Top 100 firme — Transport și depozitare, Bacău după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2018
237 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 19,4 %, iar liderul atinge 334 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.OLYMPUS SPEDITION SRLnou | Sat Livezi, Comuna Livezi, Bacău | 334 %▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 39,2 K RON | |
| 2 | 2.FAST RUNNING SRLnou | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 162,4 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 27,4 K RON | |
| 3 | 3.DA & CO EXPRESS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 158,3 %— | — | 1 mil. RON | |
| 4 | 4.ROUTE MRC S.R.L.nou | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 150,3 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 3,7 K RON | |
| 5 | 5.MARY-DANY SRL▲ 4 | Sat Secuieni, Comuna Secuieni, Bacău | 150,2 %▲ 117 % | ▲ 117 % | 15,9 K RON | |
| 6 | 6.MEGA VOLUM EXPRESS SRL▲ 8 | Municipiul Oneşti, Bacău | 125,1 %▲ 121,9 % | ▲ 121,9 % | 85,1 K RON | |
| 7 | 7.DALKOS TRANS SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 120,2 %▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 2,6 K RON | |
| 8 | 8.DEDICHE TRANSPORT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 113 %▲ 119,6 % | ▲ 119,6 % | -81,9 K RON | |
| 9 | 9.MG LOGISTICK CENTRUM SRL▼ 5 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 102,3 %▲ 49,2 % | ▲ 49,2 % | 4,1 K RON | |
| 10 | 10.ILYCIP TRANS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 99,6 %▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 106,1 K RON | |
| 11 | 11.REDFAST TRANS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 99,1 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 22,2 K RON | |
| 12 | 12.AUTORIANA S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 97,5 %▲ 268,7 % | ▲ 268,7 % | 42,8 K RON | |
| 13 | 13.CREATIV TRANSMAR SRLnou | Sat Cernu, Comuna Poduri, Bacău | 95,1 %▲ 55,8 % | ▲ 55,8 % | -269,6 K RON | |
| 14 | 14.MAD LINE EXPRESS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 87,4 %▲ 634,2 % | ▲ 634,2 % | 249,4 K RON | |
| 15 | 15.NORDAXA SRLnou | Sat Mănăstirea Caşin, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 81,6 %▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 55,2 K RON | |
| 16 | 16.RAZTRUCK TEXTIL SRL▲ 104 | Municipiul Moineşti, Bacău | 79,1 %▲ 381,1 % | ▲ 381,1 % | 245 K RON | |
| 17 | 17.NMS LOGISTIC SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 74,8 %▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 98,9 K RON | |
| 18 | 18.VALANIA EURO TRANS SRL▲ 46 | Municipiul Moineşti, Bacău | 74,8 %▲ 81,6 % | ▲ 81,6 % | 160,9 K RON | |
| 19 | 19.S.C.S. LOGITRANS SRL▼ 16 | Municipiul Moineşti, Bacău | 74,4 %▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | -240,8 K RON | |
| 20 | 20.TEOMAR SPEDITION S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 70,8 %▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | 294,3 K RON | |
| 21 | 21.CROMFER COM SRL▲ 13 | Sat Româneşti, Comuna Bereşti-Tazlău, Bacău | 70,3 %▲ 43,3 % | ▲ 43,3 % | 71,2 K RON | |
| 22 | 22.COLT ALB COM SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 67,7 %▲ 22 % | ▲ 22 % | -219,6 K RON | |
| 23 | 23.JM TRANS IMPEX SRL▼ 22 | Sat Bahna, Comuna Pârgăreşti, Bacău | 58,6 %▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 301,1 K RON | |
| 24 | 24.LAZĂR TRANS SRL▲ 7 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 58 %▲ 33 % | ▲ 33 % | 94,2 K RON | |
| 25 | 25.INA LOGISTIC SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 57,8 %▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 368,9 K RON | |
| 26 | 26.EUROTOP TRANS SRL▼ 11 | Municipiul Oneşti, Bacău | 51,8 %▲ 120,7 % | ▲ 120,7 % | 16,9 K RON | |
| 27 | 27.HOLLAND COLD TRANS IMPEX SRL▼ 9 | Sat Săuceşti, Comuna Săuceşti, Bacău | 50 %▲ 16 % | ▲ 16 % | -300,8 K RON | |
