Top 100 firme — Sănătate, Constanța după cifră de afaceri în 2011
380 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 105,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este 162,5 K RON, iar liderul atinge 16,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EUROMATERNA SA= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,9 mil. RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 2,8 mil. RON | |
| 2 | 2.IOWEMED SA= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,5 mil. RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 199,2 K RON | |
| 3 | 3.MEDIMAR IMAGISTIC SERVICES SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,2 mil. RON▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 392,5 K RON | |
| 4 | 4.ISIS MEDICAL CENTER SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,8 mil. RON▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 496,7 K RON | |
| 5 | 5.AVAMEDICA SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,5 mil. RON▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | -107,2 K RON | |
| 6 | 6.POZITRON MEDICAL INVESTIGATION SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5 mil. RON▲ 113,8 % | ▲ 113,8 % | -812,1 K RON | |
| 7 | 7.MEDSTAR 2000 SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,6 mil. RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 33,8 K RON | |
| 8 | 8.MEDICAL ANALYSIS SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,8 mil. RON▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 152,2 K RON | |
| 9 | 9.MEDICONST SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,5 mil. RON▲ 61 % | ▲ 61 % | 111,6 K RON | |
| 10 | 10.ANDALEX SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,3 mil. RON▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 263,4 K RON | |
| 11 | 11.EURODIALIZA SRL= | Loc. Venus, Municipiul Mangalia, Constanţa | 2,2 mil. RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 302,9 K RON | |
| 12 | 12.PROVITA 2000 SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,2 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 68,4 K RON | |
| 13 | 13.IMPLANTODENT MEDICAL SRL▲ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,1 mil. RON▲ 215,2 % | ▲ 215,2 % | 147,8 K RON | |
| 14 | 14.BALNEOTERAPIA SATURN SRL▲ 2 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,7 mil. RON▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 351,1 K RON | |
| 15 | 15.MEDICAL TRANSPORT SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6 mil. RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 134,5 K RON | |
| 16 | 16.ASCLEPIOS SRL▼ 2 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 1,5 mil. RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 588,3 K RON | |
| 17 | 17.MEDICAL CERMED SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5 mil. RON▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 387,4 K RON | |
| 18 | 18.N.P.A.LABORATOR DE ANALIZE MEDICALE SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5 mil. RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 151,1 K RON | |
| 19 | 19.EUROHIPERBAR SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3 mil. RON▲ 98,3 % | ▲ 98,3 % | 147,7 K RON | |
| 20 | 20.IDS LABORATOR SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 4,7 K RON | |
| 21 | 21.PRO DIAGNOSTIC SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | -61 K RON | |
| 22 | 22.CENTRUL MEDICAL ARTEMIS SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 961,3 K RON▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 157,6 K RON | |
| 23 | 23.CENTRUL DE RECUPERARE MEDICALĂ MAN SRL▲ 39 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 901,4 K RON▲ 245,1 % | ▲ 245,1 % | 178,6 K RON | |
| 24 | 24.SANAMED CENTER SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 818,1 K RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 16,6 K RON | |
| 25 | 25.VISA MED SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 797,1 K RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 22,7 K RON | |
| 26 | 26.ABC MEDICAL CENTER SRL▲ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 772,5 K RON▲ 144,3 % | ▲ 144,3 % | 184,3 K RON | |
| 27 | 27.MEDSIM CENTER SRL▼ 5 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 771,7 K RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 45,5 K RON | |
| 28 | 28.ORAL ART SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 647,8 K RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 3,9 K RON | |
| 29 | 29.DR. ROȘCA MEDICAL CENTER S.R.L.▲ 232 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 647,5 K RON▲ 6.415 % | ▲ 6.415 % | 252,4 K RON | |
| 30 | 30.SAMMARINA MEDICAL SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 646,8 K RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 17,9 K RON | |
| 31 | 31.NEODENT 2004 SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 612,5 K RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 220,4 K RON | |
| 32 | 32.NEW VISION MEDICAL CENTER SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 610,1 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -43,9 K RON | |
| 33 | 33.TOMIS DUOMEDICAL SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 587,4 K RON▲ 56,2 % | ▲ 56,2 % | 102,2 K RON | |
| 34 | 34.TRATADENT SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 568,4 K RON▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | 3,6 K RON | |
| 35 | 35.CENTRUL MEDICAL DOROBANŢI SRL▲ 257 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 546 K RON— | — | 63,5 K RON | |
