Top 100 firme — Construcții, Bacău după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2019
313 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 35,4 %, iar liderul atinge 274,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TECHNOANCOM SRLnou | Sat Luncani, Comuna Mărgineni, Bacău | 274,9 %▲ 133,4 % | ▲ 133,4 % | 246,1 K RON | |
| 2 | 2.ELBIM GRUPSERV SRL▲ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 206,9 %▲ 93 % | ▲ 93 % | 2,3 mil. RON | |
| 3 | 3.HASHTAG WOOD S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 205,1 %▲ 3.279,2 % | ▲ 3.279,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 4 | 4.AG CONKRET STRUCTO BETON SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 186,3 %▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 62 K RON | |
| 5 | 5.LEGAL LIRA CONSTRUCT SRL▲ 13 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 182,1 %▲ 60,8 % | ▲ 60,8 % | 10,1 K RON | |
| 6 | 6.SERVICII PC SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 175,8 %▲ 785 % | ▲ 785 % | 2,1 mil. RON | |
| 7 | 7.BRECHT AG SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 167,5 %▲ 90,1 % | ▲ 90,1 % | 907 K RON | |
| 8 | 8.SA & PE CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 154,7 %▲ 3.649 % | ▲ 3.649 % | 1,1 mil. RON | |
| 9 | 9.GENNAT ALLESTIMENTI SRLnou | Sat Fântânele, Comuna Hemeiuş, Bacău | 142,4 %▲ 689,8 % | ▲ 689,8 % | 2,6 mil. RON | |
| 10 | 10.BVA SERVICII SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 139,5 %▲ 6.739,5 % | ▲ 6.739,5 % | 2,3 mil. RON | |
| 11 | 11.UNICUTILAJ SRL▼ 1 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 128,4 %▲ 71,6 % | ▲ 71,6 % | 66,5 K RON | |
| 12 | 12.FLM CREATIV SRLnou | Sat Săuceşti, Comuna Săuceşti, Bacău | 125,7 %▲ 64,9 % | ▲ 64,9 % | 609,2 K RON | |
| 13 | 13.DARLEOT GROUP SRLnou | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 118,7 %▲ 98,4 % | ▲ 98,4 % | 329,8 K RON | |
| 14 | 14.BECA COSTRUZIONI SRL▲ 84 | Sat Furnicari, Comuna Tamaşi, Bacău | 112,8 %▲ 190 % | ▲ 190 % | 254,1 K RON | |
| 15 | 15.ECO LEGOCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 112,2 %▲ 126,9 % | ▲ 126,9 % | 211,6 K RON | |
| 16 | 16.PERFECT CONSTRUCT SRL▼ 9 | Municipiul Oneşti, Bacău | 111,9 %▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 4,1 mil. RON | |
| 17 | 17.PECH-DECO SRLnou | Sat Satu Nou, Comuna Pârgăreşti, Bacău | 108,5 %— | — | 469,1 K RON | |
| 18 | 18.RODACANTIER DECOR SRL▼ 10 | Sat Dofteana, Comuna Dofteana, Bacău | 102,2 %▲ 54 % | ▲ 54 % | 920,4 K RON | |
| 19 | 19.CONSEBA BULDING SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 95,2 %▼ 66,5 % | ▼ 66,5 % | -493,3 K RON | |
| 20 | 20.ELECTROBAC SYSTEMS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 89,4 %▲ 212,2 % | ▲ 212,2 % | 154,8 K RON | |
| 21 | 21.MOIS CONSTRUCT SRLnou | Sat Tuta, Comuna Târgu Trotuş, Bacău | 88,1 %▲ 162,2 % | ▲ 162,2 % | 56,6 K RON | |
| 22 | 22.PROFESSIONAL WORK SYSTEMS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 85,8 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 333,6 K RON | |
| 23 | 23.MAIA MAGIC THERM SRL▼ 19 | Sat Săuceşti, Comuna Săuceşti, Bacău | 85,3 %▲ 74,2 % | ▲ 74,2 % | 92,3 K RON | |
| 24 | 24.INTERNATIONAL GEMS SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 83,2 %▲ 91,2 % | ▲ 91,2 % | 665,2 K RON | |
| 25 | 25.SARALIN SRLnou | Sat Satu Nou, Comuna Pârgăreşti, Bacău | 82,7 %▲ 627,9 % | ▲ 627,9 % | 232,1 K RON | |
| 26 | 26.RUD CONSTRUCT GROUP SRLnou | Sat Bogdan Vodă, Comuna Săuceşti, Bacău | 80,8 %▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 246,3 K RON | |
| 27 | 27.INTERFLOOR-PAV BACĂU SRL▼ 22 | Sat Somuşca, Comuna Cleja, Bacău | 79,5 %▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 895,7 K RON | |
