Top 100 firme — Învățământ, Cluj după cifră de afaceri în 2017
417 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 48,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 140,4 K RON, iar liderul atinge 4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EDUCAŢIE INFORMALĂ S.A.▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4 mil. RON▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 517,5 K RON | |
| 2 | 2.EDU EVENT SRL-D▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,8 mil. RON▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | -156,8 K RON | |
| 3 | 3.TONI AUTO SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3 mil. RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 1,5 K RON | |
| 4 | 4.GENERAL RALLY CONSULTING SRLnou | Sat Vâlcele, Comuna Feleacu, Cluj | 2,9 mil. RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 38,1 K RON | |
| 5 | 5.ACIBO LEARNING SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,8 mil. RON▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 6 | 6.KNOW CONCEPT SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 mil. RON▲ 82,5 % | ▲ 82,5 % | 451,3 K RON | |
| 7 | 7.BENYAMIN COMPANY SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 mil. RON▲ 44,2 % | ▲ 44,2 % | 696,4 K RON | |
| 8 | 8.BERAR TRAINING SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 163,8 K RON | |
| 9 | 9.STUDYING FOR EUROPE SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 91,7 % | ▲ 91,7 % | 14,5 K RON | |
| 10 | 10.ALFA INSTRUIRE A CONDUCATORILOR AUTO AMATORI SA▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -55,5 K RON | |
| 11 | 11.TRAINING ACT TEAM SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 976,4 K RON▲ 94,6 % | ▲ 94,6 % | 553,1 K RON | |
| 12 | 12.FASTTRACKIT CURSURI SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 852 K RON— | — | — | 509,2 K RON |
| 13 | 13.OMEGA TRAINING & MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 837,5 K RON▲ 70,7 % | ▲ 70,7 % | 59,8 K RON | |
| 14 | 14.AUTO TUDOR SRL▲ 39 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 756,7 K RON▲ 273,4 % | ▲ 273,4 % | 59,3 K RON | |
| 15 | 15.PROFESSIONAL CARE SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 748,8 K RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 329,8 K RON | |
| 16 | 16.FASTTRACKIT EDU SRL▲ 63 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 649,9 K RON▲ 353,4 % | ▲ 353,4 % | 118,2 K RON | |
| 17 | 17.CABRIOLET SRL▼ 6 | Municipiul Turda, Cluj | 649,8 K RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | -1,3 K RON | |
| 18 | 18.GEO FORMARE SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 602,7 K RON▲ 71,3 % | ▲ 71,3 % | 150,2 K RON | |
| 19 | 19.SMART HR SRL= | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 509,2 K RON▲ 21 % | ▲ 21 % | 314,9 K RON | |
| 20 | 20.POP EXPRESSION SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 506,5 K RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 212,9 K RON | |
| 21 | 21.MAN CONSULTING SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 480,2 K RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 290,2 K RON | |
| 22 | 22.AUTO TUDOR SPEED SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 467,5 K RON▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 176,9 K RON | |
| 23 | 23.ORTHO EDUCATION SRL▲ 62 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 451,6 K RON▲ 232,1 % | ▲ 232,1 % | 161,8 K RON | |
| 24 | 24.PROMAMA CENTER SRL▲ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 421,1 K RON▲ 94,8 % | ▲ 94,8 % | 124,6 K RON | |
| 25 | 25.VASROM MOTO SPORT SRL▲ 84 | Municipiul Dej, Cluj | 408,1 K RON▲ 331,3 % | ▲ 331,3 % | 172 K RON | |
| 26 | 26.SECTRA SRL▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 384,5 K RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 2,2 K RON | |
| 27 | 27.RCG CONSULTING GROUP S.R.L.▲ 33 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 370,5 K RON▲ 91 % | ▲ 91 % | 4,7 K RON | |
| 28 | 28.ARINI SRL▲ 39 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 360,5 K RON▲ 118,6 % | ▲ 118,6 % | 185,7 K RON | |
| 29 | 29.INTENSA LEARNING LAW SRL▲ 227 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 339,5 K RON— | — | 57,5 K RON | |
| 30 | 30.HAPPY EDUCATION SRL▼ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 335,4 K RON▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 42,3 K RON | |
| 31 | 31.IDB GRUP SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 335 K RON▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 199,5 K RON | |
| 32 | 32.LINGUASTAR SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 326,9 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -7 K RON | |
| 33 | 33.GLIA TRAINING SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 325,6 K RON▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 129,2 K RON | |
| 34 | 34.AGORA HUMAN RESOURCES SRL▼ 6 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 311,4 K RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 57,5 K RON | |
| 35 | 35.MAAP CONSULTING VEISS SRL▲ 141 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 305,7 K RON▲ 1.051 % | ▲ 1.051 % | 155,7 K RON | |