| 36 | 36.VITAMED M&L SRL▲ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 541,1 K RON▲ 73,4 % | ▲ 73,4 % | 24,3 K RON | |
| 37 | 37.DACIA DENTAL CLINIC SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 540,1 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 34,5 K RON | |
| 38 | 38.MED MUNCII SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 515,4 K RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | -57,6 K RON | |
| 39 | 39.METACOM WELD SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 461 K RON▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | -91,9 K RON | |
| 40 | 40.PROFEM B.D. SRL= | Municipiul Medgidia, Constanţa | 451,9 K RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 116,4 K RON | |
| 41 | 41.LARIDENT IMPEX SRL▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 434,3 K RON▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | -141,4 K RON | |
| 42 | 42.PROSANA MEDICAL CENTER SRL▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 416,5 K RON▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 39,8 K RON | |
| 43 | 43.NADMED TREND SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 411,7 K RON— | — | — | 10,9 K RON |
| 44 | 44.ELLMEDICA CONSULTING SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 404,3 K RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 2,2 K RON | |
| 45 | 45.VIDAROMED SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 388,4 K RON▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 147 K RON | |
| 46 | 46.G&G MEDICAL SERV SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 386,6 K RON▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 297,9 K RON | |
| 47 | 47.CENTRUL MEDICAL Z3 SRL▲ 32 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 385,5 K RON▲ 113,3 % | ▲ 113,3 % | 91,7 K RON | |
| 48 | 48.DIGITAL 3D SISTEM SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 383,3 K RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 102,7 K RON | |
| 49 | 49.ACESO RECUPERARE MEDICALA S.R.L.▲ 197 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 373,3 K RON▲ 1.886,2 % | ▲ 1.886,2 % | 87,8 K RON | |
| 50 | 50.DENTAMAR IMPEX SRL▼ 13 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 363,1 K RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 27,5 K RON | |
| 51 | 51.LABORATOR BIOTEST SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 347,3 K RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | -49,9 K RON | |
| 52 | 52.MOGADORMED SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 342,4 K RON— | — | — | 5,7 K RON |
| 53 | 53.MARMEDIC SRL▲ 120 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 339,8 K RON▲ 470,8 % | ▲ 470,8 % | -29,5 K RON | |
| 54 | 54.SAMSON LAB SRL▲ 18 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 334,2 K RON▲ 64,4 % | ▲ 64,4 % | 55,3 K RON | |
| 55 | 55.BIOMEDICAL SRL▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 318,3 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | -63,8 K RON | |
| 56 | 56.CENTRUL DE DIAGNOSTIC ŞI TRATAMENT DR. CIOVICĂ SRL▼ 25 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 316,6 K RON▼ 43,2 % | ▼ 43,2 % | -91,6 K RON | |
| 57 | 57.CENTRUL MEDICAL DE DIAGNOSTIC ŞI TRATAMENT FEEL & HEAL SRL▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 290,7 K RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 26,7 K RON | |
| 58 | 58.STARE BUNĂ SRL▼ 3 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 285,6 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 5 K RON | |
| 59 | 59.GAMA DIAMED SRL▲ 26 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 284,2 K RON▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 19,8 K RON | |
| 60 | 60.CENTRUL MEDICAL "MEDICAN" SRL▲ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 273,7 K RON▲ 35 % | ▲ 35 % | -496 RON | |
| 61 | 61.EXPERT PATH S.R.L.▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 267,8 K RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 47,2 K RON | |
| 62 | 62.CEBAN DENT SRL▲ 27 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 260 K RON▲ 59,5 % | ▲ 59,5 % | 20,7 K RON | |
| 63 | 63.GENESYS MEDICAL CENTER SRL▼ 9 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 258,9 K RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 159,1 K RON | |
| 64 | 64.ZIRCODENT SRL▲ 82 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 255,1 K RON▲ 181,7 % | ▲ 181,7 % | 35,6 K RON | |
| 65 | 65.DR. ANTOHI IOANA SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 249,9 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 69,5 K RON | |
| 66 | 66.BIOSAN SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 245,1 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 80,1 K RON | |
| 67 | 67.N'OELY MEDICAL CENTER SRL▲ 35 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 243,6 K RON▲ 75,1 % | ▲ 75,1 % | 82 K RON | |
| 68 | 68.INIMA SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 243,2 K RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 165,9 K RON | |
| 69 | 69.ECOMED CENTER SRL▼ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 243,2 K RON▼ 22 % | ▼ 22 % | -36,6 K RON | |
| 70 | 70.ROCOMEDICOR SRL▲ 222 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 239,3 K RON— | — | -141,7 K RON | |
| 71 | 71.BIOCLINICA ANALIZE MEDICALE S.R.L.▲ 32 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 235,6 K RON▲ 69,6 % | ▲ 69,6 % | 8,9 K RON | |
