Top 100 firme — IT și comunicații, Vaslui după capitaluri în 2019
136 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 23,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 11,7 K RON, iar liderul atinge 2,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SOFTWARE DISTRIBUTION GROUP SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2,7 mil. RON— | — | 960 K RON | |
| 2 | 2.SOCIETATEA DE SERVICII INFORMATICE SA▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2,3 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 315 K RON | |
| 3 | 3.DUMITRIU INDUSTRIAL AUTOMATION SRL▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,6 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 4 | 4.IBEINTERITX SRL▲ 3 | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 1,3 mil. RON▲ 44,7 % | ▲ 44,7 % | 403,6 K RON | |
| 5 | 5.DANADY & COMPANY SRL▲ 1 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,2 mil. RON▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 6 | 6.LAGUNA SRL▼ 3 | Sat Stănileşti, Comuna Stănileşti, Vaslui | 1,2 mil. RON▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 96 K RON | |
| 7 | 7.CLEAR DATA S.R.L.▲ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 675,2 K RON▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 619,7 K RON | |
| 8 | 8.EMITSAT SRL▲ 8 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 668,4 K RON▲ 94,1 % | ▲ 94,1 % | 456,7 K RON | |
| 9 | 9.ALARMTEL SRL▲ 11 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 574,9 K RON▲ 91,3 % | ▲ 91,3 % | 369,1 K RON | |
| 10 | 10.DAV 7 SRL▲ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 541,4 K RON▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 114 K RON | |
| 11 | 11.MEDIA STIL SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 461,4 K RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 65,3 K RON | |
| 12 | 12.SPACEHOST SRL▲ 14 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 396,6 K RON▲ 67,3 % | ▲ 67,3 % | 159,6 K RON | |
| 13 | 13.TEKTRONIC SRL▲ 17 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 393,2 K RON▲ 93 % | ▲ 93 % | 392 K RON | |
| 14 | 14.COMERCIAL-H-SISTEM SRL▲ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 390,4 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 11,5 K RON | |
| 15 | 15.LOTUS MEDIA PRINT SRL▼ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 385,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 16 | 16.Q WEB SOLUTIONS SRL▲ 17 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 348,9 K RON▲ 96,9 % | ▲ 96,9 % | 176,4 K RON | |
| 17 | 17.ABYRECORDS SRL▼ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 346,2 K RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 187,3 K RON | |
| 18 | 18.SIDES TECH SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 339,1 K RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 33,5 K RON | |
| 19 | 19.DREAM BRIDGE SOLUTIONS S.R.L.▲ 29 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 271,8 K RON▲ 138,6 % | ▲ 138,6 % | 271,6 K RON | |
| 20 | 20.AVENTHO SRL▲ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 271,7 K RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 19,4 K RON | |
| 21 | 21.BIOCIS SRL= | Sat Bogeşti, Comuna Pogana, Vaslui | 270,9 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 1,8 K RON | |
| 22 | 22.VREMEA NOUA SRL▲ 47 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 247,9 K RON▲ 531,2 % | ▲ 531,2 % | 210,3 K RON | |
| 23 | 23.ALEX CONSTRUCT GREU S.R.L.▼ 13 | Sat Rafaila, Comuna Rafaila, Vaslui | 241,4 K RON▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | 241,2 K RON | |
| 24 | 24.FLEXBOX S.R.L.▲ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 235 K RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 234,8 K RON | |
| 25 | 25.ANARCHY SOLUTIONS S.R.L.▲ 41 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 228,3 K RON▲ 450,3 % | ▲ 450,3 % | 211 K RON | |
| 26 | 26.ERACONSULT SRL▲ 30 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 220,5 K RON▲ 182,6 % | ▲ 182,6 % | 142,5 K RON | |
| 27 | 27.ASITRONIC SRL▲ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 205,6 K RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 140,1 K RON | |
| 28 | 28.MULTICODEPLUS SRL▲ 1 | Sat Târzii, Comuna Olteneşti, Vaslui | 202,7 K RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 216,5 K RON | |
| 29 | 29.GAMI-SERV SRL▲ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 199,8 K RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 199,6 K RON | |
| 30 | 30.EXPERT TEAMOFFICE S.R.L.▼ 12 | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 198,6 K RON▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | 198,3 K RON | |
| 31 | 31.GAMISOFT SRL▲ 10 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 185 K RON▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 184,8 K RON | |
| 32 | 32.FLUXINTERNET SRL▲ 6 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 176,8 K RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 40,6 K RON | |
| 33 | 33.TELEPLUS SRL▼ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 173,9 K RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 122,4 K RON | |
| 34 | 34.TM4 RO S.R.L.▼ 17 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 170,5 K RON▼ 49,7 % | ▼ 49,7 % | 31,6 K RON | |
