Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Brăila după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2013
208 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 29,3 %, iar liderul atinge 552,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AGRICOST S.A.▲ 45 | Municipiul Brăila, Brăila | 552,9 %▲ 12.562,8 % | ▲ 12.562,8 % | 41,1 mil. RON | |
| 2 | 2.COMPLEXUL DE CRESTERE A PORCILOR SRLnou | Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, Brăila | 206,5 %▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 249,1 K RON | |
| 3 | 3.KISSAN AGRICOLE SRLnou | Sat Silistea, Comuna Silistea, Brăila | 141,2 %▲ 564,9 % | ▲ 564,9 % | -429,7 K RON | |
| 4 | 4.AGRO ZOOTROFIKI SRL= | Sat Corbu Nou, Comuna Maxineni, Brăila | 123,7 %▲ 115,1 % | ▲ 115,1 % | 821,9 K RON | |
| 5 | 5.EASTERN CROP SRLnou | Sat Berteştii de Jos, Comuna Berteştii de Jos, Brăila | 109,5 %▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 519,9 K RON | |
| 6 | 6.CAGIAMIRK SRLnou | Sat Pitulaţi, Comuna Scortaru Nou, Brăila | 100,7 %▲ 122,1 % | ▲ 122,1 % | 59,4 K RON | |
| 7 | 7.FERMALIMENT SRLnou | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 98,8 %▲ 89,3 % | ▲ 89,3 % | 52,2 K RON | |
| 8 | 8.BRAGRO SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 89,5 %▲ 371,1 % | ▲ 371,1 % | 12,3 K RON | |
| 9 | 9.ASMIN SRL▲ 8 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 86,2 %▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 41,3 K RON | |
| 10 | 10.AGRI DELTA SERV SRL▲ 92 | Comuna Vădeni, Brăila | 80,9 %▲ 273,9 % | ▲ 273,9 % | 16,4 mil. RON | |
| 11 | 11.ULMAGRODAN SRL▲ 2 | Sat Ulmu, Comuna Ulmu, Brăila | 80,4 %▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 12 | 12.JURICONS INVEST GRUP SRL▲ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 77,4 %▲ 223,8 % | ▲ 223,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 13 | 13.AGROTRADING SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 72,7 %▲ 85 % | ▲ 85 % | 188,4 K RON | |
| 14 | 14.GIESSE AGRO SRLnou | Sat Romanu, Comuna Romanu, Brăila | 70 %▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 149,9 K RON | |
| 15 | 15.AGROMEC ROMANU SA▲ 25 | Sat Romanu, Comuna Romanu, Brăila | 69,2 %▲ 80,6 % | ▲ 80,6 % | 423,4 K RON | |
| 16 | 16.ADOR CONS SRL▲ 128 | Municipiul Brăila, Brăila | 66,5 %▲ 225 % | ▲ 225 % | 599,3 K RON | |
| 17 | 17.DIACRIS PROD SRL▲ 92 | Sat Movila Miresii, Comuna Movila Miresii, Brăila | 66,1 %▲ 88,7 % | ▲ 88,7 % | -327,2 K RON | |
| 18 | 18.INIZIATIVA AGRICOLA SRL▲ 14 | Sat Mircea Vodă, Comuna Mircea Vodă, Brăila | 65,6 %▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 19,1 K RON | |
| 19 | 19.ROMVOS PREST SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 65 %▲ 76 % | ▲ 76 % | 426,6 K RON | |
| 20 | 20.AGROFRASIL SRLnou | Sat Gropeni, Comuna Gropeni, Brăila | 62,4 %▲ 71,2 % | ▲ 71,2 % | 47,9 K RON | |
| 21 | 21.POPALEX COM SRL▼ 18 | Sat Cireşu, Comuna Cireşu, Brăila | 62,2 %▲ 54,7 % | ▲ 54,7 % | 159,6 K RON | |
| 22 | 22.RINAMIA SRL▲ 8 | Sat Dudescu, Comuna Zăvoaia, Brăila | 62,2 %▲ 67,1 % | ▲ 67,1 % | 8,1 K RON | |
| 23 | 23.AGROFIT PROD SRL▲ 69 | Sat Traian, Comuna Traian, Brăila | 62 %▲ 58,2 % | ▲ 58,2 % | 463,5 K RON | |
| 24 | 24.GEADA SA▲ 3 | Sat Movila Miresii, Comuna Movila Miresii, Brăila | 60,6 %▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 730,5 K RON | |
| 25 | 25.LEGIST IMPEX SRLnou | Sat Stăncuţa, Comuna Stăncuţa, Brăila | 56,7 %▲ 488,1 % | ▲ 488,1 % | -614,1 K RON | |
| 26 | 26.AGRISUPORT SRL▼ 15 | Municipiul Brăila, Brăila | 55,8 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 434,5 K RON | |
