Top 100 firme — Sănătate, Constanța după cifră de afaceri în 2014
476 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 193,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 284 K RON, iar liderul atinge 17,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EUROMATERNA SA= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17,3 mil. RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 2 | 2.POZITRON MEDICAL INVESTIGATION SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,9 mil. RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 3 | 3.ISIS MEDICAL CENTER SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,4 mil. RON▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 201 K RON | |
| 4 | 4.MEDIMAR IMAGISTIC SERVICES SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,9 mil. RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 3,1 mil. RON | |
| 5 | 5.IMPLANTODENT MEDICAL SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,4 mil. RON▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 1,7 mil. RON | |
| 6 | 6.AVAMEDICA SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,2 mil. RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 451,7 K RON | |
| 7 | 7.OVIDIUS CLINICAL HOSPITAL SRL▲ 345 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 6,5 mil. RON— | — | -2 mil. RON | |
| 8 | 8.IOWEMED SA▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6 mil. RON▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 260,6 K RON | |
| 9 | 9.COMPLEX BALNEAR ȘI DE RECUPERARE C.A.A. SRL= | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 6 mil. RON▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 356,8 K RON | |
| 10 | 10.MEDICONST SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,6 mil. RON▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 843,5 K RON | |
| 11 | 11.MEDICAL CERMED SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,2 mil. RON▲ 30 % | ▲ 30 % | 1,7 mil. RON | |
| 12 | 12.MOGADORMED SRL▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,1 mil. RON▲ 87,2 % | ▲ 87,2 % | 296,4 K RON | |
| 13 | 13.CARDIOSCAN SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4 mil. RON▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 37,2 K RON | |
| 14 | 14.BIOCLINICA ANALIZE MEDICALE S.R.L.▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,9 mil. RON▲ 80,1 % | ▲ 80,1 % | 402,7 K RON | |
| 15 | 15.DIAGNOST SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,3 mil. RON▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 429,3 K RON | |
| 16 | 16.ASCLEPIOS SRL▼ 5 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 3,2 mil. RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 223,7 K RON | |
| 17 | 17.ANDALEX SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,1 mil. RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 444,9 K RON | |
| 18 | 18.EURODIALIZA SRL▲ 1 | Loc. Venus, Municipiul Mangalia, Constanţa | 2,9 mil. RON▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 463,9 K RON | |
| 19 | 19.MEDSTAR 2000 SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,8 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -507,6 K RON | |
| 20 | 20.BALNEOTERAPIA SATURN SRL▼ 5 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 2,8 mil. RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 236,7 K RON | |
| 21 | 21.PRO DIAGNOSTIC SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,6 mil. RON▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 183,5 K RON | |
| 22 | 22.IDS LABORATOR SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,6 mil. RON▲ 68,1 % | ▲ 68,1 % | 60,6 K RON | |
| 23 | 23.MEDICAL ANALYSIS SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,5 mil. RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 231,4 K RON | |
| 24 | 24.N.P.A.LABORATOR DE ANALIZE MEDICALE SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,5 mil. RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 272,2 K RON | |
| 25 | 25.IOWEMED TOPMED SRL▲ 33 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,4 mil. RON▲ 429,7 % | ▲ 429,7 % | 76,1 K RON | |
| 26 | 26.GASTROMOND SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,3 mil. RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 442,9 K RON | |
| 27 | 27.CENTRUL MEDICAL DOROBANŢI SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,3 mil. RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 425,1 K RON | |
| 28 | 28.MEDSTAR 2000 CLINIC SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,8 mil. RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | -15,4 K RON | |
| 29 | 29.MEDICAL TRANSPORT SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7 mil. RON▲ 57,8 % | ▲ 57,8 % | 483,3 K RON | |
| 30 | 30.PROVITA 2000 SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6 mil. RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | -139,5 K RON | |
| 31 | 31.CENTRUL DE DIAGNOSTIC ŞI TRATAMENT DR. CIOVICĂ SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6 mil. RON▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 548,9 K RON | |
| 32 | 32.MRINI EYE OPTICAL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4 mil. RON— | — | — | 595,2 K RON |
| 33 | 33.SC DAVINCI DENTAL CLINIC SRL▲ 37 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3 mil. RON▲ 273,5 % | ▲ 273,5 % | 217,9 K RON | |
| 34 | 34.IOWEMED HELPMED SRL▲ 98 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2 mil. RON▲ 673,6 % | ▲ 673,6 % | 74,6 K RON | |
