Top 100 firme — Sănătate, Neamț după cifră de afaceri în 2021
340 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 187,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 369,1 K RON, iar liderul atinge 19,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CENTRUL MEDICAL ANTARES SRL▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 19,5 mil. RON▲ 151,6 % | ▲ 151,6 % | 5,5 mil. RON | |
| 2 | 2.CENTRUL MEDICAL MICROMEDICA SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 18,7 mil. RON▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | 2,6 mil. RON | |
| 3 | 3.CENTRUL MEDICAL SFÂNTA ELENA SRL▲ 1 | Sat Preluca, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 7,8 mil. RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 681 K RON | |
| 4 | 4.MEDISS CENTER SRL▼ 1 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 7,2 mil. RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 551,9 K RON | |
| 5 | 5.SMARAMED SRL▲ 41 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 6,1 mil. RON▲ 815,6 % | ▲ 815,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 6 | 6.CLINICA MEDICALĂ SF. ANDREI SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 6 mil. RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 289,7 K RON | |
| 7 | 7.MICROMEDICA ROMAN SRL= | Municipiul Roman, Neamţ | 5,4 mil. RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | -260,9 K RON | |
| 8 | 8.CRISDENT CLINIC SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,8 mil. RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 711,5 K RON | |
| 9 | 9.CRISMED CLINIC S.R.L.▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,8 mil. RON▲ 81,4 % | ▲ 81,4 % | 1,8 mil. RON | |
| 10 | 10.DENTEXPERT CONSTANTIN SRL▼ 2 | Municipiul Roman, Neamţ | 4,7 mil. RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 11 | 11.CENTRUL DE CHIRURGIE ȘI ESTETICĂ DENTARĂ SFÂNTA MARIA SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,4 mil. RON▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 2,1 mil. RON | |
| 12 | 12.CRISTAL FVD S.R.L.▲ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,6 mil. RON▲ 73,8 % | ▲ 73,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 13 | 13.ALAS DERMA MEDICAL S.R.L.▲ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 3,4 mil. RON▲ 54,5 % | ▲ 54,5 % | 467,4 K RON | |
| 14 | 14.MEDDENT CENTER S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,2 mil. RON— | — | — | 1,7 mil. RON |
| 15 | 15.MED CLASS SRL▼ 5 | Municipiul Roman, Neamţ | 3,2 mil. RON▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 16 | 16.ICA MEDICAL SERVICE SRL▲ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 3,1 mil. RON▲ 71,5 % | ▲ 71,5 % | 79 K RON | |
| 17 | 17.KATIMED SRL▲ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,1 mil. RON▲ 114,4 % | ▲ 114,4 % | 998,1 K RON | |
| 18 | 18.MICROMEDICA BACĂU S.R.L.▼ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,8 mil. RON▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 442,6 K RON | |
| 19 | 19.PALIMED SRL▼ 7 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 2,8 mil. RON▲ 14 % | ▲ 14 % | 253,1 K RON | |
| 20 | 20.MEDICINI DENTOTAL S.R.L.▲ 15 | Municipiul Roman, Neamţ | 2,6 mil. RON▲ 187,2 % | ▲ 187,2 % | 2,1 mil. RON | |
| 21 | 21.MITA DENT SRL▼ 2 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 2,6 mil. RON▲ 55 % | ▲ 55 % | 328,9 K RON | |
| 22 | 22.CENTRUL MEDICAL ANTARES CT SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,5 mil. RON▲ 75,8 % | ▲ 75,8 % | 751,6 K RON | |
| 23 | 23.EUROMED TEST SRL▼ 8 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,5 mil. RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 572,9 K RON | |
| 24 | 24.SIMOESTET SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,1 mil. RON▲ 60,8 % | ▲ 60,8 % | 482,1 K RON | |
| 25 | 25.NOVADENT SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2 mil. RON▲ 63,4 % | ▲ 63,4 % | 468 K RON | |
| 26 | 26.CLINICA PEDIATRICĂ SF. ANASTASIA SRL▲ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,9 mil. RON▲ 76,4 % | ▲ 76,4 % | 130,6 K RON | |
