Top 100 firme — Sănătate, Neamț după cifră de afaceri în 2017
203 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 84,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 124,2 K RON, iar liderul atinge 10 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CENTRUL MEDICAL MICROMEDICA SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 10 mil. RON▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 2 | 2.MEDISS CENTER SRL= | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 7,4 mil. RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 922,6 K RON | |
| 3 | 3.CLINICA MEDICALĂ SF. ANDREI SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 5,1 mil. RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 584,6 K RON | |
| 4 | 4.CENTRUL MEDICAL ANTARES SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,4 mil. RON▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 85,9 K RON | |
| 5 | 5.CENTRUL MEDICAL SFÂNTA ELENA SRL= | Sat Preluca, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 3 mil. RON▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 91,3 K RON | |
| 6 | 6.CRISDENT CLINIC SRL▲ 57 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3 mil. RON▲ 1.667,7 % | ▲ 1.667,7 % | 1 mil. RON | |
| 7 | 7.MICROMEDICA BACĂU S.R.L.▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,3 mil. RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 556,9 K RON | |
| 8 | 8.ICA MEDICAL SERVICE SRL= | Municipiul Roman, Neamţ | 2,3 mil. RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 167 K RON | |
| 9 | 9.MICROMEDICA ROMAN SRL▼ 2 | Municipiul Roman, Neamţ | 2,3 mil. RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 483,5 K RON | |
| 10 | 10.EUROMED TEST SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,2 mil. RON▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 901 K RON | |
| 11 | 11.DENTEXPERT CONSTANTIN SRL▲ 10 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,8 mil. RON▲ 130,1 % | ▲ 130,1 % | 286,6 K RON | |
| 12 | 12.PALIMED SRL▼ 2 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 1,7 mil. RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 16,7 K RON | |
| 13 | 13.MEDRIX CENTER SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,6 mil. RON▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 140,9 K RON | |
| 14 | 14.CENTRU MEDICAL POPÂRLAN SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,5 mil. RON▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | -26,7 K RON | |
| 15 | 15.MED CLASS SRL▼ 4 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,5 mil. RON▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 628,9 K RON | |
| 16 | 16.MEDIROM SRL▼ 3 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,3 mil. RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 1,6 K RON | |
| 17 | 17.CENTRUL MEDICAL ANTARES CT SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,2 mil. RON▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 117,4 K RON | |
| 18 | 18.THEO'S MEDICAL CLINIC SRL▲ 16 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,2 mil. RON▲ 251,1 % | ▲ 251,1 % | 651,4 K RON | |
| 19 | 19.SEPADENT SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,2 mil. RON▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 472 K RON | |
| 20 | 20.CENTRUL DE CHIRURGIE ȘI ESTETICĂ DENTARĂ SFÂNTA MARIA SRL▲ 11 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,1 mil. RON▲ 197,9 % | ▲ 197,9 % | 472,8 K RON | |
| 21 | 21.KATIMED SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,1 mil. RON▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 294 K RON | |
| 22 | 22.STAR OPTIC SRL▼ 6 | Sat Trifeşti, Comuna Trifeşti, Neamţ | 1,1 mil. RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 4,7 K RON | |
| 23 | 23.MITA DENT SRL▼ 5 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 1,1 mil. RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 318,3 K RON | |
