Top 100 firme — Învățământ, Cluj după cifră de afaceri în 2014
247 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 21,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este 50,8 K RON, iar liderul atinge 1,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BM COACHING SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON▲ 143,2 % | ▲ 143,2 % | -85,5 K RON | |
| 2 | 2.TONI AUTO SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1 mil. RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | -274,8 K RON | |
| 3 | 3.EXPERT TRAINING SRL▲ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1 mil. RON▲ 362,6 % | ▲ 362,6 % | 679 RON | |
| 4 | 4.GEO CONSULTING SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 886,6 K RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 156,9 K RON | |
| 5 | 5.ALFA INSTRUIRE A CONDUCATORILOR AUTO AMATORI SA▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 869,2 K RON▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | -142,5 K RON | |
| 6 | 6.AUTO RALLY SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 869,1 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | -248,3 K RON | |
| 7 | 7.CABRIOLET SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 532,3 K RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | -44,2 K RON | |
| 8 | 8.TRAINING ACT TEAM SRL▲ 116 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 489 K RON▲ 2.174,4 % | ▲ 2.174,4 % | 173,5 K RON | |
| 9 | 9.PROFESSIONAL CARE SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 480,5 K RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 2,4 K RON | |
| 10 | 10.SECTRA SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 478,8 K RON▲ 74,3 % | ▲ 74,3 % | 8,2 K RON | |
| 11 | 11.MICROINFORMATICA SRL▼ 5 | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | 413,8 K RON▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | -100,9 K RON | |
| 12 | 12.LINGUASTAR SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 360,3 K RON▲ 65,7 % | ▲ 65,7 % | 89,1 K RON | |
| 13 | 13.CENTRUL DE EDUCATIE CONTINUA SRL▲ 22 | Sat Corpadea, Comuna Apahida, Cluj | 360 K RON▲ 100 % | ▲ 100 % | -104,2 K RON | |
| 14 | 14.ALL IN ONE LEARNING S.R.L.▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 359,7 K RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 3,2 K RON | |
| 15 | 15.PROSUD MC SRL▲ 61 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 333,3 K RON▲ 335,2 % | ▲ 335,2 % | 76,3 K RON | |
| 16 | 16.SMART HR SRL= | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 288,1 K RON▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 126,9 K RON | |
| 17 | 17.CORPORATE STRATEGIC PLANNING SRL▲ 41 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 284,5 K RON▲ 161,9 % | ▲ 161,9 % | 274,6 K RON | |
| 18 | 18.INTEGRA HR & ASOCIATII SRL▲ 18 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 281,7 K RON▲ 58,7 % | ▲ 58,7 % | 54,5 K RON | |
| 19 | 19.MAN CONSULTING SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 279 K RON▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 71,7 K RON | |
| 20 | 20.POP EXPRESSION SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 277,2 K RON▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 151,2 K RON | |
| 21 | 21.ECOSERV SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 274 K RON▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 36,3 K RON | |
| 22 | 22.GLIA CENTER SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 272,4 K RON▲ 39 % | ▲ 39 % | 869 RON | |
| 23 | 23.FORMARE INTENSA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 259 K RON— | — | — | 108,8 K RON |
| 24 | 24.AUTO TUDOR SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 256 K RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | -86,8 K RON | |
| 25 | 25.LEX NETWORKING SRL▲ 35 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 229,4 K RON▲ 119,5 % | ▲ 119,5 % | 74,9 K RON | |
| 26 | 26.INFO MIAD SRL▲ 62 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 224 K RON▲ 304,6 % | ▲ 304,6 % | 1,9 K RON | |
| 27 | 27.TRIF TRANS SRL▼ 7 | Municipiul Turda, Cluj | 219,2 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 117,4 K RON | |
| 28 | 28.PICARD AUTO PREST SRL▲ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 219 K RON▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 98,6 K RON | |
| 29 | 29.ARINI SRL▼ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 217,8 K RON▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | 55,5 K RON | |
| 30 | 30.TRANSOBJECTIVE CONSULTING SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 215,5 K RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 113,4 K RON | |
| 31 | 31.TONI AUTO CENTER SRL▲ 134 | Sat Chinteni, Comuna Chinteni, Cluj | 215,4 K RON— | — | 117,5 K RON | |
| 32 | 32.KINDERGARTENWUNDER SRL▲ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 214,1 K RON▲ 31 % | ▲ 31 % | 11,6 K RON | |
| 33 | 33.ADA 99 SRL▼ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 213,4 K RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | -52,5 K RON | |
| 34 | 34.D&D PRO BEAUTY SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 209,7 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 142,7 K RON | |