| 35 | 35.IQ-NET SRL▲ 10 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 159,3 K RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 29,6 K RON | |
| 36 | 36.CVINTET TE-RA SRL▲ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 159,2 K RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 21,6 K RON | |
| 37 | 37.ELRORO EDIL S.R.L.-D.nou | Sat Tutova, Comuna Tutova, Vaslui | 152,4 K RON— | — | 115,5 K RON | |
| 38 | 38.FRESHCODE SRL▲ 1 | Sat Zorleni, Comuna Zorleni, Vaslui | 147,5 K RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -19 RON | |
| 39 | 39.MGV INFO ACCESS SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 144,1 K RON— | — | 35 K RON | |
| 40 | 40.BOTU SERVICE SRL▲ 2 | Sat Lunca Banului, Comuna Lunca Banului, Vaslui | 138,9 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -567 RON | |
| 41 | 41.BUBTELLSERV S.R.L.▼ 14 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 136,9 K RON▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | 136,7 K RON | |
| 42 | 42.THEONIC PRESS S.R.L.▲ 15 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 128 K RON▲ 71 % | ▲ 71 % | 53,2 K RON | |
| 43 | 43.CONSOFT SRL▲ 9 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 127,7 K RON▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | 66,3 K RON | |
| 44 | 44.GAMITEH SRLnou | Sat Simila, Comuna Zorleni, Vaslui | 124,8 K RON— | — | 15 K RON | |
| 45 | 45.EREBUL CONSULTING SRL▼ 37 | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 115,3 K RON▼ 78,8 % | ▼ 78,8 % | -428,4 K RON | |
| 46 | 46.FIBERPLUS SRL▼ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 115,1 K RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 95,4 K RON | |
| 47 | 47.DIGITAL MOBILE INNOVATION S.R.L.▲ 4 | Sat Zorleni, Comuna Zorleni, Vaslui | 111,1 K RON▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 25,7 K RON | |
| 48 | 48.INFO CONCEPT SRL▼ 23 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 106,4 K RON▼ 55,5 % | ▼ 55,5 % | 106,2 K RON | |
| 49 | 49.ZEGNG SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 103,8 K RON— | — | 43,3 K RON | |
| 50 | 50.PINEAL CONSULTING SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 99,3 K RON— | — | 40,8 K RON | |
| 51 | 51.CIBOSAT INTERMEDIA SRL▼ 46 | Sat Lunca Banului, Comuna Lunca Banului, Vaslui | 98,2 K RON▼ 89,5 % | ▼ 89,5 % | -51,6 K RON | |
| 52 | 52.CONFLON TEX S.R.L.▼ 28 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 92,7 K RON▼ 61,4 % | ▼ 61,4 % | 90,9 K RON | |
| 53 | 53.BSC TECH S.R.L.nou | Sat Tătărăni, Comuna Tătărăni, Vaslui | 91,4 K RON— | — | — | 91,2 K RON |
| 54 | 54.VASLUINEWS S.R.L.▼ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 87,6 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 87,4 K RON | |
| 55 | 55.NICOLPET-TV. SRL▼ 8 | Sat Trestiana, Comuna Griviţa, Vaslui | 87,2 K RON▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 16 K RON | |
| 56 | 56.INFCON SRL▼ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 76,8 K RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 9,2 K RON | |
| 57 | 57.SEBISAT-TV SRL▼ 22 | Sat Trestiana, Comuna Griviţa, Vaslui | 76,8 K RON▼ 53,6 % | ▼ 53,6 % | 156,2 K RON | |
| 58 | 58.RODATEK BUSINESS SRL▲ 4 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 76,3 K RON▲ 56,7 % | ▲ 56,7 % | 27,6 K RON | |
| 59 | 59.SOUNDS IN THE ATTIC S.R.L.-D.▲ 8 | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 75,9 K RON▲ 87 % | ▲ 87 % | 35,3 K RON | |
| 60 | 60.ROBO GENERAL MEDIA SRL-D▲ 10 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 74,9 K RON▲ 140,5 % | ▲ 140,5 % | 43,8 K RON | |
| 61 | 61.DIGIBIT COMPANY SRL▼ 8 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 74 K RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | -6,8 K RON | |
| 62 | 62.MEDIA GRUP INFORMATII AGRICOLE SRL▼ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 70 K RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 13,9 K RON | |
| 63 | 63.COMPUTER SERVICE SRL▼ 2 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 66,4 K RON▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 15,1 K RON | |
| 64 | 64.PROFESNET SRL▼ 4 | Sat Ivăneşti, Comuna Pădureni, Vaslui | 64,8 K RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 8 K RON | |
| 65 | 65.ONLINE CONTENT FACTORY SRL▼ 6 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 64,2 K RON▼ 10 % | ▼ 10 % | 15,9 K RON | |
| 66 | 66.COPILUL CĂLĂTOR S.R.L.▼ 30 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 57 K RON▼ 65,3 % | ▼ 65,3 % | -107,4 K RON | |
| 67 | 67.TOTAL MEDIA RADIO-TV SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 40 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 68 | 68.COMANDA SOFT SRL▼ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 38,8 K RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 42,2 K RON | |
| 69 | 69.ALIGABTV NET S.R.L.▲ 15 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 35,4 K RON▲ 208 % | ▲ 208 % | 23,9 K RON | |
| 70 | 70.DHFILMS STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 33,8 K RON— | — | — | 33,6 K RON |
| 71 | 71.OTI-MEX SRL▲ 2 | Loc. Murgeni, Oraş Murgeni, Vaslui | 33,5 K RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 5,7 K RON | |
| 72 | 72.EVAFILMS SRL= | Municipiul Huşi, Vaslui | 31,8 K RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 2,5 K RON | |
