Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări după cifră de afaceri în 2018
9.883 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2,2 mld. RON. Pragul de intrare în top este 5,6 mil. RON, iar liderul atinge 144,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.NN PENSII SOCIETATE DE ADMINISTRARE A UNUI FOND DE PENSII ADMINISTRAT PRIVAT S.A.= | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 144,1 mil. RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 50,9 mil. RON | |
| 2 | 2.BERTUS SRL= | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 127,7 mil. RON▲ 12 % | ▲ 12 % | 6,6 mil. RON | |
| 3 | 3.ALLIANZ-TIRIAC PENSII PRIVATE SOCIETATE DE ADMINISTRARE A FONDURILOR DE PENSII PRIVATE SA▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 103,7 mil. RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 46,9 mil. RON | |
| 4 | 4.UNICREDIT SERVICES GMBH AUSTRIA SUCURSALA BUCURESTI▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 88 mil. RON▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 2,5 mil. RON | |
| 5 | 5.UP ROMÂNIA S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 78,9 mil. RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 24,7 mil. RON | |
| 6 | 6.METROPOLITAN LIFE SOCIETATE DE ADMINISTRARE A UNUI FOND DE PENSII ADMINISTRAT PRIVAT S.A.▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 64,7 mil. RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 29,4 mil. RON | |
| 7 | 7.SOCIETATEA DE TRANSFER DE FONDURI SI DECONTARI TRANSFOND SA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 63,8 mil. RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 21,4 mil. RON | |
| 8 | 8.FRANKLIN TEMPLETON INVESTMENT MANAGEMENT LIMITED UNITED KINGDOM SUCURSALA BUCURESTI▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 61,5 mil. RON▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 15,1 mil. RON | |
| 9 | 9.S.A.I. ERSTE ASSET MANAGEMENT SA= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 58,3 mil. RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 4,5 mil. RON | |
| 10 | 10.S.A.I. RAIFFEISEN ASSET MANAGEMENT SA▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 48,1 mil. RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 5,7 mil. RON | |
| 11 | 11.CARPATHIA PENSII-SOCIETATE DE ADMINISTRARE A FONDURILOR DE PENSII PRIVATE S.A.▲ 2 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 45,8 mil. RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 14,2 mil. RON | |
| 12 | 12.EUROP ASSISTANCE MAGYARORSZAG KFT BUDAPESTA - SUCURSALA BUCURESTI ROMANIA▲ 30 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 40,8 mil. RON▲ 135,5 % | ▲ 135,5 % | 5,4 mil. RON | |
| 13 | 13.GENERALI SOCIETATE DE ADMINISTRARE A FONDURILOR DE PENSII PRIVATE SA▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 40,7 mil. RON▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 14,7 mil. RON | |
| 14 | 14.BCR PENSII, SOCIETATE DE ADMINISTRARE A FONDURILOR DE PENSII PRIVATE SA▲ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 39,4 mil. RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 12,8 mil. RON | |
| 15 | 15.TEZAUR INVESTMENT GROUP SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 38,4 mil. RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 8 mil. RON | |
| 16 | 16.BT ASSET MANAGEMENT S A I SA▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 34,7 mil. RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 17,5 mil. RON | |
| 17 | 17.SIBS ROMANIA S.A.▲ 7 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 33,5 mil. RON▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 2,1 mil. RON | |
| 18 | 18.EXPRESS CREDIT AMANET SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31,4 mil. RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 5,9 mil. RON | |
| 19 | 19.ROCRI TRADE SRL▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 29,2 mil. RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 908 K RON | |
| 20 | 20.OPERATORUL PIEŢEI DE ENERGIE ELECTRICĂ ŞI DE GAZE NATURALE "OPCOM" S.A.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 28,7 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 84,4 K RON | |
| 21 | 21.STARTPAY SERVICES S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 28,5 mil. RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 131,1 K RON | |
