Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări după cifră de afaceri în 2023
12.839 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 5,3 mld. RON. Pragul de intrare în top este 14,9 mil. RON, iar liderul atinge 332,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BERTUS SRL= | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 332,3 mil. RON▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 52,6 mil. RON | |
| 2 | 2.EDENRED ROMANIA SRL= | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 280,2 mil. RON▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 197,2 mil. RON | |
| 3 | 3.FRANKLIN TEMPLETON INTERNATIONAL SERVICES S.A R.L. LUXEMBOURG, SUCURSALA BUCURESTI▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 228,3 mil. RON▲ 125,8 % | ▲ 125,8 % | 106,5 mil. RON | |
| 4 | 4.PLUXEE ROMANIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 226,8 mil. RON▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 174 mil. RON | |
| 5 | 5.E-INFRA S.A.▲ 65 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 195,1 mil. RON▲ 817 % | ▲ 817 % | 105,4 mil. RON | |
| 6 | 6.SAFETY BROKER DE ASIGURARE S.A.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 154,5 mil. RON▼ 7 % | ▼ 7 % | -13,8 mil. RON | |
| 7 | 7.MARSH BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 138,2 mil. RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 23,8 mil. RON | |
| 8 | 8.SOCIETATEA DE TRANSFER DE FONDURI SI DECONTARI TRANSFOND SA▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 122,4 mil. RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 58,3 mil. RON | |
| 9 | 9.INVEST INTERMED GF I.F.N. SRL▲ 4 | Municipiul Piteşti, Argeş | 118,5 mil. RON▲ 43,6 % | ▲ 43,6 % | 18,5 mil. RON | |
| 10 | 10.DESTINE BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL▼ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 113,7 mil. RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 11 | 11.TRANSILVANIA BROKER DE ASIGURARE S.A.▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 111 mil. RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 7,6 mil. RON | |
| 12 | 12.INTER BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 7 | Municipiul Oradea, Bihor | 106,1 mil. RON▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 13 | 13.MARIA GREENAGRO S.R.L.▲ 9.241 | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 100,1 mil. RON— | — | 1,6 mil. RON | |
| 14 | 14.AMSTERDAM BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 93,4 mil. RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 72,5 mil. RON | |
| 15 | 15.MAGNOR TRADING S.R.L.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 91,1 mil. RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 11,4 mil. RON | |
| 16 | 16.NN PENSII SOCIETATE DE ADMINISTRARE A UNUI FOND DE PENSII ADMINISTRAT PRIVAT S.A.▼ 8 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 90,4 mil. RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 39,5 mil. RON | |
| 17 | 17.OVB ALLFINANZ ROMANIA BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 79,9 mil. RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 11,6 mil. RON | |
| 18 | 18.CAMPION BROKER DE ASIGURARE ȘI REASIGURARE S.R.L.▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 75,5 mil. RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 6,2 mil. RON | |
| 19 | 19.TEZAUR INVESTMENT GROUP SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 70 mil. RON▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | 15,2 mil. RON | |
| 20 | 20.AWP P&C SAINT-OUEN SUCURSALA BUCURESTI▲ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 69,9 mil. RON▲ 59,7 % | ▲ 59,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 21 | 21.DAW MANAGEMENT-BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 64,6 mil. RON▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | 66,4 K RON | |
| 22 | 22.ALLIANZ-TIRIAC PENSII PRIVATE SOCIETATE DE ADMINISTRARE A FONDURILOR DE PENSII PRIVATE SA▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 64,4 mil. RON▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 50,3 mil. RON | |
| 23 | 23.BT CAPITAL PARTNERS S.A.▲ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 61 mil. RON▲ 74,8 % | ▲ 74,8 % | — | |
| 24 | 24.UNICREDIT INSURANCE BROKER SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 59,6 mil. RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 27 mil. RON | |
| 25 | 25.JOSEPH MARS INVESTMENT S.R.L.▲ 1.024 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 59,3 mil. RON▲ 6.033,4 % | ▲ 6.033,4 % | -4 mil. RON | |