| 27 | 27.AGRAR-M SERV SRL▲ 72 | Sat Liscoteanca, Comuna Bordei Verde, Brăila | 55,2 %▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 308,4 K RON | |
| 28 | 28.FORSYTIA COM SRL▲ 49 | Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, Brăila | 55,2 %▲ 202,5 % | ▲ 202,5 % | 448 K RON | |
| 29 | 29.AGRITRANS SRL▲ 13 | Municipiul Brăila, Brăila | 54,7 %▲ 58 % | ▲ 58 % | 471,3 K RON | |
| 30 | 30.FILODENDRONA COM SRL▲ 71 | Sat Romanu, Comuna Romanu, Brăila | 53,9 %▲ 55,1 % | ▲ 55,1 % | 152,4 K RON | |
| 31 | 31.SIMIROM PROD IMPEX SRL▲ 21 | Municipiul Brăila, Brăila | 53,8 %▲ 75,2 % | ▲ 75,2 % | 267,5 K RON | |
| 32 | 32.LANUL AURIU SRL▲ 110 | Municipiul Brăila, Brăila | 52,3 %▲ 53,4 % | ▲ 53,4 % | 336,1 K RON | |
| 33 | 33.BOGLAN AGRO SRLnou | Sat Lanurile, Comuna Viziru, Brăila | 51,2 %▲ 64 % | ▲ 64 % | 98,6 K RON | |
| 34 | 34.CONFELI IMPEX SRL▲ 114 | Sat Tudor Vladimirescu, Comuna Tudor Vladimirescu, Brăila | 51 %▲ 115,6 % | ▲ 115,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 35 | 35.AGROCONSERV SRL▲ 65 | Comuna Vădeni, Brăila | 49,9 %▲ 94,1 % | ▲ 94,1 % | 2,6 mil. RON | |
| 36 | 36.PISCICOLA MACIN SRL▲ 83 | Municipiul Brăila, Brăila | 49,5 %▲ 43,6 % | ▲ 43,6 % | 832,5 K RON | |
| 37 | 37.GILFOR SRL▲ 7 | Municipiul Brăila, Brăila | 49,4 %▲ 11 % | ▲ 11 % | 47 K RON | |
| 38 | 38.AGRIDOR SRL▲ 67 | Comuna Chiscani, Brăila | 48,7 %▲ 69,9 % | ▲ 69,9 % | 3,7 mil. RON | |
| 39 | 39.AGRO HAGIU SRLnou | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 48 %▲ 46 % | ▲ 46 % | 3,4 mil. RON | |
| 40 | 40.AGROSILGO SRL▲ 89 | Municipiul Brăila, Brăila | 47,8 %▲ 65,7 % | ▲ 65,7 % | 34,2 K RON | |
| 41 | 41.PISTEA COM SRL▼ 22 | Sat Bordei Verde, Comuna Bordei Verde, Brăila | 47,8 %▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 284,4 K RON | |
| 42 | 42.ABRAHAM PROD SRL▲ 51 | Municipiul Brăila, Brăila | 47,7 %▲ 49,5 % | ▲ 49,5 % | 393,8 K RON | |
| 43 | 43.SORIBAT AGRO SRLnou | Sat Batogu, Comuna Cireşu, Brăila | 47,5 %▲ 95,5 % | ▲ 95,5 % | 374,2 K RON | |
| 44 | 44.AGRO AVEVO SRL▼ 39 | Sat Victoria, Comuna Victoria, Brăila | 47,5 %▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 155,5 K RON | |
| 45 | 45.AGMA SERVOCOM SRL▼ 36 | Sat Dudeşti, Comuna Dudeşti, Brăila | 46 %▲ 33 % | ▲ 33 % | 58,7 K RON | |
| 46 | 46.MIDAGRA INVEST SRL▼ 23 | Municipiul Brăila, Brăila | 44,8 %▲ 77,5 % | ▲ 77,5 % | 931,8 K RON | |
| 47 | 47.AGROPOP LAND SRL▲ 38 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 44,7 %▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 243,5 K RON | |
| 48 | 48.PREST AGROIND SRL▲ 121 | Sat Chiscani, Comuna Chiscani, Brăila | 43,5 %▲ 87,9 % | ▲ 87,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 49 | 49.SALMAX TRADE SRL▲ 25 | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 43,4 %▲ 47,2 % | ▲ 47,2 % | 268,7 K RON | |
| 50 | 50.MARETU PROD COM SRLnou | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 42,7 %▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 51 | 51.EUROSEM - BIOAGRIVOR SRLnou | Sat Corbu Vechi, Comuna Maxineni, Brăila | 41,8 %▲ 68,9 % | ▲ 68,9 % | 588,1 K RON | |
| 52 | 52.AGROFARM SERV SRL▲ 66 | Municipiul Brăila, Brăila | 41,5 %▲ 60 % | ▲ 60 % | 384,3 K RON | |
| 53 | 53.LAZZARIO AGRO SRL▲ 73 | Municipiul Brăila, Brăila | 41,5 %▲ 68,8 % | ▲ 68,8 % | 87,2 K RON | |
| 54 | 54.TED EXIM SRL▼ 33 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 41,4 %▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 760,2 K RON | |
| 55 | 55.RODAVA PREST SRLnou | Sat Scorţaru Nou, Comuna Scortaru Nou, Brăila | 41,3 %▲ 233,3 % | ▲ 233,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 56 | 56.BIVANICRI SRL▼ 21 | Sat Chioibaseşti, Comuna Ciocile, Brăila | 40,4 %▲ 64,2 % | ▲ 64,2 % | 154,3 K RON | |
