Top 100 firme — Construcții, Tulcea după cifră de afaceri în 2015
461 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 558,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este 393,5 K RON, iar liderul atinge 239,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CORAL SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 239,4 mil. RON▲ 210 % | ▲ 210 % | 45,3 mil. RON | |
| 2 | 2.FIL-CONSTRUCT SRL▲ 1 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 48,5 mil. RON▲ 82,8 % | ▲ 82,8 % | 23,4 K RON | |
| 3 | 3.CONDOR SRL▲ 1 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 21,3 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 3,6 mil. RON | |
| 4 | 4.D & D IMOBIL CONSTRUCT SRL▲ 1 | Sat Baia, Comuna Baia, Tulcea | 18,6 mil. RON▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 5 | 5.CIMEX SA▲ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 13,7 mil. RON▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 17,5 K RON | |
| 6 | 6.GP SAGEATA PROD S.R.L.= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 12,8 mil. RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 771,9 K RON | |
| 7 | 7.LIVMAR SRL▲ 10 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 12,5 mil. RON▲ 148,3 % | ▲ 148,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 8 | 8.VIMAX IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 10,7 mil. RON▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 180,6 K RON | |
| 9 | 9.ALFA BAUTRANSPORT SRL▲ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 10,5 mil. RON▲ 52,3 % | ▲ 52,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 10 | 10.DELTACONS SA▼ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 10,4 mil. RON▼ 64 % | ▼ 64 % | -7,9 mil. RON | |
| 11 | 11.TERRA CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 9,9 mil. RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 64,5 K RON | |
| 12 | 12.ARCOSIM SRL▼ 2 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 8,8 mil. RON▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 556 K RON | |
| 13 | 13.GAZ CONTROL SRL▲ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 7,6 mil. RON▲ 20 % | ▲ 20 % | 480,2 K RON | |
| 14 | 14.RICOSTAR SRL▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 6,9 mil. RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 616,4 K RON | |
| 15 | 15.NESAND SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 6,3 mil. RON▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 16 | 16.PERIGEM SRL▼ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 6,2 mil. RON▼ 19 % | ▼ 19 % | 936,6 K RON | |
| 17 | 17.RIPOSTA TRANS S.R.L.▲ 17 | Sat Malcoci, Comuna Nufăru, Tulcea | 5,7 mil. RON▲ 208,2 % | ▲ 208,2 % | 674,3 K RON | |
| 18 | 18.KONSTANT GROUP SRL▲ 74 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 5,5 mil. RON▲ 1.567 % | ▲ 1.567 % | 332,9 K RON | |
| 19 | 19.MIXTURA SRL▼ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 5,2 mil. RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 838,4 K RON | |
| 20 | 20.ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII SI MONTAJE ENERGETICE S.R.L.▲ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 4,5 mil. RON▲ 59,7 % | ▲ 59,7 % | 3,8 K RON | |
| 21 | 21.GENERAL PRO INVEST S.R.L.▲ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 4,2 mil. RON▲ 53,1 % | ▲ 53,1 % | -488,8 K RON | |
| 22 | 22.ALTCON PREST SRL▲ 4 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 3,8 mil. RON▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 23 | 23.ENERGY GROUP SRL▼ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,2 mil. RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 1,8 K RON | |
| 24 | 24.ELCOS GRUP SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,2 mil. RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 53,6 K RON | |
| 25 | 25.BV ULIA SRL▲ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,7 mil. RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 34 K RON | |
| 26 | 26.MARIX SRL▼ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,7 mil. RON▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 267,6 K RON | |
