Top 100 firme — Activități profesionale, Călărași după cifră de afaceri în 2013
354 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 114,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 111,1 K RON, iar liderul atinge 34,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AGROMEX SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 34,3 mil. RON▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 271,6 K RON | |
| 2 | 2.INSTITUTUL NAŢIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE AGRICOLĂ-FUNDULEA▼ 1 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 22,9 mil. RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 4,9 mil. RON | |
| 3 | 3.LOGISTIC PLUS SRL▲ 2 | Sat Buzoeni, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 9,1 mil. RON▲ 149,4 % | ▲ 149,4 % | 6,1 K RON | |
| 4 | 4.FMCG MUNTENIA SRL▲ 3 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 5,6 mil. RON▲ 66,5 % | ▲ 66,5 % | 72,6 K RON | |
| 5 | 5.EURO CONFORT SRL▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,6 mil. RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 818,7 K RON | |
| 6 | 6.KOMORA SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,7 mil. RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 474,5 K RON | |
| 7 | 7.FAVORIT SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,2 mil. RON▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | -148,5 K RON | |
| 8 | 8.ALISA FARM MANAGEMENT SRL▲ 4 | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 2 mil. RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | -343,4 K RON | |
| 9 | 9.AGROCRISTI SRL▲ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2 mil. RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 497,9 K RON | |
| 10 | 10.2B ADVERTISING SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,5 mil. RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 40,3 K RON | |
| 11 | 11.NOFIRE GRUP SERV SRL▲ 83 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,3 mil. RON▲ 1.008,2 % | ▲ 1.008,2 % | 435,6 K RON | |
| 12 | 12.PROIECT CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,3 mil. RON▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 266,1 K RON | |
| 13 | 13.PROCERA GENETICS SRL▲ 13 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 845,5 K RON▲ 91,4 % | ▲ 91,4 % | 80 K RON | |
| 14 | 14.VENDOR SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 823,9 K RON▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | -71,4 K RON | |
| 15 | 15.ATELIER ARHITECTURA FIRIMITA SRL▲ 5 | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 747,1 K RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 49,7 K RON | |
| 16 | 16.STEFYPROIECT SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 726 K RON▼ 28 % | ▼ 28 % | 110 K RON | |
| 17 | 17.PROVITCOM SRL▲ 4 | Comuna Gradiştea, Călăraşi | 680,8 K RON▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | -42,9 K RON | |
| 18 | 18.AGROROM CONSULTING SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 652,2 K RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 25 K RON | |
| 19 | 19.EURO CONSULT 07 SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 634,6 K RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 66 K RON | |
| 20 | 20.PROVIC SRL▲ 18 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 572,6 K RON▲ 71,8 % | ▲ 71,8 % | 96,1 K RON | |
| 21 | 21.SAFELINE SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 568,5 K RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 71,5 K RON | |
| 22 | 22.PMG PROJECT MANAGEMENT GROUP SRL▲ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 563,8 K RON▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 126,9 K RON | |
| 23 | 23.AGROAUTOTEST SRL▲ 6 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 508,7 K RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 25,6 K RON | |
| 24 | 24.GEOGIS PROIECT SRL▲ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 485,1 K RON▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 50,5 K RON | |
| 25 | 25.TOPO INVEST CONS SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 474,2 K RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 50 K RON | |
| 26 | 26.GLOBAL TECH SERVICES SRL▲ 114 | Sat Săpunari, Comuna Lehliu, Călăraşi | 433,2 K RON▲ 530,7 % | ▲ 530,7 % | 42 K RON | |
| 27 | 27.VEST INSTAL S.R.L.▲ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 429,8 K RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 48,5 K RON | |
| 28 | 28.EVRIKA SRL▲ 59 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 408,1 K RON▲ 235,8 % | ▲ 235,8 % | 146,2 K RON | |
| 29 | 29.I.C.P.C.I.S.Z.S.D. FUNDULEA▲ 13 | Orasul Fundulea, Călăraşi | 404 K RON▲ 31 % | ▲ 31 % | 76,4 K RON | |
| 30 | 30.DDV TEAM SOLUTIONS SRL▲ 44 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 396,7 K RON▲ 127,1 % | ▲ 127,1 % | 9,1 K RON | |
| 31 | 31.SMARTRES SRL▲ 24 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 373 K RON▲ 52 % | ▲ 52 % | 106,5 K RON | |
| 32 | 32.BEATRIX CONSULT SRL▼ 15 | Sat Fundeni, Comuna Fundeni, Călăraşi | 367,7 K RON▼ 62,6 % | ▼ 62,6 % | -97,7 K RON | |
| 33 | 33.WELDCONS SRL▲ 28 | Sat Pădurişu, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 363,4 K RON▲ 70,1 % | ▲ 70,1 % | 18,8 K RON | |
| 34 | 34.PROLIFE VET SRL▲ 12 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 362,3 K RON▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 5,1 K RON | |
| 35 | 35.SMART PLUS SRL▼ 12 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 359 K RON▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 282,8 K RON | |
