Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Mureș după profit net în 2025
1.246 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 64,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 175,8 K RON, iar liderul atinge 4,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ALUNIS SRL▲ 1 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 4,9 mil. RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 4,9 mil. RON | |
| 2 | 2.FFP 2010 SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,2 mil. RON▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | 3,2 mil. RON | |
| 3 | 3.CA & MB GRUP SRL▲ 61 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,5 mil. RON▲ 463,2 % | ▲ 463,2 % | 2,5 mil. RON | |
| 4 | 4.BUMEKA PLUS SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,3 mil. RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 2,3 mil. RON | |
| 5 | 5.KISS UNICUM SRL▲ 9 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 2,3 mil. RON▲ 85,8 % | ▲ 85,8 % | 2,3 mil. RON | |
| 6 | 6.COMPLEX BOEMA S.R.L.▼ 2 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 2,2 mil. RON▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 2,2 mil. RON | |
| 7 | 7.TRAVEL SRL▼ 2 | Sat Ghindari, Comuna Ghindari, Mureş | 1,9 mil. RON▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 8 | 8.BALNEOCLIMATERICA S.R.L.▼ 7 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 1,9 mil. RON▼ 78,1 % | ▼ 78,1 % | 1,9 mil. RON | |
| 9 | 9.MANDASZ SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 1,7 mil. RON▲ 136,5 % | ▲ 136,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 10 | 10.QUINTUS SRL▼ 4 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 1,5 mil. RON▼ 45 % | ▼ 45 % | 1,5 mil. RON | |
| 11 | 11.VOIAJOR SRL▲ 20 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,5 mil. RON▲ 68,9 % | ▲ 68,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 12 | 12.SALMO IMPEX SRL▼ 5 | Sat Cîmpu Cetăţii, Comuna Eremitu, Mureş | 1,3 mil. RON▼ 49,6 % | ▼ 49,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 13 | 13.TOMEK DONER KEBAB SRL▲ 42 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,3 mil. RON▲ 138 % | ▲ 138 % | 1,3 mil. RON | |
| 14 | 14.XENIA INFO SRL▲ 11 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 1,1 mil. RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 15 | 15.AMADEUS ANDRO EVENTS SRL▲ 61 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1,1 mil. RON▲ 217 % | ▲ 217 % | 1,1 mil. RON | |
| 16 | 16.EXCONAL SRL▲ 28 | Sat Delenii, Comuna Băgaciu, Mureş | 1 mil. RON▲ 67,7 % | ▲ 67,7 % | 1 mil. RON | |
| 17 | 17.NIRVANA EXCOM SRL▲ 20 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 977,8 K RON▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 977,8 K RON | |
| 18 | 18.RIVER HOTEL & SPA S.R.L.▲ 4 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 899,1 K RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 899,1 K RON | |
| 19 | 19.HAPPY FAMILY LIFE SRL▼ 3 | Sat Petelea, Comuna Petelea, Mureş | 876,8 K RON▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 876,8 K RON | |
| 20 | 20.CASA PETRINA SRL▲ 6 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 833,7 K RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 833,7 K RON | |
| 21 | 21.SPEED FOOD SRL▲ 68 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 785,6 K RON▲ 191,2 % | ▲ 191,2 % | 785,6 K RON | |
| 22 | 22.APCOM SELECT SA▲ 26 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 784 K RON▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 784 K RON | |
| 23 | 23.SZANDY SOV SRL▲ 1 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 749,7 K RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 749,7 K RON | |
| 24 | 24.HEBA VIA CONS SRL▼ 14 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 749 K RON▼ 57,8 % | ▼ 57,8 % | 749 K RON | |
