Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Mureș după cifră de afaceri în 2012
1.009 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 175,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 494,5 K RON, iar liderul atinge 27,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BALNEOCLIMATERICA S.R.L.▲ 1 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 27,5 mil. RON▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 5,9 mil. RON | |
| 2 | 2.DRILL INVEST SA▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 14,2 mil. RON▼ 58,4 % | ▼ 58,4 % | 526,2 K RON | |
| 3 | 3.VOIAJOR SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 13 mil. RON▲ 10 % | ▲ 10 % | -6,3 mil. RON | |
| 4 | 4.ALUNIS SRL= | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 10,7 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 5 | 5.BAILE SARATE SRL= | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 5,7 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | -6,9 mil. RON | |
| 6 | 6.MARADRA SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,3 mil. RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 14,2 K RON | |
| 7 | 7.BOSPHORUS COMPANY SRL▲ 76 | Municipiul Reghin, Mureş | 4,2 mil. RON▲ 746,1 % | ▲ 746,1 % | 411,3 K RON | |
| 8 | 8.BRIGHT BUSINESS MANAGEMENT S.R.L.▲ 242 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,9 mil. RON▲ 2.464,3 % | ▲ 2.464,3 % | 24,1 K RON | |
| 9 | 9.GRAND SA▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,1 mil. RON▲ 80 % | ▲ 80 % | 163,9 K RON | |
| 10 | 10.PERIN SRL▼ 3 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 3,1 mil. RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | -50,6 K RON | |
| 11 | 11.DELASON SRL▲ 4 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 2,7 mil. RON▲ 59,5 % | ▲ 59,5 % | 7,5 K RON | |
| 12 | 12.PRO SIND SRL▲ 5 | Municipiul Reghin, Mureş | 2,3 mil. RON▲ 55,1 % | ▲ 55,1 % | 5,7 K RON | |
| 13 | 13.OVIRAM SRL▼ 5 | Municipiul Reghin, Mureş | 2,3 mil. RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | -148,4 K RON | |
| 14 | 14.FINTINA MARCULUI SRL▼ 3 | Sat Daneş, Comuna Daneş, Mureş | 2 mil. RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 3,3 K RON | |
| 15 | 15.SARMASANCA TRANS SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,9 mil. RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 197,8 K RON | |
| 16 | 16.AS TOURISM SRL▲ 4 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 1,9 mil. RON▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | -3,7 mil. RON | |
| 17 | 17.HOTEL CONCORDIA SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,8 mil. RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | -298,5 K RON | |
| 18 | 18.LORIZOLT COM SRL▲ 9 | Comuna Brîncoveneşti, Mureş | 1,7 mil. RON▲ 49,2 % | ▲ 49,2 % | 10,9 K RON | |
| 19 | 19.EUROTEAM CATERING SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,7 mil. RON— | — | — | -73,9 K RON |
| 20 | 20.XENIA INFO SRL▲ 2 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 1,6 mil. RON▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 203,2 K RON | |
| 21 | 21.GEO TRANS SRL▼ 9 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1,6 mil. RON▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 24,8 K RON | |
| 22 | 22.BLUES BROTHERS SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,6 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 50,2 K RON | |
| 23 | 23.ENGLISHMEN SERVICES SRL▲ 77 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,4 mil. RON▲ 233 % | ▲ 233 % | 139 K RON | |
| 24 | 24.TERRAFLOR SRL= | Oraş Ungheni, Mureş | 1,4 mil. RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | -509,9 K RON | |
| 25 | 25.HAREX SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,3 mil. RON▲ 7 % | ▲ 7 % | -801,3 K RON | |
| 26 | 26.LUIS COMEX SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,3 mil. RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 143,1 K RON | |
| 27 | 27.HOLI-MAR COM SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,3 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 2,2 K RON | |
| 28 | 28.S OLIVER SRL▲ 3 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 1,3 mil. RON▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | -10,2 K RON | |
| 29 | 29.EXCALIBUR SRL▼ 10 | Sat Ernei, Comuna Ernei, Mureş | 1,2 mil. RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | -180,5 K RON | |
| 30 | 30.IMPULS COM SRL▲ 145 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,2 mil. RON▲ 413,9 % | ▲ 413,9 % | 51 K RON | |
| 31 | 31.JORE SRL▼ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,2 mil. RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | -531,3 K RON | |
| 32 | 32.ADRIAN COZMA PRODCOM SRL▲ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,2 mil. RON▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | -65,1 K RON | |
| 33 | 33.MEDIEVAL TOUR SRL▼ 8 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1,1 mil. RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 3,6 K RON | |
| 34 | 34.ALEX VIO SRL▼ 4 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 1,1 mil. RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 49,2 K RON | |
