Top 100 firme — Activități profesionale, Bacău după cifră de afaceri în 2020
1.408 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 192,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 610,8 K RON, iar liderul atinge 23,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.COMBOTEH SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 23,9 mil. RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 787,2 K RON | |
| 2 | 2.ALLGEST VGC SRL= | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 8,4 mil. RON▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | 1,8 mil. RON | |
| 3 | 3.BIOGEN VET SRL▲ 43 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 7,8 mil. RON▲ 531,8 % | ▲ 531,8 % | 2,8 mil. RON | |
| 4 | 4.DESIGN SHOES COLECTION SRL▼ 1 | Municipiul Moineşti, Bacău | 6,5 mil. RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 175,7 K RON | |
| 5 | 5.PIF INDUSTRIAL SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 4,6 mil. RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 2,7 mil. RON | |
| 6 | 6.RUTIER-CONEX XXI SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 4,2 mil. RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 2,8 mil. RON | |
| 7 | 7.CAMPA ARHICONSTRUCT SRL▲ 1.079 | Municipiul Bacău, Bacău | 4,2 mil. RON▲ 332.843,1 % | ▲ 332.843,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 8 | 8.NJOY MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 4,1 mil. RON— | — | 701,7 K RON | |
| 9 | 9.FALMA-ROM SRL▲ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,8 mil. RON▲ 72,9 % | ▲ 72,9 % | 165,9 K RON | |
| 10 | 10.SMART PETROL CONSULTING SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,7 mil. RON▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | 12,8 K RON | |
| 11 | 11.LABROM SRL▲ 6 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 3,7 mil. RON▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 12 | 12.PAM COLORING S.R.L.▲ 7 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 3,7 mil. RON▲ 37 % | ▲ 37 % | 2,8 mil. RON | |
| 13 | 13.SERNA TRUST SRL▲ 9 | Municipiul Moineşti, Bacău | 3,6 mil. RON▲ 78,5 % | ▲ 78,5 % | 394,7 K RON | |
| 14 | 14.HELMERT SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 3,6 mil. RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 415,4 K RON | |
| 15 | 15.RADIO MANAGEMENT SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,1 mil. RON▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 406,4 K RON | |
| 16 | 16.RTIME-GS SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,8 mil. RON▼ 54,4 % | ▼ 54,4 % | 813 K RON | |
| 17 | 17.IMAGINE ADVERTISING SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,8 mil. RON▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 96,9 K RON | |
| 18 | 18.1 DUZOC 8 SRL▲ 22 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 2,4 mil. RON▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 275 K RON | |
| 19 | 19.AL-TECH SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,4 mil. RON▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 54,6 K RON | |
| 20 | 20.DIACENTER & DESIGN SRL▲ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,3 mil. RON▲ 69,7 % | ▲ 69,7 % | 982,1 K RON | |
| 21 | 21.TERMO STAR CONSTRUCT SRL▲ 12 | Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău | 2,3 mil. RON▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 521,7 K RON | |
| 22 | 22.ROUTTE-CONSTRUCT SRL▲ 21 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,2 mil. RON▲ 53,4 % | ▲ 53,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 23 | 23.GRAFIT INVEST SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 2,2 mil. RON▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 772,3 K RON | |
| 24 | 24.EVALCONS TECH SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,1 mil. RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 25 | 25.ALUNVET SRL▲ 3 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 2,1 mil. RON▲ 22 % | ▲ 22 % | 629,9 K RON | |
| 26 | 26.VMD INVESTMENT SRL▲ 9 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 2 mil. RON▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 926,9 K RON | |
| 27 | 27.SASVET COM SRL▲ 5 | Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău | 2 mil. RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 19,5 K RON | |
| 28 | 28.C.M. TRUST ARHIDESIGN SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 2 mil. RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 116,3 K RON | |
| 29 | 29.GAMSERV CONS SRL▲ 26 | Municipiul Bacău, Bacău | 2 mil. RON▲ 86,1 % | ▲ 86,1 % | 226,5 K RON | |
| 30 | 30.ROMPREST OIL SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 2 mil. RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 159,6 K RON | |
| 31 | 31.TEHNOINSPECT SRL▼ 11 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,9 mil. RON▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 675,9 K RON | |
| 32 | 32.JUMPING JACK SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,8 mil. RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 186,1 K RON | |
| 33 | 33.ROMDAV GROUP SRL▲ 5 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 1,7 mil. RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 204,4 K RON | |
| 34 | 34.MATMEDIA SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,7 mil. RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 30,1 K RON | |
| 35 | 35.VITAL PROIECT SRL▲ 1 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 1,6 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 838,7 K RON | |
