Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Mureș după cifră de afaceri în 2016
1.087 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 287,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 784 K RON, iar liderul atinge 39,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BALNEOCLIMATERICA S.R.L.= | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 39,1 mil. RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 7,1 mil. RON | |
| 2 | 2.INSTA GRUP S.A.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 17,8 mil. RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 3,4 mil. RON | |
| 3 | 3.VOIAJOR SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 16,5 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 4,7 mil. RON | |
| 4 | 4.ALUNIS SRL▼ 1 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 13,4 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 2,4 mil. RON | |
| 5 | 5.BAILE SARATE SRL= | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 8,8 mil. RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 6 | 6.PRIVO IN SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,1 mil. RON▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 653 K RON | |
| 7 | 7.CA & MB GRUP SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,3 mil. RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 685 K RON | |
| 8 | 8.PRESIDENT RESORT SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 40,1 K RON | |
| 9 | 9.DELASON SRL▼ 1 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 5,5 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 38,8 K RON | |
| 10 | 10.GRAND SA▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,4 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 364,6 K RON | |
| 11 | 11.SALMO IMPEX SRL▲ 1 | Sat Cîmpu Cetăţii, Comuna Eremitu, Mureş | 4,2 mil. RON▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 12 | 12.FINTINA MARCULUI SRL▼ 1 | Sat Daneş, Comuna Daneş, Mureş | 4,2 mil. RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 481,1 K RON | |
| 13 | 13.POKER START SRL▲ 23 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 4,2 mil. RON▲ 160 % | ▲ 160 % | -1,8 mil. RON | |
| 14 | 14.PERIN SRL▼ 4 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 4 mil. RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 523,9 K RON | |
| 15 | 15.AS TOURISM SRL▲ 3 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 3,9 mil. RON▲ 58,4 % | ▲ 58,4 % | -218,5 K RON | |
| 16 | 16.BTL DUO SRL▲ 39 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 3,4 mil. RON▲ 144,7 % | ▲ 144,7 % | 390,2 K RON | |
| 17 | 17.XENIA INFO SRL▲ 34 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 3,3 mil. RON▲ 127 % | ▲ 127 % | 367,9 K RON | |
| 18 | 18.EXCALIBUR SRL▼ 1 | Sat Ernei, Comuna Ernei, Mureş | 3,3 mil. RON▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | 709 K RON | |
| 19 | 19.INDOOR CONSTRUCT TRANSILVANIA SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,2 mil. RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 226,5 K RON | |
| 20 | 20.SARMASANCA TRANS SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3 mil. RON▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 516,7 K RON | |
| 21 | 21.CENTRU DE EVENIMENTE RAB SRL▲ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3 mil. RON▲ 89,5 % | ▲ 89,5 % | 510,5 K RON | |
| 22 | 22.OLDSERV ROM SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,9 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 525,7 K RON | |
| 23 | 23.CASABLANCA SRL▼ 4 | Municipiul Reghin, Mureş | 2,8 mil. RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 524,5 K RON | |
| 24 | 24.IMPULS COM SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,7 mil. RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 9,5 K RON | |
| 25 | 25.TRAVEL SRL▲ 2 | Sat Ghindari, Comuna Ghindari, Mureş | 2,6 mil. RON▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 486,9 K RON | |
| 26 | 26.CENTRAL PARK HOTEL SIGHISOARA SRL▼ 11 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 2,6 mil. RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 628,6 K RON | |
| 27 | 27.TOMEK DONER KEBAB SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,6 mil. RON▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 882,8 K RON | |
| 28 | 28.DUBLIN POKER CLUB SRL▲ 21 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,5 mil. RON▲ 70,6 % | ▲ 70,6 % | 88,2 K RON | |
| 29 | 29.FORNO D ORO SRL▼ 7 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 2,5 mil. RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 131,9 K RON | |
| 30 | 30.CRIBO IMPEX SRL▲ 59 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 2,5 mil. RON▲ 188,1 % | ▲ 188,1 % | 277,7 K RON | |
| 31 | 31.QUINTUS SRL▼ 3 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 2,3 mil. RON▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 771 K RON | |
| 32 | 32.ELOR ROM SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 2,2 mil. RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 436,9 K RON | |
| 33 | 33.TERRAFLOR SRL▲ 27 | Oraş Ungheni, Mureş | 2,2 mil. RON▲ 74 % | ▲ 74 % | 645,8 K RON | |
| 34 | 34.ALEX VIO SRL▼ 11 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 2,2 mil. RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 82,9 K RON | |