| 28 | 28.CAT-ION SRL▼ 6 | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 50 %▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 2,7 mil. RON | |
| 29 | 29.FRIGO NOVA SRL▲ 45 | Sat Ruşi-Ciutea, Comuna Letea Veche, Bacău | 48,9 %▲ 78,3 % | ▲ 78,3 % | 420,3 K RON | |
| 30 | 30.BENSO TRANS INTERNATIONAL SRLnou | Sat Pânceşti, Comuna Pânceşti, Bacău | 48 %▲ 42,8 % | ▲ 42,8 % | 34,9 K RON | |
| 31 | 31.IORDANA TRANS SRL▲ 4 | Sat Mănăstirea Caşin, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 46 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 123,7 K RON | |
| 32 | 32.ALNEDA SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 44 %▲ 44,5 % | ▲ 44,5 % | 271,5 K RON | |
| 33 | 33.METRA SAnou | Municipiul Bacău, Bacău | 43,8 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 7,1 K RON | |
| 34 | 34.GYULA TRANS SRLnou | Sat Făget, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 42,9 %▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 172,1 K RON | |
| 35 | 35.AIDATRANS COM SRL▲ 11 | Sat Glăvăneşti, Comuna Glăvăneşti, Bacău | 42,5 %▲ 52,6 % | ▲ 52,6 % | 111,7 K RON | |
| 36 | 36.CRIM EXPRES CONTINENTAL SRL▼ 8 | Sat Scorţeni, Comuna Scorţeni, Bacău | 41,9 %▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 299,4 K RON | |
| 37 | 37.ANDRU-ALEXANDRA SRL▼ 30 | Sat Horgeşti, Comuna Horgeşti, Bacău | 40,9 %▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 92,2 K RON | |
| 38 | 38.MUNTO EXPRESS SRL▼ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 40,1 %▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 212,3 K RON | |
| 39 | 39.ALGROUP TRANSPORT SRL▲ 21 | Sat Bahna, Comuna Pârgăreşti, Bacău | 39,7 %▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 154,5 K RON | |
| 40 | 40.COM CIBO TRANS SRL▲ 75 | Municipiul Moineşti, Bacău | 39,4 %▲ 68,8 % | ▲ 68,8 % | 4,2 K RON | |
| 41 | 41.TEITRANS SERV SRL▼ 18 | Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău | 39,2 %▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 78 K RON | |
| 42 | 42.DEJTRANS SRL▲ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 38,6 %▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 383,2 K RON | |
| 43 | 43.ŞERBAN DISTRIBUŢIE SRL▲ 1 | Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău | 38,6 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 44 | 44.DANTE-TRANS SRL▲ 14 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 38,5 %▲ 45 % | ▲ 45 % | 122,6 K RON | |
| 45 | 45.LOL SPEED WEST SRL▼ 5 | Sat Ferestrău-Oituz, Comuna Oituz, Bacău | 38,2 %▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 28,8 K RON | |
| 46 | 46.LUCKY-ŞTEF SRL▲ 75 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 36,6 %▲ 51,5 % | ▲ 51,5 % | 29,1 K RON | |
| 47 | 47.SERVIPOST-EXPRESS SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 36,4 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 250 RON | |
| 48 | 48.CRUSEUM IMPEX SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 35,8 %▲ 142,8 % | ▲ 142,8 % | 146,5 K RON | |
| 49 | 49.EUROSERA LOGISTIC SRL▲ 56 | Municipiul Bacău, Bacău | 35,3 %▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | 9,3 K RON | |
| 50 | 50.TURETUR LOGISTICA SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 35,1 %▲ 106,5 % | ▲ 106,5 % | 59,3 K RON | |
| 51 | 51.ALCRISIM TRANSPORT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 34,6 %▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 39,3 K RON | |
| 52 | 52.BENGALL SRL▲ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 34,4 %▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | -23,3 K RON | |
| 53 | 53.ADI-VAS TRANS SRL▲ 28 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 33,5 %▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 8,9 K RON | |
| 54 | 54.DENTRANS IMPEX SRL▼ 41 | Municipiul Bacău, Bacău | 33,1 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 82,7 K RON | |
