Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Hunedoara după cifră de afaceri în 2017
751 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 165,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 594,9 K RON, iar liderul atinge 13,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FIRST HAND SRL▲ 1 | Loc. Geoagiu, Oraş Geoagiu, Hunedoara | 13,8 mil. RON▲ 68 % | ▲ 68 % | 241,2 K RON | |
| 2 | 2.COMPLEX HOTELIER GERMISARA SRL▲ 2 | Sat Geoagiu-Băi, Oraş Geoagiu, Hunedoara | 8,1 mil. RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 66,1 K RON | |
| 3 | 3.SIGISMUND COM SRL▲ 2 | Sat Şoimuş, Comuna Şoimuş, Hunedoara | 6,5 mil. RON▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 517,3 K RON | |
| 4 | 4.PROINVEST 2000 SRL▲ 4 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 4,3 mil. RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 778,6 K RON | |
| 5 | 5.SPECIAL STEAKS FOOD UNIREA S.R.L.▲ 20 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 4,2 mil. RON▲ 119,2 % | ▲ 119,2 % | 507,5 K RON | |
| 6 | 6.HOTEL RUSU SRL▲ 4 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 4 mil. RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 278,2 K RON | |
| 7 | 7.IVA XSOUND SRL▲ 6 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 3,3 mil. RON▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 164,8 K RON | |
| 8 | 8.CO & DARORA S.R.L.▲ 6 | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 3,3 mil. RON▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 232,1 K RON | |
| 9 | 9.GINA EFECT SRL▲ 26 | Municipiul Deva, Hunedoara | 3,2 mil. RON▲ 116,5 % | ▲ 116,5 % | 393,8 K RON | |
| 10 | 10.STAR TOUR SRL▲ 5 | Sat Archia, Municipiul Deva, Hunedoara | 3,1 mil. RON▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 402,5 K RON | |
| 11 | 11.MAREEA HOTELS SRL▼ 10 | Municipiul Deva, Hunedoara | 3,1 mil. RON▼ 80,6 % | ▼ 80,6 % | -1,9 mil. RON | |
| 12 | 12.CORSO SRL▲ 7 | Municipiul Deva, Hunedoara | 2,8 mil. RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 442,1 K RON | |
| 13 | 13.JOLLY SELECT SRL▲ 5 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 2,7 mil. RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 297,7 K RON | |
| 14 | 14.ION FOOD REST S.R.L.▲ 3 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 2,6 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 32,7 K RON | |
| 15 | 15.GRUP EUROPAN PROD SRL▲ 5 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 2,6 mil. RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 503,3 K RON | |
| 16 | 16.MADALINA SERVIMPEX SRL▲ 20 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 2,4 mil. RON▲ 67 % | ▲ 67 % | 185,3 K RON | |
| 17 | 17.FORTEX FOOD DISTRIBUTION S.R.L.▼ 11 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 2,4 mil. RON▼ 50,5 % | ▼ 50,5 % | -421,6 K RON | |
| 18 | 18.SITIX SRL▲ 3 | Sat Mesteacăn, Municipiul Brad, Hunedoara | 2,3 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 255,3 K RON | |
| 19 | 19.MARY ELA COM SRL▼ 7 | Municipiul Deva, Hunedoara | 2,3 mil. RON▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 7 K RON | |
| 20 | 20.FADO CAFE S.R.L.▲ 2 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 2,3 mil. RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 332,3 K RON | |
| 21 | 21.PARINGUL SA▼ 14 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 2,2 mil. RON▼ 52,8 % | ▼ 52,8 % | 127,3 K RON | |
| 22 | 22.BONIMET SRL▲ 2 | Municipiul Deva, Hunedoara | 2,1 mil. RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 2,3 K RON | |
| 23 | 23.AJARI SRL= | Municipiul Deva, Hunedoara | 2,1 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 356,8 K RON | |
| 24 | 24.PRIETENIA TURISM SRL▲ 9 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 2 mil. RON▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 21,1 K RON | |
| 25 | 25.FRANCO SRL▲ 1 | Sat Peştişu Mare, Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 1,9 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 114,4 K RON | |