| 26 | 26.SIBS ROMANIA S.A.▼ 8 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 59 mil. RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 16,4 mil. RON | |
| 27 | 27.VIVA PAYMENT SERVICES SINGLE MEMBER S.A. MAROUSSI - SUCURSALA BUCURESTI▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 55,9 mil. RON▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 20,2 mil. RON | |
| 28 | 28.CREDEX BROKER S.R.L.▼ 4 | Oraş Voluntari, Ilfov | 55,8 mil. RON▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 27,7 mil. RON | |
| 29 | 29.MILLENIUM INSURANCE BROKER (MIB) BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE S.A.▼ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 55,2 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 2,7 mil. RON | |
| 30 | 30.EXPRESS CREDIT AMANET SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 52,7 mil. RON▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 8,1 mil. RON | |
| 31 | 31.NETOPIA FINANCIAL SERVICES S.A.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 52,4 mil. RON▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | 8,5 mil. RON | |
| 32 | 32.UNICREDIT BANK AUSTRIA AG VIENA SUCURSALA BUCURESTI▲ 17 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 51 mil. RON▲ 67,4 % | ▲ 67,4 % | 2 mil. RON | |
| 33 | 33.SMS TICKETING SRL▲ 29 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 51 mil. RON▲ 104,3 % | ▲ 104,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 34 | 34.S.A.I. MUNTENIA INVEST SA▲ 18 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 50,3 mil. RON▲ 71,1 % | ▲ 71,1 % | — | |
| 35 | 35.Bursa de Valori Bucuresti SA▲ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 49,6 mil. RON▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | — | |
| 36 | 36.OPERATORUL PIEŢEI DE ENERGIE ELECTRICĂ ŞI DE GAZE NATURALE "OPCOM" S.A.▲ 12 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 49,4 mil. RON▲ 61,8 % | ▲ 61,8 % | 16,6 mil. RON | |
| 37 | 37.S.A.I. ERSTE ASSET MANAGEMENT SA▼ 16 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 44,2 mil. RON▼ 10 % | ▼ 10 % | — | |
| 38 | 38.SMITH & SMITH SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 44,2 mil. RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 6,7 mil. RON | |
| 39 | 39.CLAIM EXPERT SERVICES S.R.L.▼ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 43,5 mil. RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 813,9 K RON | |
| 40 | 40.BSG MONEY EXCHANGE SRL▲ 18 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 42,2 mil. RON▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | 19,9 mil. RON | |
| 41 | 41.PORSCHE BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 13 | Oraş Voluntari, Ilfov | 41,4 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 25,2 mil. RON | |
| 42 | 42.BT ASSET MANAGEMENT S A I SA▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 41,1 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | — | |
| 43 | 43.SWISS GOLD PRO INVEST SRL▼ 5 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 41 mil. RON▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 35,6 K RON | |
| 44 | 44.RENOMIA INSURANCE REINSURANCE BROKER S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 40,5 mil. RON▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 3,2 mil. RON | |
| 45 | 45.KIWI FINANCE SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 39,5 mil. RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 5,3 mil. RON | |
| 46 | 46.METROPOLITAN LIFE SOCIETATE DE ADMINISTRARE A UNUI FOND DE PENSII ADMINISTRAT PRIVAT S.A.▼ 21 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 37,5 mil. RON▼ 16 % | ▼ 16 % | 35,4 mil. RON | |
| 47 | 47.AMANET GOLD SERVICES SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 37,3 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 48 | 48.ROMERO 26 IFN SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 33,4 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 2,4 mil. RON | |
| 49 | 49.GRECO ROMANIA GMBH VIENA SUCURSALA BUCUREŞTI▲ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 33,1 mil. RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 3,7 mil. RON | |
| 50 | 50.DEPOZITARUL CENTRAL SA▲ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 32,3 mil. RON▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | — | |
| 51 | 51.BCR PENSII, SOCIETATE DE ADMINISTRARE A FONDURILOR DE PENSII PRIVATE SA▼ 9 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 32,1 mil. RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | -2,8 mil. RON | |
| 52 | 52.RCI BROKER DE ASIGURARE SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 31,1 mil. RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 20,8 mil. RON | |
| 53 | 53.AON ROMANIA BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 31 mil. RON▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 3,1 mil. RON | |
| 54 | 54.BRD ASSET MANAGEMENT S.A.I. SA▼ 9 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 30,5 mil. RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | — | |
| 55 | 55.S.A.I. RAIFFEISEN ASSET MANAGEMENT SA▼ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 29,8 mil. RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | — | |
| 56 | 56.RETAIL CONCEPT & DESIGN SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 29,6 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 46,9 mil. RON | |
| 57 | 57.COFACE ROMANIA SERVICES S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 28,3 mil. RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 940,4 K RON | |
| 58 | 58.V SQUARE GLOBAL S.R.L.▲ 1.469 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 28,2 mil. RON▲ 4.689 % | ▲ 4.689 % | -646 K RON | |
| 59 | 59.BAUELEMENTE REINVEST SRL▼ 2 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 28,1 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 58,9 mil. RON | |
| 60 | 60.INTARO INSURANCE SERVICES S.A.▲ 34 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 28 mil. RON▲ 89,6 % | ▲ 89,6 % | 6,9 mil. RON | |
| 61 | 61.CARPATHIA PENSII-SOCIETATE DE ADMINISTRARE A FONDURILOR DE PENSII PRIVATE S.A.▼ 18 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 27,2 mil. RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -2,8 mil. RON | |
| 62 | 62.OTTO BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 27 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 721,8 K RON | |
| 63 | 63.BT BROKER DE ASIGURARE S.R.L.▲ 17 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 26,8 mil. RON▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 8,7 mil. RON | |
| 64 | 64.IFN - BETA MANAGEMENT SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 26,6 mil. RON▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 6,6 mil. RON | |
| 65 | 65.CREDIT CARD BROKER SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 25,5 mil. RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 360,5 K RON | |
| 66 | 66.FABIO ELECTRONICS IFN SRL▲ 15 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 25,4 mil. RON▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 5,1 mil. RON | |
| 67 | 67.ASIGEST BROKER DE ASIGURARE - REASIGURARE SA▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 25,1 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 653 K RON | |
| 68 | 68.GENERALI SOCIETATE DE ADMINISTRARE A FONDURILOR DE PENSII PRIVATE SA▼ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 25 mil. RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 3,3 mil. RON | |
| 69 | 69.SWISS CAPITAL SA▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 23,9 mil. RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | — | |
| 70 | 70.HOPE CREDIT AMANET SRL▲ 39 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 22,8 mil. RON▲ 90,8 % | ▲ 90,8 % | 3 mil. RON | |
| 71 | 71.MAXYGO BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 17 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 22,8 mil. RON▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 269,4 K RON | |
| 72 | 72.R.E.D. CREDIT IFN SRL▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 22,2 mil. RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 5,8 mil. RON | |
| 73 | 73.TEILOR INVEST EXCHANGE SRL= | Municipiul Piteşti, Argeş | 22,1 mil. RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 3,6 mil. RON | |
| 74 | 74.RESTART PLUS S.R.L.▼ 18 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 22,1 mil. RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 65,1 K RON | |
| 75 | 75.EBURY PARTNERS BELGIUM NV BRUXELLES- SUCURSALA BUCURESTI▲ 82 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 22 mil. RON▲ 180,5 % | ▲ 180,5 % | -106,1 K RON | |
| 76 | 76.IMOBILIARE.RO FINANCE S.R.L.▲ 55 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 21,9 mil. RON▲ 126,1 % | ▲ 126,1 % | -4,2 mil. RON | |
| 77 | 77.TEHNO VEST SRL= | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 21,7 mil. RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 5,6 mil. RON | |