| 27 | 27.THEO'S MEDICAL CLINIC SRL▲ 5 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,9 mil. RON▲ 80,2 % | ▲ 80,2 % | 288,2 K RON | |
| 28 | 28.CENTRU MEDICAL POPÂRLAN SRL▼ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,9 mil. RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 73,3 K RON | |
| 29 | 29.LTC BIOESTETIX S.R.L.▲ 22 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,8 mil. RON▲ 219,2 % | ▲ 219,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 30 | 30.XRAY DENTAL EXPERT SRL▼ 4 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,7 mil. RON▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 899 K RON | |
| 31 | 31.STAR OPTIC SRL▼ 7 | Sat Trifeşti, Comuna Trifeşti, Neamţ | 1,7 mil. RON▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 7,1 K RON | |
| 32 | 32.MEDIROM SRL▼ 7 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,5 mil. RON▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 128,7 K RON | |
| 33 | 33.FILDES DENT SRL= | Municipiul Roman, Neamţ | 1,4 mil. RON▲ 51,5 % | ▲ 51,5 % | 596 K RON | |
| 34 | 34.SEPADENT SRL▼ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,4 mil. RON▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 402,4 K RON | |
| 35 | 35.DENTIX SRL▼ 6 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,3 mil. RON▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 265,4 K RON | |
| 36 | 36.TRN EDY MED SRL▼ 9 | Sat Galu, Comuna Poiana Teiului, Neamţ | 1,3 mil. RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 619,5 K RON | |
| 37 | 37.ERM SRL▲ 12 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 1,3 mil. RON▲ 118 % | ▲ 118 % | 392,7 K RON | |
| 38 | 38.POLICLINICA STAN SRL▼ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,1 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 762,9 K RON | |
| 39 | 39.OPTI STIL SRL▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,1 mil. RON▲ 50,6 % | ▲ 50,6 % | 387,2 K RON | |
| 40 | 40.MEDSTOM SRL▲ 26 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,1 mil. RON▲ 162,5 % | ▲ 162,5 % | 680,3 K RON | |
| 41 | 41.RONIMED S.R.L.▲ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 997,5 K RON▲ 52,2 % | ▲ 52,2 % | 293,8 K RON | |
| 42 | 42.CLINICALTEST S.R.L.▲ 17 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 988,6 K RON▲ 110,9 % | ▲ 110,9 % | 197 K RON | |
| 43 | 43.POWER LIGHT SYSTEMS S.R.L.▼ 9 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 961,7 K RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 145 K RON | |
| 44 | 44.SANT VITAL SRL▼ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 923,7 K RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 583,5 K RON | |
| 45 | 45.IULIA DENT SRL▼ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 903,9 K RON▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 503 K RON | |
| 46 | 46.R-TEAM TEHNICA DENTARA S.R.L.▲ 51 | Municipiul Roman, Neamţ | 834,2 K RON▲ 207,2 % | ▲ 207,2 % | 509,9 K RON | |
| 47 | 47.CLINICA DR. MĂRIUŢA SRL▲ 152 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 828 K RON▲ 1.492,3 % | ▲ 1.492,3 % | 584,9 K RON | |
| 48 | 48.AD IMPLANTOMAX S.R.L.▲ 19 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 786,9 K RON▲ 95,3 % | ▲ 95,3 % | 593,2 K RON | |
| 49 | 49.MICROMEDICA TG. NEAMŢ SRL▼ 13 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 786,1 K RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | -116,8 K RON | |
| 50 | 50.LILY TEAM'SAN SRL▼ 6 | Municipiul Roman, Neamţ | 775,2 K RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 291,6 K RON | |
| 51 | 51.COREF MEDIS SRL▼ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 750,8 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 535,9 K RON | |
| 52 | 52.BIOMEDICA SERVICII MEDICALE S.R.L.▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 748,3 K RON▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | 215,4 K RON | |
| 53 | 53.CENTRUL MEDICAL BUNA VESTIRE SRL▼ 16 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 736,2 K RON▼ 10 % | ▼ 10 % | 213,3 K RON | |