| 26 | 26.AGREMENTUL PASCA SRL▲ 1 | Sat Geoagiu-Băi, Oraş Geoagiu, Hunedoara | 1,9 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 172,5 K RON | |
| 27 | 27.ANAFAVORIT SRL▲ 5 | Sat Romos, Comuna Romos, Hunedoara | 1,8 mil. RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 155,8 K RON | |
| 28 | 28.CASINA INTERNATIONAL SRL▲ 1 | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,7 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 2,8 K RON | |
| 29 | 29.4 COLŢURI S.R.L.▲ 2 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 1,7 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 179,2 K RON | |
| 30 | 30.ANDERO PRODCOM SRL▲ 7 | Sat Cristur, Municipiul Deva, Hunedoara | 1,7 mil. RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 40,2 K RON | |
| 31 | 31.MFG COMFLORI SRL▲ 8 | Comuna Ilia, Hunedoara | 1,7 mil. RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 279,7 K RON | |
| 32 | 32.CRYS GRILL S.R.L.▲ 22 | Sat Şoimuş, Comuna Şoimuş, Hunedoara | 1,7 mil. RON▲ 66,8 % | ▲ 66,8 % | 596,5 K RON | |
| 33 | 33.M&F MASTER CAFFE SRL▲ 25 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 1,7 mil. RON▲ 77 % | ▲ 77 % | 548,8 K RON | |
| 34 | 34.EDY TRADING SRL▼ 6 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 1,6 mil. RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 100,3 K RON | |
| 35 | 35.MARBENCOM SRL▲ 11 | Sat Cinciş-Cerna, Comuna Teliucu Inferior, Hunedoara | 1,5 mil. RON▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 243,6 K RON | |
| 36 | 36.VACANTA SRL▼ 27 | Sat Geoagiu-Băi, Oraş Geoagiu, Hunedoara | 1,5 mil. RON▼ 59,8 % | ▼ 59,8 % | -667,3 K RON | |
| 37 | 37.ADY & WU 58 S.R.L.▲ 4 | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,5 mil. RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 186 K RON | |
| 38 | 38.SORY VIP FOOD SRL▲ 592 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 1,5 mil. RON— | — | 206 K RON | |
| 39 | 39.TOMI & DOR ALPEXIM SRL▲ 36 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 1,4 mil. RON▲ 88,8 % | ▲ 88,8 % | 176,1 K RON | |
| 40 | 40.WU YANNIS 98 S.R.L.▲ 13 | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,3 mil. RON▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 76,6 K RON | |
| 41 | 41.LUKASS STAR S.R.L.▲ 32 | Sat Şoimuş, Comuna Şoimuş, Hunedoara | 1,3 mil. RON▲ 58,9 % | ▲ 58,9 % | 71,4 K RON | |
| 42 | 42.HOLTZ INDUSTRI HD SRL▲ 5 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 1,2 mil. RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 13,5 K RON | |
| 43 | 43.QUARTZ TURISM SRL▲ 120 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 1,2 mil. RON▲ 300,6 % | ▲ 300,6 % | 18,3 K RON | |
| 44 | 44.PALMIRA SERVIMPEX SRL▼ 6 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 1,2 mil. RON▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 87,5 K RON | |
| 45 | 45.FEDERALCOOP DEVA SOCIETATE COOPERATIVĂ▼ 1 | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,2 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -5,3 K RON | |
| 46 | 46.NUMBER ONE SRL▲ 5 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 1,2 mil. RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 233 RON | |
| 47 | 47.LD CRISPROD SERV S.R.L.▲ 18 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 1,2 mil. RON▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 150,6 K RON | |
| 48 | 48.SANDI COM SRL▲ 8 | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,2 mil. RON▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 159,7 K RON | |
| 49 | 49.MN TRADING RO SRL▲ 17 | Sat Băniţa, Comuna Băniţa, Hunedoara | 1,1 mil. RON▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | -470,6 K RON | |
| 50 | 50.PRIMERA VISION SRL▼ 2 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 1,1 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 330 K RON | |
| 51 | 51.LASPOP SERSOR SRL▲ 103 | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 1,1 mil. RON▲ 239,3 % | ▲ 239,3 % | 204,9 K RON | |
| 52 | 52.ARBO TURISM SRL▲ 16 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 1,1 mil. RON▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 92,9 K RON | |