| 73 | 73.BELSOFTWARE S.R.L.-D.▲ 1 | Sat Bălteni, Comuna Bălteni, Vaslui | 31,8 K RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 31,5 K RON | |
| 74 | 74.WIRELESS-NET SRL▼ 3 | Sat Băceşti, Comuna Băceşti, Vaslui | 31 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 10 K RON | |
| 75 | 75.TEAM RADU&ANDREEA PRODUCTION S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 30,6 K RON— | — | — | 30,4 K RON |
| 76 | 76.EDITURA PAVEL SRLnou | Sat Curteni, Comuna Olteneşti, Vaslui | 30,5 K RON— | — | -2,4 K RON | |
| 77 | 77.CABLE PLUS SRL= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 30,2 K RON▲ 46,4 % | ▲ 46,4 % | 29,1 K RON | |
| 78 | 78.TESALUT SRL= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 28,5 K RON▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | 8,9 K RON | |
| 79 | 79.SOFTWARE DEPLOYMENT GROUP S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 27,3 K RON— | — | — | 27,1 K RON |
| 80 | 80.POSH MEDIA DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 26,6 K RON— | — | — | 26,4 K RON |
| 81 | 81.WIFIGHT S.R.L.▼ 27 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 26,5 K RON▼ 66,8 % | ▼ 66,8 % | 21,2 K RON | |
| 82 | 82.THEMOSSMEN STORE SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 24,4 K RON▲ 163,6 % | ▲ 163,6 % | 15,1 K RON | |
| 83 | 83.GAN START SRL-D▼ 7 | Sat Moara Domnească, Comuna Văleni, Vaslui | 23,9 K RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | -287 RON | |
| 84 | 84.FED PET STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 23,6 K RON— | — | — | 23,4 K RON |
| 85 | 85.HEY TAXI SRL▲ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 22,8 K RON▲ 224,6 % | ▲ 224,6 % | 37,6 K RON | |
| 86 | 86.WINFIELD INTERNATIONAL S.R.L.▼ 22 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 21,9 K RON▼ 50,1 % | ▼ 50,1 % | 0 RON | |
| 87 | 87.ALDEV SOLUTIONS SRL▼ 50 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 21,7 K RON▼ 86,3 % | ▼ 86,3 % | 21,4 K RON | |
| 88 | 88.PROBUSINESS EUROCONT DATA SRL▲ 6 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 21,7 K RON▲ 592,3 % | ▲ 592,3 % | 21,4 K RON | |
| 89 | 89.ADAM DEV SIDE S.R.L.= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 21 K RON▲ 224,4 % | ▲ 224,4 % | 14,5 K RON | |
| 90 | 90.ZARAFINA S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 20,4 K RON— | — | — | 20,2 K RON |
| 91 | 91.ANTSERVICE SRL▼ 16 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 20,3 K RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 18,7 K RON | |
| 92 | 92.ADISOFT SRL▼ 13 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 18,9 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 236 RON | |
| 93 | 93.TOPNETVASLUI 23 S.R.L.▼ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 17,4 K RON▲ 205,2 % | ▲ 205,2 % | 11,7 K RON | |
| 94 | 94.DIGITAL CLOUD STUDIO SRL▲ 13 | Municipiul Huşi, Vaslui | 17,1 K RON— | — | 18,5 K RON | |
| 95 | 95.SKYSOFT ACTIVE S.R.L.▼ 14 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 15,5 K RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | -738 RON | |
| 96 | 96.TASANDSIL S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 13,3 K RON— | — | — | 13,1 K RON |
| 97 | 97.SIFACO SRL▼ 11 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 12,6 K RON▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 12,2 K RON | |
| 98 | 98.TRIGGER DEV S.R.L.▼ 13 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 12,2 K RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 27 K RON | |
| 99 | 99.JURNAL VASLUIAN S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 12 K RON— | — | — | 11,8 K RON |
| 100 | 100.INNOVATE CONSULT SRL▲ 20 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 11,7 K RON— | — | 54,7 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Vaslui
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
68 firme · 21,3 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
6 firme · 20,2 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
33 firme · 9,5 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
10 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
14 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
23 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
10 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
4 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
7 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
2 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
5 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
5 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
10 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
4 firme · 618,6 K RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
2 firme · 320,2 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
1 firme · 283 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
2 firme · 275,1 K RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
2 firme · 218 K RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
3 firme · 215,3 K RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
2 firme · 213,5 K RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
5 firme · 150,8 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
1 firme · 0 RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
1 firme · 0 RON