| 54 | 54.PINTILIE MEDCO S.R.L.▲ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 735,9 K RON▲ 55,8 % | ▲ 55,8 % | 560,1 K RON | |
| 55 | 55.AMABIANCA TSK S.R.L.▼ 7 | Sat Almaş, Comuna Gîrcina, Neamţ | 731,1 K RON▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 174,4 K RON | |
| 56 | 56.PROFILENS OPTICA SRL▼ 11 | Municipiul Roman, Neamţ | 731 K RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 272,6 K RON | |
| 57 | 57.CMI SERENITE SRL▼ 14 | Sat Hangu, Comuna Hangu, Neamţ | 728 K RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 562,5 K RON | |
| 58 | 58.CONOSALI SRL▼ 20 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 701,6 K RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 602,8 K RON | |
| 59 | 59.DENTALFIX CLINIC S.R.L.▲ 66 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 685,4 K RON▲ 263,9 % | ▲ 263,9 % | 319,4 K RON | |
| 60 | 60.OPTICA BLACK LMM SRL▲ 12 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 677,1 K RON▲ 82,5 % | ▲ 82,5 % | 46 K RON | |
| 61 | 61.OGEPET MED SRL▲ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 665,7 K RON▲ 70,4 % | ▲ 70,4 % | 540,5 K RON | |
| 62 | 62.TIMES DENT CLINIC S.R.L.nou | Sat Săbăoani, Comuna Săbăoani, Neamţ | 657,7 K RON— | — | — | 108,3 K RON |
| 63 | 63.STARDENT NAIANA SRL▲ 6 | Municipiul Roman, Neamţ | 654,7 K RON▲ 65,8 % | ▲ 65,8 % | 359,4 K RON | |
| 64 | 64.AMBASAD'OR DENT S.R.L.▲ 14 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 645,2 K RON▲ 88,9 % | ▲ 88,9 % | 246,3 K RON | |
| 65 | 65.PROFILENS SRL▲ 23 | Municipiul Roman, Neamţ | 641,2 K RON▲ 101,3 % | ▲ 101,3 % | 370,1 K RON | |
| 66 | 66.MEDCONSULT SRL▼ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 595,1 K RON▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 473,5 K RON | |
| 67 | 67.TOPMED SRL▼ 17 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 593 K RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 382,9 K RON | |
| 68 | 68.ANURIM OPTIC M&M SRL▼ 7 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 569,8 K RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | -78,7 K RON | |
| 69 | 69.INTERMEDICAL CENTER INVEST SRL▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 568,5 K RON▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 3,4 K RON | |
| 70 | 70.BRENDA AGROTUR SRL▼ 18 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 565,1 K RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 71 K RON | |
| 71 | 71.GISAN SERV SRL▼ 17 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 561,6 K RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 285 K RON | |
| 72 | 72.HEMIS DENT SRL▲ 23 | Municipiul Roman, Neamţ | 558,4 K RON▲ 100,7 % | ▲ 100,7 % | 208,1 K RON | |
| 73 | 73.CARDIO IMPACT SRL▲ 8 | Municipiul Roman, Neamţ | 555,1 K RON▲ 64,5 % | ▲ 64,5 % | 454,2 K RON | |
| 74 | 74.RAVLIUC DENTAL CENTER S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 554,9 K RON— | — | — | 350,2 K RON |
| 75 | 75.CLINICA DE OFTALMOLOGIE DR. CĂILEANU SRL▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 546,1 K RON▲ 55,7 % | ▲ 55,7 % | 163 K RON | |
| 76 | 76.CENTRUL DE ÎNGRIJIRE ŞI SUPRAVEGHERE ISODAN SRL▼ 12 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 543,5 K RON▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 96,3 K RON | |
| 77 | 77.DR. BOLOG MEDICAL EXPERT CENTER SRL▲ 12 | Sat Podoleni, Comuna Podoleni, Neamţ | 542,4 K RON▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | 234,2 K RON | |
| 78 | 78.LYL MED SRL▼ 18 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 517,4 K RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 258,1 K RON | |
| 79 | 79.ANASTASIA CLINIC S.R.L.▲ 40 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 487,3 K RON▲ 146,7 % | ▲ 146,7 % | 104,4 K RON | |
| 80 | 80.CAILEAN RAZVAN ORTODONTIE S.R.L.▲ 58 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 484,4 K RON▲ 211,5 % | ▲ 211,5 % | 320,2 K RON | |