| 78 | 78.TRADEVILLE SA▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 20,5 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | — | |
| 79 | 79.EULER HERMES SERVICES ROMÂNIA SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 20,3 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | -1,5 mil. RON | |
| 80 | 80.STALEX PR & MEDIA EVENTS SRL▲ 61 | Sat Cornu de Jos, Comuna Cornu, Prahova | 20,2 mil. RON▲ 122,9 % | ▲ 122,9 % | 2,4 mil. RON | |
| 81 | 81.REDWOOD COMPANY IFN SRL▼ 12 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 19,2 mil. RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 3,9 mil. RON | |
| 82 | 82.MERCEDES-BENZ INSURANCE BROKER SRL▲ 10 | Oraş Voluntari, Ilfov | 19 mil. RON▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 11,4 mil. RON | |
| 83 | 83.CASA DE SCHIMB VALUTAR ROCRI SRL▼ 47 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 18,9 mil. RON▼ 50,9 % | ▼ 50,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 84 | 84.EXA BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 29 | Municipiul Oradea, Bihor | 18,4 mil. RON▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | 380,8 K RON | |
| 85 | 85.CARMISTIN INTERNAŢIONAL SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 17,3 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 554,7 K RON | |
| 86 | 86.BURSA ROMANA DE MARFURI (ROMANIAN COMMODITIES EXCHANGE) SA▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 17,3 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | — | |
| 87 | 87.ROCRI TRADE SRL▼ 55 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 16,8 mil. RON▼ 57,4 % | ▼ 57,4 % | 7,3 mil. RON | |
| 88 | 88.KLC CREDIT GROUP SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 16,7 mil. RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 89 | 89.PROFESSIONAL BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 16,7 mil. RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 345,8 K RON | |
| 90 | 90.IMPULS BROKER DE ASIGURARE SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 16,6 mil. RON▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 13,8 mil. RON | |
| 91 | 91.MARCO CREDIT HOUSE IFN SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 16,2 mil. RON▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 4,5 mil. RON | |
| 92 | 92.GRAMPET SA▼ 26 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 16,2 mil. RON▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | 5,6 mil. RON | |
| 93 | 93.SSIF BRK FINANCIAL GROUP S.A.▲ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 16,1 mil. RON▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | — | |
| 94 | 94.SAFETY CREDIT SRL▲ 926 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 15,6 mil. RON▲ 1.442,1 % | ▲ 1.442,1 % | 26,6 K RON | |
| 95 | 95.MONEYCORP TECHNOLOGIES LIMITED DUBLIN - SUCURSALA BUCURESTI▲ 9.159 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 15,5 mil. RON— | — | 2,3 mil. RON | |
| 96 | 96.TIU HOLDINGS S.R.L.▲ 10 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 15,5 mil. RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 5,1 mil. RON | |
| 97 | 97.PERSONAL CREDIT ADVISOR SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 15,4 mil. RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 143,6 K RON | |
| 98 | 98.BT PENSIA NOASTRĂ SOCIETATE DE ADMINISTRARE A UNUI FOND DE PENSII ADMINISTRAT PRIVAT S.A.▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 15,4 mil. RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | -15,2 mil. RON | |
| 99 | 99.BT INTERMEDIERI AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 51 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 15,1 mil. RON▲ 77,3 % | ▲ 77,3 % | 11,7 mil. RON | |
| 100 | 100.AMANET HIMALAYA S.R.L.▲ 55 | Municipiul Craiova, Dolj | 14,9 mil. RON▲ 83,8 % | ▲ 83,8 % | 1,9 mil. RON |
Intermedieri financiare și asigurări pe județe
București (3.210)Ilfov (704)Cluj (665)Timiș (564)Prahova (413)Constanța (384)Brașov (376)Bihor (360)Argeș (340)Bacău (316)Dolj (312)Iași (310)Galați (243)Mureș (242)Sibiu (229)Hunedoara (215)Vâlcea (202)Suceava (190)Arad (187)Buzău (174)Alba (173)Dâmbovița (172)Maramureș (159)Olt (159)Gorj (152)Brăila (134)Bistrița-Năsăud (123)Satu Mare (123)Neamț (112)Giurgiu (86)Harghita (86)Vrancea (82)Caraș-Severin (79)Vaslui (79)Sălaj (78)Mehedinți (77)Botoșani (75)Covasna (69)Călărași (63)Ialomița (60)Teleorman (56)Tulcea (51)