Top 100 firme — Sănătate, Constanța după cifră de afaceri în 2015
507 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 217,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 315,5 K RON, iar liderul atinge 18 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EUROMATERNA SA= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18 mil. RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 2 | 2.POZITRON MEDICAL INVESTIGATION SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,9 mil. RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | -50,4 K RON | |
| 3 | 3.ISIS MEDICAL CENTER SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,8 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 191,7 K RON | |
| 4 | 4.MEDIMAR IMAGISTIC SERVICES SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,9 mil. RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 3,3 mil. RON | |
| 5 | 5.OVIDIUS CLINICAL HOSPITAL SRL▲ 2 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 12,3 mil. RON▲ 88,1 % | ▲ 88,1 % | -1,1 mil. RON | |
| 6 | 6.IMPLANTODENT MEDICAL SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,8 mil. RON▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 7 | 7.COMPLEX BALNEAR ȘI DE RECUPERARE C.A.A. SRL▲ 2 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 7 mil. RON▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 945 K RON | |
| 8 | 8.ASCLEPIOS SRL▲ 8 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 6,1 mil. RON▲ 91,3 % | ▲ 91,3 % | 642 K RON | |
| 9 | 9.IOWEMED TOPMED SRL▲ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,9 mil. RON▲ 146,3 % | ▲ 146,3 % | 416,6 K RON | |
| 10 | 10.MEDICAL CERMED SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,2 mil. RON▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 2,1 mil. RON | |
| 11 | 11.MEDICONST SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,9 mil. RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 114,4 K RON | |
| 12 | 12.BIOCLINICA ANALIZE MEDICALE S.R.L.▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,8 mil. RON▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 409,4 K RON | |
| 13 | 13.MRINI EYE OPTICAL SRL▲ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,3 mil. RON▲ 203,5 % | ▲ 203,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 14 | 14.CARDIOSCAN SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,9 mil. RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 432,1 K RON | |
| 15 | 15.MOGADORMED SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,8 mil. RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 541,9 K RON | |
| 16 | 16.MEDSTAR 2000 SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,7 mil. RON▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 22 K RON | |
| 17 | 17.ANDALEX SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,4 mil. RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 667,7 K RON | |
| 18 | 18.IOWEMED SA▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,3 mil. RON▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | 178,5 K RON | |
| 19 | 19.EURODIALIZA SRL▼ 1 | Loc. Venus, Municipiul Mangalia, Constanţa | 3 mil. RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 253,7 K RON | |
| 20 | 20.MEDICAL ANALYSIS SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,8 mil. RON▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 119,9 K RON | |
| 21 | 21.IDS LABORATOR SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,8 mil. RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 245 K RON | |
| 22 | 22.BALNEOTERAPIA SATURN SRL▼ 2 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 2,8 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 434,1 K RON | |
| 23 | 23.GASTROMOND SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,7 mil. RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 441 K RON | |
| 24 | 24.DIAGNOST SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,7 mil. RON▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | -22,9 K RON | |
| 25 | 25.PRO DIAGNOSTIC SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,4 mil. RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | -89,8 K RON | |
| 26 | 26.N.P.A.LABORATOR DE ANALIZE MEDICALE SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,3 mil. RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 195,1 K RON | |
| 27 | 27.CENTRUL MEDICAL DOROBANŢI SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2 mil. RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 211,6 K RON | |
| 28 | 28.MEDSTAR 2000 CLINIC SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,9 mil. RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 38,8 K RON | |
| 29 | 29.SC DAVINCI DENTAL CLINIC SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7 mil. RON▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | -71,8 K RON | |
| 30 | 30.MEDICAL TRANSPORT SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7 mil. RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 394 K RON | |
| 31 | 31.CIVICA MED SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6 mil. RON▲ 70 % | ▲ 70 % | 90,5 K RON | |
| 32 | 32.PROVITA 2000 SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6 mil. RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -114,6 K RON | |
| 33 | 33.BIOTEST MED SRL▲ 22 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5 mil. RON▲ 118,6 % | ▲ 118,6 % | -187,3 K RON | |
| 34 | 34.CENTRUL DE DIAGNOSTIC ŞI TRATAMENT DR. CIOVICĂ SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4 mil. RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 376,2 K RON | |