| 25 | 25.PERIN SRL▲ 7 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 747,1 K RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 747,1 K RON | |
| 26 | 26.M CONSULT SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 745,6 K RON▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 745,6 K RON | |
| 27 | 27.GRANPAN DOR SRL▲ 38 | Municipiul Reghin, Mureş | 740,6 K RON▲ 70,6 % | ▲ 70,6 % | 740,6 K RON | |
| 28 | 28.SEISIM SERV SRL▲ 8 | Sat Acăţari, Comuna Acăţari, Mureş | 738,8 K RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 738,8 K RON | |
| 29 | 29.INCONTRO SRL▲ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 702,1 K RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 702,1 K RON | |
| 30 | 30.NUOVO ART DECOR S.R.L.▲ 210 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 696,8 K RON▲ 1.032,3 % | ▲ 1.032,3 % | 696,8 K RON | |
| 31 | 31.ABIB SRL▲ 40 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 683,2 K RON▲ 68,6 % | ▲ 68,6 % | 683,2 K RON | |
| 32 | 32.BOGDANTUR SRL▼ 21 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 572,9 K RON▼ 57,7 % | ▼ 57,7 % | 572,9 K RON | |
| 33 | 33.MARIAGE ROMEO & JULIETA SRL▼ 13 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 572,5 K RON▼ 46,2 % | ▼ 46,2 % | 572,5 K RON | |
| 34 | 34.PRODIMPEX PANDURUL SRL▲ 1.263 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 559,1 K RON— | — | 559,1 K RON | |
| 35 | 35.HERHAB BISTRO S.R.L.▲ 17 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 517 K RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 517 K RON | |
| 36 | 36.J'AI BISTROT SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 489,7 K RON▼ 36,1 % | ▼ 36,1 % | 489,7 K RON | |
| 37 | 37.ALCORA PROD SRL▲ 14 | Comuna Albeşti, Mureş | 483,1 K RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 483,1 K RON | |
| 38 | 38.PALMIER SRL▲ 73 | Sat Valea, Comuna Vărgata, Mureş | 477,4 K RON▲ 126,3 % | ▲ 126,3 % | 477,4 K RON | |
| 39 | 39.TORELDO SRL▲ 263 | Loc. Miercurea Nirajului, Oraş Miercurea Nirajului, Mureş | 449 K RON▲ 1.127,9 % | ▲ 1.127,9 % | 449 K RON | |
| 40 | 40.NICHE GOLD SRL▲ 1.230 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 445,8 K RON— | — | 445,8 K RON | |
| 41 | 41.GREEN VALLEY RESORT MANAGEMENT & HOSPITALITY S.R.L.▲ 1.275 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 443,6 K RON— | — | 443,6 K RON | |
| 42 | 42.ELOR ROM SRL▼ 21 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 442,2 K RON▼ 58,4 % | ▼ 58,4 % | 442,2 K RON | |
| 43 | 43.LRT MEDIEVAL TRADING S.R.L.▼ 20 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 431,3 K RON▼ 58,5 % | ▼ 58,5 % | 431,3 K RON | |
| 44 | 44.ADDO SIGHISOARA S.R.L.▼ 3 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 392,1 K RON▼ 36,9 % | ▼ 36,9 % | 392,1 K RON | |
| 45 | 45.TSA MYSTIK EVENTS S.R.L.▲ 1.239 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 390,3 K RON— | — | 390,3 K RON | |
| 46 | 46.IRIS WEDDING S.R.L.▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 390,1 K RON▼ 36,1 % | ▼ 36,1 % | 390,1 K RON | |
| 47 | 47.MĂDĂ COM IMPEX SRL▼ 18 | Municipiul Reghin, Mureş | 386,1 K RON▼ 58,5 % | ▼ 58,5 % | 386,1 K RON | |
| 48 | 48.MATARC S.R.L.▲ 9 | Sat Solovăstru, Comuna Solovăstru, Mureş | 379,5 K RON▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 379,5 K RON | |
| 49 | 49.COM ADRANDI SRL▲ 18 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 370,8 K RON▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 370,8 K RON | |
| 50 | 50.ATY & ELY AUTO SRL▲ 234 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 368,9 K RON▲ 765 % | ▲ 765 % | 368,9 K RON | |
| 51 | 51.GIGANTE FOOD SRL▲ 102 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 366,9 K RON▲ 182,7 % | ▲ 182,7 % | 366,9 K RON | |
