Top 100 firme — Construcții, Botoșani după cifră de afaceri în 2011
506 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 331,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 347,4 K RON, iar liderul atinge 74,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VICTOR CONSTRUCT SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 74,3 mil. RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 7,7 mil. RON | |
| 2 | 2.CONREC AGREMIN TRANS S.R.L.= | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 36,1 mil. RON▲ 57,7 % | ▲ 57,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 3 | 3.CONDACIA SA= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 25,1 mil. RON▲ 16 % | ▲ 16 % | 78,3 K RON | |
| 4 | 4.ELECTROCONSTRUCTIA ELCO SA▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 12,9 mil. RON▲ 112,2 % | ▲ 112,2 % | 419,6 K RON | |
| 5 | 5.EUROPA GROUP SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 9 mil. RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 50,6 K RON | |
| 6 | 6.DELTA CON SRL▲ 6 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 8,9 mil. RON▲ 123,7 % | ▲ 123,7 % | 191,4 K RON | |
| 7 | 7.ABC-CON-INTERNAŢIONAL SRL▲ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8,7 mil. RON▲ 166,6 % | ▲ 166,6 % | 106,5 K RON | |
| 8 | 8.CORNELL'S FLOOR SRLnou | Sat Roma, Comuna Roma, Botoşani | 8,3 mil. RON— | — | 57,1 K RON | |
| 9 | 9.TOTEX SRL▼ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7,8 mil. RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 389 RON | |
| 10 | 10.D&D CONSTRUCT SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6 mil. RON▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 328,5 K RON | |
| 11 | 11.T.S. BETON SRL▲ 8 | Sat Victoria, Comuna Stăuceni, Botoşani | 6 mil. RON▲ 119,7 % | ▲ 119,7 % | 32,4 K RON | |
| 12 | 12.ELSACO POWER S.R.L.▲ 15 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 5,4 mil. RON▲ 167,4 % | ▲ 167,4 % | 73,3 K RON | |
| 13 | 13.99 C.C.C. SA▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,2 mil. RON▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 347,4 K RON | |
| 14 | 14.DIOCONSTRUCT SRL▼ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,1 mil. RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 127,4 K RON | |
| 15 | 15.TOP DESIGN SRL▼ 4 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 4,4 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 58 K RON | |
| 16 | 16.INSTAL-CON SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,3 mil. RON▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 68,2 K RON | |
| 17 | 17.TRIDEX SRL▼ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4 mil. RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | -1,8 mil. RON | |
| 18 | 18.QUARTZ IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,9 mil. RON▲ 52 % | ▲ 52 % | 34,8 K RON | |
| 19 | 19.TOTAL INVEST GRUP SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,8 mil. RON▲ 33 % | ▲ 33 % | 16,6 K RON | |
| 20 | 20.DANRO INTERNATIONAL SRL▼ 14 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,4 mil. RON▼ 48,6 % | ▼ 48,6 % | -772,6 K RON | |
| 21 | 21.CIBOCAZ SRL▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,1 mil. RON▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 721,9 K RON | |
| 22 | 22.AGOS CONSTRUCŢII SRL▲ 278 | Sat Broscăuţi, Comuna Broscăuţi, Botoşani | 2,8 mil. RON— | — | 101,7 K RON | |
| 23 | 23.GAFCO CONSTRUCT SRL= | Sat Lozna, Comuna Lozna, Botoşani | 2,6 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 535,6 K RON | |
| 24 | 24.ALFA DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,6 mil. RON— | — | — | 607,5 K RON |
| 25 | 25.ELPROEX SAnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,5 mil. RON— | — | 229,6 K RON | |
| 26 | 26.ANDROX PLUS SRL▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,3 mil. RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 26,2 K RON | |
| 27 | 27.GRYSOM BUILDS SRL▲ 15 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,2 mil. RON▲ 110,2 % | ▲ 110,2 % | 336,1 K RON | |
| 28 | 28.MARIAN CONSTRUCT SRL▲ 70 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,2 mil. RON▲ 660,1 % | ▲ 660,1 % | 357,1 K RON | |
| 29 | 29.CONSTRUCT COM SRL▼ 13 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,9 mil. RON▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 2,6 K RON | |
| 30 | 30.SEBIANA SRL▼ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,9 mil. RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 4,6 K RON | |
| 31 | 31.DOMACO SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,9 mil. RON▲ 116,8 % | ▲ 116,8 % | 21,9 K RON | |
| 32 | 32.MERIDIAN SRL▼ 11 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,8 mil. RON▼ 29 % | ▼ 29 % | 10,9 K RON | |
| 33 | 33.ICROMS SRL▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,8 mil. RON▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | -177,1 K RON | |
| 34 | 34.PALAZZO REAL SRL▼ 3 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 1,8 mil. RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 7,8 K RON | |
| 35 | 35.PROMETEU EXPERT INOX SRL▲ 188 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,6 mil. RON▲ 5.791,2 % | ▲ 5.791,2 % | 546,5 K RON | |
| 36 | 36.ECOSYSTEMS CONSTRUCT SRL▲ 239 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,6 mil. RON▲ 29.493,6 % | ▲ 29.493,6 % | 329 K RON | |