| 27 | 27.TIMAR MULTIPREST SRL▲ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,6 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 769,7 K RON | |
| 28 | 28.DORASERV SRL▼ 5 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 2,4 mil. RON▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 296,9 K RON | |
| 29 | 29.MODERN AMBIENT SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,3 mil. RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 7,4 K RON | |
| 30 | 30.MITROFAR SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,3 mil. RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 836,6 K RON | |
| 31 | 31.MITI SOLARE SRLnou | Sat Mircea Vodă, Comuna Cerna, Tulcea | 2,1 mil. RON▲ 707,4 % | ▲ 707,4 % | 874,5 K RON | |
| 32 | 32.PILOT SRL▲ 15 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 2,1 mil. RON▲ 92,2 % | ▲ 92,2 % | 407,8 K RON | |
| 33 | 33.COSMOPOLITAN SISTEM SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2 mil. RON▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 342,3 K RON | |
| 34 | 34.SCUT SA▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,9 mil. RON▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 343,7 K RON | |
| 35 | 35.TITAN-INSTAL SRL▲ 10 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,9 mil. RON▲ 57,9 % | ▲ 57,9 % | 97,8 K RON | |
| 36 | 36.P.G.H. CONSTRUCT-COM SRL▲ 6 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 1,8 mil. RON▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 100,1 K RON | |
| 37 | 37.CONSTRIAL COMPACT S.R.L.▲ 28 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,7 mil. RON▲ 175,4 % | ▲ 175,4 % | 1,4 K RON | |
| 38 | 38.A.V. M. IMPRESA SRL▲ 86 | Sat Valea Nucarilor, Comuna Valea Nucarilor, Tulcea | 1,6 mil. RON▲ 737,3 % | ▲ 737,3 % | -29,3 K RON | |
| 39 | 39.VALENTINO & CO SRL▼ 18 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,6 mil. RON▼ 58,6 % | ▼ 58,6 % | 514,7 K RON | |
| 40 | 40.ASA EXPERT SRL▼ 4 | Sat Somova, Comuna Somova, Tulcea | 1,5 mil. RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 91,6 K RON | |
| 41 | 41.LITORAL DECOR CONSTRUCT SRL▲ 23 | Sat Slava Cercheză, Comuna Slava Cercheză, Tulcea | 1,5 mil. RON▲ 135,4 % | ▲ 135,4 % | -128,3 K RON | |
| 42 | 42.DUVAL-EDIL SRL▼ 10 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,5 mil. RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 36,4 K RON | |
| 43 | 43.SEMPER CONSTRUCT SRL= | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 1,3 mil. RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 44 | 44.RAI-PRESTSERV SRL▲ 7 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 1,3 mil. RON▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 2 K RON | |
| 45 | 45.AVANTAJ GAZ SRL▲ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,3 mil. RON▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 219,8 K RON | |
| 46 | 46.SAMSON MULTISERVICE SRL▼ 11 | Sat Carcaliu, Comuna Carcaliu, Tulcea | 1,3 mil. RON▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 552,1 K RON | |
| 47 | 47.ESTCONS SRL▲ 24 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,2 mil. RON▲ 108,8 % | ▲ 108,8 % | 385,8 K RON | |
| 48 | 48.LIVADA CHIRI SRL▲ 7 | Sat Slava Cercheză, Comuna Slava Cercheză, Tulcea | 1,2 mil. RON▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 277,1 K RON | |
| 49 | 49.DRUMPOD BETA SRL▲ 26 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,2 mil. RON▲ 109,2 % | ▲ 109,2 % | 138,5 K RON | |
| 50 | 50.MODERN GRUP SRL▲ 17 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,1 mil. RON▲ 77,2 % | ▲ 77,2 % | 20,7 K RON | |
| 51 | 51.NATURAL ECOCONSTRUCT SRL▲ 166 | Sat Agighiol, Comuna Valea Nucarilor, Tulcea | 1,1 mil. RON▲ 3.320 % | ▲ 3.320 % | 206,4 K RON | |
| 52 | 52.CREATOR EXPERT S.R.L.▲ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,1 mil. RON▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | 51,3 K RON | |
| 53 | 53.SPIRU ELECTRA SRL▲ 20 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1 mil. RON▲ 79,8 % | ▲ 79,8 % | 861 RON | |
| 54 | 54.CONSTART - CONFORT SRL▲ 12 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 1 mil. RON▲ 62,7 % | ▲ 62,7 % | 26,9 K RON | |