| 28 | 28.APM MONTAGE LIFT SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 77,6 %▲ 80,8 % | ▲ 80,8 % | 352,6 K RON | |
| 29 | 29.VAMIBCONS SRL▲ 144 | Municipiul Bacău, Bacău | 77,5 %▲ 187,5 % | ▲ 187,5 % | 116,2 K RON | |
| 30 | 30.SIA-CONSTRUCT COM SRLnou | Sat Lespezi, Comuna Gârleni, Bacău | 77,1 %▲ 1.060,5 % | ▲ 1.060,5 % | 476,6 K RON | |
| 31 | 31.CV PROJECT COSTRUZIONI SRLnou | Sat Prăjeşti, Comuna Prăjeşti, Bacău | 76,8 %▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 105,6 K RON | |
| 32 | 32.DELIPAS CONSTRUCT SRL▼ 21 | Sat Putini, Comuna Răchitoasa, Bacău | 76,3 %▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 253,1 K RON | |
| 33 | 33.RBR CONSTRUCT SRL▼ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 75,2 %▲ 70,7 % | ▲ 70,7 % | 88,3 K RON | |
| 34 | 34.MILEA GRUP CONSTRUCT SRL▲ 19 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 74,7 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 184,3 K RON | |
| 35 | 35.MARC STIL CONST SRL▲ 7 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 72,9 %▲ 183 % | ▲ 183 % | 635,6 K RON | |
| 36 | 36.DOMOCONS EXEC SRLnou | Sat Oituz, Comuna Oituz, Bacău | 68,2 %▲ 108,1 % | ▲ 108,1 % | 895 K RON | |
| 37 | 37.SSAB-AG S.A.▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 66,3 %▲ 79,5 % | ▲ 79,5 % | 5,5 mil. RON | |
| 38 | 38.CAPITAL INVEST SRL▲ 89 | Municipiul Moineşti, Bacău | 66 %▲ 230,7 % | ▲ 230,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 39 | 39.INCENT COM SRL▲ 42 | Municipiul Oneşti, Bacău | 64,7 %▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 292,8 K RON | |
| 40 | 40.PROFESIONAL INDUSTRY SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 63,3 %▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 589,2 K RON | |
| 41 | 41.CONEDIL SERV SRL▲ 135 | Municipiul Bacău, Bacău | 62,4 %▲ 62,8 % | ▲ 62,8 % | 101 K RON | |
| 42 | 42.INSTAL RODIS SRL▲ 42 | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Bacău | 62,2 %▲ 85,2 % | ▲ 85,2 % | 192,4 K RON | |
| 43 | 43.ŞTEF MONTAJ ECHIPAMENTE SRL▼ 28 | Sat Holt, Comuna Letea Veche, Bacău | 61,8 %▲ 138,1 % | ▲ 138,1 % | 457 K RON | |
| 44 | 44.PENTAGON SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 60,7 %▲ 156,6 % | ▲ 156,6 % | 686,9 K RON | |
| 45 | 45.RARABIT CONSTRUCT SRL▲ 10 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 60,4 %▲ 30 % | ▲ 30 % | 22,9 K RON | |
| 46 | 46.CONTACT PLUS CONSTRUCŢII SRL▲ 31 | Municipiul Bacău, Bacău | 58,7 %▲ 130 % | ▲ 130 % | 1,6 mil. RON | |
| 47 | 47.REITECH AG SRL▼ 31 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 58,3 %▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 231,3 K RON | |
| 48 | 48.DIMAS INSTAL SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 57,3 %▲ 350,1 % | ▲ 350,1 % | 272,7 K RON | |
| 49 | 49.ENERGO PREST SRL▼ 1 | Sat Răcăuţi, Comuna Buciumi, Bacău | 56,9 %▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 953,3 K RON | |
| 50 | 50.SANACOVEX SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 56,9 %▲ 62,4 % | ▲ 62,4 % | 215,7 K RON | |
| 51 | 51.ELISA SRL▼ 29 | Municipiul Bacău, Bacău | 56,3 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 22,9 K RON | |
| 52 | 52.FAR-EDY SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 56,2 %▲ 635,6 % | ▲ 635,6 % | 84,7 K RON | |
| 53 | 53.ELDACOS CON SRL▼ 12 | Sat Răcăciuni, Comuna Răcăciuni, Bacău | 55,1 %▲ 49,2 % | ▲ 49,2 % | 358,8 K RON | |
| 54 | 54.EMYVLAD CONSTRUCT SRL▲ 77 | Sat Luncani, Comuna Mărgineni, Bacău | 54,1 %▲ 53,8 % | ▲ 53,8 % | -492,5 K RON | |
| 55 | 55.PANDAS GESSO SRL▼ 49 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 54 %▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 320,2 K RON | |
| 56 | 56.TREIF SISTEM INSTAL SRL▼ 26 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 51,5 %▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 59,8 K RON | |