| 35 | 35.AGORA HUMAN RESOURCES SRL▼ 20 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 208,4 K RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 4,4 K RON | |
| 36 | 36.LEARNING INVEST SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 206,2 K RON— | — | — | 18,5 K RON |
| 37 | 37.HUM MANAGEMENT CONSULTING SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 201,7 K RON▼ 48,5 % | ▼ 48,5 % | 26,1 K RON | |
| 38 | 38.BOGDAN BRISCU TRAINING & COACHING SRL▲ 91 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 199,8 K RON▲ 1.321,5 % | ▲ 1.321,5 % | 38,4 K RON | |
| 39 | 39.ARC TRAINING SRL▲ 64 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 198,3 K RON▲ 477,1 % | ▲ 477,1 % | 169,6 K RON | |
| 40 | 40.AUTO TUDOR TS SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 195,7 K RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 51,1 K RON | |
| 41 | 41.BIA BLANCA SRL▲ 1 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 191,6 K RON▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 12,6 K RON | |
| 42 | 42.CHIFOR DEVELOPMENT SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 187,4 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 165,7 K RON | |
| 43 | 43.FY COACHING SRL-D▲ 27 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 182,6 K RON▲ 113 % | ▲ 113 % | 69,6 K RON | |
| 44 | 44.INTERSTUDIA L&T SRL▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 177,6 K RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 67,4 K RON | |
| 45 | 45.EMANUELA EDUCATION SRL▲ 47 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 173,4 K RON▲ 263,8 % | ▲ 263,8 % | 23 K RON | |
| 46 | 46.KIDS OFFICE SRL▼ 35 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 160,7 K RON▼ 43,2 % | ▼ 43,2 % | -27,4 K RON | |
| 47 | 47.ADVENTURE INC SRL▲ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 158,9 K RON▲ 78,4 % | ▲ 78,4 % | 118,6 K RON | |
| 48 | 48.CONNECTING CIRCLES S.R.L.▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 156,9 K RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | -42,4 K RON | |
| 49 | 49.GHIRAN AUTO MOTO SRL▲ 10 | Municipiul Dej, Cluj | 156,6 K RON▲ 44,8 % | ▲ 44,8 % | -36,7 K RON | |
| 50 | 50.PRO GNOSIS CONSULT SRL▲ 16 | Sat Dezmir, Comuna Apahida, Cluj | 155 K RON▲ 71,9 % | ▲ 71,9 % | 59,5 K RON | |
| 51 | 51.GLOBAL PHI LEADERSHIP SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 154,7 K RON— | — | — | 122,3 K RON |
| 52 | 52.PILOTAJ ALFA SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 153,9 K RON▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 74 K RON | |
| 53 | 53.GMC PILOTAJ SRL▼ 22 | Municipiul Dej, Cluj | 147,1 K RON▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | -32,9 K RON | |
| 54 | 54.MICUL MOZART SRL-D▲ 111 | Sat Vâlcele, Comuna Feleacu, Cluj | 143,1 K RON— | — | 36,2 K RON | |
| 55 | 55.GENERAL PROGRAMATIC SRL▼ 5 | Municipiul Gherla, Cluj | 129,9 K RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 38,2 K RON | |
| 56 | 56.BEAUTY FA LINE SRL-D▲ 41 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 125 K RON▲ 196,4 % | ▲ 196,4 % | 27,9 K RON | |
| 57 | 57.MOTO GHIRAN SRL▼ 2 | Municipiul Gherla, Cluj | 122,7 K RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 30,3 K RON | |
| 58 | 58.GLOBCONSULTING SRL▼ 24 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 121,5 K RON▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | 529 RON | |
| 59 | 59.JMY AUDITING S.R.L.▼ 40 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 119,5 K RON▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 46,1 K RON | |
| 60 | 60.ADVENTURE SPIRIT SRL▲ 90 | Sat Vultureni, Comuna Vultureni, Cluj | 118,9 K RON▲ 3.740,4 % | ▲ 3.740,4 % | 882 RON | |
| 61 | 61.ALDESIA ACTIVITY CENTER SRL▲ 33 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 118,2 K RON▲ 165 % | ▲ 165 % | -37,6 K RON | |
| 62 | 62.ARTBOARD SRL▼ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 117,1 K RON▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 73,3 K RON | |
| 63 | 63.DANIS CONSULTING SRL▼ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 115,9 K RON▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | -27 K RON | |
| 64 | 64.KEROASIT S.R.L.▲ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 114,3 K RON▲ 52 % | ▲ 52 % | 2,5 K RON | |
| 65 | 65.STUDIO EMI SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 109,6 K RON— | — | — | 57,6 K RON |
| 66 | 66.C & P INTRANS SRL▼ 1 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 104,7 K RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 1,5 K RON | |
| 67 | 67.GLIA TRAINING SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 104,1 K RON— | — | — | 47,1 K RON |
| 68 | 68.CRIM TRANS AUTO SRL▼ 29 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 104 K RON▼ 39,9 % | ▼ 39,9 % | -99,3 K RON | |
| 69 | 69.SPRINT TOURS SRL▼ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 102,1 K RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | -27,4 K RON | |
| 70 | 70.LVA TRAINING CAMP SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 98,8 K RON— | — | — | 3,3 K RON |