| 52 | 52.CAFE CRINUL RESTAURANT SRL▲ 38 | Municipiul Reghin, Mureş | 354,2 K RON▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 354,2 K RON | |
| 53 | 53.CLUBUL PRESEI 2019 S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 352,2 K RON— | — | 352,2 K RON | |
| 54 | 54.LAZO BAT SRL▲ 21 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 347,2 K RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 347,2 K RON | |
| 55 | 55.MEV FEST CATERING SRL▲ 78 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 341 K RON▲ 116,7 % | ▲ 116,7 % | 341 K RON | |
| 56 | 56.GRAND SA▼ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 336,9 K RON▼ 47,8 % | ▼ 47,8 % | 336,9 K RON | |
| 57 | 57.LADOR AGREMENT SRL▲ 77 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 334,4 K RON▲ 113,2 % | ▲ 113,2 % | 334,4 K RON | |
| 58 | 58.REGIOTURISM SRLnou | Sat Periş, Comuna Gorneşti, Mureş | 327,3 K RON▼ 66,5 % | ▼ 66,5 % | 327,3 K RON | |
| 59 | 59.LA CEONTIC SRL▲ 18 | Sat Deda, Comuna Deda, Mureş | 319,2 K RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 319,2 K RON | |
| 60 | 60.MEDIEVAL WANDERLUST S.R.L.▲ 23 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 315,1 K RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 315,1 K RON | |
| 61 | 61.VINTAGEYORK S.R.L.▲ 176 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 303 K RON▲ 383,5 % | ▲ 383,5 % | 303 K RON | |
| 62 | 62.SCARA ACOPERITĂ SIGHIŞOARA SRL▲ 7 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 302,2 K RON▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 302,2 K RON | |
| 63 | 63.NEMETH RESORT SRL▼ 24 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 299,2 K RON▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | 299,2 K RON | |
| 64 | 64.SILVER MENS S.R.L.▲ 37 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 286,2 K RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 286,2 K RON | |
| 65 | 65.COOPERATIVA SÎNCRAI SRL▲ 59 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 284,4 K RON▲ 58,4 % | ▲ 58,4 % | 284,4 K RON | |
| 66 | 66.PADELEOS SRL▲ 372 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 283,8 K RON▲ 1.970,6 % | ▲ 1.970,6 % | 283,8 K RON | |
| 67 | 67.CENTRAL PARK HOTEL SIGHISOARA SRL▼ 27 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 282,1 K RON▼ 54,8 % | ▼ 54,8 % | 282,1 K RON | |
| 68 | 68.HAI LA MICI S.R.L.▲ 58 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 279,4 K RON▲ 57,2 % | ▲ 57,2 % | 279,4 K RON | |
| 69 | 69.AREAS IMPEX SRL▼ 9 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 266,8 K RON▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | 266,8 K RON | |
| 70 | 70.GALCAR PROD SRL▲ 51 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 266,4 K RON▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 266,4 K RON | |
| 71 | 71.RGP VANZARI S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 264,8 K RON▲ 500 % | ▲ 500 % | 264,8 K RON | |
| 72 | 72.MASERD SERV S.R.L.nou | Municipiul Reghin, Mureş | 256,3 K RON▼ 18 % | ▼ 18 % | 256,3 K RON | |
| 73 | 73.VIRTUAL REALITY ZONE S.R.L.▲ 89 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 256,3 K RON▲ 109,6 % | ▲ 109,6 % | 256,3 K RON | |
| 74 | 74.OMEGA KIDS S.R.L.▲ 61 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 251,1 K RON▲ 62,8 % | ▲ 62,8 % | 251,1 K RON | |
| 75 | 75.BLACK LORD SA▲ 68 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 250,4 K RON▲ 71,9 % | ▲ 71,9 % | 250,4 K RON | |
| 76 | 76.MOLEV SRL▲ 973 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 242,3 K RON— | — | 242,3 K RON | |
| 77 | 77.EQUINOXE ROYAL SRL▼ 31 | Municipiul Reghin, Mureş | 238,4 K RON▼ 59,9 % | ▼ 59,9 % | 238,4 K RON | |
| 78 | 78.ZATO CATERING S.R.L.▲ 487 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 236,7 K RON▲ 7.282,1 % | ▲ 7.282,1 % | 236,7 K RON | |