| 35 | 35.IOWEMED HELPMED SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4 mil. RON▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | -57,8 K RON | |
| 36 | 36.PROSANA MEDICAL CENTER SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4 mil. RON▲ 74,8 % | ▲ 74,8 % | 240 K RON | |
| 37 | 37.CENTRUL MEDICAL ARTEMIS SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3 mil. RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 182,9 K RON | |
| 38 | 38.ABC MEDICAL CENTER SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3 mil. RON▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 102 K RON | |
| 39 | 39.CENTRUL DE DIAGNOSTIC ŞI TRATAMENT STAL SRL▲ 1 | Sat Cogealac, Comuna Cogealac, Constanţa | 1,2 mil. RON▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 217,2 K RON | |
| 40 | 40.KINETERRA CONCEPT SRL▲ 12 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 1,2 mil. RON▲ 68,5 % | ▲ 68,5 % | 175,5 K RON | |
| 41 | 41.MED MUNCII SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2 mil. RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 160,2 K RON | |
| 42 | 42.ROCOMEDICOR SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 372,1 K RON | |
| 43 | 43.EUROHIPERBAR SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 133,2 K RON | |
| 44 | 44.BLACK SEA MARITIME HEALTH MEDICAL CENTER SRL▲ 34 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 164,9 % | ▲ 164,9 % | 279,1 K RON | |
| 45 | 45.HELP MED CONSULT SRL▲ 32 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 158 % | ▲ 158 % | 279,2 K RON | |
| 46 | 46.HMF-MEDICAL-DIVERS SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1 mil. RON▲ 48,1 % | ▲ 48,1 % | 320 K RON | |
| 47 | 47.TOLDIMED SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1 mil. RON▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 45,9 K RON | |
| 48 | 48.NEODENT 2004 SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 990,9 K RON▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 107,2 K RON | |
| 49 | 49.ORAL ART SRL▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 977 K RON▲ 52 % | ▲ 52 % | 29,9 K RON | |
| 50 | 50.ELENAC SERVICE SRL▲ 128 | Sat Cogealac, Comuna Cogealac, Constanţa | 918,5 K RON▲ 551,2 % | ▲ 551,2 % | 269 K RON | |
| 51 | 51.VISA MED SRL▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 906,3 K RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 24,7 K RON | |
| 52 | 52.MEDSIM CENTER SRL▼ 7 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 883,9 K RON▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 23,8 K RON | |
| 53 | 53.DR. ROȘCA MEDICAL CENTER S.R.L.▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 873,7 K RON▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | 261,8 K RON | |
| 54 | 54.VITAL MEDICAL MCD SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 830,8 K RON▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 80,1 K RON | |
| 55 | 55.LARIDENT IMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 829,3 K RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | -57,7 K RON | |
| 56 | 56.CENTRUL STOMATOLOGIC Z3 SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 819,8 K RON▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 131,3 K RON | |
| 57 | 57.SANAMED CENTER SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 813 K RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 129,6 K RON | |
| 58 | 58.SUPER DENT 92 SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 758,8 K RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 55,6 K RON | |
| 59 | 59.DACIA DENTAL CLINIC SRL▼ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 749,1 K RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 18,9 K RON | |
| 60 | 60.SAMMARINA MEDICAL SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 743,6 K RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 36,9 K RON | |
| 61 | 61.VIDAROMED SRL▼ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 742,7 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 256,6 K RON | |
| 62 | 62.HOMEOMED SRL▲ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 680,6 K RON▲ 73,6 % | ▲ 73,6 % | 126,1 K RON | |
| 63 | 63.NEPTUN MEDICAL SRL▲ 60 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 673,9 K RON▲ 228,8 % | ▲ 228,8 % | -199,8 K RON | |
| 64 | 64.MEDICOX-HBOT SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 673,6 K RON▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 226,9 K RON | |
| 65 | 65.GAMA DIAMED SRL▲ 3 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 657,3 K RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 124 K RON | |
| 66 | 66.FIZIOCLINIC SRL▼ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 652,2 K RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 18 K RON | |
| 67 | 67.VITAMED M&L SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 614,8 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 72,4 K RON | |
| 68 | 68.PROFEM B.D. SRL▼ 3 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 611 K RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 101,1 K RON | |
| 69 | 69.CENTRUL MEDICAL Z3 SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 604,5 K RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 6,3 K RON | |
| 70 | 70.NORDMED SRL▼ 1 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 593,9 K RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 48,6 K RON | |
| 71 | 71.AESTHETICA VIP SRL▲ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 546 K RON▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 163,3 K RON | |