| 57 | 57.GRANARUL AGROSERV SRL▼ 47 | Sat Râmnicelu, Comuna Râmnicelu, Brăila | 40,2 %▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 64,5 K RON | |
| 58 | 58.FIRSTFARMS AGRO EAST SRL▼ 51 | Sat Surdila-Greci, Comuna Surdila-Greci, Brăila | 39,4 %▲ 95,4 % | ▲ 95,4 % | 7,2 mil. RON | |
| 59 | 59.VIRSILV AGRO PROD SRL▲ 65 | Sat Corbu Nou, Comuna Maxineni, Brăila | 38,9 %▲ 103,3 % | ▲ 103,3 % | 9,9 K RON | |
| 60 | 60.NUGADOR AGRO SRL▼ 36 | Municipiul Brăila, Brăila | 38,9 %▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 162,6 K RON | |
| 61 | 61.GROPENEANU COM SRL▲ 89 | Municipiul Brăila, Brăila | 38,8 %▲ 98,6 % | ▲ 98,6 % | 5,5 mil. RON | |
| 62 | 62.AGRODIR SERV SRL▲ 5 | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 38,4 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 744 K RON | |
| 63 | 63.PRACTIC SERV SRL▲ 35 | Municipiul Brăila, Brăila | 38,4 %▲ 83,7 % | ▲ 83,7 % | 535,8 K RON | |
| 64 | 64.POMICOLA SRL▲ 95 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 38,1 %▲ 136,9 % | ▲ 136,9 % | 491,9 K RON | |
| 65 | 65.AGROHORIA SRL▼ 12 | Sat Movila Miresii, Comuna Movila Miresii, Brăila | 37,9 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 10,5 K RON | |
| 66 | 66.DACOMI AGRO SRL▼ 11 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 37,6 %▲ 48,9 % | ▲ 48,9 % | 842 K RON | |
| 67 | 67.NOVA PROD TERRA SRL▲ 82 | Sat Tudor Vladimirescu, Comuna Tudor Vladimirescu, Brăila | 37,4 %▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 245,3 K RON | |
| 68 | 68.MISANA COM SRL▲ 92 | Municipiul Brăila, Brăila | 36,9 %▲ 75,9 % | ▲ 75,9 % | 63,9 K RON | |
| 69 | 69.AGRIZIN SRL▲ 35 | Municipiul Brăila, Brăila | 36,5 %▲ 17 % | ▲ 17 % | 75,7 K RON | |
| 70 | 70.FERM PROD SRL▲ 87 | Sat Scărlăteşti, Comuna Cireşu, Brăila | 36,4 %▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | 790,8 K RON | |
| 71 | 71.GLIA SA▼ 69 | Municipiul Brăila, Brăila | 36,1 %▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 72 | 72.AGRODUD SRL▲ 41 | Sat Dudeşti, Comuna Dudeşti, Brăila | 35,8 %▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | 861,9 K RON | |
| 73 | 73.RARBAL SRL▼ 45 | Municipiul Brăila, Brăila | 35,5 %▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 903,8 K RON | |
| 74 | 74.TRANS AGRIMAD SRL▼ 18 | Sat Traian, Comuna Traian, Brăila | 35,5 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 43,7 K RON | |
| 75 | 75.AGRO DANIEL SRL▲ 71 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 35,3 %▲ 79,7 % | ▲ 79,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 76 | 76.COMBUTUC SRL▲ 75 | Sat Batogu, Comuna Cireşu, Brăila | 35 %▲ 91,2 % | ▲ 91,2 % | 995,8 K RON | |
| 77 | 77.GRINA TRANS SRL▲ 1 | Sat Chiscani, Comuna Chiscani, Brăila | 34,3 %▲ 20 % | ▲ 20 % | 223,1 K RON | |
| 78 | 78.NIKAGRI SRL▲ 39 | Sat Valea Călmăţuiului, Oraş Insurăţei, Brăila | 34,2 %▲ 67,4 % | ▲ 67,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 79 | 79.GHERMANAGRAR SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 34 %▲ 153,8 % | ▲ 153,8 % | 440,2 K RON | |
| 80 | 80.AGROAREND SRL▼ 20 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 33,8 %▲ 72,5 % | ▲ 72,5 % | 2,7 mil. RON | |
| 81 | 81.RODONAS SRL▼ 36 | Sat Corbu Nou, Comuna Maxineni, Brăila | 33,7 %▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 300 K RON | |
| 82 | 82.SIDERIS TRADE SRL▲ 56 | Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, Brăila | 33 %▲ 45 % | ▲ 45 % | 113 K RON | |
| 83 | 83.VICTORIA TRADING SRL▲ 95 | Municipiul Brăila, Brăila | 32,9 %▲ 97,9 % | ▲ 97,9 % | 477,5 K RON | |
| 84 | 84.GRADESCHI PROD SRL▲ 59 | Sat Lacu Sărat, Comuna Chiscani, Brăila | 32,6 %▲ 72,1 % | ▲ 72,1 % | 612,9 K RON | |