| 55 | 55.STADTLER TRANS SRL▼ 31 | Municipiul Bacău, Bacău | 32,5 %▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 457,5 K RON | |
| 56 | 56.VEB COM SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 32,1 %▲ 174,4 % | ▲ 174,4 % | 65,7 K RON | |
| 57 | 57.PREMIUM EXPRESS SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 32 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 454 K RON | |
| 58 | 58.THESAL SRL▲ 52 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 31,9 %▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 39,2 K RON | |
| 59 | 59.FOLTAP SRL▼ 32 | Municipiul Bacău, Bacău | 31,6 %▲ 59,5 % | ▲ 59,5 % | 72,8 K RON | |
| 60 | 60.TRANSCIM SPEDITION SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 31,3 %▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | -124,4 K RON | |
| 61 | 61.DĂNUŢ-VALITRANS LOGISTIC SRLnou | Sat Ştefan Vodă, Comuna Dofteana, Bacău | 30,9 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 85,4 K RON | |
| 62 | 62.EAGLE EUROTRANS SRLnou | Sat Faraoani, Comuna Faraoani, Bacău | 30,6 %▼ 51 % | ▼ 51 % | -34,2 K RON | |
| 63 | 63.NUSAREM TRANS SRL▼ 13 | Municipiul Moineşti, Bacău | 30,2 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 134,8 K RON | |
| 64 | 64.ANGHEL EUROTRANS EXPRESS SRL▲ 130 | Municipiul Oneşti, Bacău | 29,6 %▲ 98,1 % | ▲ 98,1 % | 5,6 K RON | |
| 65 | 65.ALYN & ALEX TRANS SRL▲ 20 | Municipiul Oneşti, Bacău | 29,1 %▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 106,6 K RON | |
| 66 | 66.V.R.G. ROBY TRANS SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 28,2 %▲ 97,6 % | ▲ 97,6 % | 26,1 K RON | |
| 67 | 67.EUROTRANS RAPID SRL▼ 28 | Sat Scorţeni, Comuna Scorţeni, Bacău | 28,1 %▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 140 K RON | |
| 68 | 68.DAVID EUROSPEDITION SRL▼ 39 | Municipiul Oneşti, Bacău | 28,1 %▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 23,4 K RON | |
| 69 | 69.SINCO IHOS SRL▼ 67 | Sat Dofteana, Comuna Dofteana, Bacău | 27,4 %▼ 30 % | ▼ 30 % | 59,5 K RON | |
| 70 | 70.VICONEX-TRANS S.R.L.▼ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | 27 %▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 234,2 K RON | |
| 71 | 71.ADEVTRANS SRL▼ 16 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 26,6 %▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 35,1 K RON | |
| 72 | 72.NEX TRANS SRL▲ 5 | Municipiul Oneşti, Bacău | 26,5 %▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 70,9 K RON | |
| 73 | 73.DANISOR TRANS SRL▼ 57 | Sat Măgireşti, Comuna Măgireşti, Bacău | 26 %▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | -54,2 K RON | |
| 74 | 74.MARCOVAR SRL▼ 12 | Sat Bârsăneşti, Comuna Bârsăneşti, Bacău | 25,9 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 14,1 K RON | |
| 75 | 75.D-BOS INTERNATIONAL COMP SRL▲ 75 | Municipiul Bacău, Bacău | 25,7 %▲ 64,2 % | ▲ 64,2 % | 103,1 K RON | |
| 76 | 76.JONAS AND FRIENDS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 25,2 %▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | -360,7 K RON | |
| 77 | 77.BRIATRANSCOM SRL▲ 95 | Municipiul Oneşti, Bacău | 25,1 %▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | -2,6 K RON | |
| 78 | 78.BFC SERV TRANS SRL▼ 45 | Municipiul Bacău, Bacău | 24,6 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 82,7 K RON | |
| 79 | 79.PRESTOCLI SERV SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 24,4 %▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 136,3 K RON | |
| 80 | 80.MSM & ELI TRANS SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 24,1 %▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 19,9 K RON | |
| 81 | 81.OLEG TRANSPORT SRL▼ 51 | Municipiul Bacău, Bacău | 23,5 %▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | -65,1 K RON | |
| 82 | 82.KLD LOGISTIC TRANS SRL▲ 106 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 23,4 %▲ 76,1 % | ▲ 76,1 % | 12,6 K RON | |
