Top 100 firme — Imobiliare, Prahova după cifră de afaceri în 2017
503 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 160,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 218,9 K RON, iar liderul atinge 36,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ALLIANSO PARK MANAGEMENT SRL= | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 36,6 mil. RON▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 4 mil. RON | |
| 2 | 2.HALE SI PIETE SA= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 11,7 mil. RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 55,3 K RON | |
| 3 | 3.INOVIA HOMES SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7,2 mil. RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 1,8 mil. RON | |
| 4 | 4.CIOCIRLIA SA▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 2,6 mil. RON | |
| 5 | 5.DIBO INDUSTRIAL PARK S.R.L.▼ 2 | Sat Negoieşti, Comuna Brazi, Prahova | 6,5 mil. RON▼ 6 % | ▼ 6 % | 2,9 mil. RON | |
| 6 | 6.KALETEPE GÜRAL S.R.L.= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,6 mil. RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 2,4 mil. RON | |
| 7 | 7.TIMPUL ARMONIEI S.R.L.nou | Sat Filipeştii de Pădure, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 4,4 mil. RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 754,3 K RON | |
| 8 | 8.REAL LOCATOR INVEST SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3,6 mil. RON▲ 27 % | ▲ 27 % | 691,4 K RON | |
| 9 | 9.LIEGL & DACHSER PROPERTY SRL▲ 1 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 3,6 mil. RON▲ 30 % | ▲ 30 % | 1,9 mil. RON | |
| 10 | 10.PALTINU SA▼ 1 | Municipiul Câmpina, Prahova | 3,5 mil. RON▲ 26 % | ▲ 26 % | 1,3 mil. RON | |
| 11 | 11.AMATUSIA DEVELOPMENT SRL▲ 320 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3,2 mil. RON— | — | 1,9 mil. RON | |
| 12 | 12.SINAIA FOREVER SRL= | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 2,9 mil. RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 177 K RON | |
| 13 | 13.LEVIN HAUS SRLnou | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 2,7 mil. RON▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 8,1 K RON | |
| 14 | 14.FOROFFICE SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,3 mil. RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 674,2 K RON | |
| 15 | 15.GOV FASHION CENTER SRL▲ 61 | Sat Găgeni, Comuna Păuleşti, Prahova | 2,3 mil. RON▲ 617,3 % | ▲ 617,3 % | -201,6 K RON | |
| 16 | 16.PETROCONSULT INVEST SRL▼ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,3 mil. RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | -5 mil. RON | |
| 17 | 17.SERPO PROD IMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,1 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 553,9 K RON | |
| 18 | 18.CARPAŢI SINAIA SA▼ 3 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 2,1 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | -2,1 mil. RON | |
| 19 | 19.BUCEGI SA▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2 mil. RON▲ 5 % | ▲ 5 % | -315,2 K RON | |
| 20 | 20.FERUCCIO COM SRL= | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 2 mil. RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 21 | 21.LAURA IMOBILIARE SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,9 mil. RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 207,7 K RON | |
| 22 | 22.MERCANTIS BIG SA= | Municipiul Câmpina, Prahova | 1,7 mil. RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 321 K RON | |
| 23 | 23.NOVADEX & CA SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,5 mil. RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | -324,8 K RON | |
| 24 | 24.DUMIO SERVPREST S.R.L.▲ 80 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,5 mil. RON▲ 593,6 % | ▲ 593,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 25 | 25.CITRAS SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▼ 4 | Municipiul Câmpina, Prahova | 1,5 mil. RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | -137,3 K RON | |
| 26 | 26.KANALA SRL▼ 7 | Sat Poiana Vărbilău, Comuna Vărbilău, Prahova | 1,4 mil. RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | -179,2 K RON | |
| 27 | 27.PRINTEX SA▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,2 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 91,2 K RON | |
| 28 | 28.CEDARS OVERSEES SRL▼ 15 | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 1,2 mil. RON▼ 45,3 % | ▼ 45,3 % | -1,7 mil. RON | |
| 29 | 29.PROFESIONAL PETRO OFFICE SRL▼ 3 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Prahova | 1,2 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 666,6 K RON | |
| 30 | 30.RADAN IMOB SRL▲ 2 | Municipiul Câmpina, Prahova | 1,1 mil. RON▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 191,8 K RON | |
| 31 | 31.BANTHEA COM SRL▲ 113 | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 1,1 mil. RON▲ 674,8 % | ▲ 674,8 % | 897,4 K RON | |
| 32 | 32.YAN LUCK TOTAL SERVICES SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,1 mil. RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 68 K RON | |
| 33 | 33.SIEL COM SRL▲ 7 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 1,1 mil. RON▲ 59,1 % | ▲ 59,1 % | 206,1 K RON | |
| 34 | 34.VALDOR HOLIDAY SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1 mil. RON— | — | 64,2 K RON | |