| 36 | 36.PROTECT CONSULTING SRL▼ 25 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,6 mil. RON▼ 57,4 % | ▼ 57,4 % | 415,8 K RON | |
| 37 | 37.GRUP CONSULT PROIECT SRL▼ 11 | Municipiul Moineşti, Bacău | 1,5 mil. RON▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | -898,5 K RON | |
| 38 | 38.AUTO PRO CONSULTING SRL▲ 14 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 1,5 mil. RON▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 167,9 K RON | |
| 39 | 39.CONSTEVAL SRL▼ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,4 mil. RON▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | 18 K RON | |
| 40 | 40.MURANIM GRUP SRL▲ 29 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,4 mil. RON▲ 63,3 % | ▲ 63,3 % | 61,1 K RON | |
| 41 | 41.SPORT VET SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 1,4 mil. RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 105,2 K RON | |
| 42 | 42.MONO CONCEPT SRL▲ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,4 mil. RON▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 295,6 K RON | |
| 43 | 43.NINACOR SRL▼ 16 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,4 mil. RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 341,8 K RON | |
| 44 | 44.MAPAMOND SRL▲ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3 mil. RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 882,9 K RON | |
| 45 | 45.ANBAMEDIA SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3 mil. RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 46 | 46.AVANTEK SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3 mil. RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 561,2 K RON | |
| 47 | 47.ZOO-CENTER VET SRL▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3 mil. RON▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 93,3 K RON | |
| 48 | 48.ROMTEXIM SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3 mil. RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 24,4 K RON | |
| 49 | 49.MED-MIH CONSULT S.R.L.▲ 29 | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 1,2 mil. RON▲ 54,4 % | ▲ 54,4 % | 182,4 K RON | |
| 50 | 50.TEHNOCOM PROIECT S.R.L.= | Municipiul Bacău, Bacău | 1,2 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 412,6 K RON | |
| 51 | 51.ZENOT MEDIA SRL▲ 2 | Sat Gioseni, Comuna Gioseni, Bacău | 1,2 mil. RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 372,2 K RON | |
| 52 | 52.SUPER-VET PRODCOM SRL▲ 5 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 1,2 mil. RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 92,1 K RON | |
| 53 | 53.PLUSS DESIGN HOME S.R.L.▲ 115 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,1 mil. RON▲ 226,1 % | ▲ 226,1 % | 100,2 K RON | |
| 54 | 54.TOPO-SISTEM SRL▼ 5 | Municipiul Moineşti, Bacău | 1 mil. RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 30,2 K RON | |
| 55 | 55.AUTOLUK CENTER SRL▲ 6 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 1 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 343 K RON | |
| 56 | 56.VANEL EXIM SRL▲ 50 | Municipiul Bacău, Bacău | 1 mil. RON▲ 88,3 % | ▲ 88,3 % | 80,4 K RON | |
| 57 | 57.CONSULTING GRUP EXPERT SRL▲ 15 | Municipiul Moineşti, Bacău | 1 mil. RON▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 95,7 K RON | |
| 58 | 58.TRĂIEŞTE MAGIA S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 987,8 K RON— | — | — | 923,6 K RON |
| 59 | 59.ANPAS GRUP SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 953,4 K RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 211,1 K RON | |
| 60 | 60.GEBRALDOR SRL▲ 6 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 944,4 K RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 297,9 K RON | |
| 61 | 61.INFINITY CONSULTING SRL▲ 30 | Municipiul Bacău, Bacău | 940,4 K RON▲ 50,2 % | ▲ 50,2 % | 553 K RON | |
| 62 | 62.INSTAL PLUS SRL▲ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 918,4 K RON▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | -33,8 K RON | |
| 63 | 63.FARMAVIT SALUD S.R.L.▲ 39 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 914,7 K RON▲ 61,8 % | ▲ 61,8 % | 270,6 K RON | |
| 64 | 64.CONCORDIA LABORATORY SRL▲ 21 | Municipiul Bacău, Bacău | 908,5 K RON▲ 32 % | ▲ 32 % | 345,8 K RON | |
| 65 | 65.DAMOVE INVEST SRL▼ 34 | Municipiul Bacău, Bacău | 897,7 K RON▼ 46,1 % | ▼ 46,1 % | 10 K RON | |
| 66 | 66.ARHIPROIECT SRL▲ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | 891 K RON▲ 39 % | ▲ 39 % | 439,5 K RON | |
| 67 | 67.PRO MEDIA NEWS SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 886 K RON▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 444,6 K RON | |
| 68 | 68.MILLSERV 3D S.R.L.▲ 973 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 878 K RON▲ 14.781,4 % | ▲ 14.781,4 % | 87,3 K RON | |
| 69 | 69.NEXT ALTERNATIVE ADVERTISING S.R.L.▼ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 856,7 K RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 7,4 K RON | |
| 70 | 70.CAGAMA STRATEGY S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 848,6 K RON— | — | — | 811,3 K RON |
| 71 | 71.SPHERA BIROUL DE INVESTIŢII ŞI CONSULTANŢĂ SRL▼ 53 | Municipiul Bacău, Bacău | 847,2 K RON▼ 69,9 % | ▼ 69,9 % | 130,8 K RON | |
| 72 | 72.MECONF GROUP S.R.L.▲ 437 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 821,7 K RON▲ 630,1 % | ▲ 630,1 % | 662,8 K RON | |
| 73 | 73.TEHNOPOST BUSINESS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 816 K RON▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 25,7 K RON | |