| 36 | 36.RAYUELA INTERMED S.R.L.▲ 187 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 347,6 K RON▲ 2.107,5 % | ▲ 2.107,5 % | 30,8 K RON | |
| 37 | 37.DELTA SRL▲ 25 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 341,2 K RON▲ 63,3 % | ▲ 63,3 % | 5,9 K RON | |
| 38 | 38.ROMSVTI SRL▲ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 318,7 K RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 113,1 K RON | |
| 39 | 39.IRON & STEEL DESIGN S.R.L.▲ 18 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 311,9 K RON▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 152,1 K RON | |
| 40 | 40.VET PLUS SRL▲ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 301,4 K RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 8,4 K RON | |
| 41 | 41.PROFCONT SRL▼ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 298,8 K RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 161,8 K RON | |
| 42 | 42.REPER SRL▲ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 285,1 K RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 81 K RON | |
| 43 | 43.BBB CONSULTING SRL▼ 19 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 281,7 K RON▼ 41,6 % | ▼ 41,6 % | -191 RON | |
| 44 | 44.ROMEXPERT SRL▼ 4 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 278,7 K RON▼ 13 % | ▼ 13 % | 4,4 K RON | |
| 45 | 45.SWR ASSIST SRL▲ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 269 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 1,1 K RON | |
| 46 | 46.SPIRIT SRL▲ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 253,1 K RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 132,4 K RON | |
| 47 | 47.PAGNONCELLI CONSTRUCT SRL▼ 10 | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 245,4 K RON▼ 28,3 % | ▼ 28,3 % | 209,7 K RON | |
| 48 | 48.ATRIUM SRL▼ 13 | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 243,2 K RON▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | -41,7 K RON | |
| 49 | 49.ALCONTEX SRL▼ 21 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 243,2 K RON▼ 43,2 % | ▼ 43,2 % | 90 K RON | |
| 50 | 50.E - CONCEPT PROIECT SRL▲ 65 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 239,2 K RON▲ 151,6 % | ▲ 151,6 % | 139,2 K RON | |
| 51 | 51.DINAMIC STIL SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 234 K RON— | — | 180,4 K RON | |
| 52 | 52.A & A CONSULTING SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 232,1 K RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 126,6 K RON | |
| 53 | 53.NEOTEHNIC CONSULT SRL▲ 88 | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 225,7 K RON▲ 234,9 % | ▲ 234,9 % | 46,9 K RON | |
| 54 | 54.STINGLINE PROTECT SRL▲ 19 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 222,9 K RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 52,7 K RON | |
| 55 | 55.INTEGRAL PROIECT SRL▲ 175 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 219,1 K RON▲ 1.935,3 % | ▲ 1.935,3 % | 212,1 K RON | |
| 56 | 56.GLOBAL CONSULTING SOFT SRL▲ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 218,8 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 127,3 K RON | |
| 57 | 57.EXPERT COMPLEX SRL▲ 25 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 217 K RON▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | 170,9 K RON | |
| 58 | 58.NEW ECO SOL CONCEPT SRL▼ 27 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 214,3 K RON▼ 45,7 % | ▼ 45,7 % | 2,8 K RON | |
| 59 | 59.G.D.S. SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 214 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 68,7 K RON | |
| 60 | 60.MAPCAD SRL▲ 28 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 213,5 K RON▲ 76,3 % | ▲ 76,3 % | 46,8 K RON | |
| 61 | 61.ZECE VEDETE SRL▲ 11 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 212,9 K RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 178,4 K RON | |
| 62 | 62.GEOPROIECT SRL▲ 21 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 212,7 K RON▲ 62,7 % | ▲ 62,7 % | 64,5 K RON | |
| 63 | 63.PUBLITEC SRL▲ 33 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 208,5 K RON▲ 83,2 % | ▲ 83,2 % | 27,9 K RON | |
| 64 | 64.TOPOLT SRL▲ 62 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 203,2 K RON▲ 136,9 % | ▲ 136,9 % | 45,8 K RON | |
| 65 | 65.GEMA ROM SRL▲ 6 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 200,7 K RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 3,5 K RON | |
| 66 | 66.TOP CONSULTING SRL▼ 39 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 200 K RON▼ 53,5 % | ▼ 53,5 % | 179,3 K RON | |
| 67 | 67.RALEX PROIECT CONSTRUCT SRL▲ 168 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 196,9 K RON▲ 1.878 % | ▲ 1.878 % | 106,2 K RON | |
| 68 | 68.SANDRA COM SRL▼ 35 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 196,5 K RON▼ 49,5 % | ▼ 49,5 % | 6,7 K RON | |
| 69 | 69.AN CONTAB SRL▲ 8 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 196,4 K RON▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 5,3 K RON | |
| 70 | 70.CATZIA CONSULTING S.R.L.nou | Sat Nuci, Comuna Vasilaţi, Călăraşi | 182,6 K RON— | — | — | -22,8 K RON |
| 71 | 71.PACCIOLI CONT SRL▲ 26 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 181,8 K RON▲ 60,1 % | ▲ 60,1 % | 112,4 K RON | |
| 72 | 72.CECAS PROIECT SRL▼ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 181,4 K RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 16,9 K RON | |
| 73 | 73.ECO TESTMEDIU SRL▲ 158 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 181,4 K RON▲ 1.654,4 % | ▲ 1.654,4 % | 51,9 K RON | |