| 22 | 22.INVEST INTERMED GF I.F.N. SRL▲ 5 | Municipiul Piteşti, Argeş | 27,8 mil. RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 6,9 mil. RON | |
| 23 | 23.SWISS CAPITAL SA▲ 54 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 27,7 mil. RON▲ 297,3 % | ▲ 297,3 % | 12,2 mil. RON | |
| 24 | 24.CASA DE SCHIMB VALUTAR ROCRI SRL▲ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 27,1 mil. RON▲ 18 % | ▲ 18 % | 7,5 mil. RON | |
| 25 | 25.NETEX ROMANIA S.R.L.▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 26,6 mil. RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 577,4 K RON | |
| 26 | 26.AWP P&C SAINT-OUEN SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 25,1 mil. RON— | — | — | -461,6 K RON |
| 27 | 27.CAPITEA RECOVERY S.R.L.▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 24,1 mil. RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | -9,6 mil. RON | |
| 28 | 28.MAGNOR TRADING S.R.L.▲ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 23,9 mil. RON▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 2,2 mil. RON | |
| 29 | 29.Bursa de Valori Bucuresti SA▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 23,8 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 9,5 mil. RON | |
| 30 | 30.SMITH & SMITH SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 22 mil. RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 3,1 mil. RON | |
| 31 | 31.ROMERO 26 IFN SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 21,6 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 1,8 mil. RON | |
| 32 | 32.BRD ASSET MANAGEMENT S.A.I. SA▼ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 21,5 mil. RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 3 mil. RON | |
| 33 | 33.CREDIT CARD BROKER SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 21 mil. RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 725,8 K RON | |
| 34 | 34.AMANET GOLD SERVICES SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 20,8 mil. RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 2,7 mil. RON | |
| 35 | 35.BAUELEMENTE REINVEST SRL▲ 19 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 20,7 mil. RON▲ 72,4 % | ▲ 72,4 % | 20,3 mil. RON | |
| 36 | 36.BT PENSIA NOASTRĂ SOCIETATE DE ADMINISTRARE A UNUI FOND DE PENSII ADMINISTRAT PRIVAT S.A.▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20,7 mil. RON▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | -891,5 K RON | |
| 37 | 37.REQUEST FOR CONSULTANCY SERVICES S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 19,2 mil. RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 143 K RON | |
| 38 | 38.REAL ESTATE SRLnou | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 18,7 mil. RON▲ 2.106,2 % | ▲ 2.106,2 % | 12,4 mil. RON | |
| 39 | 39.EULER HERMES SERVICES ROMÂNIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 18,7 mil. RON— | — | 2,9 mil. RON | |
| 40 | 40.PIRAEUS LEASING ROMANIA S.A.▼ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 17,9 mil. RON▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | -6,4 mil. RON | |
| 41 | 41.S.A.I. MUNTENIA INVEST SA▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 17,4 mil. RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 6,7 mil. RON | |
| 42 | 42.TEHNO VEST SRL▼ 2 | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 16,8 mil. RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 43 | 43.KIWI FINANCE SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 16,6 mil. RON▲ 25 % | ▲ 25 % | 2,5 mil. RON | |
| 44 | 44.DEPOZITARUL CENTRAL SA▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 15,3 mil. RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 45 | 45.EASYPAY SYSTEM SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 14,8 mil. RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 624,6 K RON | |
| 46 | 46.CASA DE SCHIMB VALUTAR TABRIZI SRL▲ 11 | Municipiul Timişoara, Timiş | 14,8 mil. RON▲ 47,1 % | ▲ 47,1 % | 459,8 K RON | |
| 47 | 47.BT CAPITAL PARTNERS S.A.▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 14,8 mil. RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 48 | 48.PROHUMAN APT FINANCE BROKER S.R.L.▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13,8 mil. RON▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 43,1 K RON | |
| 49 | 49.BIROUL DE CREDIT SA▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 13,5 mil. RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 5,2 mil. RON | |
