Top 100 firme — Construcții, Bacău după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2016
225 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 19,6 %, iar liderul atinge 206,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DINAMIC VIVI SRLnou | Sat Dospineşti, Comuna Buhoci, Bacău | 206,5 %▲ 255,7 % | ▲ 255,7 % | 322,1 K RON | |
| 2 | 2.URBAN BUILDING SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 154,7 %▲ 79,9 % | ▲ 79,9 % | 4,5 mil. RON | |
| 3 | 3.BRENNEKA INSTALL SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 141,6 %▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 4 | 4.CONSTRUCŢII GENERALE MOLDOVA SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 141 %▲ 12 % | ▲ 12 % | 1,3 mil. RON | |
| 5 | 5.DAVID MARK TRANS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 140,1 %▲ 151,1 % | ▲ 151,1 % | 127,3 K RON | |
| 6 | 6.ARHIBET CONSTRUCT SRLnou | Sat Ruşi-Ciutea, Comuna Letea Veche, Bacău | 136,7 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 129 K RON | |
| 7 | 7.DALVING SRLnou | Sat Târgu Trotuş, Comuna Târgu Trotuş, Bacău | 127 %▲ 332,3 % | ▲ 332,3 % | 80,6 K RON | |
| 8 | 8.LEOSYM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 115,2 %▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 74,1 K RON | |
| 9 | 9.CAMINO CONSTRUCT SRL▲ 9 | Municipiul Oneşti, Bacău | 111,9 %▲ 129,9 % | ▲ 129,9 % | 261,5 K RON | |
| 10 | 10.TEBEX S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 103,5 %▲ 147,7 % | ▲ 147,7 % | 84,5 K RON | |
| 11 | 11.ERK CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 103 %▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 228,1 K RON | |
| 12 | 12.AQUASAL GRUP SRL▲ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 95,8 %▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | 533,9 K RON | |
| 13 | 13.FAIR BUILD SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 84,9 %▲ 332,7 % | ▲ 332,7 % | 21 K RON | |
| 14 | 14.PRO DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 82,8 %— | — | 468,1 K RON | |
| 15 | 15.SMART ELF SRLnou | Sat Dospineşti, Comuna Buhoci, Bacău | 80,6 %▲ 69,5 % | ▲ 69,5 % | 209,5 K RON | |
| 16 | 16.ARENA RESIDENCE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 77,7 %▲ 194,4 % | ▲ 194,4 % | 2,3 mil. RON | |
| 17 | 17.LINETRON SRL▼ 15 | Municipiul Oneşti, Bacău | 72,4 %▼ 71,4 % | ▼ 71,4 % | 28,8 K RON | |
| 18 | 18.MARYELECTRIC SRL▲ 75 | Municipiul Moineşti, Bacău | 67 %▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | 150,3 K RON | |
| 19 | 19.NIVAFIL CONSTRUCT SRL▲ 9 | Sat Lespezi, Comuna Gârleni, Bacău | 62,1 %▲ 77,7 % | ▲ 77,7 % | 383,1 K RON | |
| 20 | 20.EXACT CONSTRUCT SRL▲ 51 | Municipiul Bacău, Bacău | 60,8 %▲ 110,7 % | ▲ 110,7 % | 103,2 K RON | |
| 21 | 21.SALMEN CONSTRUCT SRL▲ 22 | Sat Lespezi, Comuna Gârleni, Bacău | 59,9 %▲ 76,7 % | ▲ 76,7 % | 6,5 K RON | |
| 22 | 22.DECOR PLUS SRL▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 58,5 %▲ 74,7 % | ▲ 74,7 % | 22,4 K RON | |
| 23 | 23.GEN & IUL TRADING SRL▲ 19 | Municipiul Oneşti, Bacău | 57,7 %▲ 51,7 % | ▲ 51,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 24 | 24.SIRACUSA PRODCOM SRL▲ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 57,6 %▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 2,4 K RON | |
| 25 | 25.MIT FLUX SRL▼ 6 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 57,2 %▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 477 RON | |
| 26 | 26.BRAFIN ELECTRIC SRL▼ 5 | Sat Buda, Comuna Blăgeşti, Bacău | 56,7 %▼ 55,2 % | ▼ 55,2 % | -73,2 K RON | |
| 27 | 27.DOCATI SRL▲ 36 | Municipiul Bacău, Bacău | 54,8 %▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 35,5 K RON | |
| 28 | 28.PROFESIONAL-SERV SRLnou | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 53,8 %▲ 122,6 % | ▲ 122,6 % | 16,2 K RON | |
