162,7 K RON | |
| 95 | 95.PROD FRUITS TRADE SRLnou | Comuna Cazasu, Brăila | 16 %▲ 99,4 % | ▲ 99,4 % | 125 K RON | |
| 96 | 96.DANBO IMPEX SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 15,8 %▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 566,8 K RON | |
| 97 | 97.SIPDERKA SRL▲ 46 | Municipiul Brăila, Brăila | 15,6 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 65,9 K RON | |
| 98 | 98.FIRSTFARMS AGRO EAST SRL▲ 56 | Sat Surdila-Greci, Comuna Surdila-Greci, Brăila | 15,4 %▼ 11 % | ▼ 11 % | 2,6 mil. RON | |
| 99 | 99.NELTIC AGRO SRL▲ 57 | Sat Stăncuţa, Comuna Stăncuţa, Brăila | 15,2 %▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 846,7 K RON | |
| 100 | 100.TILMAGRO SRL▼ 25 | Sat Tufeşti, Comuna Tufeşti, Brăila | 14,9 %▲ 23 % | ▲ 23 % | 850,8 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Brăila
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
450 firme · 1,8 mld. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
17 firme · 81 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
24 firme · 28,5 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
16 firme · 28,2 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
5 firme · 18,5 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
7 firme · 14 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
6 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
4 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
5 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
5 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
1 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
7 firme · 928,6 K RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
4 firme · 881,2 K RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
6 firme · 336,4 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
2 firme · 310,6 K RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
1 firme · 44,4 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
4 firme · 19,7 K RON
CAEN 0311
Pescuitul maritim
1 firme · 0 RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
2 firme · 0 RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
3 firme · 0 RON