| 53 | 53.CRISS REGAL CAFE SRL▲ 34 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 1,1 mil. RON▲ 70,4 % | ▲ 70,4 % | 40 K RON | |
| 54 | 54.AYANA TURISM S.R.L.▼ 11 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 1,1 mil. RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 230,4 K RON | |
| 55 | 55.VEGAS HOTEL & CASINO SRL▼ 15 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 1,1 mil. RON▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 22,2 K RON | |
| 56 | 56.FLOARE DE COLT SRL▲ 11 | Sat Petros, Comuna Baru, Hunedoara | 1,1 mil. RON▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | -28,9 K RON | |
| 57 | 57.PREST ALIM SID SRL▲ 4 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 1 mil. RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 140,5 K RON | |
| 58 | 58.MONO TAG 2014 S.R.L.▲ 33 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 964,4 K RON▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 203,1 K RON | |
| 59 | 59.SILOG ELECTRONICS SRL▲ 20 | Municipiul Deva, Hunedoara | 930,9 K RON▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | -413,7 K RON | |
| 60 | 60.OPRONI CORNELIUS ANICOM SRL▼ 11 | Sat Sarmizegetusa, Comuna Sarmizegetusa, Hunedoara | 926,7 K RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 1,4 K RON | |
| 61 | 61.ALFATUR PREST SRL▲ 68 | Sat Uibăreşti, Comuna Ribiţa, Hunedoara | 925,3 K RON▲ 125,4 % | ▲ 125,4 % | 5,2 K RON | |
| 62 | 62.COMTRANS DOR SRL▲ 2 | Municipiul Deva, Hunedoara | 918,9 K RON▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 64,2 K RON | |
| 63 | 63.CRISTINA COMIMPEX SRL▲ 57 | Municipiul Deva, Hunedoara | 897,1 K RON▲ 100,9 % | ▲ 100,9 % | 374,7 K RON | |
| 64 | 64.EURONET STONE SRL▼ 2 | Municipiul Deva, Hunedoara | 896,5 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 158,1 K RON | |
| 65 | 65.CAPRICCIO FOOD S.R.L.▲ 11 | Municipiul Deva, Hunedoara | 894,4 K RON▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 32,7 K RON | |
| 66 | 66.DIANA TURISM SRL▲ 22 | Municipiul Deva, Hunedoara | 857,5 K RON▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | -25,7 K RON | |
| 67 | 67.VOITUR SRL▼ 4 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 853,8 K RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | -21,4 K RON | |
| 68 | 68.MIRCEA COMPLEX S.R.L.▲ 25 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 851,7 K RON▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 249,7 K RON | |
| 69 | 69.DACIA COMPREST SRL= | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 814,6 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 66,1 K RON | |
| 70 | 70.ALEMAC SRL▲ 11 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 809,3 K RON▲ 16 % | ▲ 16 % | 0 RON | |
| 71 | 71.DOMINO BUCURA COM SRL▼ 1 | Sat Ciopeia, Comuna Sântămăria-Orlea, Hunedoara | 805,6 K RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 13 K RON | |
| 72 | 72.VALONES SRL▼ 38 | Sat Chitid, Comuna Boşorod, Hunedoara | 797,5 K RON▼ 48 % | ▼ 48 % | 5,6 K RON | |
| 73 | 73.CASTELUL LUPILOR SRL▲ 10 | Sat Chimindia, Comuna Hărău, Hunedoara | 791,5 K RON▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 171,1 K RON | |
| 74 | 74.COWORK LINE SRL▲ 15 | Sat Căstău, Comuna Beriu, Hunedoara | 774,8 K RON▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 42,3 K RON | |
| 75 | 75.CAFE DRUPO S.R.L.▼ 3 | Municipiul Deva, Hunedoara | 768,3 K RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | -23,3 K RON | |
| 76 | 76.GOLD SRL▲ 20 | Municipiul Deva, Hunedoara | 767,1 K RON▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | -37,4 K RON | |
| 77 | 77.GALENA CLUB SRL▲ 3 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 745 K RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 296,3 K RON | |
| 78 | 78.INOCOR EXPRES SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 740,8 K RON— | — | — | -108 K RON |
| 79 | 79.CASTELUL MARIA SRL▲ 5 | Sat Banpotoc, Comuna Hărău, Hunedoara | 732,9 K RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 139,7 K RON | |
