Top 100 firme — IT și comunicații, Vaslui după capitaluri în 2020
149 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 27,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 33,2 K RON, iar liderul atinge 2,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SOCIETATEA DE SERVICII INFORMATICE SA▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2,3 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 300,2 K RON | |
| 2 | 2.IBEINTERITX SRL▲ 2 | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 2,1 mil. RON▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 760,9 K RON | |
| 3 | 3.DANADY & COMPANY SRL▲ 2 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,9 mil. RON▲ 58,4 % | ▲ 58,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 4 | 4.DUMITRIU INDUSTRIAL AUTOMATION SRL▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,7 mil. RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 5 | 5.SOFTWARE DISTRIBUTION GROUP SRL▼ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,2 mil. RON▼ 54,7 % | ▼ 54,7 % | 972,9 K RON | |
| 6 | 6.LAGUNA SRL= | Sat Stănileşti, Comuna Stănileşti, Vaslui | 1,2 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 134,5 K RON | |
| 7 | 7.ANTERIS IT SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 918,7 K RON— | — | — | 531,8 K RON |
| 8 | 8.CLEAR DATA S.R.L.▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 837,5 K RON▲ 24 % | ▲ 24 % | 622,3 K RON | |
| 9 | 9.Q WEB SOLUTIONS SRL▲ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 826,1 K RON▲ 136,8 % | ▲ 136,8 % | 488,8 K RON | |
| 10 | 10.VREMEA NOUA SRL▲ 12 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 523,9 K RON▲ 111,3 % | ▲ 111,3 % | 276 K RON | |
| 11 | 11.DAV 7 SRL▼ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 471 K RON▼ 13 % | ▼ 13 % | -70,4 K RON | |
| 12 | 12.BELHAND ONE S.R.L.▲ 98 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 466 K RON▲ 232.912 % | ▲ 232.912 % | 4,1 mil. RON | |
| 13 | 13.MEDIA STIL SRL▼ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 458,5 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -2,9 K RON | |
| 14 | 14.TELEPLUS SRL▲ 19 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 437,4 K RON▲ 151,5 % | ▲ 151,5 % | 421,1 K RON | |
| 15 | 15.COMERCIAL-H-SISTEM SRL▼ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 407,5 K RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 17,2 K RON | |
| 16 | 16.LOTUS MEDIA PRINT SRL▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 385,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 17 | 17.MARKETIST S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 382,4 K RON— | — | 57,9 K RON | |
| 18 | 18.ALARMTEL SRL▼ 9 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 371,2 K RON▼ 35,4 % | ▼ 35,4 % | 172,8 K RON | |
| 19 | 19.ASITRONIC SRL▲ 8 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 357,2 K RON▲ 73,7 % | ▲ 73,7 % | 151,6 K RON | |
| 20 | 20.FLUXINTERNET SRL▲ 12 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 353,7 K RON▲ 100 % | ▲ 100 % | 203,2 K RON | |
| 21 | 21.TEKTRONIC SRL▼ 8 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 350 K RON▼ 11 % | ▼ 11 % | 9,8 K RON | |
| 22 | 22.SPACEHOST SRL▼ 10 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 309,2 K RON▼ 22 % | ▼ 22 % | 115,2 K RON | |
| 23 | 23.BUBTELLSERV S.R.L.▲ 18 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 302,7 K RON▲ 121,1 % | ▲ 121,1 % | 165,8 K RON | |
| 24 | 24.BIOCIS SRL▼ 3 | Sat Bogeşti, Comuna Pogana, Vaslui | 274,5 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 3,6 K RON | |
| 25 | 25.ABYRECORDS SRL▼ 8 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 273,7 K RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 15 K RON | |
| 26 | 26.DREAM BRIDGE SOLUTIONS S.R.L.▼ 7 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 255,8 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 255,6 K RON | |
| 27 | 27.EREBUL CONSULTING SRL▲ 18 | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 250 K RON▲ 116,8 % | ▲ 116,8 % | 134,7 K RON | |
| 28 | 28.GAMISOFT SRL▲ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 246,5 K RON▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 246,3 K RON | |
| 29 | 29.GAMI-SERV SRL= | Municipiul Bârlad, Vaslui | 243 K RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 242,8 K RON | |
| 30 | 30.FLEXBOX S.R.L.▼ 6 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 234,7 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 234,5 K RON | |
| 31 | 31.MULTICODEPLUS SRL▼ 3 | Sat Târzii, Comuna Olteneşti, Vaslui | 232,2 K RON▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 246,1 K RON | |
| 32 | 32.THEONIC PRESS S.R.L.▲ 10 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 226,9 K RON▲ 77,3 % | ▲ 77,3 % | 98,9 K RON | |
| 33 | 33.ERACONSULT SRL▼ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 222,1 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 64,3 K RON | |
| 34 | 34.IQ-NET SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 198,1 K RON▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 38,8 K RON | |
| 35 | 35.CVINTET TE-RA SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 195,3 K RON▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 29,4 K RON | |
| 36 | 36.MGV INFO ACCESS SRL▲ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 185,8 K RON▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 41,7 K RON | |
