Top 100 firme — IT și comunicații, Vaslui după marjă netă în 2025
182 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 52,1 %, iar liderul atinge 102,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ZEGNG SRL▲ 183 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 102,2 %— | — | 14,7 K RON | |
| 2 | 2.BITCODE S.R.L.▲ 140 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 94,8 %▲ 308,7 % | ▲ 308,7 % | 251,2 K RON | |
| 3 | 3.REMENT SOLUTIONS S.R.L.▲ 9 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 91,7 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 651,3 K RON | |
| 4 | 4.BOBÎRCĂ GROUP S.R.L.▲ 44 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 91,1 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 5 | 5.PROTOSPARK S.R.L.▼ 2 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 89,4 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 646,4 K RON | |
| 6 | 6.GEOVWARE S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 89 %— | — | — | 1,6 K RON |
| 7 | 7.ROXCODE SOLUTIONS S.R.L.▲ 14 | Sat Deleni, Comuna Deleni, Vaslui | 88,6 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 898,3 K RON | |
| 8 | 8.NEXIBLE S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 87,4 %— | — | — | 396,9 K RON |
| 9 | 9.CODE POWER ARCHITECT S.R.L.nou | Sat Protopopeşti, Comuna Tăcuta, Vaslui | 87,2 %— | — | — | 433,9 K RON |
| 10 | 10.MMA SOFTWARE DEVELOPMENT S.R.L.▼ 5 | Sat Teişoru, Comuna Puşcaşi, Vaslui | 87,1 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 544,9 K RON | |
| 11 | 11.COMPANIA DE SOFTWARE STANCIU S.R.L.▼ 2 | Sat Iveşti, Comuna Iveşti, Vaslui | 85,6 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 607,3 K RON | |
| 12 | 12.HERACLE SOFTWARE S.R.L.▲ 19 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 84,5 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 374,9 K RON | |
| 13 | 13.SEGFAULT AS A SERVICE S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 83,8 %— | — | — | 16,6 K RON |
| 14 | 14.CODESTRIKE S.R.L.▲ 169 | Sat Deleni, Comuna Hoceni, Vaslui | 83,4 %— | — | 352,1 K RON | |
| 15 | 15.HAPPYCODE S.R.L.▲ 8 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 83,4 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 412,2 K RON | |
| 16 | 16.SOFTIX NET S.R.L.nou | Municipiul Huşi, Vaslui | 83 %— | — | — | 14,7 K RON |
| 17 | 17.MULTICODEPLUS SRL▲ 1 | Sat Târzii, Comuna Olteneşti, Vaslui | 83 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 475,6 K RON | |
| 18 | 18.EVOSTACKSOFT S.R.L.▲ 25 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 82,8 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 319,9 K RON | |
| 19 | 19.ATREUS FOUNDRY S.R.L.▼ 4 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 82,7 %▼ 4 % | ▼ 4 % | 361,8 K RON | |
| 20 | 20.DBUG S.R.L.= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 82,7 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 373,4 K RON | |
| 21 | 21.WEBWEAVERS SOFTWARE S.R.L.▲ 23 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 82,4 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 165,4 K RON | |
| 22 | 22.HCM CONSULTING S.R.L.nou | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 82,3 %— | — | — | 6,1 K RON |
| 23 | 23.LIT FILMS S.R.L.▲ 7 | Municipiul Huşi, Vaslui | 82,1 %0,0% | 0,0% | 89,7 K RON | |
| 24 | 24.LUCSIM CONNECT S.R.L.▲ 2 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 82 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 22,4 K RON | |
| 25 | 25.MELLUS IT SOLUTIONS S.R.L.▲ 17 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 81,8 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 344 K RON | |
| 26 | 26.KANBAN S.R.L.▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 81,2 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 325,9 K RON | |
| 27 | 27.HRGS URSU CONSULTING S.R.L.▲ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 80 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 276,4 K RON | |
| 28 | 28.DANBO TECH S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 79,9 %— | — | — | 60,9 K RON |
| 29 | 29.ESOFT S.R.L.▼ 16 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 79,4 %▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 232,5 K RON | |
| 30 | 30.IT-BYTE S.R.L.▼ 16 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 79,3 %▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 236,2 K RON | |
| 31 | 31.PERFORMANCE DIESEL S.R.L.▼ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 78,7 %▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 4,9 mil. RON | |
| 32 | 32.GAMI-SERV SRL▲ 33 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 78,6 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 198,2 K RON | |
| 33 | 33.DIGITAL ATOMS S.R.L.▼ 26 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 78,2 %▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 326,3 K RON | |
| 34 | 34.BRANDLY S.R.L.▼ 32 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 78,1 %▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 371,7 K RON | |