| 81 | 81.ANDANIMED SRL▼ 26 | Sat Tarcău, Comuna Tarcău, Neamţ | 481,3 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 343,1 K RON | |
| 82 | 82.MYM FAM MEDICAL S.R.L.▼ 19 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 481,2 K RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 187,2 K RON | |
| 83 | 83.DESPA MEDICAL SRL▲ 13 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 479,1 K RON▲ 73,7 % | ▲ 73,7 % | 231,6 K RON | |
| 84 | 84.HIRTAN MD SRL▲ 30 | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Neamţ | 473,3 K RON▲ 122,9 % | ▲ 122,9 % | 63,1 K RON | |
| 85 | 85.ORTHODENTATUS SRL▲ 17 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 472,9 K RON▲ 85,2 % | ▲ 85,2 % | 370,5 K RON | |
| 86 | 86.ECO TRUST SRL▼ 4 | Municipiul Roman, Neamţ | 466,4 K RON▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 116,9 K RON | |
| 87 | 87.DR. OANA ATĂNĂSOAIEI S.R.L.▲ 23 | Sat Costişa, Comuna Costişa, Neamţ | 454,8 K RON▲ 109,6 % | ▲ 109,6 % | 347,5 K RON | |
| 88 | 88.SOLO OPTICA SRL▼ 15 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 446,2 K RON▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 157,9 K RON | |
| 89 | 89.ELITE DENT EXPERT SRL▲ 28 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 438,6 K RON▲ 117,2 % | ▲ 117,2 % | 163,4 K RON | |
| 90 | 90.CLINICA LIV PED SRL▼ 3 | Municipiul Roman, Neamţ | 430,8 K RON▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 207,1 K RON | |
| 91 | 91.PROVESTIBUL S.R.L.▲ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 420,7 K RON▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | 10,7 K RON | |
| 92 | 92.CRIS MED SRL▼ 15 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 417,9 K RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 94,9 K RON | |
| 93 | 93.SALVCENTER S.R.L.▲ 88 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 417 K RON▲ 426,7 % | ▲ 426,7 % | 212,6 K RON | |
| 94 | 94.ELIPETRO MED SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 404,7 K RON▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 90,4 K RON | |
| 95 | 95.PRESTOMED SRL▼ 21 | Municipiul Roman, Neamţ | 402,6 K RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 149,6 K RON | |
| 96 | 96.EUROMEDICA SANTE S.R.L.▼ 21 | Sat Bîra, Comuna Bîra, Neamţ | 396,5 K RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 97,2 K RON | |
| 97 | 97.CABINET MEDICAL DR. ARAMĂ ELENA SRL▼ 29 | Municipiul Roman, Neamţ | 386,8 K RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 190,7 K RON | |
| 98 | 98.CATALINA MEDICAL SRL▼ 19 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 378 K RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 242,5 K RON | |
| 99 | 99.PETCU COMPLET MED SRL▼ 34 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 375,5 K RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 261,4 K RON | |
| 100 | 100.OFTAMED CENTER S.R.L.▼ 38 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 369,1 K RON▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 139,7 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Neamț
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
135 firme · 166,8 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
179 firme · 121,5 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
66 firme · 22,6 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
31 firme · 22,3 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
11 firme · 18,5 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
5 firme · 13 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
3 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
11 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
10 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
1 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
9 firme · 770,2 K RON
CAEN 8790
Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.
1 firme · 253,5 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
3 firme · 46,3 K RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
1 firme · 4,9 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
2 firme · 500 RON