| 35 | 35.CENTRUL MEDICAL ARTEMIS SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2 mil. RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 56,6 K RON | |
| 36 | 36.ABC MEDICAL CENTER SRL▲ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 103,6 % | ▲ 103,6 % | 196,1 K RON | |
| 37 | 37.MED MUNCII SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1 mil. RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 76,3 K RON | |
| 38 | 38.VISA MED SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 41 K RON | |
| 39 | 39.EUROHIPERBAR SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 979,4 K RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 162,6 K RON | |
| 40 | 40.CENTRUL DE DIAGNOSTIC ŞI TRATAMENT STAL SRL▲ 12 | Sat Cogealac, Comuna Cogealac, Constanţa | 961,4 K RON▲ 96 % | ▲ 96 % | 244,8 K RON | |
| 41 | 41.CIVICA MED SRL▲ 69 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 931 K RON▲ 338,4 % | ▲ 338,4 % | 383,4 K RON | |
| 42 | 42.ROCOMEDICOR SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 888,7 K RON▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 269,3 K RON | |
| 43 | 43.DACIA DENTAL CLINIC SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 800 K RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 59,3 K RON | |
| 44 | 44.PROSANA MEDICAL CENTER SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 797,5 K RON▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 74,3 K RON | |
| 45 | 45.MEDSIM CENTER SRL▼ 8 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 790,2 K RON▲ 12 % | ▲ 12 % | 40,5 K RON | |
| 46 | 46.NEODENT 2004 SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 736,8 K RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 130,4 K RON | |
| 47 | 47.VIDAROMED SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 728,4 K RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 262,6 K RON | |
| 48 | 48.FIZIOCLINIC SRL▲ 25 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 728,1 K RON▲ 115 % | ▲ 115 % | 195,8 K RON | |
| 49 | 49.TOLDIMED SRL▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 727,5 K RON▲ 62,9 % | ▲ 62,9 % | 19,7 K RON | |
| 50 | 50.HMF-MEDICAL-DIVERS SRL▲ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 700,3 K RON▲ 86,1 % | ▲ 86,1 % | 69,4 K RON | |
| 51 | 51.SANAMED CENTER SRL▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 698,1 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -7,7 K RON | |
| 52 | 52.KINETERRA CONCEPT SRL▲ 7 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 691,3 K RON▲ 54,4 % | ▲ 54,4 % | 83,8 K RON | |
| 53 | 53.LARIDENT IMPEX SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 689,6 K RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 34,1 K RON | |
| 54 | 54.SAMMARINA MEDICAL SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 684,9 K RON▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 60,8 K RON | |
| 55 | 55.BIOTEST MED SRL▲ 38 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 678,8 K RON▲ 171,4 % | ▲ 171,4 % | -56,1 K RON | |
| 56 | 56.CENTRUL STOMATOLOGIC Z3 SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 664,4 K RON▲ 65,9 % | ▲ 65,9 % | 201,4 K RON | |
| 57 | 57.G&G MEDICAL SERV SRL▼ 21 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 664,1 K RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 44,3 K RON | |
| 58 | 58.ORAL ART SRL▼ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 642,9 K RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 34,1 K RON | |
| 59 | 59.CENTRUL DE RECUPERARE MEDICALĂ MAN SRL▼ 26 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 638,4 K RON▼ 33,8 % | ▼ 33,8 % | 98,4 K RON | |
| 60 | 60.SUPER DENT 92 SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 619,9 K RON▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 3,3 K RON | |
| 61 | 61.NEW VISION MEDICAL CENTER SRL▼ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 601,2 K RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | -31,2 K RON | |
| 62 | 62.VITAMED M&L SRL▼ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 590 K RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | -34,5 K RON | |
| 63 | 63.DR. ROȘCA MEDICAL CENTER S.R.L.▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 580,8 K RON▲ 46,4 % | ▲ 46,4 % | 136,7 K RON | |
| 64 | 64.VITAL MEDICAL MCD SRL▲ 150 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 575,5 K RON▲ 674 % | ▲ 674 % | -71,9 K RON | |
| 65 | 65.PROFEM B.D. SRL▼ 15 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 567,5 K RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 87,3 K RON | |
| 66 | 66.CENTRUL MEDICAL Z3 SRL▼ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 557,2 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 45,9 K RON | |
| 67 | 67.LABORATOR BIOTEST SRL▼ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 521,4 K RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 16,7 K RON | |
| 68 | 68.GAMA DIAMED SRL▼ 6 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 521,1 K RON▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 94,9 K RON | |
| 69 | 69.NORDMED SRL▼ 3 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 514 K RON▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 43,6 K RON | |
| 70 | 70.METACOM WELD SRL▼ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 488,5 K RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 29,3 K RON | |
| 71 | 71.DENTAMAR IMPEX SRL▼ 15 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 475,7 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 32,5 K RON | |