| 35 | 35.OVIRAM SRL▼ 22 | Municipiul Reghin, Mureş | 2,2 mil. RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 16,9 K RON | |
| 36 | 36.SEISIM SERV SRL▼ 1 | Sat Acăţari, Comuna Acăţari, Mureş | 2,1 mil. RON▲ 31,2 % | ▲ 31,2 % | 430,4 K RON | |
| 37 | 37.QUALITAS COM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2 mil. RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 282,2 K RON | |
| 38 | 38.DRILL INVEST SAnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2 mil. RON▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | -743,8 K RON | |
| 39 | 39.HOTEL CONCORDIA SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2 mil. RON▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 216,1 K RON | |
| 40 | 40.GEO TRANS SRL▼ 15 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1,9 mil. RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 107,4 K RON | |
| 41 | 41.J'AI BISTROT SRL▲ 168 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,9 mil. RON▲ 515 % | ▲ 515 % | 404,2 K RON | |
| 42 | 42.MEDIEVAL TOUR SRL▼ 10 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1,9 mil. RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 175,4 K RON | |
| 43 | 43.HORIGIANI SRL▲ 14 | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 1,9 mil. RON▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 112,2 K RON | |
| 44 | 44.ATLANTIC HOTEL RESTAURANT SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,8 mil. RON▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 377,2 K RON | |
| 45 | 45.NICHE GOLD SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,8 mil. RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 15,8 K RON | |
| 46 | 46.ELCOLIM SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,8 mil. RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 166,8 K RON | |
| 47 | 47.GASTHAUS TOUR SRL▼ 1 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1,8 mil. RON▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 123,4 K RON | |
| 48 | 48.GIA SRL▼ 5 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1,7 mil. RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 81 K RON | |
| 49 | 49.ALEXCOM IMPEX SRL▼ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,7 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 329,9 K RON | |
| 50 | 50.MAN GROUP SIMIGERIE SRL▼ 20 | Municipiul Reghin, Mureş | 1,7 mil. RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 134,5 K RON | |
| 51 | 51.JORE SRL▼ 22 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,7 mil. RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | -317,9 K RON | |
| 52 | 52.HAREX SRL▼ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,6 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 14,9 K RON | |
| 53 | 53.BRIGHT BUSINESS MANAGEMENT S.R.L.▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,6 mil. RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 4,9 K RON | |
| 54 | 54.HOTEL SZEIFERT SRL▲ 24 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 1,6 mil. RON▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 117,5 K RON | |
| 55 | 55.LA MITICA CATERING SRL▲ 43 | Municipiul Reghin, Mureş | 1,5 mil. RON▲ 88,5 % | ▲ 88,5 % | 104,8 K RON | |
| 56 | 56.BELVEDERE VUE SRL▼ 8 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 1,5 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 311,1 K RON | |
| 57 | 57.ABIB SRL▲ 10 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 1,5 mil. RON▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 316 K RON | |
| 58 | 58.EGO GRUP SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,5 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 247,3 K RON | |
| 59 | 59.FACT MAXIM SRL▲ 17 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1,5 mil. RON▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 26,8 K RON | |
| 60 | 60.C & PI COMPROD SRL▼ 13 | Sat Mihai Viteazu, Comuna Saschiz, Mureş | 1,4 mil. RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 112,6 K RON | |
| 61 | 61.LUIS COMEX SRL▼ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,4 mil. RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 226,7 K RON | |
| 62 | 62.S OLIVER SRL▼ 29 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 1,4 mil. RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | -106,2 K RON | |
| 63 | 63.LUCMARIMEX SRL▲ 1 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1,4 mil. RON▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 95,1 K RON | |
| 64 | 64.CRINA TRADE SRL▲ 29 | Loc. Ungheni, Oraş Ungheni, Mureş | 1,4 mil. RON▲ 67 % | ▲ 67 % | 27,6 K RON | |
| 65 | 65.NOVITA TURISM SRL▼ 7 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 1,4 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 190,2 K RON | |
| 66 | 66.ROCOR IMPEX SRL▲ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,4 mil. RON▲ 35 % | ▲ 35 % | 208,8 K RON | |
| 67 | 67.BUMEKA PLUS SRL▲ 144 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,3 mil. RON▲ 339,1 % | ▲ 339,1 % | 364,2 K RON | |
| 68 | 68.VIODOR COM SRL▼ 9 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 1,3 mil. RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 376 K RON | |
| 69 | 69.BLUES BROTHERS SRL▼ 28 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,3 mil. RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 30,4 K RON | |