| 24 | 24.CRISTAL FVD S.R.L.▲ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1 mil. RON▲ 174,9 % | ▲ 174,9 % | 442 K RON | |
| 25 | 25.SIMOESTET SRL▲ 14 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 896,6 K RON▲ 233,9 % | ▲ 233,9 % | 142,4 K RON | |
| 26 | 26.MICROMEDICA TG. NEAMŢ SRL▼ 4 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 870,8 K RON▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 109,2 K RON | |
| 27 | 27.ALAS DERMA MEDICAL S.R.L.▲ 90 | Municipiul Roman, Neamţ | 868,2 K RON▲ 1.337,1 % | ▲ 1.337,1 % | 44,8 K RON | |
| 28 | 28.GREEN TOP SRL▲ 14 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 864,8 K RON▲ 255,8 % | ▲ 255,8 % | 435,4 K RON | |
| 29 | 29.OPTI STIL SRL▼ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 859,8 K RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 144,4 K RON | |
| 30 | 30.DENTIX SRL▼ 6 | Municipiul Roman, Neamţ | 840,4 K RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 155,5 K RON | |
| 31 | 31.FILDES DENT SRL▼ 12 | Municipiul Roman, Neamţ | 839,2 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 308,7 K RON | |
| 32 | 32.NOVADENT SRL▼ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 638,7 K RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 10,1 K RON | |
| 33 | 33.XRAY DENTAL EXPERT SRL▲ 108 | Municipiul Roman, Neamţ | 634,4 K RON▲ 2.980,3 % | ▲ 2.980,3 % | 336,2 K RON | |
| 34 | 34.RONIMED S.R.L.▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 575,8 K RON▲ 84,6 % | ▲ 84,6 % | 72,3 K RON | |
| 35 | 35.CLINICALTEST S.R.L.▼ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 573,2 K RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 67,8 K RON | |
| 36 | 36.POLICLINICA STAN SRL▼ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 555 K RON▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 382,7 K RON | |
| 37 | 37.TRN EDY MED SRL▲ 3 | Sat Galu, Comuna Poiana Teiului, Neamţ | 546,9 K RON▲ 106,7 % | ▲ 106,7 % | 152,6 K RON | |
| 38 | 38.ERM SRL▼ 10 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 511,2 K RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 28,5 K RON | |
| 39 | 39.TOPMED SRL▼ 12 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 503,7 K RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 449 K RON | |
| 40 | 40.CLINICA PEDIATRICĂ SF. ANASTASIA SRL▼ 8 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 479,1 K RON▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | -89,5 K RON | |
| 41 | 41.SANT VITAL SRL▲ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 463,4 K RON▲ 96,7 % | ▲ 96,7 % | 117,4 K RON | |
| 42 | 42.IMPLANTOLOGIKS A.T. SRL▲ 50 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 418,8 K RON▲ 349,1 % | ▲ 349,1 % | 230,5 K RON | |
| 43 | 43.MEDSTOM SRL▼ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 403,2 K RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 150,4 K RON | |
| 44 | 44.IULIA DENT SRL▲ 17 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 381,7 K RON▲ 113,6 % | ▲ 113,6 % | 142,4 K RON | |
| 45 | 45.SMARAMED SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 372,9 K RON▲ 58,7 % | ▲ 58,7 % | 216 K RON | |
| 46 | 46.IOANA DENT SRL▼ 10 | Municipiul Roman, Neamţ | 354,8 K RON▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 119,1 K RON | |
| 47 | 47.CMI SERENITE SRL▲ 74 | Sat Hangu, Comuna Hangu, Neamţ | 341 K RON▲ 514,9 % | ▲ 514,9 % | 158,5 K RON | |
| 48 | 48.MEDCONSULT SRL▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 337,8 K RON▲ 52,2 % | ▲ 52,2 % | 192,8 K RON | |
| 49 | 49.BIOMEDICA CONSULTAŢII SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 297,4 K RON— | — | — | 43,7 K RON |
| 50 | 50.CORDISAN SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 296,7 K RON▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 237,9 K RON | |
| 51 | 51.GISAN SERV SRL▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 289,9 K RON▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | 47,7 K RON | |