| 35 | 35.COSVAL SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,1 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -588,3 K RON | |
| 36 | 36.FORNO D ORO SRL▲ 684 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1,1 mil. RON— | — | 30,9 K RON | |
| 37 | 37.ALEXCOM IMPEX SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,1 mil. RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | -89,1 K RON | |
| 38 | 38.GALCAR PROD SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1 mil. RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | -126,6 K RON | |
| 39 | 39.ELCOLIM SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1 mil. RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | -70,3 K RON | |
| 40 | 40.CASABLANCA SRL= | Municipiul Reghin, Mureş | 1 mil. RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -89,9 K RON | |
| 41 | 41.RESTAURO MESSERSCHMITT SRL▼ 6 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1 mil. RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 5,7 K RON | |
| 42 | 42.TURISM MONTANA SRL▼ 13 | Sat Morăreni, Comuna Ruşii-Munţi, Mureş | 1 mil. RON▼ 2 % | ▼ 2 % | 41,3 K RON | |
| 43 | 43.MARCOMEX SRL▲ 91 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 936,7 K RON▲ 219,3 % | ▲ 219,3 % | -41,7 K RON | |
| 44 | 44.NICHE GOLD SRL▲ 21 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 904,4 K RON▲ 58,7 % | ▲ 58,7 % | 37,2 K RON | |
| 45 | 45.RAYVIVIEN COMPANY SRL▲ 6 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 890,4 K RON▲ 27 % | ▲ 27 % | -38 K RON | |
| 46 | 46.HORIGIANI SRL▲ 14 | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 889,4 K RON▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | -72 K RON | |
| 47 | 47.PRIVO IN SRL▲ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 889,3 K RON▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | 60,5 K RON | |
| 48 | 48.CYRO TIP SRL▼ 14 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 882,6 K RON▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 1,2 K RON | |
| 49 | 49.LUCMARIMEX SRL= | Municipiul Sighişoara, Mureş | 871,9 K RON▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 33,9 K RON | |
| 50 | 50.DANA IMPORT EXPORT SRL▲ 6 | Municipiul Reghin, Mureş | 866,9 K RON▲ 33 % | ▲ 33 % | 142 K RON | |
| 51 | 51.TRANS PLAY COMPROD SRL▲ 11 | Sat Vălenii de Mureş, Comuna Brîncoveneşti, Mureş | 836 K RON▲ 41 % | ▲ 41 % | -7,5 K RON | |
| 52 | 52.ACO SRL▼ 9 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 828,7 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -61,7 K RON | |
| 53 | 53.INCA GOLD SRL▲ 35 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 826,3 K RON▲ 71,3 % | ▲ 71,3 % | 79,1 K RON | |
| 54 | 54.C & PI COMPROD SRL▼ 18 | Sat Mihai Viteazu, Comuna Saschiz, Mureş | 822,2 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 3,2 K RON | |
| 55 | 55.ATLANTIC HOTEL RESTAURANT SRL▼ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 812,2 K RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | -8,9 K RON | |
| 56 | 56.CONSUMCOOP IERNUT SOCIETATE COOPERATIVAnou | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | 802 K RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 417,2 K RON | |
| 57 | 57.VASCONIA COM SRL▼ 9 | Sat Chibed, Comuna Chibed, Mureş | 793 K RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 5,1 K RON | |
| 58 | 58.TEODORCRISS SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 781,1 K RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 49,8 K RON | |
| 59 | 59.BADI MACON SRL▼ 21 | Sat Sânger, Comuna Sânger, Mureş | 780,9 K RON▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 33,4 K RON | |
| 60 | 60.BLACK LORD SA▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 739,8 K RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 151,7 K RON | |
| 61 | 61.PENSIUNEA DOINA JENO SRL▲ 24 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 737,9 K RON▲ 49,5 % | ▲ 49,5 % | 8,4 K RON | |
| 62 | 62.LASER SRL▼ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 717,5 K RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 1,5 K RON | |
| 63 | 63.AGARICUS SRL▲ 9 | Comuna Fîntînele, Mureş | 715,6 K RON▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 76,9 K RON | |
| 64 | 64.SHADOW LOGISTICS SRL▼ 20 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 707,6 K RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | -107,8 K RON | |
| 65 | 65.SALMO IMPEX SRL▲ 2 | Sat Cîmpu Cetăţii, Comuna Eremitu, Mureş | 699,9 K RON▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 1,8 K RON | |
| 66 | 66.DIAVAN COM IMPEX SRL▼ 19 | Municipiul Reghin, Mureş | 692,7 K RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | -24,1 K RON | |
| 67 | 67.SEISIM SERV SRL▲ 3 | Sat Acăţari, Comuna Acăţari, Mureş | 681,1 K RON▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 1,3 K RON | |
| 68 | 68.VALJUR SRL▲ 498 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 670,7 K RON▲ 1.742,3 % | ▲ 1.742,3 % | 82,8 K RON | |
| 69 | 69.ANKRYST IMPEX SRL▲ 11 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 667 K RON▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | -26,8 K RON | |