| 50 | 50.GRAMPET SA▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13,3 mil. RON▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 3,6 mil. RON | |
| 51 | 51.ARTA GRAFICA SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 12,7 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 6,3 mil. RON | |
| 52 | 52.BURSA ROMANA DE MARFURI (ROMANIAN COMMODITIES EXCHANGE) SA▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12,1 mil. RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 5,4 mil. RON | |
| 53 | 53.REDWOOD COMPANY IFN SRL▲ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 11,3 mil. RON▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 295,4 K RON | |
| 54 | 54.MARCO CREDIT HOUSE IFN SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 11,2 mil. RON▲ 53 % | ▲ 53 % | 2,4 mil. RON | |
| 55 | 55.SHARIF JABRI SRL▲ 31 | Municipiul Timişoara, Timiş | 11,2 mil. RON▲ 78 % | ▲ 78 % | 130,7 K RON | |
| 56 | 56.SWISS GOLD PRO INVEST SRL▲ 9 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 11,1 mil. RON▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | -301,2 K RON | |
| 57 | 57.VICTORIA FEDERAL IFN SRL▲ 2 | Municipiul Codlea, Braşov | 10,2 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 58 | 58.ONEY FINANCES SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 9,9 mil. RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 199 K RON | |
| 59 | 59.IFN - BETA MANAGEMENT SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 9,8 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 1,9 mil. RON | |
| 60 | 60.R.E.D. CREDIT IFN SRL▲ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9,8 mil. RON▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 1,8 mil. RON | |
| 61 | 61.TRANSFER RAPID LIMITED LONDRA SUCURSALA BUCURESTI▼ 16 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 9,3 mil. RON▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 780,2 K RON | |
| 62 | 62.PROHUMAN APT BROKER S.R.L.▼ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,2 mil. RON▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 634,9 K RON | |
| 63 | 63.PERINI LANG HOLDING S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9 mil. RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 10,9 mil. RON | |
| 64 | 64.OTP ADVISORS SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 9 mil. RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | -86,4 K RON | |
| 65 | 65.AFES INTERNATIONAL S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 8,8 mil. RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 964,8 K RON | |
| 66 | 66.Nouvelles Frontieres Simpa Turism SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8,6 mil. RON▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 300,3 K RON | |
| 67 | 67.COFACE ROMANIA SERVICES S.R.L.▲ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8,4 mil. RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 2,9 mil. RON | |
| 68 | 68.O & V TRANSCONSULTING PROJECTS SRL▲ 49 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,4 mil. RON▲ 105,4 % | ▲ 105,4 % | -42,4 K RON | |
| 69 | 69.BCR PAYMENTS SERVICES SRL▲ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8,3 mil. RON▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 411,7 K RON | |
| 70 | 70.BAUPARTNER SRL▲ 46 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 8 mil. RON▲ 95,4 % | ▲ 95,4 % | 7,8 mil. RON | |
| 71 | 71.IFN SABION SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,8 mil. RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 872 K RON | |
| 72 | 72.MACROGROUP CASA DE SCHIMB VALUTAR SRL▲ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,5 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 73 | 73.CASA DE SCHIMB VALUTAR BRIDGE SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 7,2 mil. RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 3,4 mil. RON | |
| 74 | 74.MARRIOTT INTERNATIONAL HOTELS INC. MARYLAND USA SUCURSALA BUCURESTI ROMANIA▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,2 mil. RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 5,7 mil. RON | |
| 75 | 75.CARMISTIN INTERNAŢIONAL SRL▲ 32 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,2 mil. RON▲ 57,5 % | ▲ 57,5 % | 518,6 K RON | |
