Top 100 firme — Activități profesionale, Bacău după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2024
383 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 25,2 %, iar liderul atinge 151,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EVALCAD GRUP PROIECT SRL▲ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 151,2 %▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 2 | 2.STRUCTURA ENGINEERING & INNOVATION S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 126,9 %▲ 250,6 % | ▲ 250,6 % | 4,1 mil. RON | |
| 3 | 3.MARKETING ON-LINE AND BUSINESS ADVANCED COMMUNICATION-M.O.B.A.C. S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 85,5 %▲ 1.145,9 % | ▲ 1.145,9 % | 493,4 K RON | |
| 4 | 4.SPHERA CONSULT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 85 %▲ 135,1 % | ▲ 135,1 % | 727,9 K RON | |
| 5 | 5.MICROGUARD S.R.L.▲ 9 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 81,9 %▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 212,2 K RON | |
| 6 | 6.UPRITE THINKING S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 76,4 %▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | 516 K RON | |
| 7 | 7.APS SLOTS ADVERTISING S.R.L.nou | Sat Lespezi, Comuna Gârleni, Bacău | 75,8 %▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 2,4 mil. RON | |
| 8 | 8.BRANDING DIGITAL STRATEGY S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 72,5 %▲ 1.249,8 % | ▲ 1.249,8 % | 19,9 K RON | |
| 9 | 9.AMON VET CARE S.R.L.▲ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 72,3 %▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 239,1 K RON | |
| 10 | 10.CARGO LOGISTIC CONSULTING SRLnou | Sat Sărata, Comuna Sărata, Bacău | 71,3 %▲ 1.038 % | ▲ 1.038 % | 237,5 K RON | |
| 11 | 11.DWG CAD PROIECT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 67,8 %▲ 132,2 % | ▲ 132,2 % | 265,7 K RON | |
| 12 | 12.A & I CONSULTING SRL▲ 34 | Municipiul Bacău, Bacău | 66,6 %▲ 85,8 % | ▲ 85,8 % | 671 K RON | |
| 13 | 13.CAGAMA STRATEGY S.R.L.▲ 46 | Municipiul Bacău, Bacău | 65,9 %▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -276,3 K RON | |
| 14 | 14.EFFECT DESIGN SRL▲ 121 | Municipiul Bacău, Bacău | 65,2 %▲ 89,1 % | ▲ 89,1 % | 444,2 K RON | |
| 15 | 15.RAF PREST CONSULTING S.R.L.nou | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 64,3 %▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 8,5 mil. RON | |
| 16 | 16.WORLD TEHNIC EXPERT SRL▲ 23 | Sat Buhoci, Comuna Buhoci, Bacău | 63,5 %▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 566 K RON | |
| 17 | 17.OCTAVIA-CONSULT SRL▲ 90 | Municipiul Bacău, Bacău | 63 %▲ 49,2 % | ▲ 49,2 % | 787,7 K RON | |
| 18 | 18.1 DUZOC 8 SRL▼ 13 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 63 %▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 19 | 19.DARMACOM EXPERT SRL▲ 32 | Municipiul Bacău, Bacău | 61,1 %▼ 49,9 % | ▼ 49,9 % | 166,1 K RON | |
| 20 | 20.ARENA TOPOCAD S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 60,6 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 653,5 K RON | |
| 21 | 21.CONSULTING GRUP EXPERT SRL▲ 16 | Municipiul Moineşti, Bacău | 60,3 %▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 22 | 22.PREMIUM ACCOUNTING SRL▲ 325 | Municipiul Bacău, Bacău | 57,2 %▲ 184 % | ▲ 184 % | 533,3 K RON | |
| 23 | 23.IWE CONSULTING S.R.L.▲ 1 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 57,2 %▲ 49,8 % | ▲ 49,8 % | 401,4 K RON | |
| 24 | 24.BRIVCONT CONSULTING SRLnou | Sat Dofteana, Comuna Dofteana, Bacău | 56,1 %▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | 154,7 K RON | |
| 25 | 25.RSS AGRO TECH S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 54,1 %▲ 188,4 % | ▲ 188,4 % | 65,8 K RON | |
| 26 | 26.ARHIPROIECT SRL▲ 308 | Municipiul Bacău, Bacău | 52,6 %▲ 155,1 % | ▲ 155,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 27 | 27.MAZEXPERT SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 52,4 %▲ 14 % | ▲ 14 % | 539,6 K RON | |