| 35 | 35.ANETTE DESIGN SRL▲ 8 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 981,4 K RON▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 10,2 K RON | |
| 36 | 36.ESTATE ARICEŞTI IMOB SRL▼ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 967,5 K RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 381,4 K RON | |
| 37 | 37.CANADIAN - GERMAN INVESTMENT SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 829,8 K RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 460,1 K RON | |
| 38 | 38.ZORILE SA▲ 15 | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 785,5 K RON▲ 57,7 % | ▲ 57,7 % | 975 RON | |
| 39 | 39.SOLAR SA▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 775,8 K RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 212,2 K RON | |
| 40 | 40.BASTI SA▼ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 725,7 K RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | -116,5 K RON | |
| 41 | 41.APERENT SRL▲ 5 | Sat Negoieşti, Comuna Brazi, Prahova | 681 K RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 148,8 K RON | |
| 42 | 42.PROD COM NARCIS SRLnou | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 669,9 K RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 598,2 K RON | |
| 43 | 43.BRINITY ACTIV SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 660 K RON0,0% | 0,0% | 300,4 K RON | |
| 44 | 44.PRAHOVA COM SA▼ 14 | ***localitatea negasita***, Prahova | 647,9 K RON▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 362,3 K RON | |
| 45 | 45.KANDORAS SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 645,3 K RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 413,3 K RON | |
| 46 | 46.REVAL PARK SRL▼ 12 | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 628,3 K RON▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 16,8 K RON | |
| 47 | 47.CHIPPERFIELD PROPERTIES SRL▼ 5 | Comuna Blejoi, Prahova | 600,7 K RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 863 RON | |
| 48 | 48.ATCOM PRAHOVA SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 599,3 K RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | -12,4 K RON | |
| 49 | 49.GAMA CENTER SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 598,9 K RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 54,5 K RON | |
| 50 | 50.UNIREA MIZIL SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▼ 1 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 597,2 K RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 50,9 K RON | |
| 51 | 51.RENTRIT SA▼ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 589,7 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 94,2 K RON | |
| 52 | 52.COSTAS IMPEX SRL▲ 279 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 584,7 K RON— | — | 110,6 K RON | |
| 53 | 53.RODISI INTERNATIONAL SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 556,7 K RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 43,5 K RON | |
| 54 | 54.PO - LARI AMP SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 543 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 286,5 K RON | |
| 55 | 55.MANSARDA SERV SRL▼ 17 | Sat Trestioara, Comuna Vâlcăneşti, Prahova | 537,2 K RON▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | -68,2 K RON | |
| 56 | 56.SAFA TRADING SRL▲ 4 | Comuna Măneciu, Prahova | 517,4 K RON▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 259,9 K RON | |
| 57 | 57.CLISHOUSE SRL▼ 39 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 493,4 K RON▼ 73,7 % | ▼ 73,7 % | -91,9 K RON | |
| 58 | 58.KOMBAC SRL▲ 10 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 486,2 K RON▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 259,2 K RON | |
| 59 | 59.NOVIS SRL▲ 24 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 480,3 K RON▲ 73,9 % | ▲ 73,9 % | 11,9 K RON | |
| 60 | 60.MEGAFIT CONTROL SRL▲ 45 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 469 K RON▲ 123 % | ▲ 123 % | -34,6 K RON | |
| 61 | 61.TESSUTI FIORENTINI SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 444,5 K RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 113,1 K RON | |
| 62 | 62.MERVANI INVEST SRL▲ 11 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 435,9 K RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 146,8 K RON | |
| 63 | 63.ROMAL SRL▼ 6 | Municipiul Câmpina, Prahova | 432,5 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 108,4 K RON | |
| 64 | 64.PARACORA IMOB SRL▲ 6 | Sat Plaiu, Comuna Proviţa de Sus, Prahova | 419,8 K RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 88 K RON | |
| 65 | 65.UNITRANS SA▲ 2 | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 410,6 K RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | -236,3 K RON | |
| 66 | 66.T.A.R.A.-COM "SOIMUL" S.R.L.▼ 3 | Sat Telega, Comuna Telega, Prahova | 400,5 K RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | -59,4 K RON | |
| 67 | 67.RAPP PAUL SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 398,6 K RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 276,5 K RON | |
| 68 | 68.PROTIMA SERV SRL▲ 10 | Sat Brazii de Sus, Comuna Brazi, Prahova | 395,4 K RON▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 155,6 K RON | |
| 69 | 69.BI N SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 393,8 K RON▼ 48,9 % | ▼ 48,9 % | 440,1 K RON | |