| 55 | 55.DENISA GENERAL CONSTRUCT SRL▼ 14 | Sat Războieni, Comuna Casimcea, Tulcea | 1 mil. RON▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | -207,7 K RON | |
| 56 | 56.ECOTUR INDUSTRIES SRL▲ 77 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1 mil. RON▲ 559,9 % | ▲ 559,9 % | 132,4 K RON | |
| 57 | 57.MICOR SRL▲ 1 | Sat Victoria, Comuna Nufăru, Tulcea | 954 K RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 138,3 K RON | |
| 58 | 58.CRYONIC TERMO SRL▲ 25 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 909,7 K RON▲ 114,2 % | ▲ 114,2 % | 75,5 K RON | |
| 59 | 59.AUBERT CONS SRL▲ 51 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 888,2 K RON▲ 256,6 % | ▲ 256,6 % | 186 K RON | |
| 60 | 60.IMA CRAFT SRLnou | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 885 K RON— | — | — | 687,6 K RON |
| 61 | 61.SAWMILL INTERNAŢIONAL SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 827,7 K RON▲ 423,2 % | ▲ 423,2 % | 251,8 K RON | |
| 62 | 62.LIMAFIRST SRL▼ 16 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 813,9 K RON▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 10,9 K RON | |
| 63 | 63.NEW VIRGOS SRL▼ 24 | Sat Greci, Comuna Greci, Tulcea | 812,4 K RON▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | 13,3 K RON | |
| 64 | 64.GIVA SRL▲ 21 | Sat Cataloi, Comuna Frecăţei, Tulcea | 784,1 K RON▲ 91,3 % | ▲ 91,3 % | 193,3 K RON | |
| 65 | 65.ATRACTIV AMBIENT SRL▼ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 757,3 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 5,8 K RON | |
| 66 | 66.RAPTOR INDUSTRIES SRL▲ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 742 K RON▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 108,9 K RON | |
| 67 | 67.PAUNYX SRL▲ 40 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 729,3 K RON▲ 182,6 % | ▲ 182,6 % | 172 K RON | |
| 68 | 68.SERCONAV - MAT SRL= | Sat Băltenii de Sus, Comuna Beştepe, Tulcea | 723,2 K RON▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 761 RON | |
| 69 | 69.GAL-COM SRL▼ 13 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 714,9 K RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 89,2 K RON | |
| 70 | 70.FINATTI SRL▼ 8 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 695,3 K RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 88,6 K RON | |
| 71 | 71.ELECTRO INSTAL SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 686,7 K RON▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 5,5 K RON | |
| 72 | 72.AVA CRISTAL SRL▼ 19 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 681,9 K RON▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | 903 RON | |
| 73 | 73.PRACTIC EUROINSTAL SRL▼ 24 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 650 K RON▼ 38 % | ▼ 38 % | 26,8 K RON | |
| 74 | 74.ERMAR RESORT SRL▲ 46 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 649,2 K RON▲ 225,3 % | ▲ 225,3 % | 187,8 K RON | |
| 75 | 75.ECO WIND PLUS SRL▲ 27 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 641,8 K RON▲ 124,2 % | ▲ 124,2 % | 82,9 K RON | |
| 76 | 76.GRAFICONS SRL▲ 20 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 625 K RON▲ 107,7 % | ▲ 107,7 % | -8,4 K RON | |
| 77 | 77.RIGECONS SRL▲ 17 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 620,1 K RON▲ 91,2 % | ▲ 91,2 % | 162,3 K RON | |
| 78 | 78.DELTA GAZ SRL▲ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 615,9 K RON▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | 12,9 K RON | |
| 79 | 79.MASTER FISHLAND SRLnou | Sat Nufăru, Comuna Nufăru, Tulcea | 586,3 K RON▲ 3.847,8 % | ▲ 3.847,8 % | 203,4 K RON | |
| 80 | 80.PETCU PRESTCOM SRL▼ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 569,2 K RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 21,7 K RON | |
| 81 | 81.RECAMO EDIL SRL▼ 18 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 561,2 K RON▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 310,9 K RON | |
| 82 | 82.EXCAVAT RESORT SRL▲ 110 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 540,2 K RON▲ 846,1 % | ▲ 846,1 % | 95 K RON | |
| 83 | 83.TRONOS EDILITAR S.R.L.nou | Sat Dăeni, Comuna Dăeni, Tulcea | 537,1 K RON— | — | — | 242,3 K RON |