| 80 | 80.CORAL TUBE FRESH S.R.L.▲ 37 | Municipiul Deva, Hunedoara | 724 K RON▲ 56,1 % | ▲ 56,1 % | 5,3 K RON | |
| 81 | 81.PRODCOM FOREST SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 722,5 K RON▼ 61,6 % | ▼ 61,6 % | -37,1 K RON | |
| 82 | 82.MAIER COMPANY COMEX SRL▲ 31 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 712,2 K RON▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 135,1 K RON | |
| 83 | 83.RED CIQUITA S.R.L.▲ 24 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 706 K RON▲ 42 % | ▲ 42 % | 242,8 K RON | |
| 84 | 84.D&F JUNCU COM SRL▲ 38 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 698 K RON▲ 59 % | ▲ 59 % | 196,3 K RON | |
| 85 | 85.CLEO STYLE SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 689,8 K RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 27,7 K RON | |
| 86 | 86.CAFEA EXPRES E.M.B. ALICOM SRL▲ 6 | Municipiul Deva, Hunedoara | 682,9 K RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 97,4 K RON | |
| 87 | 87.ARIANA TURISM SRL▼ 42 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 657,5 K RON▼ 42,8 % | ▼ 42,8 % | 14,3 K RON | |
| 88 | 88.GAMBRINUS IMPEX SRL▲ 13 | Loc. Aninoasa, Oraş Aninoasa, Hunedoara | 649,4 K RON▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 73,6 K RON | |
| 89 | 89.LAURA CASIANA TURISM SRL▲ 17 | Sat Ciulpaz, Comuna Peştişu Mic, Hunedoara | 648,8 K RON▲ 30 % | ▲ 30 % | 199,2 K RON | |
| 90 | 90.COMBIANO ALIMEX SRL▼ 38 | Municipiul Deva, Hunedoara | 647,2 K RON▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | -21,7 K RON | |
| 91 | 91.T&P ROM COMP SRL▲ 7 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 646,7 K RON▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | -37,5 K RON | |
| 92 | 92.PIZZA ARISTA S.R.L.▲ 35 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 645,6 K RON▲ 56,4 % | ▲ 56,4 % | 30 K RON | |
| 93 | 93.CORVINIANA SRL▲ 1 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 629,7 K RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 8,6 K RON | |
| 94 | 94.MĂDĂ & LARI TURISM S.R.L.▲ 38 | Sat Cinciş-Cerna, Comuna Teliucu Inferior, Hunedoara | 628,2 K RON▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 4,8 K RON | |
| 95 | 95.RUSTICIANA PIZZA S.R.L.▼ 9 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 623 K RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 50 K RON | |
| 96 | 96.FRIED CHICKEN & CO S.R.L.▲ 6 | Municipiul Deva, Hunedoara | 604,5 K RON▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 158,4 K RON | |
| 97 | 97.EXTRA BDA QUALITY S.R.L.▲ 309 | Sat Ilia, Comuna Ilia, Hunedoara | 602,2 K RON▲ 735 % | ▲ 735 % | 39,7 K RON | |
| 98 | 98.CIBO FRESH FOOD SRL▲ 37 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 600,8 K RON▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 114 K RON | |
| 99 | 99.ALBATROS EXPRESS S.R.L.▼ 2 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 599 K RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 57,7 K RON | |
| 100 | 100.LEANDRO & BROKLYN SRL▲ 11 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 594,9 K RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 334,2 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Hunedoara
CAEN 5611
Restaurante
152 firme · 138,2 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
195 firme · 110,2 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
240 firme · 101,5 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
75 firme · 82,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
65 firme · 37,3 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
173 firme · 34,6 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
14 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
8 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
9 firme · 701,6 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
15 firme · 617,6 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 72 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 9,4 K RON