| 70 | 70.MARIUS + A.PRODSERVCOM SRL▼ 9 | Municipiul Câmpina, Prahova | 390,3 K RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 5,9 K RON | |
| 71 | 71.TERANET SRL▼ 6 | Sat Valea Călugărească, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 379,4 K RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 164,7 K RON | |
| 72 | 72.DACOLE SERVICE SRL▼ 10 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 374,5 K RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | -79,2 K RON | |
| 73 | 73.VENIDIU IMPEX SRL▲ 24 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 362,7 K RON▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | 146,5 K RON | |
| 74 | 74.KASRO CONSULT SRL▲ 14 | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 359,2 K RON▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 275,9 K RON | |
| 75 | 75.SHAMROCK COMIMPEX SRL▼ 25 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 358 K RON▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | -18,5 K RON | |
| 76 | 76.MALOSERV IMPEX SRL▼ 37 | Sat Măneciu-Pământeni, Comuna Măneciu, Prahova | 356,7 K RON▼ 50,3 % | ▼ 50,3 % | 22,4 K RON | |
| 77 | 77.NEXXT IMMOB SRL▲ 25 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 351,4 K RON▲ 61,8 % | ▲ 61,8 % | 118,2 K RON | |
| 78 | 78.MARSHALL IMOBILIARE SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 344,7 K RON▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 119,2 K RON | |
| 79 | 79.GIORGISIMOB SERV SRL▼ 21 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 340,1 K RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 90,1 K RON | |
| 80 | 80.TAGA INVESTMENT SRL▼ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 333,7 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 60,8 K RON | |
| 81 | 81.GRAFICA PRAHOVEANA SA▼ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 331,4 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 42,3 K RON | |
| 82 | 82.GLS EUROPA TRUST INVESTMENT S.A.nou | Sat Chiţorani, Comuna Bucov, Prahova | 320,1 K RON— | — | — | -381,6 K RON |
| 83 | 83.FABY NG TRADING SRL▲ 15 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 313 K RON▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 10 K RON | |
| 84 | 84.RONROMI INVESTMENTS S.R.L.▲ 33 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 311,7 K RON▲ 61 % | ▲ 61 % | 232,8 K RON | |
| 85 | 85.ALEDANI SRL▼ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 311,5 K RON▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | -14,3 K RON | |
| 86 | 86.IMMOAN DEVELOPMENT SRL▼ 6 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 298 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | -11,4 K RON | |
| 87 | 87.BAYSOLAR SRL▲ 7 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 289,2 K RON▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 8,1 K RON | |
| 88 | 88.AVEDISIS PAN SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 282,3 K RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 36,9 K RON | |
| 89 | 89.ARTA SRL▼ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 280,4 K RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 27,4 K RON | |
| 90 | 90.HENKO SRL▲ 10 | Municipiul Câmpina, Prahova | 278,2 K RON▲ 25 % | ▲ 25 % | 55,5 K RON | |
| 91 | 91.ARC IMOBILIARE INVEST SRL▼ 6 | Sat Stoeneşti, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 273,5 K RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 96,4 K RON | |
| 92 | 92.BARTSERV SOLUTIONS SRL▼ 6 | Oraş Breaza, Prahova | 273,2 K RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 58,1 K RON | |
| 93 | 93.TDD ASSETS SRL▼ 64 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 267,3 K RON▼ 70,2 % | ▼ 70,2 % | 293,3 K RON | |
| 94 | 94.GIA MOTORS COM SERV SRL▼ 5 | Municipiul Câmpina, Prahova | 262,6 K RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 156,8 K RON | |
| 95 | 95.GRANDI AUTO SOLUTIONS SRL▲ 16 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 255,8 K RON▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 34,7 K RON | |
| 96 | 96.QT TOPALU SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 250 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 48,6 K RON | |
| 97 | 97.DATIMOB TEO IMPEX SRL▲ 6 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 233,5 K RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 159,8 K RON | |
| 98 | 98.BAKER PRESTĂRI SERVICII SRL▼ 5 | Municipiul Câmpina, Prahova | 227,1 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 179,6 K RON | |
| 99 | 99.ROYAL BEST PROINVEST SRL▼ 22 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 226,9 K RON▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | -75,1 K RON | |
| 100 | 100.ROBECO INVEST SRL▲ 110 | Municipiul Câmpina, Prahova | 218,9 K RON▲ 271,2 % | ▲ 271,2 % | 91,2 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Prahova
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
384 firme · 299,4 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
66 firme · 76,8 mil. RON
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
32 firme · 74,1 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
186 firme · 29,7 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
46 firme · 19,2 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
14 firme · 10 mil. RON