| 28 | 28.CHELARU GRUP SRL▲ 189 | Municipiul Bacău, Bacău | 50,2 %▲ 60,5 % | ▲ 60,5 % | 611,1 K RON | |
| 29 | 29.AGROBRIKETT GRUP SRLnou | Sat Buhoci, Comuna Buhoci, Bacău | 49,8 %▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 52,2 K RON | |
| 30 | 30.DRAGANUTA SERV SRL▼ 26 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 49,1 %▼ 48,2 % | ▼ 48,2 % | -253 K RON | |
| 31 | 31.ELFESAN PROD SRL▲ 33 | Municipiul Oneşti, Bacău | 48,7 %▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 631,2 K RON | |
| 32 | 32.DMP CONTAB SRL▲ 50 | Municipiul Bacău, Bacău | 48,1 %▲ 104,8 % | ▲ 104,8 % | 491,4 K RON | |
| 33 | 33.A & D URBAN CONSULT S.R.L.▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 47,6 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 550,2 K RON | |
| 34 | 34.TERRA & KITZY VET S.R.L.nou | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 47 %▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 232,1 K RON | |
| 35 | 35.CONSTRUCŢII R.M.I. SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 46,8 %▲ 509,1 % | ▲ 509,1 % | 729,8 K RON | |
| 36 | 36.C & I-CIRA SRL▼ 15 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 46,2 %▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 240,3 K RON | |
| 37 | 37.GED PROJECT SRL▼ 35 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 45,3 %▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | -263 K RON | |
| 38 | 38.SAI-SISTEM SRL▲ 15 | Municipiul Oneşti, Bacău | 44,8 %▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 200,1 K RON | |
| 39 | 39.TEHNOCOM PROIECT S.R.L.▲ 254 | Municipiul Bacău, Bacău | 43,7 %▲ 72,8 % | ▲ 72,8 % | 569,5 K RON | |
| 40 | 40.ROMETRIC SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 43,7 %▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 356,4 K RON | |
| 41 | 41.CRIDA CONT SRL▲ 35 | Municipiul Bacău, Bacău | 43,1 %▲ 77,1 % | ▲ 77,1 % | 870,7 K RON | |
| 42 | 42.BEST GROUP EVENTS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 42,8 %▲ 682,8 % | ▲ 682,8 % | 272,3 K RON | |
| 43 | 43.CAD-CAM ENGINEERING SOLUTION SRL▲ 273 | Municipiul Bacău, Bacău | 42,4 %▲ 74,7 % | ▲ 74,7 % | 303,9 K RON | |
| 44 | 44.MARIS CONT BACAU S.R.L.nou | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 41,8 %▲ 55,8 % | ▲ 55,8 % | 123,7 K RON | |
| 45 | 45.RUTIER-CONEX XXI SRL▲ 158 | Municipiul Bacău, Bacău | 41,6 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 2,7 mil. RON | |
| 46 | 46.TOP EVAL CAD SRL▼ 30 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 41,2 %▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 901,5 K RON | |
| 47 | 47.VANEL EXIM SRL▼ 38 | Municipiul Bacău, Bacău | 40,8 %▼ 46,6 % | ▼ 46,6 % | 173,5 K RON | |
| 48 | 48.INNOVISION S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 40,5 %▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 29 K RON | |
| 49 | 49.VOX VET S.R.L.nou | Sat Oituz, Comuna Oituz, Bacău | 39,9 %▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 135 K RON | |
| 50 | 50.SELMARK ADVERTISING SRL▲ 146 | Sat Holt, Comuna Letea Veche, Bacău | 39,6 %▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 343,9 K RON | |
| 51 | 51.NEXT MEDIA PRODUCTION S.R.L.▲ 6 | Sat Dumbrava, Comuna Iteşti, Bacău | 39 %▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 1,7 K RON | |
| 52 | 52.BLACK RAINBOW S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 38,7 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 158,5 K RON | |
| 53 | 53.MEDIA ART CENTER S.R.L.▲ 84 | Municipiul Bacău, Bacău | 38,3 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 146,6 K RON | |
| 54 | 54.PROACTIVE ACCOUNTING SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 38,1 %▲ 168,1 % | ▲ 168,1 % | 55,8 K RON | |
| 55 | 55.SABCAM INDUSTRIES S.R.L.nou | Sat Oituz, Comuna Oituz, Bacău | 37,9 %▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 51,1 K RON | |
| 56 | 56.ECOPROJECT CONSULTING SRL▼ 31 | Municipiul Bacău, Bacău | 37,5 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 1,7 mil. RON | |