| 83 | 83.TIN FOREST SRLnou | Sat Prohozeşti, Comuna Poduri, Bacău | 23,3 %▲ 60 % | ▲ 60 % | 762 RON | |
| 84 | 84.CONDREA TRANS SRL▲ 94 | Sat Prohozeşti, Comuna Poduri, Bacău | 23,3 %▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 145,9 K RON | |
| 85 | 85.PROTRANS PANTIRU SRL▼ 49 | Municipiul Oneşti, Bacău | 23,2 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 23,2 K RON | |
| 86 | 86.GIC & COR TRANS SRL▲ 36 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 23,1 %▲ 75 % | ▲ 75 % | 21,8 K RON | |
| 87 | 87.FABCRINPROD SRL▲ 52 | Sat Valea Budului, Comuna Mărgineni, Bacău | 23 %▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 20,8 K RON | |
| 88 | 88.DAVIMON SPEED SRLnou | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 22,8 %▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | -65,7 K RON | |
| 89 | 89.ŞTEFEDY & ANDREEA SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 22,7 %▲ 26 % | ▲ 26 % | 241 K RON | |
| 90 | 90.OPRITRANS SRL▲ 11 | Sat Frunteşti, Comuna Filipeni, Bacău | 22,5 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 277,8 K RON | |
| 91 | 91.KEPRA LOGISTIC SRL▼ 44 | Municipiul Oneşti, Bacău | 22 %▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 61,5 K RON | |
| 92 | 92.ALCODA SERVICE SRL▼ 49 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 21,9 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 1,3 K RON | |
| 93 | 93.TRANS BOTEZATU SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 21 %▲ 318,9 % | ▲ 318,9 % | 168,4 K RON | |
| 94 | 94.MAIOMA LOGISTICS SRL▼ 62 | Sat Mănăstirea Caşin, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 20,6 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 8,3 K RON | |
| 95 | 95.ELMA INTER TRANSPORTI SRLnou | Sat Scorţeni, Comuna Scorţeni, Bacău | 20,6 %▲ 109,6 % | ▲ 109,6 % | 88,7 K RON | |
| 96 | 96.MAL-AD FOREST SRL▼ 71 | Municipiul Moineşti, Bacău | 20 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 47,4 K RON | |
| 97 | 97.LUN LOR SRL▼ 30 | Municipiul Bacău, Bacău | 19,9 %▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 332,9 K RON | |
| 98 | 98.DUMRO TRANSPORT SRL▼ 86 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 19,8 %▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 422,4 K RON | |
| 99 | 99.COSTI-DAN IMPEX SRL▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 19,6 %▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 345,5 K RON | |
| 100 | 100.ELANTRANS LOGISTICS SRL▼ 35 | Sat Gura Văii, Comuna Gura Văii, Bacău | 19,4 %▲ 2 % | ▲ 2 % | 8,8 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Bacău
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
896 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
19 firme · 75 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
33 firme · 61,5 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
138 firme · 53 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
92 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
3 firme · 19,2 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
14 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
8 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
151 firme · 10,8 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
47 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
21 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
3 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
4 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
2 firme · 727,9 K RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
2 firme · 576,7 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
2 firme · 183,1 K RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 115,1 K RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
3 firme · 63,7 K RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
1 firme · 24 K RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 0 RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
1 firme · 0 RON