| 37 | 37.ALSIT CON B.G. SRL▲ 19 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,6 mil. RON▲ 131,6 % | ▲ 131,6 % | 103,8 K RON | |
| 38 | 38.CONSPROIECT M SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,6 mil. RON▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | -100,7 K RON | |
| 39 | 39.BRAV IMPEX SRL▲ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,5 mil. RON▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 106 K RON | |
| 40 | 40.DANGAR CONSTRUCT SRL▲ 260 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,5 mil. RON— | — | -61,1 K RON | |
| 41 | 41.COSMINVEST CONSULTING SRL▲ 36 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 1,5 mil. RON▲ 212,2 % | ▲ 212,2 % | 7,3 K RON | |
| 42 | 42.LEEWIN WHITE SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,4 mil. RON— | — | — | 37,6 K RON |
| 43 | 43.TRANSGHE CONSTRUCT SRL▲ 40 | Sat Bajura, Oraş Darabani, Botoşani | 1,3 mil. RON▲ 210,3 % | ▲ 210,3 % | -52,5 K RON | |
| 44 | 44.PROVOCATOR IMPEX SRL▲ 256 | Sat Băiceni, Comuna Curteşti, Botoşani | 1,3 mil. RON— | — | -31,8 K RON | |
| 45 | 45.NEO-STYLE SRL▼ 13 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,3 mil. RON▼ 18 % | ▼ 18 % | 21,5 K RON | |
| 46 | 46.EDIGEO SRL▼ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,3 mil. RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 6 K RON | |
| 47 | 47.VAL&VAS MODERN SRL▼ 9 | Sat Broscăuţi, Comuna Broscăuţi, Botoşani | 1,3 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 129,6 K RON | |
| 48 | 48.BUMERANG SRL▼ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,3 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 764 RON | |
| 49 | 49.MOARA ARINI SRL▼ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,3 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 5,3 K RON | |
| 50 | 50.WALAND SRL▼ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,2 mil. RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 16,8 K RON | |
| 51 | 51.ECOENERGY ENGINEERING SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,2 mil. RON▲ 56 % | ▲ 56 % | 41,2 K RON | |
| 52 | 52.UTILCON SRL▲ 5 | Sat Cucorăni, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 1,2 mil. RON▲ 75,4 % | ▲ 75,4 % | 5,1 K RON | |
| 53 | 53.ADVAN CONSTRUCŢII SRL▼ 27 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,2 mil. RON▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | 4 K RON | |
| 54 | 54.MOŞUL CONSTRUCT SRL▲ 18 | Sat Tocileni, Comuna Stăuceni, Botoşani | 1,1 mil. RON▲ 123,6 % | ▲ 123,6 % | -10,1 K RON | |
| 55 | 55.POIANA INSTALAŢII SRL▲ 24 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,1 mil. RON▲ 139,2 % | ▲ 139,2 % | 81,6 K RON | |
| 56 | 56.BRM GRUP SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,1 mil. RON▲ 54,5 % | ▲ 54,5 % | 1,2 K RON | |
| 57 | 57.CONSAGRO SRL▲ 17 | Sat Zăiceşti, Comuna Baluşeni, Botoşani | 1 mil. RON▲ 105,5 % | ▲ 105,5 % | 387,1 K RON | |
| 58 | 58.MIRAD CONSTRUCTII SRL▼ 11 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1 mil. RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 2,6 K RON | |
| 59 | 59.TRANS SERVICE TRADING SRLnou | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 958,4 K RON— | — | 74 K RON | |
| 60 | 60.IFIMAX SRL▼ 7 | Sat Stănceşti, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 911,7 K RON▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 51,8 K RON | |
| 61 | 61.SCORPION SRL▲ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 908,3 K RON▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 31,6 K RON | |
| 62 | 62.TRANS-HIDRO CONSTRUCT SRL▲ 167 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 906,8 K RON▲ 3.426,9 % | ▲ 3.426,9 % | -163 K RON | |
| 63 | 63.R & Z ASCON SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 903,1 K RON— | — | — | 227,9 K RON |
| 64 | 64.BREST BATI PLUS SRL▲ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 883,2 K RON▲ 85,6 % | ▲ 85,6 % | 10,2 K RON | |
| 65 | 65.CBC HALE SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 849,3 K RON— | — | -1,5 mil. RON | |
| 66 | 66.EDIL CONSTRUCZIONE SRL▼ 26 | Sat Broscăuţi, Comuna Broscăuţi, Botoşani | 826,8 K RON▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 25,3 K RON | |
| 67 | 67.FRIGO-STAR SRL▼ 17 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 770,2 K RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 126,2 K RON | |
| 68 | 68.PALAZZO CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 764,2 K RON▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 1,7 K RON | |
| 69 | 69.TEHNOCONSTRUCT SRLnou | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 705,8 K RON— | — | 53,8 K RON | |
| 70 | 70.LOCAL SERVICII SRL▼ 12 | Loc. Flămânzi, Oraş Flămânzi, Botoşani | 693,7 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 6,6 K RON | |
| 71 | 71.CONSTAR SRL▲ 13 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 677,4 K RON▲ 59,6 % | ▲ 59,6 % | 8,4 K RON | |
| 72 | 72.EOLOS ENERGY SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 642,6 K RON▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | -183,7 K RON | |
| 73 | 73.BETON MONOLIT SRL▲ 48 | Sat Poiana, Comuna Vorona, Botoşani | 621,3 K RON▲ 216,5 % | ▲ 216,5 % | 46,6 K RON | |
| 74 | 74.TIPCON SRL▲ 13 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 617,1 K RON▲ 60,4 % | ▲ 60,4 % | -70,8 K RON | |