| 74 | 74.CONT INFO MP SRL▲ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 179 K RON▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 120,6 K RON | |
| 75 | 75.PETCARE ALMAVET S.R.L.▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 177 K RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 11,1 K RON | |
| 76 | 76.AXA PROIECT SRL▲ 184 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 175,4 K RON— | — | 152,5 K RON | |
| 77 | 77.FAVORIT PRODUCTION 2005 SRL▼ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 174,5 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 125,8 K RON | |
| 78 | 78.ZENIT SRL▼ 13 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 170,8 K RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 73,2 K RON | |
| 79 | 79.CLASTEST SRL= | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 165,4 K RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 27,7 K RON | |
| 80 | 80.GENERAL TRUST SRL▼ 16 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 165,2 K RON▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 43,5 K RON | |
| 81 | 81.ALO CONTEX CENTER SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 164,1 K RON— | — | — | 155,6 K RON |
| 82 | 82.EVICONT SRL▼ 24 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 161 K RON▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 55 K RON | |
| 83 | 83.CONT AUDIT SRL▲ 39 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 157,7 K RON▲ 74 % | ▲ 74 % | 58,1 K RON | |
| 84 | 84.YOUR STARTUP CONSULTING SRLnou | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 155,1 K RON— | — | — | 139,8 K RON |
| 85 | 85.CONS TEC SRL▼ 10 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 151 K RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 11,2 K RON | |
| 86 | 86.GENERAL CONCEPT SRL▼ 39 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 149,1 K RON▼ 45,7 % | ▼ 45,7 % | 4,9 K RON | |
| 87 | 87.LONER SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 148,5 K RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 33,4 K RON | |
| 88 | 88.EXPERT COCO DESIGN SRL-D▲ 110 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 144,1 K RON▲ 445,1 % | ▲ 445,1 % | 34,4 K RON | |
| 89 | 89.MIG IRP SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 143,7 K RON▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 7,2 K RON | |
| 90 | 90.INDICAD SRL▲ 14 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 140,3 K RON▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 91,6 K RON | |
| 91 | 91.CONSULTING CONSTRUCT GROUP SRL▲ 61 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 140,1 K RON▲ 139,3 % | ▲ 139,3 % | 37,4 K RON | |
| 92 | 92.STURIO CONSULTING SRL▼ 36 | Sat Săruleşti, Comuna Săruleşti, Călăraşi | 139,2 K RON▼ 42 % | ▼ 42 % | 784 RON | |
| 93 | 93.CONTAB CONSULT SRL▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 132,8 K RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 52,7 K RON | |
| 94 | 94.MIKA EVALUATOR SRL▲ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 130,9 K RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 94,7 K RON | |
| 95 | 95.CMP CONS SRL▼ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 124,1 K RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 85,8 K RON | |
| 96 | 96.AGENTCONT SRL▼ 11 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 122,9 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 55,2 K RON | |
| 97 | 97.DOVI SERV COM SRL▼ 43 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 121,5 K RON▼ 51,2 % | ▼ 51,2 % | 36,7 K RON | |
| 98 | 98.SOCEX SRL▼ 62 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 120,1 K RON▼ 65,5 % | ▼ 65,5 % | 9,3 K RON | |
| 99 | 99.CERTCONT SRL▲ 12 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 114,5 K RON▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 3,1 K RON | |
| 100 | 100.MANAGEMENT CONSULTING PETRESCU SRL▲ 1 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 111,1 K RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 49,4 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Călărași
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
52 firme · 83,1 mil. RON
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
71 firme · 82,2 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
61 firme · 31,8 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
88 firme · 24,9 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
52 firme · 17,9 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
5 firme · 17,9 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
26 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
22 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
41 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
24 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
31 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
12 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
12 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
7 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
4 firme · 899,1 K RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
6 firme · 840,6 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
3 firme · 791,4 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
1 firme · 136,9 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
1 firme · 89,5 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
1 firme · 76,2 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
1 firme · 4,4 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 0 RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 0 RON