| 36 | 36.EDUKADO SRL▲ 68 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 284 K RON▲ 169,2 % | ▲ 169,2 % | 118,7 K RON | |
| 37 | 37.STUDIO EMI SRL▲ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 270,3 K RON▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 93 K RON | |
| 38 | 38.DANIS CONSULTING SRL▲ 48 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 245,7 K RON▲ 82,4 % | ▲ 82,4 % | 101,2 K RON | |
| 39 | 39.PROSUD MC SRL▲ 27 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 231,8 K RON▲ 39 % | ▲ 39 % | 20,7 K RON | |
| 40 | 40.TRANSILVANIAN EDUCATIONAL SERVICES AND TOURISM SRL▲ 35 | Sat Macău, Comuna Aghireşu, Cluj | 225,6 K RON▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | 50,4 K RON | |
| 41 | 41.ADVENTURE INC SRL▲ 27 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 223,1 K RON▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 202 K RON | |
| 42 | 42.SUPERACTIV DM S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 219,3 K RON— | — | — | 114,6 K RON |
| 43 | 43.TRIF TRANS SRL▼ 4 | Municipiul Turda, Cluj | 219,1 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 74,8 K RON | |
| 44 | 44.HUM MANAGEMENT CONSULTING SRL▼ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 218,3 K RON▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | -14,1 K RON | |
| 45 | 45.ALDESIA ACTIVITY CENTER SRL▲ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 217,9 K RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | -33,9 K RON | |
| 46 | 46.BIA BLANCA SRL▲ 72 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 217,2 K RON▲ 163,8 % | ▲ 163,8 % | 35,7 K RON | |
| 47 | 47.VLANTOMAR S.R.L.▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 216,5 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -6,1 K RON | |
| 48 | 48.PRO GNOSIS CONSULT SRL▲ 11 | Sat Dezmir, Comuna Apahida, Cluj | 215,5 K RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 26,7 K RON | |
| 49 | 49.EMI NAILS SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 213,8 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 88,4 K RON | |
| 50 | 50.ELLE PREGATIRE PROFESIONALA IN INFRUMUSETARE SRL▲ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 213,4 K RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 12 K RON | |
| 51 | 51.INTENSA ONLINE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 213,3 K RON— | — | — | -8,1 K RON |
| 52 | 52.TRIANBIA FORMARE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 211,4 K RON— | — | — | 57,2 K RON |
| 53 | 53.RANGERETTE S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 211,3 K RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 73,8 K RON | |
| 54 | 54.CENTRUL DE ARTE MARȚIALE TENGU SRL▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 210,7 K RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 89,8 K RON | |
| 55 | 55.KARUNA TRAINING SRL▲ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 209,9 K RON▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 147,5 K RON | |
| 56 | 56.CUIBUL BERZELOR S.R.L.▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 209,7 K RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 7,5 K RON | |
| 57 | 57.D&D PRO BEAUTY SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 207,8 K RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | -10,2 K RON | |
| 58 | 58.CENTRUL DE EDUCATIE PRENATALA SI ALAPTARE BURTICA MEA S.R.L.▲ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 207,7 K RON▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 59 K RON | |
| 59 | 59.EMI NAILS PRODUCTS SRL▲ 38 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 206,7 K RON▲ 75 % | ▲ 75 % | 84,6 K RON | |
| 60 | 60.SILAGHI AUTO S.R.L.▲ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 206,4 K RON▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | -22,9 K RON | |
| 61 | 61.TRANSOBJECTIVE CONSULTING SRL▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 202,3 K RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 139,7 K RON | |
| 62 | 62.CLEVER LEMON S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 202,2 K RON— | — | — | 118,4 K RON |
| 63 | 63.AUTO MOTO START SRL▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 201,7 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | -53,9 K RON | |
| 64 | 64.GROOVE ING SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 201,4 K RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 57,3 K RON | |
| 65 | 65.MOTO GHIRAN SRL▼ 15 | Municipiul Gherla, Cluj | 200,3 K RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 1,9 K RON | |
| 66 | 66.INTENSA TRAINING SRL▼ 53 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 198,9 K RON▼ 65,6 % | ▼ 65,6 % | 18,6 K RON | |
| 67 | 67.ESENȚA ESENȚEI SRL▲ 47 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 195,8 K RON▲ 127,1 % | ▲ 127,1 % | 181,4 K RON | |
| 68 | 68.KINDERGARTENWUNDER SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 190,9 K RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 28,7 K RON | |
| 69 | 69.GLOBAL PHI LEADERSHIP SRL▼ 28 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 190 K RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 183,3 K RON | |