| 52 | 52.CRIS MED SRL▼ 15 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 287,8 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 30,7 K RON | |
| 53 | 53.CLINICA LIV PED SRL▲ 2 | Municipiul Roman, Neamţ | 286,1 K RON▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | 101,7 K RON | |
| 54 | 54.SOLO OPTICA SRL▲ 5 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 249,2 K RON▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 45,7 K RON | |
| 55 | 55.CARDIORHUM NEAMŢ S.R.L.▲ 27 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 244,8 K RON▲ 130,5 % | ▲ 130,5 % | 157 K RON | |
| 56 | 56.OGEPET MED SRL▲ 17 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 241,7 K RON▲ 89,7 % | ▲ 89,7 % | 98,3 K RON | |
| 57 | 57.FARM ROM IMPEX SRL▼ 19 | Municipiul Roman, Neamţ | 238,9 K RON▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 23,1 K RON | |
| 58 | 58.ALEX DENT SRL▲ 4 | Municipiul Roman, Neamţ | 237,8 K RON▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 7,8 K RON | |
| 59 | 59.ULTRAMED SRL▼ 5 | Sat Sabasa, Comuna Borca, Neamţ | 237 K RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 76,7 K RON | |
| 60 | 60.PROFILENS SRL▲ 4 | Municipiul Roman, Neamţ | 233,9 K RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 111,1 K RON | |
| 61 | 61.OFTAMED CENTER S.R.L.▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 223 K RON▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 154 K RON | |
| 62 | 62.DORU MED SRL▼ 15 | Municipiul Roman, Neamţ | 220,4 K RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 75,6 K RON | |
| 63 | 63.PETCU COMPLET MED SRL▲ 61 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 217,3 K RON▲ 326,8 % | ▲ 326,8 % | 94,2 K RON | |
| 64 | 64.YULIANANDREY CENTER SRL▼ 13 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 215,2 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 35,1 K RON | |
| 65 | 65.CENTRUL DE ÎNGRIJIRE ŞI SUPRAVEGHERE ISODAN SRL▼ 12 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 211,6 K RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | -128,7 K RON | |
| 66 | 66.CABINET MEDICAL DR. ARAMĂ ELENA SRL▲ 4 | Municipiul Roman, Neamţ | 208,9 K RON▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 56,6 K RON | |
| 67 | 67.CARDIO IMPACT SRL▲ 22 | Municipiul Roman, Neamţ | 206,6 K RON▲ 115,3 % | ▲ 115,3 % | 87 K RON | |
| 68 | 68.CLINICA MEDICALĂ DERMAGE SRL▲ 36 | Municipiul Roman, Neamţ | 206,4 K RON▲ 165,1 % | ▲ 165,1 % | 112,1 K RON | |
| 69 | 69.PRESTOMED SRL▼ 2 | Municipiul Roman, Neamţ | 205,9 K RON▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 55,2 K RON | |
| 70 | 70.ADRI DENTAL SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 198,2 K RON▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 11,2 K RON | |
| 71 | 71.VIBE PIATRA NEAMT S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 196,5 K RON▲ 81,3 % | ▲ 81,3 % | 74,6 K RON | |
| 72 | 72.LYL MED SRL▲ 21 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 193,8 K RON▲ 114,3 % | ▲ 114,3 % | 19,5 K RON | |
| 73 | 73.INA TOFAN MEDICAL SRL▼ 2 | Sat Miron Costin, Comuna Trifeşti, Neamţ | 189,8 K RON▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 18,3 K RON | |
| 74 | 74.SANO DENTES SRL▼ 28 | Municipiul Roman, Neamţ | 184,1 K RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 105,2 K RON | |
| 75 | 75.CARDIO MED SRL▼ 9 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 182,7 K RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 80 K RON | |
| 76 | 76.ECO TRUST SRL▲ 15 | Municipiul Roman, Neamţ | 182,7 K RON▲ 92,9 % | ▲ 92,9 % | 32,4 K RON | |
| 77 | 77.INTERMEDICAL CENTER INVEST SRL▲ 31 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 180,1 K RON▲ 152,5 % | ▲ 152,5 % | -160,7 K RON | |
| 78 | 78.COREF MEDIS SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 176 K RON— | — | — | 97,9 K RON |
| 79 | 79.NEOKINETIC SPORTS & MEDICINE SRL▲ 2 | Municipiul Roman, Neamţ | 174,4 K RON▲ 59,5 % | ▲ 59,5 % | 20,9 K RON | |