| 70 | 70.SCHREIBER SRL▼ 12 | Comuna Băgaciu, Mureş | 661,4 K RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | -137,2 K RON | |
| 71 | 71.MAN GROUP SIMIGERIE SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 653,3 K RON— | — | — | -33,3 K RON |
| 72 | 72.ZAMIDA TRADE SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 649,3 K RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 10,5 K RON | |
| 73 | 73.SABILA SRL▼ 4 | Sat Pănet, Comuna Pănet, Mureş | 646,4 K RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 3,1 K RON | |
| 74 | 74.SERVANDRE 90 SRL▲ 57 | Sat Stînceni, Comuna Stînceni, Mureş | 636,5 K RON▲ 110,6 % | ▲ 110,6 % | 2 K RON | |
| 75 | 75.ACVAMARIN SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 627,3 K RON▲ 1.692,3 % | ▲ 1.692,3 % | -97,8 K RON | |
| 76 | 76.INDUSTRIAL MOL SRL▲ 59 | Sat Morăreni, Comuna Ruşii-Munţi, Mureş | 624,7 K RON▲ 114,9 % | ▲ 114,9 % | -430,4 K RON | |
| 77 | 77.GALBEN SRL▲ 585 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 623,7 K RON▲ 6.136,6 % | ▲ 6.136,6 % | 160 RON | |
| 78 | 78.ANGELA SRL▲ 8 | Municipiul Reghin, Mureş | 623,1 K RON▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | -126,7 K RON | |
| 79 | 79.STANDARD ASS SRL▲ 132 | Municipiul Reghin, Mureş | 612,4 K RON▲ 215,1 % | ▲ 215,1 % | 106,7 K RON | |
| 80 | 80.GM TRADE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 608,2 K RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | -49,8 K RON | |
| 81 | 81.NS PROIECT MANAGEMENT S.R.L.▼ 26 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 601,6 K RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 8,5 K RON | |
| 82 | 82.EFENDI SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 599,3 K RON▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | -122,1 K RON | |
| 83 | 83.AKRONEA COM SRL▼ 33 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 592,3 K RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 1,3 K RON | |
| 84 | 84.BACIRCEA SRL▼ 25 | Sat Stînceni, Comuna Stînceni, Mureş | 590,2 K RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 23,7 K RON | |
| 85 | 85.NOVITA TURISM SRL▼ 12 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 588,7 K RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 2,6 K RON | |
| 86 | 86.TOKIMPEX SRL▼ 33 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 584,6 K RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 451 RON | |
| 87 | 87.COUNTRY2 SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 578,9 K RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | -111,2 K RON | |
| 88 | 88.SPEED FOOD SRL▼ 13 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 563,9 K RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 33,8 K RON | |
| 89 | 89.SOCIETATE COOPERATIVA CONSUMCOOP MIERCUREA NIRAJULUI▼ 28 | Loc. Miercurea Nirajului, Oraş Miercurea Nirajului, Mureş | 547,1 K RON▼ 10 % | ▼ 10 % | 576 RON | |
| 90 | 90.DUMIMPEX SRL▼ 1 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 544,5 K RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 1,6 K RON | |
| 91 | 91.POENITA HOTEL SRL▲ 7 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 537,6 K RON▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 3,9 K RON | |
| 92 | 92.LACTO BAR BALADA SRL▲ 34 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 530 K RON▲ 65,2 % | ▲ 65,2 % | 31,1 K RON | |
| 93 | 93.ABIB SRL▲ 69 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 522,5 K RON▲ 111,9 % | ▲ 111,9 % | -259,1 K RON | |
| 94 | 94.SUCCES COM SRL▼ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 517 K RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | -69 K RON | |
| 95 | 95.GRANDLION ALCOM SRL▼ 38 | Sat Gorneşti, Comuna Gorneşti, Mureş | 515,6 K RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 5,6 K RON | |
| 96 | 96.VIODOR COM SRL▲ 514 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 504,1 K RON▲ 1.879,2 % | ▲ 1.879,2 % | -41,6 K RON | |
| 97 | 97.CAFE CRINUL RESTAURANT SRL▲ 15 | Municipiul Reghin, Mureş | 498,5 K RON▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | -17,4 K RON | |
| 98 | 98.MAN ALI SRLnou | Sat Grebenişu de Câmpie, Comuna Grebenişu de Cîmpie, Mureş | 498,4 K RON▲ 75,7 % | ▲ 75,7 % | 1,5 K RON | |
| 99 | 99.RESTAURANT QUEEN SRL▲ 41 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 496,6 K RON▲ 81,2 % | ▲ 81,2 % | -160,2 K RON | |
| 100 | 100.LA & RA SRL▲ 16 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 494,5 K RON▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | -62,5 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Mureș
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
91 firme · 325,7 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
309 firme · 275,3 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
145 firme · 222,4 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
396 firme · 134,4 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
145 firme · 45,7 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
76 firme · 34,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
32 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
29 firme · 4 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
14 firme · 1,3 mil. RON