| 79 | 79.BENEDICTO-MAT-UNIVERSAL-GLOBE S.R.L.▲ 252 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 236 K RON▲ 648,3 % | ▲ 648,3 % | 236 K RON | |
| 80 | 80.ORIAD JANAD S.R.L.▼ 21 | Sat Ghindari, Comuna Ghindari, Mureş | 235,8 K RON▼ 51,2 % | ▼ 51,2 % | 235,8 K RON | |
| 81 | 81.GHERASIM IMPEX SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 233,4 K RON▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 233,4 K RON | |
| 82 | 82.TOMVAS COMIMPEX SRL▲ 503 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 232,3 K RON▲ 10.739,2 % | ▲ 10.739,2 % | 232,3 K RON | |
| 83 | 83.POENITA HOTEL SRL▲ 5 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 226,7 K RON▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 226,7 K RON | |
| 84 | 84.JUNIOR BAKERY S.R.L.▼ 6 | Municipiul Reghin, Mureş | 218,3 K RON▼ 35,8 % | ▼ 35,8 % | 218,3 K RON | |
| 85 | 85.GEO TRANS SRL▼ 32 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 218 K RON▼ 59,8 % | ▼ 59,8 % | 218 K RON | |
| 86 | 86.SARTEMO SRL▲ 36 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 215 K RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 215 K RON | |
| 87 | 87.ECO VILLAGE HOUSE SRL▲ 1.031 | Sat Cîmpu Cetăţii, Comuna Eremitu, Mureş | 212,7 K RON— | — | 212,7 K RON | |
| 88 | 88.NA&NB GROUP S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 206,5 K RON— | — | 206,5 K RON | |
| 89 | 89.ZOLKING PROD SRL▼ 71 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 204,2 K RON▼ 81,6 % | ▼ 81,6 % | 204,2 K RON | |
| 90 | 90.RAAVA EVENTS PLANNER SRL▲ 109 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 201,8 K RON▲ 139,1 % | ▲ 139,1 % | 201,8 K RON | |
| 91 | 91.CENTRU DE EVENIMENTE RAB SRL▲ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 201,5 K RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 201,5 K RON | |
| 92 | 92.GOFREMIX SRL▲ 56 | Sat Petelea, Comuna Petelea, Mureş | 201 K RON▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | 201 K RON | |
| 93 | 93.MENS GRAPE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 198,8 K RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 198,8 K RON | |
| 94 | 94.DIONYSOS APEXIM SRL▲ 51 | Sat Cîmpu Cetăţii, Comuna Eremitu, Mureş | 194,5 K RON▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 194,5 K RON | |
| 95 | 95.STORE RESTAURANTS S.R.L.▲ 43 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 193,4 K RON▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 193,4 K RON | |
| 96 | 96.VIMARINO 2013 COM SRL▼ 35 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 186,4 K RON▼ 59,6 % | ▼ 59,6 % | 186,4 K RON | |
| 97 | 97.ARNIZA SRL▲ 1.184 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 184 K RON— | — | 184 K RON | |
| 98 | 98.ANKRYST IMPEX SRL▲ 1.190 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 181,2 K RON— | — | 181,2 K RON | |
| 99 | 99.ELECTROCONSTRUCTIA ELCO SA▲ 129 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 178,5 K RON▲ 174,4 % | ▲ 174,4 % | 178,5 K RON | |
| 100 | 100.PRINŢUL DRACULA SRL▲ 1.049 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 175,8 K RON— | — | 175,8 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Mureș
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
91 firme · 325,7 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
309 firme · 275,3 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
145 firme · 222,4 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
396 firme · 134,4 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
145 firme · 45,7 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
76 firme · 34,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
32 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
29 firme · 4 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
14 firme · 1,3 mil. RON