| 72 | 72.ELUDENT SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 232,8 K RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 13 K RON | |
| 73 | 73.SANTA VITA 2003 SRL▲ 43 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 230,6 K RON▲ 100,3 % | ▲ 100,3 % | 12,1 K RON | |
| 74 | 74.LUXDENT PREST SRL▼ 16 | Sat Tuzla, Comuna Tuzla, Constanţa | 228 K RON▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 8,3 K RON | |
| 75 | 75.MARKOV-CENTRU DE ÎNSĂNĂTOŞIRE SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 222,8 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -169 K RON | |
| 76 | 76.HISTOMEDICA SRL▲ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 218,5 K RON▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | 175,6 K RON | |
| 77 | 77.BIOTEST MED SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 216,4 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | -11,1 K RON | |
| 78 | 78.BRAVIMED 2001 SRL▲ 4 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 214,1 K RON▲ 21 % | ▲ 21 % | 12,2 K RON | |
| 79 | 79.GASTROMED SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 209,4 K RON▲ 26 % | ▲ 26 % | 40,4 K RON | |
| 80 | 80.NWI MOLAR DENT SRL▲ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 208,6 K RON▲ 44,5 % | ▲ 44,5 % | 36,9 K RON | |
| 81 | 81.MICRO MEDIC SRL▲ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 208,1 K RON▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 65,3 K RON | |
| 82 | 82.CORAL DENT SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 200,1 K RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 1,1 K RON | |
| 83 | 83.PANORAMIC RXD SRL▼ 37 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 197,9 K RON▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | 54,2 K RON | |
| 84 | 84.NORDMED SRL▼ 6 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 194,5 K RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 39,8 K RON | |
| 85 | 85.PARIS MEDICAL CENTER SRL▼ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 193,3 K RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 39,5 K RON | |
| 86 | 86.SUPER DENT 92 SRL▲ 22 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 191,7 K RON▲ 57,9 % | ▲ 57,9 % | 10,7 K RON | |
| 87 | 87.ECHO TOP SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 191,4 K RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 33 K RON | |
| 88 | 88.HOMEOMED SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 189,1 K RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | -33,1 K RON | |
| 89 | 89.CORINA & B.R.L. DENT SRL▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 186 K RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | -57,1 K RON | |
| 90 | 90.CABINETE MEDICALE DR. TODE SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 183,3 K RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 53,8 K RON | |
| 91 | 91.OPTIBIS SRL▼ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 181,1 K RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | -44,8 K RON | |
| 92 | 92.DENTA 33 SRL▼ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 179,2 K RON▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 20 K RON | |
| 93 | 93.CAMADENT SRL▼ 36 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 178,9 K RON▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 6,8 K RON | |
| 94 | 94.MEDIORGOVAN SRL▲ 6 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 177,6 K RON▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 79,5 K RON | |
| 95 | 95.M&M DENTAL TEAM SRL▼ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 171 K RON▼ 11 % | ▼ 11 % | 5,9 K RON | |
| 96 | 96.PERFECT-DENT SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 170,3 K RON▲ 17 % | ▲ 17 % | 47,6 K RON | |
| 97 | 97.LABORATOR OTILIA SRL▲ 59 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 164,8 K RON▲ 113,7 % | ▲ 113,7 % | 680 RON | |
| 98 | 98.ACTIV DENT SRL▲ 50 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 162,7 K RON▲ 82,6 % | ▲ 82,6 % | 32 K RON | |
| 99 | 99.OPTIENI SRL▼ 40 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 162,7 K RON▼ 39,2 % | ▼ 39,2 % | -50,6 K RON | |
| 100 | 100.TENSO SRL▲ 15 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 162,5 K RON▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 87,8 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Constanța
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
34 firme · 477,9 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
525 firme · 372,5 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
339 firme · 172,6 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
124 firme · 85,2 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
11 firme · 73,3 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
156 firme · 67,7 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
32 firme · 39,7 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
14 firme · 26,2 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
3 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
40 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
3 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
5 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
9 firme · 737,9 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
4 firme · 552,9 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
4 firme · 275,9 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
4 firme · 87,8 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 75,7 K RON