| 75 | 75.CONSTRUCT INVEST INTERNAŢIONAL SRL▲ 70 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 608,8 K RON▲ 328,1 % | ▲ 328,1 % | 98,7 K RON | |
| 76 | 76.SIMCOS SA▼ 47 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 597,7 K RON▼ 69,2 % | ▼ 69,2 % | -365,6 K RON | |
| 77 | 77.ABACIP-CON SRL▼ 10 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 578,8 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 62,9 K RON | |
| 78 | 78.ERGO-SISTEM SRL▲ 3 | Sat Brehuieşti, Comuna Vlădeni, Botoşani | 578,1 K RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 10,3 K RON | |
| 79 | 79.METAL STIL SRL▼ 9 | Sat Pârâu Negru, Comuna Mihăileni, Botoşani | 577,2 K RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 1,1 K RON | |
| 80 | 80.GAMMA TOTAL-INSTAL SRL▲ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 571,8 K RON▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | 47,5 K RON | |
| 81 | 81.BAFONI SRL▼ 19 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 568,6 K RON▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 283 RON | |
| 82 | 82.NICO SISTEM SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 554,3 K RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 4,2 K RON | |
| 83 | 83.ARTKON EXPERT SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 538,1 K RON— | — | — | -30,1 K RON |
| 84 | 84.INSTALTERM SRL▲ 119 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 534,1 K RON▲ 1.266,2 % | ▲ 1.266,2 % | 2,5 K RON | |
| 85 | 85.CESAD ELECTRIC SRL▲ 38 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 511,9 K RON▲ 173,3 % | ▲ 173,3 % | 85,9 K RON | |
| 86 | 86.AST PÎNZARIU SRL▲ 2 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 505 K RON▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | 2,2 K RON | |
| 87 | 87.RANELLI SRL▼ 32 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 492 K RON▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 17,3 K RON | |
| 88 | 88.CAMPUS VERO SRL▼ 25 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 481,8 K RON▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 3,1 K RON | |
| 89 | 89.EL-SAN-TERMO SRL▼ 30 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 465 K RON▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | -30,4 K RON | |
| 90 | 90.CARLOS CONSTRUCŢII SRL▲ 210 | Sat Broscăuţi, Comuna Broscăuţi, Botoşani | 463,8 K RON— | — | 17,2 K RON | |
| 91 | 91.CONDECOR ART SRL▼ 23 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 445,5 K RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | -36,9 K RON | |
| 92 | 92.CATETA-VILA SRL▲ 11 | Sat Tudora, Comuna Tudora, Botoşani | 441,2 K RON▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 33,2 K RON | |
| 93 | 93.PROMETEU SRL▼ 71 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 434,1 K RON▼ 82 % | ▼ 82 % | -331,9 K RON | |
| 94 | 94.CARSICO-COM SRL▼ 29 | Loc. Flămânzi, Oraş Flămânzi, Botoşani | 420,4 K RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 756 RON | |
| 95 | 95.SIGMA INSTALGAZ SRL▲ 132 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 408,9 K RON▲ 1.456,5 % | ▲ 1.456,5 % | 3,7 K RON | |
| 96 | 96.ASPENDOS GRUP SRL▲ 80 | Sat Dângeni, Comuna Dângeni, Botoşani | 400,9 K RON▲ 490,1 % | ▲ 490,1 % | 12,2 K RON | |
| 97 | 97.CLASSY GROUP CONSTRUCT SRL▼ 53 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 363,8 K RON▼ 63,1 % | ▼ 63,1 % | -88,1 K RON | |
| 98 | 98.STE CONSTRUCŢII SRL▼ 9 | Sat Roşiori, Comuna Răchiţi, Botoşani | 363 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 4,9 K RON | |
| 99 | 99.FED ELECTRIC SRL▲ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 360,1 K RON▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 18,5 K RON | |
| 100 | 100.GENERAL TOPCOM SRL▼ 39 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 347,4 K RON▼ 46,3 % | ▼ 46,3 % | -580,7 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Botoșani
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
302 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
18 firme · 958,9 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
18 firme · 342,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
82 firme · 196 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
104 firme · 193,5 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4 firme · 52,9 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
63 firme · 48,8 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
15 firme · 42,7 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
5 firme · 21,9 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
25 firme · 20,7 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
31 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
33 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
12 firme · 12,8 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
24 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
27 firme · 8,9 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
4 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
10 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
8 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
3 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
5 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
2 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
3 firme · 190,5 K RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
3 firme · 0 RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 0 RON