| 57 | 57.TINTAGEL S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 37 %▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 64,1 K RON | |
| 58 | 58.PALCON PROJECTS S.R.L.▼ 27 | Sat Bogdan Vodă, Comuna Săuceşti, Bacău | 37 %▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 344,3 K RON | |
| 59 | 59.MATILDA MIXT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 36,8 %▼ 21 % | ▼ 21 % | 354,6 K RON | |
| 60 | 60.ANSIO TEAM S.R.L.▲ 102 | Municipiul Bacău, Bacău | 35,7 %▲ 113,5 % | ▲ 113,5 % | 480,9 K RON | |
| 61 | 61.D & D CONTAB FISC SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 35,5 %▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | 288,6 K RON | |
| 62 | 62.HABITAT PRO-CON SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 35,3 %▲ 156,5 % | ▲ 156,5 % | 50,5 K RON | |
| 63 | 63.PRIFTIS CONT SRLnou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 35 %▲ 20 % | ▲ 20 % | 37,1 K RON | |
| 64 | 64.M SERV SOLUTIONS S.R.L.▼ 38 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 34,2 %▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 145,8 K RON | |
| 65 | 65.SAL-VET SERVICII VETERINARE SRL▲ 134 | Municipiul Bacău, Bacău | 33,8 %▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 13,7 K RON | |
| 66 | 66.CREATIVE NEIGHBOURS S.R.L.▲ 292 | Municipiul Bacău, Bacău | 33,6 %▲ 88,9 % | ▲ 88,9 % | 45,5 K RON | |
| 67 | 67.ENERGO-INSTALATII SRL▼ 31 | Municipiul Bacău, Bacău | 33,2 %▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | 347 K RON | |
| 68 | 68.ARENA MEDICAL VET S.R.L.▲ 60 | Municipiul Bacău, Bacău | 32,6 %▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 13,2 K RON | |
| 69 | 69.STYLE PROJECT 3D SRL▲ 147 | Municipiul Bacău, Bacău | 32,4 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 125,4 K RON | |
| 70 | 70.FALMA-ROM SRL▼ 32 | Municipiul Bacău, Bacău | 32,3 %▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 4,1 mil. RON | |
| 71 | 71.GRAM ECOHAUS S.R.L.▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 32,2 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 52,3 K RON | |
| 72 | 72.DOM EXPERT CTB S.R.L.▲ 155 | Municipiul Oneşti, Bacău | 32,1 %▲ 51,5 % | ▲ 51,5 % | 99,8 K RON | |
| 73 | 73.TEHNOPOST BUSINESS S.R.L.▲ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | 32 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 43,5 K RON | |
| 74 | 74.TERMO STAR CONSTRUCT SRL▲ 62 | Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău | 31,4 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 481,7 K RON | |
| 75 | 75.DIAVAL MEDICAL VET S.R.L.nou | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 30,8 %▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | -54,4 K RON | |
| 76 | 76.THE CONCEPT LABORATORY S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 30,7 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 13,3 K RON | |
| 77 | 77.C.C. URBAN DECOR S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 30,5 %▲ 249,8 % | ▲ 249,8 % | 600,2 K RON | |
| 78 | 78.PROMAREX SRL▲ 289 | Municipiul Oneşti, Bacău | 30,3 %▲ 49,8 % | ▲ 49,8 % | 32,7 K RON | |
| 79 | 79.BIROU DE ARHITECTURĂ ARTDECO SRL▲ 27 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,2 %▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 55,4 K RON | |
| 80 | 80.PROTECT CONSULTING SRL▼ 33 | Municipiul Bacău, Bacău | 30 %▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 925,5 K RON | |
| 81 | 81.SAFE LINE S.R.L.▼ 40 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 29,6 %▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 22,2 K RON | |
| 82 | 82.ARLETI CONSULT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 29,2 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 99,3 K RON | |
| 83 | 83.IRIS CONTAB SRL▲ 234 | Municipiul Bacău, Bacău | 28,9 %▲ 67,8 % | ▲ 67,8 % | 199,3 K RON | |
| 84 | 84.COREVCAM SRL▼ 19 | Municipiul Bacău, Bacău | 28,6 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 67,5 K RON | |