| 72 | 72.MEDICOX-HBOT SRL▲ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 452,7 K RON▲ 60,3 % | ▲ 60,3 % | 106,3 K RON | |
| 73 | 73.TOMIS DUOMEDICAL SRL▼ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 439,9 K RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 30 K RON | |
| 74 | 74.BERCONS SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 435,7 K RON▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 131,4 K RON | |
| 75 | 75.LABORATOR OTILIA SRL▼ 3 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 432,1 K RON▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 69,3 K RON | |
| 76 | 76.BIOMEDICAL SRL▲ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 416,7 K RON▲ 63 % | ▲ 63 % | -15 K RON | |
| 77 | 77.HELP MED CONSULT SRL▲ 275 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 409,8 K RON— | — | -37,7 K RON | |
| 78 | 78.BLACK SEA MARITIME HEALTH MEDICAL CENTER SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 403,3 K RON— | — | — | -17,9 K RON |
| 79 | 79.HOMEOMED SRL▼ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 392,1 K RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 11,2 K RON | |
| 80 | 80.BRAVIMED 2001 SRL= | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 390,7 K RON▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | -11,1 K RON | |
| 81 | 81.MARMEDIC SRL▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 383,2 K RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | -26,1 K RON | |
| 82 | 82.SINMED ANALISIS SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 382,5 K RON▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 56,4 K RON | |
| 83 | 83.ELLMEDICA CONSULTING SRL▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 381,8 K RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 64,3 K RON | |
| 84 | 84.STARE BUNĂ SRL▼ 8 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 372,8 K RON▲ 16 % | ▲ 16 % | 1,4 K RON | |
| 85 | 85.AESTHETICA VIP SRL▲ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 355,6 K RON▲ 60,8 % | ▲ 60,8 % | 69,9 K RON | |
| 86 | 86.AXIS-CENTRU RECUPERARE MEDICALĂ SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 354,8 K RON▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 119,5 K RON | |
| 87 | 87.MICRO MEDIC SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 354,8 K RON▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 79,5 K RON | |
| 88 | 88.SAMSON LAB SRL▼ 19 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 350,9 K RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 8,6 K RON | |
| 89 | 89.MED IMAGISTIC PLUS S.R.L.▲ 142 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 349,6 K RON▲ 473,1 % | ▲ 473,1 % | 112,1 K RON | |
| 90 | 90.CENTRU MEDICAL RIZEA SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 349 K RON▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 123,4 K RON | |
| 91 | 91.NADMED TREND SRL▼ 28 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 323,3 K RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 5,3 K RON | |
| 92 | 92.SANSER VITAL SRL▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 312,5 K RON▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | 100,4 K RON | |
| 93 | 93.VITAL MEDIMAR SRL▲ 104 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 311,7 K RON▲ 241,9 % | ▲ 241,9 % | 86,5 K RON | |
| 94 | 94.IRYO SENTA SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 302,4 K RON▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 40,3 K RON | |
| 95 | 95.VITA-BIO STAR SRL▲ 94 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 301,1 K RON▲ 208 % | ▲ 208 % | 4,3 K RON | |
| 96 | 96.NEW LIFE DIAMOND MEDICAL CENTER SRL▲ 205 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 297,1 K RON▲ 1.677,4 % | ▲ 1.677,4 % | 41,3 K RON | |
| 97 | 97.ROM-GESTA SRL▲ 99 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 292,9 K RON▲ 217,9 % | ▲ 217,9 % | 7 K RON | |
| 98 | 98.TIRON MEDICUS SRL▲ 86 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 288,2 K RON▲ 189,7 % | ▲ 189,7 % | 90,3 K RON | |
| 99 | 99.ECOMED CENTER SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 284,9 K RON▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 5,6 K RON | |
| 100 | 100.SIMEDA SRL▲ 28 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 284 K RON▲ 73,2 % | ▲ 73,2 % | 25,8 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Constanța
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
34 firme · 477,9 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
525 firme · 372,5 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
339 firme · 172,6 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
124 firme · 85,2 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
11 firme · 73,3 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
156 firme · 67,7 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
32 firme · 39,7 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
14 firme · 26,2 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
3 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
40 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
3 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
5 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
9 firme · 737,9 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
4 firme · 552,9 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
4 firme · 275,9 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
4 firme · 87,8 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 75,7 K RON