| 35 | 35.TBI SOFTWARE TECHNOLOGY S.R.L.▲ 14 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 77,9 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 223,2 K RON | |
| 36 | 36.MESTERUL MANOLACHE TECH S.R.L.▼ 35 | Sat Deleşti, Comuna Deleşti, Vaslui | 77,1 %▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | 254,8 K RON | |
| 37 | 37.TEHNIC SERV-WMC S.R.L.▲ 8 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 77,1 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 196,2 K RON | |
| 38 | 38.MORPH COMPANY SRL▼ 28 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 76,7 %▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 382,5 K RON | |
| 39 | 39.BYTERO IT CONSULTING S.R.L.▲ 41 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 76,6 %▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 204 K RON | |
| 40 | 40.BSC TECH S.R.L.▼ 4 | Sat Tătărăni, Comuna Tătărăni, Vaslui | 76,1 %▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 192,6 K RON | |
| 41 | 41.WEBBERJACK S.R.L.▲ 6 | Municipiul Huşi, Vaslui | 75,7 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 328,5 K RON | |
| 42 | 42.CONSILIUM BUSINESS GROUP S.R.L.▲ 47 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 75,6 %▲ 27 % | ▲ 27 % | 278,1 K RON | |
| 43 | 43.OPEN TECH SYSTEM S.R.L.▼ 8 | Municipiul Huşi, Vaslui | 75,5 %▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 737,2 K RON | |
| 44 | 44.UNBYTED S.R.L.▲ 30 | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 75,5 %▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 219 K RON | |
| 45 | 45.NADRAX IT CONSULTANCY S.R.L.▲ 13 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 75,4 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 254,9 K RON | |
| 46 | 46.ANTERIS IT SOLUTIONS S.R.L.▲ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 75,2 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 768 K RON | |
| 47 | 47.GAMISOFT SRL▲ 12 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 74,7 %▲ 4 % | ▲ 4 % | 220,4 K RON | |
| 48 | 48.CYBER XRM S.R.L.▼ 31 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 74,3 %▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 359,4 K RON | |
| 49 | 49.SENTIO DIGITAL LABORATORIES S.R.L.▲ 18 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 73,8 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 313,1 K RON | |
| 50 | 50.TEMAS STUDIO S.R.L.▲ 11 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 73,7 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 160,2 K RON | |
| 51 | 51.CRK-IT-SOFTWARE S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 73,6 %— | — | 39,1 K RON | |
| 52 | 52.CODE WIZARDS SOLUTIONS S.R.L.▲ 4 | Municipiul Huşi, Vaslui | 73,5 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 195,6 K RON | |
| 53 | 53.AISOFT S.R.L.▲ 103 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 73,3 %▲ 686,7 % | ▲ 686,7 % | 304,3 K RON | |
| 54 | 54.HYPER RYLANTI CONSULTANCY S.R.L.▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 73,1 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 564,9 K RON | |
| 55 | 55.DREAM BRIDGE SOLUTIONS S.R.L.▼ 44 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 72,8 %▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 56 | 56.ECTO SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 72,8 %— | — | 10,5 K RON | |
| 57 | 57.COMANDA SOFT SRL▲ 15 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 72,7 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 200,2 K RON | |
| 58 | 58.DEVSTOOZ S.R.L.▲ 65 | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Vaslui | 72,6 %▲ 78,3 % | ▲ 78,3 % | 33,2 K RON | |
| 59 | 59.TECH RES SOLUTIONS LTD S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 72,3 %— | — | — | 93,7 K RON |
| 60 | 60.VASLUINEWS S.R.L.▼ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 71,7 %▼ 3 % | ▼ 3 % | 80,2 K RON | |
| 61 | 61.ART TYPIQUE S.R.L.▲ 80 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 71,6 %▲ 206 % | ▲ 206 % | 344,4 K RON | |
| 62 | 62.PROMPT AUTOMATION S.R.L.▼ 58 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 71,4 %▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 335,8 K RON | |
| 63 | 63.PIXEL PULSE S.R.L.▲ 16 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 71,3 %▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 155,3 K RON | |
| 64 | 64.MALINAHUB S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 71,3 %— | — | — | 37,4 K RON |
| 65 | 65.RAMAVILE SRL▼ 19 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 70,7 %▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 209,3 K RON | |
| 66 | 66.WEBFLOW SOFTWARE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Sat Băcăoani, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 70,6 %— | — | — | 128,2 K RON |
| 67 | 67.INFO CONCEPT SRL▲ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 70,2 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 478,5 K RON | |