| 29 | 29.ELECTRICBAC SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 53,8 %▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 547,4 K RON | |
| 30 | 30.TITICONST SRL▼ 27 | Municipiul Bacău, Bacău | 53,7 %▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 46,8 K RON | |
| 31 | 31.ENA ELECTRIC SRLnou | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 53,5 %▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 29,6 K RON | |
| 32 | 32.X-CAPE CLUB SRLnou | Sat Holt, Comuna Letea Veche, Bacău | 52,3 %▲ 116 % | ▲ 116 % | 1,1 mil. RON | |
| 33 | 33.ROMCIS TEHNO CONSTRUCT SRL▼ 21 | Sat Gârleni, Comuna Gârleni, Bacău | 52 %▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 227,1 K RON | |
| 34 | 34.NORTEK TRUST A.G. SRL▲ 23 | Sat Luizi-Călugăra, Comuna Luizi-Călugăra, Bacău | 51,4 %▲ 80,4 % | ▲ 80,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 35 | 35.VICAS CONSTRUCT SRL▼ 34 | Municipiul Oneşti, Bacău | 50,5 %▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 315 K RON | |
| 36 | 36.RIANA CONSTRUCT SRL▲ 20 | Municipiul Bacău, Bacău | 48,8 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 89,3 K RON | |
| 37 | 37.HIDROSANITARE VALENTINO SRLnou | Sat Racova, Comuna Racova, Bacău | 47,8 %— | — | 77,3 K RON | |
| 38 | 38.MIDANNE INVEST GRUP SRL BUCUREŞTI FILIALA ONEŞTI S.A.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 47,3 %▼ 72,2 % | ▼ 72,2 % | 7,5 K RON | |
| 39 | 39.FIALD IMOBILIARE SRL▲ 38 | Municipiul Bacău, Bacău | 46,4 %▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 6,5 mil. RON | |
| 40 | 40.DIABAC PRODCOM SRL▲ 73 | Municipiul Bacău, Bacău | 46,3 %▲ 42,4 % | ▲ 42,4 % | 62,8 K RON | |
| 41 | 41.ELECTRO FEROLI SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 46,1 %▲ 152 % | ▲ 152 % | 105,1 K RON | |
| 42 | 42.CONBAC INTERTRADE GROUP S.R.L.▼ 35 | Municipiul Bacău, Bacău | 45,5 %▲ 90,6 % | ▲ 90,6 % | 503,3 K RON | |
| 43 | 43.REITECH AG SRL▼ 9 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 44,5 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 7,8 K RON | |
| 44 | 44.FESTUNG ERBAUER SRLnou | Sat Bucşeşti, Comuna Poduri, Bacău | 44,2 %▲ 112,1 % | ▲ 112,1 % | -179,7 K RON | |
| 45 | 45.BIANCRE ADVERTISING SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 42,2 %▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 31,1 K RON | |
| 46 | 46.ELEX SRL▲ 33 | Municipiul Oneşti, Bacău | 42 %▼ 34,3 % | ▼ 34,3 % | -560,9 K RON | |
| 47 | 47.DECAMERON SERV SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 40 %▲ 143,3 % | ▲ 143,3 % | 60,5 K RON | |
| 48 | 48.ALTERNATIVE PURE ENERGY SRLnou | Sat Răcăuţi, Comuna Buciumi, Bacău | 40 %▼ 46,9 % | ▼ 46,9 % | 268 K RON | |
| 49 | 49.NEDAROM SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 39,4 %▲ 218,9 % | ▲ 218,9 % | 64 K RON | |
| 50 | 50.SOFIN INVEST SRL▼ 25 | Municipiul Bacău, Bacău | 39,3 %▼ 49,9 % | ▼ 49,9 % | 517,8 K RON | |
| 51 | 51.PETROMIT SERV SRL▲ 68 | Municipiul Bacău, Bacău | 38,3 %▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | -2,4 K RON | |
| 52 | 52.BVA SERVICII SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 37,4 %▲ 1.068 % | ▲ 1.068 % | 189,9 K RON | |
| 53 | 53.C&D THERM INSTALATII SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 36,9 %▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 445 K RON | |
| 54 | 54.FAST CHANGE SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 36,7 %▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 8,2 K RON | |
| 55 | 55.BVA LOGISTIK SRL▼ 20 | Municipiul Bacău, Bacău | 36,2 %▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 56 | 56.GIAFLOR PREST SRL▼ 50 | Sat Hăghiac, Comuna Dofteana, Bacău | 35,6 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 39,8 K RON | |
| 57 | 57.CONKRET INSTAL SRL▲ 60 | Municipiul Bacău, Bacău | 34,6 %▲ 190,8 % | ▲ 190,8 % | 43,2 K RON | |