| 72 | 72.DENTAMAR IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 544,1 K RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 21,9 K RON | |
| 73 | 73.RAMED HEALTH SRL▲ 66 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 521 K RON▲ 192,6 % | ▲ 192,6 % | 113,1 K RON | |
| 74 | 74.LABORATOR BIOTEST SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 515,8 K RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 3,9 K RON | |
| 75 | 75.DERMABODY S.R.L.▲ 305 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 506,8 K RON— | — | 357,2 K RON | |
| 76 | 76.VITAL MEDIMAR SRL▲ 17 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 498,4 K RON▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 80,1 K RON | |
| 77 | 77.G&G MEDICAL SERV SRL▼ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 488,6 K RON▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 183 K RON | |
| 78 | 78.ROM-GESTA SRL▲ 19 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 474,6 K RON▲ 62 % | ▲ 62 % | -15,6 K RON | |
| 79 | 79.NEW VISION MEDICAL CENTER SRL▼ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 474,1 K RON▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | -112,4 K RON | |
| 80 | 80.METACOM WELD SRL▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 464,1 K RON▼ 5 % | ▼ 5 % | 11,4 K RON | |
| 81 | 81.LABORATOR OTILIA SRL▼ 6 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 432,4 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 71,8 K RON | |
| 82 | 82.CENTRU MEDICAL RIZEA SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 423,2 K RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 71 K RON | |
| 83 | 83.BERCONS SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 413,3 K RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 119,2 K RON | |
| 84 | 84.SANSER VITAL SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 409,8 K RON▲ 31,2 % | ▲ 31,2 % | 79,2 K RON | |
| 85 | 85.ELLMEDICA CONSULTING SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 406 K RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 35,4 K RON | |
| 86 | 86.IRYO SENTA SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 401,5 K RON▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 72,1 K RON | |
| 87 | 87.AQUA-MED CONSULTING SRL▲ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 401,2 K RON▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 115,2 K RON | |
| 88 | 88.MED IMAGISTIC PLUS S.R.L.▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 397,3 K RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 109,4 K RON | |
| 89 | 89.STARE BUNĂ SRL▼ 5 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 384 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 387 RON | |
| 90 | 90.MONIQUE OPTIK SRL▲ 28 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 381,8 K RON▲ 76,8 % | ▲ 76,8 % | 52 K RON | |
| 91 | 91.INNOVATIVE DERM SRL▲ 137 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 381 K RON▲ 322,2 % | ▲ 322,2 % | 48,7 K RON | |
| 92 | 92.CORI OPTIK SRL▲ 92 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 366,8 K RON▲ 165,4 % | ▲ 165,4 % | 100,7 K RON | |
| 93 | 93.BRAVIMED 2001 SRL▼ 13 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 362,4 K RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 7,6 K RON | |
| 94 | 94.GMC MEDICAL SERVICES SRL▲ 67 | Sat Lazu, Comuna Agigea, Constanţa | 360 K RON▲ 129,5 % | ▲ 129,5 % | 18,8 K RON | |
| 95 | 95.MICRO MEDIC SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 357,2 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 66 K RON | |
| 96 | 96.NEW LIFE DIAMOND MEDICAL CENTER SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 353,4 K RON▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 16,3 K RON | |
| 97 | 97.M&M DENTAL TEAM SRL▲ 68 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 335,7 K RON▲ 119,5 % | ▲ 119,5 % | 32 K RON | |
| 98 | 98.TIRON MEDICUS SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 333,1 K RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 87,4 K RON | |
| 99 | 99.TOMIS DUOMEDICAL SRL▼ 26 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 320,3 K RON▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 43,7 K RON | |
| 100 | 100.SAMSON LAB SRL▼ 12 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 315,5 K RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | -15,1 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Constanța
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
34 firme · 477,9 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
525 firme · 372,5 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
339 firme · 172,6 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
124 firme · 85,2 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
11 firme · 73,3 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
156 firme · 67,7 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
32 firme · 39,7 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
14 firme · 26,2 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
3 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
40 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
3 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
5 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
9 firme · 737,9 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
4 firme · 552,9 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
4 firme · 275,9 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
4 firme · 87,8 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 75,7 K RON