| 70 | 70.TONI AUTO CENTER SRL▼ 16 | Sat Chinteni, Comuna Chinteni, Cluj | 189,7 K RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | -59,3 K RON | |
| 71 | 71.AUTO CADET SRL▼ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 185,3 K RON▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 35,2 K RON | |
| 72 | 72.CIO CLEO SRL▼ 26 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 185,1 K RON▼ 12 % | ▼ 12 % | -44,3 K RON | |
| 73 | 73.UNIQUE ART ACTIVITIES SRL▲ 126 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 184,6 K RON▲ 1.053,9 % | ▲ 1.053,9 % | 24,6 K RON | |
| 74 | 74.SANTE COMMUNICATIONS SRL▲ 7 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 182 K RON▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 92,9 K RON | |
| 75 | 75.AZIMUT ITTC SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 180,1 K RON— | — | — | 135,1 K RON |
| 76 | 76.GHIRAN AUTO MOTO SRL▼ 28 | Municipiul Dej, Cluj | 177,7 K RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -33,6 K RON | |
| 77 | 77.ALDESIA LANGUAGE CENTER SRL▲ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 176,6 K RON▲ 57,2 % | ▲ 57,2 % | 113,8 K RON | |
| 78 | 78.FIDES COACHING SRL▲ 44 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 172,4 K RON▲ 121,5 % | ▲ 121,5 % | 115,7 K RON | |
| 79 | 79.KIDS OFFICE SRL▲ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 172,1 K RON▲ 62 % | ▲ 62 % | -44,4 K RON | |
| 80 | 80.SYNORTOEVO SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 171,3 K RON— | — | — | 37,4 K RON |
| 81 | 81.RH ELVEST AUTO SRL▼ 36 | Municipiul Dej, Cluj | 170,9 K RON▼ 19 % | ▼ 19 % | 35,2 K RON | |
| 82 | 82.BUSINESS LEGACY CONSULTING SRL▲ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 169,9 K RON▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 148,2 K RON | |
| 83 | 83.TRAINING PENTRU MANAGERI SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 166,3 K RON▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 92,4 K RON | |
| 84 | 84.GMC PILOTAJ SRL▼ 29 | Municipiul Dej, Cluj | 165,2 K RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | -26,2 K RON | |
| 85 | 85.LUCUȚA & ASOCIAȚII SRL▼ 56 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 160,5 K RON▼ 39,9 % | ▼ 39,9 % | -56,8 K RON | |
| 86 | 86.LVA TRAINING CAMP SRL▲ 41 | Municipiul Dej, Cluj | 158,8 K RON▲ 116,9 % | ▲ 116,9 % | 44,2 K RON | |
| 87 | 87.PROWORK SOLUTIONS SRL▲ 3 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 155,5 K RON▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 77,9 K RON | |
| 88 | 88.DRIVE AUTO TIM SRL▼ 6 | Municipiul Dej, Cluj | 154,4 K RON▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 29,6 K RON | |
| 89 | 89.CIAOBELLA SRL▼ 59 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 153,8 K RON▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | 13,9 K RON | |
| 90 | 90.PILOTAJ ABCDE SRL▲ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 153,6 K RON▲ 49,5 % | ▲ 49,5 % | 97,8 K RON | |
| 91 | 91.PROMOAUTO INVEST SRL▲ 165 | Loc. Băiţa, Municipiul Gherla, Cluj | 153,3 K RON— | — | 25,2 K RON | |
| 92 | 92.ART COND AUTO SRL▼ 9 | Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu, Cluj | 152,8 K RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 30,8 K RON | |
| 93 | 93.HORECA HUB SRL▲ 87 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 152,6 K RON▲ 525,7 % | ▲ 525,7 % | 134,6 K RON | |
| 94 | 94.GLIA CENTER SRL▼ 60 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 152,4 K RON▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | 53,1 K RON | |
| 95 | 95.HEDONIA SRL▲ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 150,6 K RON▲ 74,8 % | ▲ 74,8 % | 35,4 K RON | |
| 96 | 96.ȘCOALA GLIGOR S.R.L.▲ 2 | Sat Buza, Comuna Buza, Cluj | 148,7 K RON▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | -10,5 K RON | |
| 97 | 97.FLORISTIQ ART INTERNATIONAL SRL▲ 44 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 144,7 K RON▲ 138,3 % | ▲ 138,3 % | 66,8 K RON | |
| 98 | 98.ELVEST AUTO DRIVE SRL▲ 83 | Municipiul Dej, Cluj | 141,2 K RON▲ 491,1 % | ▲ 491,1 % | 44,7 K RON | |
| 99 | 99.PILOTAJ INVEST SRL▲ 64 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 140,8 K RON▲ 293,3 % | ▲ 293,3 % | 101,2 K RON | |
| 100 | 100.SANPREV SOLUTION SRL▼ 24 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 140,4 K RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 49,6 K RON |
Codurile CAEN din învățământ — Cluj
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
715 firme · 166,1 mil. RON
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
52 firme · 21,3 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
116 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
31 firme · 13,1 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
93 firme · 11,3 mil. RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
12 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 8531
Învățământ secundar general
2 firme · 580,6 K RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
3 firme · 432,4 K RON
CAEN 8541
Învățământ superior non- universitar
1 firme · 2,7 K RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
1 firme · 0 RON