| 58 | 58.PAMPCRETE SRL▲ 66 | Sat Sărata, Comuna Sărata, Bacău | 34,5 %▲ 16 % | ▲ 16 % | 51,1 K RON | |
| 59 | 59.TAVIAS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 34 %▲ 233,7 % | ▲ 233,7 % | 330,3 K RON | |
| 60 | 60.T.M.C. GESSO SRLnou | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 33,2 %▼ 56,5 % | ▼ 56,5 % | -162,9 K RON | |
| 61 | 61.RARABIT CONSTRUCT SRL▼ 37 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 32,2 %▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 5,9 K RON | |
| 62 | 62.C-ON TRUST ENGINEERING SRL▼ 40 | Municipiul Bacău, Bacău | 32,1 %▲ 249,3 % | ▲ 249,3 % | 30,1 K RON | |
| 63 | 63.DAVID ELECTRIC SRL▼ 13 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 31,9 %▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 190,3 K RON | |
| 64 | 64.MAILAT DISTRIBUŢIE SRL▼ 38 | Municipiul Oneşti, Bacău | 31,7 %▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 87,1 K RON | |
| 65 | 65.VALION MIXT SRLnou | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 30,3 %▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 3,5 K RON | |
| 66 | 66.GIO & PERLA CONSTRUCT SRLnou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 29,9 %▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | 39,5 K RON | |
| 67 | 67.MONIDAV SRLnou | Sat Tuta, Comuna Târgu Trotuş, Bacău | 29,6 %▲ 153,8 % | ▲ 153,8 % | 136,5 K RON | |
| 68 | 68.CONTACT PLUS CONSTRUCŢII SRL▼ 57 | Municipiul Bacău, Bacău | 29,4 %▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 107,6 K RON | |
| 69 | 69.TRIO GRUP CONSTRUCT SRL▼ 55 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 28,9 %▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 234,8 K RON | |
| 70 | 70.INGRALEX SRLnou | Sat Poduri, Comuna Poduri, Bacău | 28,9 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 22 K RON | |
| 71 | 71.NOVA & DESIGN SRL▲ 109 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 28,7 %▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | -23 RON | |
| 72 | 72.INCENT COM SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 28,1 %▼ 44,5 % | ▼ 44,5 % | 85,2 K RON | |
| 73 | 73.KOT PROEX SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 27,5 %▲ 74,5 % | ▲ 74,5 % | 79,2 K RON | |
| 74 | 74.C.M. TRUST SRL▲ 125 | Municipiul Bacău, Bacău | 27,1 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 19,2 K RON | |
| 75 | 75.AMPRO SYSTEM SRL▲ 123 | Municipiul Bacău, Bacău | 27 %▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 40,8 K RON | |
| 76 | 76.GEOTERMIC SRL▲ 46 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 26,6 %▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 36,7 K RON | |
| 77 | 77.ECO RINO SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 26,2 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 25,2 K RON | |
| 78 | 78.AGRICONSTRUCT SRL▲ 56 | Municipiul Bacău, Bacău | 25,9 %▲ 106,9 % | ▲ 106,9 % | 967,4 K RON | |
| 79 | 79.IONI-GRUP SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 25,9 %▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 850 RON | |
| 80 | 80.LANDER-INST SRL▲ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 25,2 %▲ 63,1 % | ▲ 63,1 % | 326,2 K RON | |
| 81 | 81.DMC AG SRL▼ 12 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 24,9 %▼ 47,2 % | ▼ 47,2 % | 187 K RON | |
| 82 | 82.CORNEXIM SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 24,1 %▲ 3.352 % | ▲ 3.352 % | 47,1 K RON | |
| 83 | 83.FLAVIA SRL▲ 88 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 23,6 %▲ 58,8 % | ▲ 58,8 % | 121,9 K RON | |
| 84 | 84.FAST TECHNICAL ASSISTANCE SRL▼ 19 | Municipiul Bacău, Bacău | 23,4 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 402 K RON | |
| 85 | 85.CUB SRL▼ 56 | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 23,2 %▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 42,4 K RON | |