| 37 | 37.BSC TECH S.R.L.▲ 16 | Sat Tătărăni, Comuna Tătărăni, Vaslui | 177,2 K RON▲ 93,9 % | ▲ 93,9 % | 176,8 K RON | |
| 38 | 38.TM4 RO S.R.L.▼ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 170,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 39 | 39.HUZTELECOM S.R.L.nou | Sat Bârzeşti, Comuna Ştefan cel Mare, Vaslui | 168,5 K RON— | — | 50,5 K RON | |
| 40 | 40.LUCSIM CONNECT S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 166,9 K RON— | — | — | 166,7 K RON |
| 41 | 41.ZEGNG SRL▲ 8 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 160,4 K RON▲ 54,5 % | ▲ 54,5 % | 56,6 K RON | |
| 42 | 42.DIGITAL MOBILE INNOVATION S.R.L.▲ 5 | Sat Zorleni, Comuna Zorleni, Vaslui | 160 K RON▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 49 K RON | |
| 43 | 43.ADAM DEV SIDE S.R.L.▲ 46 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 150,9 K RON▲ 618,4 % | ▲ 618,4 % | 129,9 K RON | |
| 44 | 44.GAMITEH SRL= | Sat Simila, Comuna Zorleni, Vaslui | 149,7 K RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 24,9 K RON | |
| 45 | 45.AVENTHO SRL▼ 25 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 148,2 K RON▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | 7,9 K RON | |
| 46 | 46.FRESHCODE SRL▼ 8 | Sat Zorleni, Comuna Zorleni, Vaslui | 147,4 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -164 RON | |
| 47 | 47.INFO CONCEPT SRL▲ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 142,8 K RON▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 142,6 K RON | |
| 48 | 48.MORPH COMPANY SRL▲ 67 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 142,5 K RON▲ 74.505,8 % | ▲ 74.505,8 % | 142,3 K RON | |
| 49 | 49.BOTU SERVICE SRL▼ 9 | Sat Lunca Banului, Comuna Lunca Banului, Vaslui | 138,8 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -83 RON | |
| 50 | 50.ANARCHY SOLUTIONS S.R.L.▼ 25 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 130 K RON▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | 129,1 K RON | |
| 51 | 51.SMILE AUDIO PRODUCTION S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 123 K RON— | — | — | 122,8 K RON |
| 52 | 52.OGODUCREATIV S.R.L.▲ 53 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 118,3 K RON▲ 5.346,1 % | ▲ 5.346,1 % | 116,2 K RON | |
| 53 | 53.FED PET STUDIO S.R.L.▲ 31 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 117,6 K RON▲ 397,9 % | ▲ 397,9 % | 94 K RON | |
| 54 | 54.PINEAL CONSULTING SRL▼ 4 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 117,5 K RON▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 18,2 K RON | |
| 55 | 55.PROFESNET SRL▲ 9 | Sat Ivăneşti, Comuna Pădureni, Vaslui | 117,3 K RON▲ 81,2 % | ▲ 81,2 % | 52,6 K RON | |
| 56 | 56.VASLUINEWS S.R.L.▼ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 116,2 K RON▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 116 K RON | |
| 57 | 57.ROBO GENERAL MEDIA SRL-D▲ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 115,1 K RON▲ 53,7 % | ▲ 53,7 % | 40,2 K RON | |
| 58 | 58.TASANDSIL S.R.L.▲ 38 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 110,3 K RON▲ 727,3 % | ▲ 727,3 % | 96,9 K RON | |
| 59 | 59.MEDIA GRUP INFORMATII AGRICOLE SRL▲ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 101,4 K RON▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 31,4 K RON | |
| 60 | 60.HY2ROGEN MUSIC S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 99,9 K RON— | — | — | 153 K RON |
| 61 | 61.ALEX CONSTRUCT GREU S.R.L.▼ 38 | Sat Rafaila, Comuna Rafaila, Vaslui | 96,6 K RON▼ 60 % | ▼ 60 % | 70,2 K RON | |
| 62 | 62.RODATEK BUSINESS SRL▼ 4 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 93,3 K RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 14 K RON | |
| 63 | 63.SEBISAT-TV SRL▼ 6 | Sat Trestiana, Comuna Griviţa, Vaslui | 91 K RON▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 164,4 K RON | |
| 64 | 64.BLOPI RO S.R.L.▲ 40 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 85 K RON▲ 1.952,6 % | ▲ 1.952,6 % | 84,8 K RON | |
| 65 | 65.THEMOSSMEN STORE SRL▲ 17 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 80,4 K RON▲ 229,6 % | ▲ 229,6 % | 56 K RON | |
| 66 | 66.INFCON SRL▼ 10 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 75,9 K RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 8,1 K RON | |
| 67 | 67.NICOLPET-TV. SRL▼ 12 | Sat Trestiana, Comuna Griviţa, Vaslui | 74,9 K RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 11,9 K RON | |
| 68 | 68.COPILUL CĂLĂTOR S.R.L.▼ 2 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 73,7 K RON▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 16,8 K RON | |
| 69 | 69.TEAM RADU&ANDREEA PRODUCTION S.R.L.▲ 6 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 72,5 K RON▲ 137,3 % | ▲ 137,3 % | 42 K RON | |
| 70 | 70.COMPUTER SERVICE SRL▼ 7 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 72,2 K RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 5,8 K RON | |
| 71 | 71.PRESA NORD-EST S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 70,8 K RON— | — | — | 70,6 K RON |
| 72 | 72.CONFLON TEX S.R.L.▼ 20 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 70,3 K RON▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 68,4 K RON | |