| 74 | 74.TEDIVET EXPERT SRL▲ 2 | Sat Săuceşti, Comuna Săuceşti, Bacău | 806,6 K RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 5,7 K RON | |
| 75 | 75.INTERPROIECT SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 775,7 K RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 366 K RON | |
| 76 | 76.SAM IMPEX SRL▼ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | 764 K RON▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 72,4 K RON | |
| 77 | 77.ZZIP ART SRL▲ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 758,8 K RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 71,5 K RON | |
| 78 | 78.INTERCON SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 749,5 K RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 451,1 K RON | |
| 79 | 79.ECO PREST CONSULTING SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 745,7 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 127,4 K RON | |
| 80 | 80.E-DPO EXPERT S.R.L.▲ 341 | Municipiul Bacău, Bacău | 740,2 K RON▲ 404,7 % | ▲ 404,7 % | 488,3 K RON | |
| 81 | 81.AUTOTEST CENTER SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 733,8 K RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 453,7 K RON | |
| 82 | 82.ENERGO-INSTALATII SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 724,8 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 193,8 K RON | |
| 83 | 83.ORIZONT CONCEPT SRL▼ 76 | Municipiul Bacău, Bacău | 721,8 K RON▼ 84,2 % | ▼ 84,2 % | 63,1 K RON | |
| 84 | 84.FAD PROJECT & CONSULTING SRL▼ 69 | Municipiul Bacău, Bacău | 709,1 K RON▼ 78 % | ▼ 78 % | 135,9 K RON | |
| 85 | 85.VELISAR-CHINOVET S.R.L.▲ 42 | Municipiul Bacău, Bacău | 703,1 K RON▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 115,9 K RON | |
| 86 | 86.ALCOUNSEL SRL▼ 4 | Municipiul Oneşti, Bacău | 701,4 K RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 446,8 K RON | |
| 87 | 87.UNIC VET SOLUTION SRL▲ 34 | Municipiul Bacău, Bacău | 684,8 K RON▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | 139,6 K RON | |
| 88 | 88.FOUR M BUILDING TEHNOLOGY SRL▼ 28 | Municipiul Bacău, Bacău | 665,4 K RON▼ 33,4 % | ▼ 33,4 % | 63,7 K RON | |
| 89 | 89.LEF PROIECT SRL▲ 31 | Municipiul Bacău, Bacău | 663,8 K RON▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | 12,2 K RON | |
| 90 | 90.BUILD EXPERT SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 658,1 K RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 272,5 K RON | |
| 91 | 91.PR PĂTRAT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 657 K RON— | — | — | 598 K RON |
| 92 | 92.MOMENTS BY RIA S.R.L.▲ 381 | Municipiul Bacău, Bacău | 656,3 K RON▲ 430,6 % | ▲ 430,6 % | 4,2 K RON | |
| 93 | 93.GARBO COMMERCIAL SRL▼ 4 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 655,5 K RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 62,6 K RON | |
| 94 | 94.FLY TOGETHER S.R.L.▼ 14 | Sat Balcani, Comuna Balcani, Bacău | 653,3 K RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 324,5 K RON | |
| 95 | 95.INFO-TRADING SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 639,5 K RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 457 K RON | |
| 96 | 96.SABCAM INDUSTRIES S.R.L.▲ 393 | Sat Oituz, Comuna Oituz, Bacău | 630,4 K RON▲ 428,5 % | ▲ 428,5 % | 7,9 K RON | |
| 97 | 97.ATMP INSPECT SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 628,1 K RON— | — | 178,2 K RON | |
| 98 | 98.PROMO SOLUTION SRL▲ 125 | Municipiul Bacău, Bacău | 626,1 K RON▲ 121,5 % | ▲ 121,5 % | 12,9 K RON | |
| 99 | 99.KRISAGVAL SRL▲ 127 | Sat Răcăciuni, Comuna Răcăciuni, Bacău | 622 K RON▲ 121,5 % | ▲ 121,5 % | 68,5 K RON | |
| 100 | 100.DRUM PROIECT SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 610,8 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 237,6 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Bacău
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
302 firme · 174,3 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
244 firme · 72 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
226 firme · 60 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
98 firme · 48 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
189 firme · 47,2 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
108 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
66 firme · 32,8 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
57 firme · 28,5 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
57 firme · 21,2 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
87 firme · 18 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
9 firme · 17,3 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
21 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
100 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
13 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
1 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
22 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
6 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
13 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
10 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
2 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
7 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 1 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
4 firme · 676,3 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
10 firme · 448,6 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
2 firme · 264,5 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 254 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
1 firme · 3 K RON