| 57 | 57.INTER-DOR TERM SRL▲ 58 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 50,6 %▲ 104 % | ▲ 104 % | 76,7 K RON | |
| 58 | 58.TERMOGEL SRL▲ 63 | Municipiul Bacău, Bacău | 50,5 %▲ 87,1 % | ▲ 87,1 % | 506,3 K RON | |
| 59 | 59.MAVAS TRADE SRL▲ 20 | Municipiul Bacău, Bacău | 49 %▲ 137 % | ▲ 137 % | -88 K RON | |
| 60 | 60.ELGEDI SRLnou | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 48,4 %▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 166,1 K RON | |
| 61 | 61.PROIECT INSTAL SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 48,4 %▲ 97,2 % | ▲ 97,2 % | 553,4 K RON | |
| 62 | 62.ARTERA BLUE S.R.L.▼ 60 | Municipiul Bacău, Bacău | 47,1 %▲ 84,6 % | ▲ 84,6 % | 19,8 K RON | |
| 63 | 63.HIDROIZOLAŢII REM SRL▼ 54 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 46,9 %▲ 97,2 % | ▲ 97,2 % | 325,4 K RON | |
| 64 | 64.M.N.G. CONSTRUCT SRL▼ 52 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 46,2 %▼ 59 % | ▼ 59 % | 642,8 K RON | |
| 65 | 65.ROAN INVEST SRL▲ 145 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 46,2 %▲ 176 % | ▲ 176 % | 929,5 K RON | |
| 66 | 66.STIBINA SRL▲ 85 | Sat Trebeş, Comuna Mărgineni, Bacău | 46 %▲ 230,1 % | ▲ 230,1 % | 199,4 K RON | |
| 67 | 67.MUNTENIA ECOPROD SRL▲ 68 | Municipiul Oneşti, Bacău | 45,8 %▲ 92,5 % | ▲ 92,5 % | 31,9 K RON | |
| 68 | 68.TRIO GRUP CONSTRUCT SRL▼ 39 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 45,5 %▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 413,7 K RON | |
| 69 | 69.DAY-ELECTRIC SRLnou | Sat Verşeşti, Comuna Sănduleni, Bacău | 45,4 %▲ 64,5 % | ▲ 64,5 % | 311 K RON | |
| 70 | 70.SEMTEX SRL▲ 59 | Municipiul Bacău, Bacău | 44,2 %▲ 70,8 % | ▲ 70,8 % | 133,7 K RON | |
| 71 | 71.MONIDAV SRL▼ 21 | Sat Tuta, Comuna Târgu Trotuş, Bacău | 43,7 %▲ 174,5 % | ▲ 174,5 % | 305,5 K RON | |
| 72 | 72.MION ELECTRO CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 43,2 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | -40,9 K RON | |
| 73 | 73.ADS RENOVATION PROFESSIONNEL S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 42,5 %▼ 68,3 % | ▼ 68,3 % | 15 K RON | |
| 74 | 74.MOIS METAL INSTAL SRL▼ 36 | Sat Tuta, Comuna Târgu Trotuş, Bacău | 42,4 %▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | 28,6 K RON | |
| 75 | 75.TALANS SRL▲ 86 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 42 %▲ 180,9 % | ▲ 180,9 % | 1,6 K RON | |
| 76 | 76.RTR EXPERT SRLnou | Sat Sărata, Comuna Sărata, Bacău | 41,3 %— | — | 190,7 K RON | |
| 77 | 77.SMART WINDOWS SRL▲ 56 | Municipiul Bacău, Bacău | 41,2 %▲ 67,3 % | ▲ 67,3 % | 397,7 K RON | |
| 78 | 78.ALIDAR ELECTROINSTAL SRL▼ 52 | Sat Bogdăneşti, Comuna Bogdăneşti, Bacău | 41 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | -14,5 K RON | |
| 79 | 79.MARK AUTOMOBILE SRL▲ 66 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 40,5 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 100,2 K RON | |
| 80 | 80.ALSOR ELECTRIC SRL▲ 149 | Sat Buda, Comuna Răchitoasa, Bacău | 39,9 %▲ 49,4 % | ▲ 49,4 % | 208,1 K RON | |
| 81 | 81.ECO-CASA SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 39,7 %▲ 220,4 % | ▲ 220,4 % | 52,1 K RON | |
| 82 | 82.MARYELECTRIC SRL▼ 55 | Municipiul Moineşti, Bacău | 39,5 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 829,3 K RON | |
| 83 | 83.DOCATI SRL▼ 19 | Municipiul Bacău, Bacău | 39,2 %▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 210 K RON | |
| 84 | 84.CONSTRUCŢII GENERALE MOLDOVA SRL▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 38,9 %▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 4,1 mil. RON | |
| 85 | 85.NEWTECH CONSTRUCT 2014 SRL▲ 133 | Municipiul Bacău, Bacău | 38,8 %▲ 93,6 % | ▲ 93,6 % | 20,8 K RON | |