| 84 | 84.DUMBRAVA OPTIM SRL▼ 44 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 525,6 K RON▼ 63,9 % | ▼ 63,9 % | 37,5 K RON | |
| 85 | 85.SIRUTI SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 513,7 K RON▲ 39,1 % | ▲ 39,1 % | 2,3 K RON | |
| 86 | 86.ROVISAL SRL▼ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 511,8 K RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 133,2 K RON | |
| 87 | 87.BAUSTRUCTUR SRL▲ 181 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 502,1 K RON— | — | 2,7 K RON | |
| 88 | 88.DECODESIGN SRL▼ 50 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 492,9 K RON▼ 67,6 % | ▼ 67,6 % | -126,8 K RON | |
| 89 | 89.HERCINIC VALS SRL▼ 9 | Sat Greci, Comuna Greci, Tulcea | 489,3 K RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 14 K RON | |
| 90 | 90.BACIU ENERGY SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 473,1 K RON— | — | — | 109,7 K RON |
| 91 | 91.ROYAL SERVICE SRL▲ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 471,8 K RON▲ 63,7 % | ▲ 63,7 % | 7,9 K RON | |
| 92 | 92.TOTAL-THERM SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 459,4 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | -3,8 K RON | |
| 93 | 93.SEBA NEOCONS SRL▼ 5 | Sat Izvoarele, Comuna Izvoarele, Tulcea | 456,7 K RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 26,3 K RON | |
| 94 | 94.CLIMA SERVICE SRL▲ 11 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 440,9 K RON▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | -33,8 K RON | |
| 95 | 95.GRANITA ZUM SRL▼ 14 | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 436 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -127,4 K RON | |
| 96 | 96.PAVIMENT RESINA SRL▲ 5 | Sat Jijila, Comuna Jijila, Tulcea | 427,9 K RON▲ 49,1 % | ▲ 49,1 % | -8,5 K RON | |
| 97 | 97.ALEMAD SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 420 K RON▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | -47,7 K RON | |
| 98 | 98.ROCOMIAN IMPEX SRL▼ 50 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Tulcea | 405 K RON▼ 61,4 % | ▼ 61,4 % | 109 RON | |
| 99 | 99.EVASOF PARMAC SRL▲ 41 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 401,6 K RON▲ 206,6 % | ▲ 206,6 % | 88,6 K RON | |
| 100 | 100.MEGANED CIV SRL▲ 30 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 393,5 K RON▲ 129,4 % | ▲ 129,4 % | -154,7 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Tulcea
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
101 firme · 440,8 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
5 firme · 437,6 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
10 firme · 160 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
169 firme · 100,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
56 firme · 60,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
62 firme · 59,1 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
17 firme · 33,6 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
17 firme · 32,9 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
30 firme · 24,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
15 firme · 12,2 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
16 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
5 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
3 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
12 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
7 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
6 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
6 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
3 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
5 firme · 705,7 K RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
3 firme · 484,3 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 205 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
2 firme · 117,2 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 26 K RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
6 firme · 25,1 K RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
2 firme · 0 RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
1 firme · 0 RON