| 80 | 80.DR. BOLOG MEDICAL EXPERT CENTER SRL▼ 11 | Sat Podoleni, Comuna Podoleni, Neamţ | 173,7 K RON▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 66,8 K RON | |
| 81 | 81.CHARISMA MEDICAL SRL▲ 26 | Sat Tămăşeni, Comuna Tămăşeni, Neamţ | 170,4 K RON▲ 131,2 % | ▲ 131,2 % | 95,9 K RON | |
| 82 | 82.CLINICA DR. MĂRIUŢA SRL▲ 18 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 166,9 K RON▲ 105 % | ▲ 105 % | 8 K RON | |
| 83 | 83.ECOMEDICA SRL▲ 29 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 161,1 K RON▲ 141,8 % | ▲ 141,8 % | 99,5 K RON | |
| 84 | 84.CLINICA PETRODAVA SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 156,9 K RON▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 32,1 K RON | |
| 85 | 85.CENTRUL MEDICAL DENCIU SRL▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 151,2 K RON▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 28,6 K RON | |
| 86 | 86.STARDENT NAIANA SRL▲ 74 | Municipiul Roman, Neamţ | 149,7 K RON— | — | 41,7 K RON | |
| 87 | 87.TAIYANG25 DENT SRL▲ 73 | Municipiul Roman, Neamţ | 146,9 K RON— | — | 35,2 K RON | |
| 88 | 88.JEANINE CLINIQUE S.R.L.▲ 40 | Sat Valea Seacă, Comuna Bălţăteşti, Neamţ | 145,1 K RON▲ 291,7 % | ▲ 291,7 % | 70,9 K RON | |
| 89 | 89.MEDSERV SRL▼ 15 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 143,8 K RON▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 104,2 K RON | |
| 90 | 90.IULIANA AMZA CMI SRL▼ 15 | Municipiul Roman, Neamţ | 143,4 K RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 72,4 K RON | |
| 91 | 91.OPTI MEDICA SRL▼ 6 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 136,8 K RON▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 29,5 K RON | |
| 92 | 92.MALI MED RO SRL▼ 4 | Sat Izvoare, Comuna Bahna, Neamţ | 136 K RON▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 56,5 K RON | |
| 93 | 93.DIAMED CENTER SRL▼ 37 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 135,7 K RON▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 55,9 K RON | |
| 94 | 94.CARDIOR SRL▼ 51 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 134,2 K RON▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | 54,3 K RON | |
| 95 | 95.CATALINA MEDICAL SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 132,6 K RON— | — | — | 95,4 K RON |
| 96 | 96.VALERIA VIS SRL▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 130,8 K RON▲ 53,4 % | ▲ 53,4 % | 51,4 K RON | |
| 97 | 97.EDYDENT CLINIC SRL▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 129,6 K RON▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 32 K RON | |
| 98 | 98.ENDOVIT SRL▲ 16 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 128,1 K RON▲ 94,1 % | ▲ 94,1 % | 90 K RON | |
| 99 | 99.DYANDREEA CLINIC SRL▲ 38 | Municipiul Roman, Neamţ | 127,9 K RON▲ 416,3 % | ▲ 416,3 % | 70 K RON | |
| 100 | 100.DENT TOFAN SRL▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 124,2 K RON▲ 54,9 % | ▲ 54,9 % | 9,8 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Neamț
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
135 firme · 166,8 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
179 firme · 121,5 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
66 firme · 22,6 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
31 firme · 22,3 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
11 firme · 18,5 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
5 firme · 13 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
3 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
11 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
10 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
1 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
9 firme · 770,2 K RON
CAEN 8790
Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.
1 firme · 253,5 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
3 firme · 46,3 K RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
1 firme · 4,9 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
2 firme · 500 RON