| 73 | 73.DIGIBIT COMPANY SRL▼ 12 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 69,5 K RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | -11,4 K RON | |
| 74 | 74.ONLINE CONTENT FACTORY SRL▼ 9 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 67,2 K RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 26 K RON | |
| 75 | 75.CABLE PLUS SRL▲ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 63,8 K RON▲ 111,3 % | ▲ 111,3 % | 33,6 K RON | |
| 76 | 76.PROMEDIA CREATIVE S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 58,1 K RON— | — | — | 57,2 K RON |
| 77 | 77.EVAFILMS SRL▼ 5 | Municipiul Huşi, Vaslui | 57,8 K RON▲ 81,8 % | ▲ 81,8 % | 26 K RON | |
| 78 | 78.CIBOSAT INTERMEDIA SRL▼ 27 | Sat Lunca Banului, Comuna Lunca Banului, Vaslui | 57,7 K RON▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | -40,4 K RON | |
| 79 | 79.SOUNDS IN THE ATTIC S.R.L.-D.▼ 20 | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 54,4 K RON▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | -21,6 K RON | |
| 80 | 80.EMANOIL SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 52,8 K RON▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | -2 K RON | |
| 81 | 81.JURNAL VASLUIAN S.R.L.▲ 18 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 49,9 K RON▲ 314,6 % | ▲ 314,6 % | 37,9 K RON | |
| 82 | 82.CROGHE PARTNERS S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 47,8 K RON— | — | — | 47,6 K RON |
| 83 | 83.DIGIBITELECOM SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 47,4 K RON— | — | 20,6 K RON | |
| 84 | 84.INFOCONSULT SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 43,8 K RON▲ 1.390,8 % | ▲ 1.390,8 % | 40,8 K RON | |
| 85 | 85.POSH MEDIA DESIGN S.R.L.▼ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 40,6 K RON▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 14 K RON | |
| 86 | 86.IMCREATIVE S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 40,2 K RON— | — | — | 55,8 K RON |
| 87 | 87.TOTAL MEDIA RADIO-TV SRL▼ 20 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 40 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 88 | 88.IT BECHTECH S.R.L.nou | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 40 K RON— | — | — | 38,1 K RON |
| 89 | 89.SKYSOFT ACTIVE S.R.L.▲ 6 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 39,8 K RON▲ 156,4 % | ▲ 156,4 % | 24,3 K RON | |
| 90 | 90.VASLUIANUL PRESS S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 39,7 K RON— | — | — | 39,5 K RON |
| 91 | 91.ANTSERVICE SRL= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 38,7 K RON▲ 91 % | ▲ 91 % | 32,9 K RON | |
| 92 | 92.ALIGABTV NET S.R.L.▼ 23 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 38,5 K RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 3,1 K RON | |
| 93 | 93.ELRORO EDIL S.R.L.-D.▼ 56 | Sat Tutova, Comuna Tutova, Vaslui | 38,4 K RON▼ 74,8 % | ▼ 74,8 % | -114 K RON | |
| 94 | 94.FIBERPLUS SRL▼ 48 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 38,3 K RON▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 36,7 K RON | |
| 95 | 95.RODATEK SOLUTIONS S.R.L.▲ 29 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 37,9 K RON— | — | 40,8 K RON | |
| 96 | 96.TESALUT SRL▼ 18 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 36,8 K RON▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 18,7 K RON | |
| 97 | 97.PROBUSINESS EUROCONT DATA SRL▼ 9 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 36,1 K RON▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 35,8 K RON | |
| 98 | 98.ZARAFINA S.R.L.▼ 8 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 34,6 K RON▲ 69,5 % | ▲ 69,5 % | 14,2 K RON | |
| 99 | 99.GIFT&SIGN SHOP SRL▲ 29 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 33,9 K RON— | — | 44,1 K RON | |
| 100 | 100.DEQOD CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Huşi, Vaslui | 33,2 K RON— | — | — | 33 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Vaslui
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
68 firme · 21,3 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
6 firme · 20,2 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
33 firme · 9,5 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
10 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
14 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
23 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
10 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
4 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
7 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
2 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
5 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
5 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
10 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
4 firme · 618,6 K RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
2 firme · 320,2 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
1 firme · 283 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
2 firme · 275,1 K RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
2 firme · 218 K RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
3 firme · 215,3 K RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
2 firme · 213,5 K RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
5 firme · 150,8 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
1 firme · 0 RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
1 firme · 0 RON