| 70 | 70.COUNTRY RESTAURANT SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,3 mil. RON▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 154,4 K RON | |
| 71 | 71.RAYVIVIEN COMPANY SRL▼ 15 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 1,3 mil. RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 63,7 K RON | |
| 72 | 72.BLACK LORD SA▼ 20 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,2 mil. RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 10,3 K RON | |
| 73 | 73.SMARALD CAFFE SRL▼ 39 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,2 mil. RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 17,4 K RON | |
| 74 | 74.GALCAR PROD SRL▼ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,2 mil. RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 165,5 K RON | |
| 75 | 75.SHADOW MASTERS SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,2 mil. RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 134,4 K RON | |
| 76 | 76.LA & RA SRL▲ 35 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1,2 mil. RON▲ 71,6 % | ▲ 71,6 % | 458,3 K RON | |
| 77 | 77.VASCONIA COM SRL▲ 3 | Sat Chibed, Comuna Chibed, Mureş | 1,2 mil. RON▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 38,6 K RON | |
| 78 | 78.ART CONS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,1 mil. RON▼ 35,8 % | ▼ 35,8 % | 183,4 K RON | |
| 79 | 79.CYRO TIP SRL▼ 14 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1,1 mil. RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 22,5 K RON | |
| 80 | 80.SHADOW LOGISTICS SRL▼ 10 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 1,1 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 137,3 K RON | |
| 81 | 81.SIG TOURISM SRL▲ 2 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1,1 mil. RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 4,3 K RON | |
| 82 | 82.ART CLUB LOUNGE SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 1,1 mil. RON— | — | — | 141,1 K RON |
| 83 | 83.HOLI-MAR COM SRL▼ 20 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1 mil. RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | -174,1 K RON | |
| 84 | 84.AREAS IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1 mil. RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 146,1 K RON | |
| 85 | 85.PENSIUNEA DOINA JENO SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 22,3 K RON | |
| 86 | 86.AKRONEA COM SRL▼ 13 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1 mil. RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | -230,2 K RON | |
| 87 | 87.EQUINOXE ROYAL SRL▲ 57 | Municipiul Reghin, Mureş | 993 K RON▲ 94,9 % | ▲ 94,9 % | 110,9 K RON | |
| 88 | 88.CAFE CRINUL RESTAURANT SRL▲ 2 | Municipiul Reghin, Mureş | 989,4 K RON▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 27,7 K RON | |
| 89 | 89.NIRA PRODREG SRL▼ 1 | Municipiul Reghin, Mureş | 945,2 K RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 26,9 K RON | |
| 90 | 90.DIAMANT MURES SRL▲ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 934,9 K RON▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 208 K RON | |
| 91 | 91.NS PROIECT MANAGEMENT S.R.L.▼ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 924,5 K RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 22,7 K RON | |
| 92 | 92.NICOL BURG SRL▼ 5 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 919,5 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 73,7 K RON | |
| 93 | 93.CATERING HOUSE SRL▲ 13 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 904 K RON▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 177,2 K RON | |
| 94 | 94.RESTAURO MESSERSCHMITT SRL▼ 20 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 881,8 K RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | -33,5 K RON | |
| 95 | 95.SHADOW PUBS SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 863,4 K RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 29,5 K RON | |
| 96 | 96.ROGER & MOBAI SRL▲ 104 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 857,2 K RON▲ 162,8 % | ▲ 162,8 % | 126,6 K RON | |
| 97 | 97.GRANDLION ALCOM SRL▲ 16 | Sat Gorneşti, Comuna Gorneşti, Mureş | 839,9 K RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 6,8 K RON | |
| 98 | 98.COMALIN BISTRO SRL▲ 52 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 839,1 K RON▲ 74,1 % | ▲ 74,1 % | 6,7 K RON | |
| 99 | 99.VEGAS BISTRO SRL▼ 31 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 839,1 K RON▼ 28,3 % | ▼ 28,3 % | 45,5 K RON | |
| 100 | 100.ANKRYST IMPEX SRL▲ 4 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 784 K RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 26,7 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Mureș
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
91 firme · 325,7 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
309 firme · 275,3 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
145 firme · 222,4 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
396 firme · 134,4 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
145 firme · 45,7 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
76 firme · 34,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
32 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
29 firme · 4 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
14 firme · 1,3 mil. RON