Top 100 firme — Sănătate, Neamț după cifră de afaceri în 2020
303 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 126,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 260,4 K RON, iar liderul atinge 12,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CENTRUL MEDICAL MICROMEDICA SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 12,7 mil. RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 890,6 K RON | |
| 2 | 2.CENTRUL MEDICAL ANTARES SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 7,7 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 525 K RON | |
| 3 | 3.MEDISS CENTER SRL= | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 7,5 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 412,6 K RON | |
| 4 | 4.CENTRUL MEDICAL SFÂNTA ELENA SRL▲ 2 | Sat Preluca, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 7,1 mil. RON▲ 53,4 % | ▲ 53,4 % | 872,6 K RON | |
| 5 | 5.CLINICA MEDICALĂ SF. ANDREI SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 5,2 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 247,6 K RON | |
| 6 | 6.CRISDENT CLINIC SRL▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,4 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 1,1 mil. RON | |
| 7 | 7.MICROMEDICA ROMAN SRL▼ 3 | Municipiul Roman, Neamţ | 4,3 mil. RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | -35,1 K RON | |
| 8 | 8.DENTEXPERT CONSTANTIN SRL= | Municipiul Roman, Neamţ | 4,2 mil. RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 9 | 9.CENTRUL DE CHIRURGIE ȘI ESTETICĂ DENTARĂ SFÂNTA MARIA SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,7 mil. RON▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 2,3 mil. RON | |
| 10 | 10.MED CLASS SRL▲ 5 | Municipiul Roman, Neamţ | 2,7 mil. RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 1,5 mil. RON | |
| 11 | 11.CRISMED CLINIC S.R.L.▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,6 mil. RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 12 | 12.PALIMED SRL▲ 1 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 2,5 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 343 K RON | |
| 13 | 13.MICROMEDICA BACĂU S.R.L.▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,4 mil. RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 580 K RON | |
| 14 | 14.ALAS DERMA MEDICAL S.R.L.▲ 3 | Municipiul Roman, Neamţ | 2,2 mil. RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 320,6 K RON | |
| 15 | 15.EUROMED TEST SRL▼ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,2 mil. RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 387,8 K RON | |
| 16 | 16.CRISTAL FVD S.R.L.= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,1 mil. RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 664 K RON | |
| 17 | 17.ICA MEDICAL SERVICE SRL▼ 3 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,8 mil. RON▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 261,8 K RON | |
| 18 | 18.CENTRU MEDICAL POPÂRLAN SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,7 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | -36,5 K RON | |
| 19 | 19.MITA DENT SRL▲ 4 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 1,6 mil. RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 32 K RON | |
| 20 | 20.KATIMED SRL▲ 12 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,5 mil. RON▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 337,7 K RON | |
| 21 | 21.CENTRUL MEDICAL ANTARES CT SRL▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,4 mil. RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 47,4 K RON | |
| 22 | 22.SIMOESTET SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,3 mil. RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 191,9 K RON | |
| 23 | 23.NOVADENT SRL▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,2 mil. RON▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 303,7 K RON | |
| 24 | 24.STAR OPTIC SRL▲ 3 | Sat Trifeşti, Comuna Trifeşti, Neamţ | 1,2 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 9,5 K RON | |
| 25 | 25.MEDIROM SRL▲ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,2 mil. RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 46,5 K RON | |
| 26 | 26.XRAY DENTAL EXPERT SRL▲ 5 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,2 mil. RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 686,8 K RON | |
| 27 | 27.TRN EDY MED SRL▲ 3 | Sat Galu, Comuna Poiana Teiului, Neamţ | 1,2 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 497,2 K RON | |
| 28 | 28.POLICLINICA STAN SRL▲ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,1 mil. RON▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | 883,5 K RON | |
| 29 | 29.DENTIX SRL▼ 4 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,1 mil. RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 253,2 K RON | |
| 30 | 30.SEPADENT SRL▼ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,1 mil. RON▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | 329,8 K RON | |
| 31 | 31.CLINICA PEDIATRICĂ SF. ANASTASIA SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,1 mil. RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 21,6 K RON | |
| 32 | 32.THEO'S MEDICAL CLINIC SRL▲ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,1 mil. RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 184,8 K RON | |
| 33 | 33.FILDES DENT SRL▼ 14 | Municipiul Roman, Neamţ | 914,2 K RON▼ 42 % | ▼ 42 % | 398,4 K RON | |
| 34 | 34.POWER LIGHT SYSTEMS S.R.L.▲ 30 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 910,3 K RON▲ 146,7 % | ▲ 146,7 % | 175,6 K RON | |