| 71 | 71.AUTO START SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 91,5 K RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 15,2 K RON | |
| 72 | 72.TONI AUTO MOTO SRL▲ 93 | Sat Chinteni, Comuna Chinteni, Cluj | 89,4 K RON— | — | 9 K RON | |
| 73 | 73.OVB IMOFINANZ SRL▲ 26 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 87,7 K RON▲ 119,2 % | ▲ 119,2 % | -110,7 K RON | |
| 74 | 74.AUTO CADET SRL▲ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 87,6 K RON▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | 7,7 K RON | |
| 75 | 75.INSTRUIRE ABCDE SRL▼ 32 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 87,5 K RON▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | 41 K RON | |
| 76 | 76.ART COND AUTO SRL▼ 25 | Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu, Cluj | 85,9 K RON▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 11,8 K RON | |
| 77 | 77.RODNA SERVICII RUTIERE SRL▼ 24 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 85,6 K RON▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 67,9 K RON | |
| 78 | 78.HUMAN INSPIRE SRL▲ 79 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 84,9 K RON▲ 8.389,7 % | ▲ 8.389,7 % | 13,8 K RON | |
| 79 | 79.CIO CLEO SRL▲ 36 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 82,3 K RON▲ 198,7 % | ▲ 198,7 % | 23,4 K RON | |
| 80 | 80.CENTRUL DE ARTE MARȚIALE TENGU SRL▼ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 82,1 K RON▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | -52,5 K RON | |
| 81 | 81.INTERSTUDIA SRL▼ 32 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 77,1 K RON▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | -28,4 K RON | |
| 82 | 82.DRIVE AUTO TIM SRL▼ 1 | Municipiul Dej, Cluj | 76,8 K RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 19 K RON | |
| 83 | 83.PROWORK SOLUTIONS SRL= | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 76,8 K RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 41,7 K RON | |
| 84 | 84.PLAN DE PARENTING SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 75,2 K RON— | — | — | 56,5 K RON |
| 85 | 85.SPARKLE PRO SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 73,5 K RON— | — | — | 68,5 K RON |
| 86 | 86.MISIANA AUTO SRL▼ 6 | Municipiul Turda, Cluj | 73,5 K RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | -6,3 K RON | |
| 87 | 87.KVALITO SRL▲ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 72,9 K RON▲ 133,8 % | ▲ 133,8 % | 36,2 K RON | |
| 88 | 88.ELVEST AUTO SRL▲ 17 | Municipiul Dej, Cluj | 71,3 K RON▲ 122,9 % | ▲ 122,9 % | 46,7 K RON | |
| 89 | 89.BUSINESS LEGACY CONSULTING SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 68,6 K RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 46 K RON | |
| 90 | 90.ARHONTE SRL▼ 12 | Municipiul Turda, Cluj | 65,4 K RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 27,6 K RON | |
| 91 | 91.TRAINING PENTRU MANAGERI SRL▼ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 62 K RON▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 29,1 K RON | |
| 92 | 92.GEO FORMARE SRL▲ 40 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 61,1 K RON▲ 354,4 % | ▲ 354,4 % | 14,5 K RON | |
| 93 | 93.RD RESEARCH DEVELOPMENT SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 59,5 K RON▲ 45,8 % | ▲ 45,8 % | 6,5 K RON | |
| 94 | 94.ELLE PREGATIRE PROFESIONALA IN INFRUMUSETARE SRL▼ 31 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 56,7 K RON▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | 4,5 K RON | |
| 95 | 95.PRO SMART & INTELLIGENT TRAINING SRL▼ 48 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 55,9 K RON▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | 22,7 K RON | |
| 96 | 96.AMD AUTO SRL▼ 7 | Municipiul Gherla, Cluj | 55 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 10 K RON | |
| 97 | 97.REDUCATE SRL▼ 53 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 53,3 K RON▼ 64,7 % | ▼ 64,7 % | 11,6 K RON | |
| 98 | 98.MIRAKIDS SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 50,9 K RON▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | -3,1 K RON | |
| 99 | 99.VETOMED SERV SRL▲ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 50,9 K RON▲ 115,8 % | ▲ 115,8 % | -11,3 K RON | |
| 100 | 100.NIKO AUTOSTAR SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 50,8 K RON▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | -20,2 K RON |
Codurile CAEN din învățământ — Cluj
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
715 firme · 166,1 mil. RON
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
52 firme · 21,3 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
116 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
31 firme · 13,1 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
93 firme · 11,3 mil. RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
12 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 8531
Învățământ secundar general
2 firme · 580,6 K RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
3 firme · 432,4 K RON
CAEN 8541
Învățământ superior non- universitar
1 firme · 2,7 K RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
1 firme · 0 RON