| 86 | 86.IZOINSTAL SRL▲ 114 | Municipiul Bacău, Bacău | 23,1 %▲ 38,3 % | ▲ 38,3 % | 75,3 K RON | |
| 87 | 87.VISUAL PROGRAMMING SRL▲ 90 | Municipiul Bacău, Bacău | 22,9 %▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 48,2 K RON | |
| 88 | 88.ANTONIO MOVITER SRL▼ 16 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 22,6 %▲ 46 % | ▲ 46 % | -70,8 K RON | |
| 89 | 89.ANELBAC SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 22,4 %▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 97,2 K RON | |
| 90 | 90.HIDROIZOLAŢII REM SRLnou | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 22 %▲ 348,1 % | ▲ 348,1 % | 521,9 K RON | |
| 91 | 91.CONFORTES MAXIMA SRL▼ 11 | Sat Baraţi, Comuna Mărgineni, Bacău | 21,8 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 5,8 K RON | |
| 92 | 92.PROFI-SAN SRLnou | Sat Marginea, Comuna Oituz, Bacău | 21,6 %▲ 44,5 % | ▲ 44,5 % | -18,8 K RON | |
| 93 | 93.BEST TEHNOSERV SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 20,9 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 663 RON | |
| 94 | 94.EMYVLAD CONSTRUCT SRL▲ 80 | Sat Luncani, Comuna Mărgineni, Bacău | 20,8 %▼ 29 % | ▼ 29 % | -40,8 K RON | |
| 95 | 95.FAR-EDY SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 20,5 %▲ 61,8 % | ▲ 61,8 % | 14,9 K RON | |
| 96 | 96.IUVENIS SRL▲ 73 | Sat Săuceşti, Comuna Săuceşti, Bacău | 20,4 %▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 82,1 K RON | |
| 97 | 97.TERMOHEAT SRL▼ 36 | Municipiul Oneşti, Bacău | 20,2 %▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 21,5 K RON | |
| 98 | 98.CATHYLCOTIB SRL▼ 54 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 19,9 %▲ 72,5 % | ▲ 72,5 % | 349,5 K RON | |
| 99 | 99.AVA IMOB CONSULT SRL▲ 69 | Municipiul Bacău, Bacău | 19,8 %▲ 77 % | ▲ 77 % | 101,3 K RON | |
| 100 | 100.EUROBYOTA CONSTRUCT SRL▼ 6 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 19,6 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 41,3 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Bacău
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
52 firme · 16,4 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
809 firme · 807,4 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
247 firme · 683,6 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
186 firme · 368,5 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
176 firme · 319,4 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
14 firme · 89,7 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
56 firme · 77,1 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
59 firme · 65,4 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
78 firme · 62,4 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
29 firme · 39 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
6 firme · 37,5 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
17 firme · 26,2 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
28 firme · 18,4 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
22 firme · 17,1 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
18 firme · 15,8 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
36 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
10 firme · 15,1 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
53 firme · 14,8 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
22 firme · 14,3 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 13,9 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
15 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
2 firme · 11 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
6 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
10 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
4 firme · 687,5 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 419,7 K RON