| 85 | 85.CONSTEVAL SRL▼ 66 | Municipiul Bacău, Bacău | 28,5 %▲ 70 % | ▲ 70 % | 383,8 K RON | |
| 86 | 86.RINCRAFT S.R.L.▼ 69 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 28,3 %▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | 142,1 K RON | |
| 87 | 87.AGRODINAMIC SRL▲ 128 | Sat Plopana, Comuna Plopana, Bacău | 28 %▲ 77,5 % | ▲ 77,5 % | 71,4 K RON | |
| 88 | 88.PRODOMUS SRL▼ 28 | Municipiul Bacău, Bacău | 27,8 %▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 180,9 K RON | |
| 89 | 89.CONCORDIA LABORATORY SRL▼ 33 | Municipiul Bacău, Bacău | 27,8 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 634,1 K RON | |
| 90 | 90.ANDO-ELECTRIC S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 27,3 %▲ 118,5 % | ▲ 118,5 % | 72,8 K RON | |
| 91 | 91.INFO-TRADING SRL▲ 35 | Municipiul Oneşti, Bacău | 27,1 %▲ 59,3 % | ▲ 59,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 92 | 92.STUDIO PRINT CMYK S.R.L.▼ 26 | Municipiul Bacău, Bacău | 27 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 39,1 K RON | |
| 93 | 93.BUŞTEAGĂ EXPERT CONTAB SRL▲ 50 | Municipiul Bacău, Bacău | 26,8 %▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 91,9 K RON | |
| 94 | 94.S.E.C.A.M.-INVEST SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 26,3 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 312,2 K RON | |
| 95 | 95.BEST CONTAB INVEST SRL▲ 52 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 26,2 %▲ 36 % | ▲ 36 % | 270,6 K RON | |
| 96 | 96.CONTABILITATE MANAGERIALĂ SRL▲ 81 | Municipiul Bacău, Bacău | 25,9 %▲ 94,5 % | ▲ 94,5 % | 511,5 K RON | |
| 97 | 97.BLUE MAPS SRL▲ 78 | Sat Chetriş, Comuna Tamaşi, Bacău | 25,9 %▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 68,8 K RON | |
| 98 | 98.HIDROGEOECOTECH SRL▲ 99 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 25,5 %▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 171,5 K RON | |
| 99 | 99.BEST PARTNER INC SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 25,3 %▲ 25 % | ▲ 25 % | 137,8 K RON | |
| 100 | 100.SERNA TRUST SRL▲ 41 | Municipiul Moineşti, Bacău | 25,2 %▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 822,3 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Bacău
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
302 firme · 174,3 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
244 firme · 72 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
226 firme · 60 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
98 firme · 48 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
189 firme · 47,2 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
108 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
66 firme · 32,8 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
57 firme · 28,5 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
57 firme · 21,2 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
87 firme · 18 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
9 firme · 17,3 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
21 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
100 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
13 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
1 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
22 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
6 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
13 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
10 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
2 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
7 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 1 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
4 firme · 676,3 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
10 firme · 448,6 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
2 firme · 264,5 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 254 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
1 firme · 3 K RON