| 86 | 86.VIITOR PROGRES SRLnou | Sat Cleja, Comuna Cleja, Bacău | 38,8 %▲ 51,7 % | ▲ 51,7 % | 220,8 K RON | |
| 87 | 87.CHEARA CONSTRUTIONI SRL▼ 53 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 38,7 %▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 1 mil. RON | |
| 88 | 88.BRENNEKA INSTALL SRL▼ 25 | Municipiul Bacău, Bacău | 38 %▲ 47,7 % | ▲ 47,7 % | 2,1 mil. RON | |
| 89 | 89.COMPLETE SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 37,8 %▲ 69,9 % | ▲ 69,9 % | 32,1 K RON | |
| 90 | 90.SOMALIS PREST SRL▼ 67 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 37,8 %▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | 396,3 K RON | |
| 91 | 91.MARINEL WIN-WIN SRLnou | Sat Cleja, Comuna Cleja, Bacău | 37,6 %▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | 14,2 K RON | |
| 92 | 92.IOAN TERMOCONSTRUCT SRLnou | Sat Bogdăneşti, Comuna Bogdăneşti, Bacău | 37,1 %▼ 26 % | ▼ 26 % | 10,2 K RON | |
| 93 | 93.ANGIONIX FAN SRL▼ 37 | Municipiul Oneşti, Bacău | 36,9 %▲ 276,8 % | ▲ 276,8 % | 665 K RON | |
| 94 | 94.SMART ELF SRL▼ 74 | Sat Dospineşti, Comuna Buhoci, Bacău | 36,7 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 620,4 K RON | |
| 95 | 95.CC PRESTIND INVEST SRLnou | Sat Ruşi-Ciutea, Comuna Letea Veche, Bacău | 36,7 %▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | 6,1 K RON | |
| 96 | 96.ANIELO & MARIO CO SRL▼ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 36,7 %▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 359,5 K RON | |
| 97 | 97.HIDROSANITARE VALENTINO SRLnou | Sat Racova, Comuna Racova, Bacău | 36,4 %▼ 57,8 % | ▼ 57,8 % | 492,9 K RON | |
| 98 | 98.EL-SYC SERV SRL▼ 46 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 36,4 %▲ 63,1 % | ▲ 63,1 % | 541,2 K RON | |
| 99 | 99.DARMUNT COMIXT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 35,9 %— | — | 602,3 K RON | |
| 100 | 100.KATREIN SRL▲ 86 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 35,4 %▲ 81,4 % | ▲ 81,4 % | 662,4 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Bacău
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
52 firme · 16,4 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
809 firme · 807,4 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
247 firme · 683,6 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
186 firme · 368,5 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
176 firme · 319,4 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
14 firme · 89,7 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
56 firme · 77,1 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
59 firme · 65,4 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
78 firme · 62,4 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
29 firme · 39 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
6 firme · 37,5 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
17 firme · 26,2 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
28 firme · 18,4 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
22 firme · 17,1 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
18 firme · 15,8 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
36 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
10 firme · 15,1 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
53 firme · 14,8 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
22 firme · 14,3 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 13,9 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
15 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
2 firme · 11 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
6 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
10 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
4 firme · 687,5 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 419,7 K RON