| 85 | 85.AGROTERRA SRL▲ 42 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 32,5 %▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 86 | 86.EVGHE SRLnou | Sat Romanu, Comuna Romanu, Brăila | 31,8 %▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 60,5 K RON | |
| 87 | 87.ANAGRALAN SRL▼ 54 | Sat Lanurile, Comuna Viziru, Brăila | 31,2 %▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 161,9 K RON | |
| 88 | 88.ROIADALES AGROSERV SRL▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 30,7 %▲ 55,8 % | ▲ 55,8 % | 693,3 K RON | |
| 89 | 89.HOLSTMILK SRL▼ 63 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 30,5 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 384,1 K RON | |
| 90 | 90.AGRO AVMAR SRL▼ 28 | Sat Bărăganul, Comuna Bărăganul, Brăila | 30,3 %▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 186,2 K RON | |
| 91 | 91.ZANCOOL SRLnou | Sat Movila Miresii, Comuna Movila Miresii, Brăila | 30,3 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 4,4 K RON | |
| 92 | 92.AGRITUR SRL▼ 74 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 29,9 %▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 615,7 K RON | |
| 93 | 93.GORGOVA PROD SRL▲ 27 | Sat Gropeni, Comuna Gropeni, Brăila | 29,9 %▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 477,8 K RON | |
| 94 | 94.BYBLANAGRO SRL▼ 10 | Sat Lanurile, Comuna Viziru, Brăila | 29,8 %▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 44,5 K RON | |
| 95 | 95.AGRIPROD NOAR SRLnou | Sat Dudeşti, Comuna Dudeşti, Brăila | 29,8 %▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 14,2 K RON | |
| 96 | 96.CENTURION TRANS SRLnou | Sat Silistea, Comuna Silistea, Brăila | 29,7 %▲ 130 % | ▲ 130 % | -41,6 K RON | |
| 97 | 97.PUNTO PROD SRL▲ 42 | Municipiul Brăila, Brăila | 29,6 %▲ 144,2 % | ▲ 144,2 % | 6,6 mil. RON | |
| 98 | 98.STEVACOM SRLnou | Sat Ţepes Vodă, Comuna Movila Miresii, Brăila | 29,5 %▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 216,1 K RON | |
| 99 | 99.AGROTURISM IMPEX SRLnou | Comuna Vădeni, Brăila | 29,3 %▲ 118,2 % | ▲ 118,2 % | 56,8 K RON | |
| 100 | 100.RIGASI TRANS SRL▲ 8 | Municipiul Brăila, Brăila | 29,3 %▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 1,8 mil. RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Brăila
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
450 firme · 1,8 mld. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
17 firme · 81 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
24 firme · 28,5 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
16 firme · 28,2 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
5 firme · 18,5 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
7 firme · 14 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
6 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
4 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
5 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
5 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
1 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
7 firme · 928,6 K RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
4 firme · 881,2 K RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
6 firme · 336,4 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
2 firme · 310,6 K RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
1 firme · 44,4 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
4 firme · 19,7 K RON
CAEN 0311
Pescuitul maritim
1 firme · 0 RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
2 firme · 0 RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
3 firme · 0 RON