| 76 | 76.NOVA RIA24 SERVICII SRL▲ 192 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,2 mil. RON▲ 317,4 % | ▲ 317,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 77 | 77.INNO INVESTMENTS S.A.I. S.A.▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,1 mil. RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 453,8 K RON | |
| 78 | 78.TOURING EUROLINES SA▲ 22 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7,1 mil. RON▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 250,6 K RON | |
| 79 | 79.TRADEVILLE SA▲ 12 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7 mil. RON▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 370,1 K RON | |
| 80 | 80.TUD INVESTMENT CONSULTING SRL▲ 83 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6,8 mil. RON▲ 126,7 % | ▲ 126,7 % | 3,3 mil. RON | |
| 81 | 81.WORLD TRADING MARKETS SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,8 mil. RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 171,6 K RON | |
| 82 | 82.INVESTIA FINANCE SOCIETATE PE ACŢIUNI▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,8 mil. RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 228,1 K RON | |
| 83 | 83.GLOBAL BIZ GROUP IFN SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6,8 mil. RON▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 590,6 K RON | |
| 84 | 84.BSG MONEY EXCHANGE SRL▲ 51 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 6,7 mil. RON▲ 90,8 % | ▲ 90,8 % | 4,6 mil. RON | |
| 85 | 85.FABIO ELECTRONICS IFN SRL▲ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6,6 mil. RON▲ 15 % | ▲ 15 % | 657,9 K RON | |
| 86 | 86.INTERSERVICES SA▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6,6 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 87 | 87.OK CREDO CONS SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6,5 mil. RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 322,6 K RON | |
| 88 | 88.MAGNOR EXCHANGE S.R.L.▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,4 mil. RON▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 89 | 89.REXO GOLD SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,4 mil. RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 536,9 K RON | |
| 90 | 90.SPEED TRANSFER AMANET SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6,4 mil. RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 91 | 91.CREDIT RAPID GOLD I.F.N. SRL▲ 11 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 6,2 mil. RON▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 92 | 92.IFN GARANT GRUP CREDITE SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,1 mil. RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 96,2 K RON | |
| 93 | 93.S.A.I. SWISS CAPITAL ASSET MANAGEMENT SA▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,1 mil. RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 3,4 mil. RON | |
| 94 | 94.KEY WAY INVESTMENTS LTD NICOSIA SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,1 mil. RON— | — | — | 478,7 K RON |
| 95 | 95.CASH 4YOU BROKER SRL▲ 78 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,1 mil. RON▲ 127,3 % | ▲ 127,3 % | 881,9 K RON | |
| 96 | 96.EDENIA D.C. HOLDING SRL▲ 619 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,9 mil. RON▲ 874 % | ▲ 874 % | -1 mil. RON | |
| 97 | 97.KI DEBTSERVICE SRL▲ 387 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,9 mil. RON▲ 482,6 % | ▲ 482,6 % | -551,9 K RON | |
| 98 | 98.WILLY AMANET IFN SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,8 mil. RON▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 209,6 K RON | |
| 99 | 99.OTP FACTORING SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,7 mil. RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -7,7 mil. RON | |
| 100 | 100.CONDOR INVESTMENT GROUP SRL▼ 25 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,6 mil. RON▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 191,6 K RON |
Intermedieri financiare și asigurări pe județe
București (3.210)Ilfov (704)Cluj (665)Timiș (564)Prahova (413)Constanța (384)Brașov (376)Bihor (360)Argeș (340)Bacău (316)Dolj (312)Iași (310)Galați (243)Mureș (242)Sibiu (229)Hunedoara (215)Vâlcea (202)Suceava (190)Arad (187)Buzău (174)Alba (173)Dâmbovița (172)Maramureș (159)Olt (159)Gorj (152)Brăila (134)Bistrița-Năsăud (123)Satu Mare (123)Neamț (112)Giurgiu (86)Harghita (86)Vrancea (82)Caraș-Severin (79)Vaslui (79)Sălaj (78)Mehedinți (77)Botoșani (75)Covasna (69)Călărași (63)Ialomița (60)Teleorman (56)Tulcea (51)