| 35 | 35.MEDICINI DENTOTAL S.R.L.▲ 5 | Municipiul Roman, Neamţ | 890,5 K RON▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 560,3 K RON | |
| 36 | 36.MICROMEDICA TG. NEAMŢ SRL▼ 8 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 837,7 K RON▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | -24,6 K RON | |
| 37 | 37.CENTRUL MEDICAL BUNA VESTIRE SRL= | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 818,2 K RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 334,9 K RON | |
| 38 | 38.CONOSALI SRL▲ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 775,1 K RON▲ 18 % | ▲ 18 % | 423,3 K RON | |
| 39 | 39.IULIA DENT SRL▲ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 769 K RON▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 416,3 K RON | |
| 40 | 40.SANT VITAL SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 765,1 K RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 452,9 K RON | |
| 41 | 41.OPTI STIL SRL▼ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 743,1 K RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 201,2 K RON | |
| 42 | 42.COREF MEDIS SRL▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 730,2 K RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 472,4 K RON | |
| 43 | 43.CMI SERENITE SRL= | Sat Hangu, Comuna Hangu, Neamţ | 683,9 K RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 454,4 K RON | |
| 44 | 44.LILY TEAM'SAN SRL▲ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 680,5 K RON▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 208,4 K RON | |
| 45 | 45.PROFILENS OPTICA SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 665,5 K RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 284,4 K RON | |
| 46 | 46.SMARAMED SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 661,5 K RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 331,4 K RON | |
| 47 | 47.RONIMED S.R.L.▼ 13 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 655,5 K RON▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 84,3 K RON | |
| 48 | 48.AMABIANCA TSK S.R.L.▲ 77 | Sat Almaş, Comuna Gîrcina, Neamţ | 598,8 K RON▲ 285,7 % | ▲ 285,7 % | 125,9 K RON | |
| 49 | 49.ERM SRL▼ 3 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 595,1 K RON▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 661 RON | |
| 50 | 50.TOPMED SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 557,4 K RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 403,3 K RON | |
| 51 | 51.LTC BIOESTETIX S.R.L.▲ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 553,5 K RON▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 525,8 K RON | |
| 52 | 52.BRENDA AGROTUR SRL▲ 3 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 539,2 K RON▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 117,1 K RON | |
| 53 | 53.BIOMEDICA SERVICII MEDICALE S.R.L.▼ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 497,5 K RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 119,2 K RON | |
| 54 | 54.GISAN SERV SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 491,8 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 187,7 K RON | |
| 55 | 55.ANDANIMED SRL▲ 1 | Sat Tarcău, Comuna Tarcău, Neamţ | 484,1 K RON▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 299,9 K RON | |
| 56 | 56.MEDCONSULT SRL▼ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 483,5 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 310,6 K RON | |
| 57 | 57.PINTILIE MEDCO S.R.L.▲ 101 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 472,4 K RON▲ 385,4 % | ▲ 385,4 % | 403,5 K RON | |
| 58 | 58.GREEN TOP SRL▼ 8 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 469,6 K RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 66,7 K RON | |
| 59 | 59.CLINICALTEST S.R.L.▲ 12 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 468,7 K RON▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | 65,5 K RON | |
| 60 | 60.LYL MED SRL▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 461,3 K RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 243,5 K RON | |
| 61 | 61.ANURIM OPTIC M&M SRL▲ 8 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 455,5 K RON▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | -12,2 K RON | |
| 62 | 62.OFTAMED CENTER S.R.L.▲ 39 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 451,6 K RON▲ 93 % | ▲ 93 % | 195,2 K RON | |
| 63 | 63.MYM FAM MEDICAL S.R.L.▲ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 449 K RON▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 141,5 K RON | |
| 64 | 64.CENTRUL DE ÎNGRIJIRE ŞI SUPRAVEGHERE ISODAN SRL▲ 14 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 437,1 K RON▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 5,2 K RON | |
| 65 | 65.PETCU COMPLET MED SRL▲ 26 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 423,8 K RON▲ 52,2 % | ▲ 52,2 % | 306,7 K RON | |
| 66 | 66.MEDSTOM SRL▼ 12 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 413,5 K RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 184,9 K RON | |
| 67 | 67.AD IMPLANTOMAX S.R.L.▲ 95 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 403 K RON▲ 348,1 % | ▲ 348,1 % | 261,1 K RON | |
| 68 | 68.CABINET MEDICAL DR. ARAMĂ ELENA SRL▲ 12 | Municipiul Roman, Neamţ | 396,3 K RON▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 221,7 K RON | |
| 69 | 69.STARDENT NAIANA SRL▼ 22 | Municipiul Roman, Neamţ | 394,9 K RON▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | 154,4 K RON | |
| 70 | 70.INTERMEDICAL CENTER INVEST SRL▼ 11 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 394,4 K RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | -9,2 K RON | |
| 71 | 71.OGEPET MED SRL▼ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 390,6 K RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 277,1 K RON | |
| 72 | 72.OPTICA BLACK LMM SRL▼ 12 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 371 K RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 9,2 K RON | |
| 73 | 73.SOLO OPTICA SRL= | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 365,6 K RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 107,9 K RON | |
| 74 | 74.PRESTOMED SRL▲ 14 | Municipiul Roman, Neamţ | 362,1 K RON▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 162,8 K RON | |
| 75 | 75.EUROMEDICA SANTE S.R.L.▲ 15 | Sat Bîra, Comuna Bîra, Neamţ | 359,5 K RON▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 66,1 K RON | |
| 76 | 76.CLINICA DE OFTALMOLOGIE DR. CĂILEANU SRL▲ 78 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 350,6 K RON▲ 249 % | ▲ 249 % | 47,9 K RON | |
| 77 | 77.CRIS MED SRL▼ 12 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 349,1 K RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 51,9 K RON | |
| 78 | 78.AMBASAD'OR DENT S.R.L.▲ 39 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 341,6 K RON▲ 89,2 % | ▲ 89,2 % | 49,2 K RON | |
| 79 | 79.CATALINA MEDICAL SRL▼ 11 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 341,3 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 258,3 K RON | |
| 80 | 80.DACOSMED ANA 2000 S.R.L.▲ 15 | Municipiul Roman, Neamţ | 339 K RON▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 197,1 K RON | |
| 81 | 81.CARDIO IMPACT SRL▲ 6 | Municipiul Roman, Neamţ | 337,5 K RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 233,7 K RON | |
| 82 | 82.ECO TRUST SRL▼ 3 | Municipiul Roman, Neamţ | 328,9 K RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 69,7 K RON | |
| 83 | 83.ALEX DENT SRL▲ 9 | Municipiul Roman, Neamţ | 328,9 K RON▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 2,9 K RON | |
| 84 | 84.PASCARU HELP MED SRL▼ 12 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 321,7 K RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 139,5 K RON | |
| 85 | 85.INA TOFAN MEDICAL SRL▼ 9 | Sat Miron Costin, Comuna Trifeşti, Neamţ | 320,6 K RON0,0% | 0,0% | 64,4 K RON | |
| 86 | 86.LASER EXPERTS S.R.L.nou | Sat Gâdinţi, Comuna Gâdinţi, Neamţ | 320,1 K RON— | — | 46,1 K RON | |
| 87 | 87.CLINICA LIV PED SRL▼ 13 | Municipiul Roman, Neamţ | 319,5 K RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 89,1 K RON | |
| 88 | 88.PROFILENS SRL▼ 18 | Municipiul Roman, Neamţ | 318,5 K RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 151,8 K RON | |
| 89 | 89.DR. BOLOG MEDICAL EXPERT CENTER SRL▼ 14 | Sat Podoleni, Comuna Podoleni, Neamţ | 316,4 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 191,9 K RON | |
| 90 | 90.ORTOLIKE CLINIC S.R.L.▲ 7 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 301,1 K RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 211,1 K RON | |
| 91 | 91.AQUA DENT SRL▼ 10 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 297 K RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 85,6 K RON | |
| 92 | 92.ELIPETRO MED SRL▼ 34 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 296,9 K RON▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 167,9 K RON | |
| 93 | 93.CHARISMA MEDICAL SRL▼ 30 | Sat Tămăşeni, Comuna Tămăşeni, Neamţ | 291,2 K RON▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 89,9 K RON | |
| 94 | 94.SANOMED HARABAGIU SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Municipiul Roman, Neamţ | 289,5 K RON— | — | 122,1 K RON | |
| 95 | 95.HEMIS DENT SRL▲ 29 | Municipiul Roman, Neamţ | 278,2 K RON▲ 74,4 % | ▲ 74,4 % | 176,4 K RON | |
| 96 | 96.DESPA MEDICAL SRL▲ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 275,8 K RON▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 120,8 K RON | |
| 97 | 97.R-TEAM TEHNICA DENTARA S.R.L.▲ 137 | Municipiul Roman, Neamţ | 271,6 K RON— | — | 174,1 K RON | |
| 98 | 98.CLINICA MEDICALĂ DERMAGE SRL▼ 14 | Municipiul Roman, Neamţ | 271,1 K RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 142,9 K RON | |
| 99 | 99.TIMED ORTOCARE S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 263,2 K RON— | — | — | 232,5 K RON |
| 100 | 100.SANONARCISA MED S.R.L.▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 260,4 K RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 84,2 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Neamț
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
135 firme · 166,8 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
179 firme · 121,5 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
66 firme · 22,6 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
31 firme · 22,3 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
11 firme · 18,5 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
5 firme · 13 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
3 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
11 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
10 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
1 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
9 firme · 770,2 K RON
CAEN 8790
Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.
1 firme · 253,5 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
3 firme · 46,3 K RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
1 firme · 4,9 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
2 firme · 500 RON