| 68 | 68.DANADY & COMPANY SRL▼ 41 | Municipiul Huşi, Vaslui | 70,1 %▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 2,9 mil. RON | |
| 69 | 69.DATATECHFUSIONAUTOMATED S.R.L.▲ 33 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 69,5 %▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 236,5 K RON | |
| 70 | 70.SFG GOTHIC SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 68,1 %— | — | — | 167,7 K RON |
| 71 | 71.BLUR BPO S.R.L.▲ 110 | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 67,8 %— | — | 835,1 K RON | |
| 72 | 72.VBC SOLUTIITECH S.R.L.▼ 33 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 67,7 %▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 330,7 K RON | |
| 73 | 73.PINEAL CONSULTING SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 67 %— | — | 13,9 K RON | |
| 74 | 74.KNIFE MEDIA S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 65,8 %— | — | — | 217,9 K RON |
| 75 | 75.TRIGGER DEV S.R.L.▼ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 65,7 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 32,9 K RON | |
| 76 | 76.IDEEA WRITING S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 65,6 %▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 153,5 K RON | |
| 77 | 77.AVENTHO SRL▲ 11 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 65,5 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 251,6 K RON | |
| 78 | 78.MS ACCES SOLUTIONS S.R.L.▲ 23 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 63 %▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 228,7 K RON | |
| 79 | 79.SOCIETATEA DE SERVICII INFORMATICE SA▼ 13 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 62,6 %▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 316 K RON | |
| 80 | 80.BLUE DOG SOFTWARE S.R.L.▲ 25 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 62,4 %▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 270 K RON | |
| 81 | 81.MIOTECH S.R.L.nou | Sat Moara Domnească, Comuna Văleni, Vaslui | 62,2 %— | — | — | 1,4 K RON |
| 82 | 82.INFCON SRL▲ 37 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 62,1 %▲ 49,4 % | ▲ 49,4 % | 7,6 K RON | |
| 83 | 83.NEXT MOBILE MEDIA S.R.L.= | Sat Zorleni, Comuna Zorleni, Vaslui | 61,2 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 126,4 K RON | |
| 84 | 84.SPINOS MEDIA S.R.L.▼ 27 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 61,2 %▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 15,4 K RON | |
| 85 | 85.SEBISAT-TV SRL▼ 33 | Sat Trestiana, Comuna Griviţa, Vaslui | 60,2 %▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 167,1 K RON | |
| 86 | 86.KAPA OPANGO S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 60 %— | — | 427,4 K RON | |
| 87 | 87.CYBER TECHIT INNOVATIONS S.R.L.▼ 33 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 59 %▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 142,3 K RON | |
| 88 | 88.TRISOFT DATA S.R.L.▲ 12 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 58,9 %▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 83,3 K RON | |
| 89 | 89.RAX SOFT S.R.L.▲ 36 | Sat Crasna, Comuna Albeşti, Vaslui | 58,8 %▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 97,6 K RON | |
| 90 | 90.CLEAR DATA S.R.L.▲ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 58,7 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 286,4 K RON | |
| 91 | 91.EXPERT MCM FINCONT S.R.L.▼ 5 | Sat Perieni, Comuna Perieni, Vaslui | 58,5 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 60,5 K RON | |
| 92 | 92.WEBTECH HUB S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 58,1 %— | — | 87,2 K RON | |
| 93 | 93.CLARASOFT S.R.L.▼ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 57,1 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 129,4 K RON | |
| 94 | 94.TESTIFY S.R.L.▼ 16 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 55,1 %▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 74,8 K RON | |
| 95 | 95.NEUTRON SOFTWARE S.R.L.▼ 58 | Sat Băcăoani, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 54,9 %▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 200,8 K RON | |
| 96 | 96.SOFTMASTER TECHNOLOGY S.R.L.▼ 23 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 54,1 %▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 26 K RON | |
| 97 | 97.ALTADUO SOFT SRL▲ 62 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 53,9 %▲ 625,7 % | ▲ 625,7 % | 6,8 K RON | |
| 98 | 98.EXPA AUTOMOTIVE S.R.L.▼ 21 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 53,6 %▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 247,8 K RON | |
| 99 | 99.BLOPI RO S.R.L.▼ 4 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 53,2 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 148,9 K RON | |
| 100 | 100.DIGITAL MOBILE INNOVATION S.R.L.▲ 49 | Sat Zorleni, Comuna Zorleni, Vaslui | 52,1 %▲ 177,4 % | ▲ 177,4 % | 45,4 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Vaslui
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
68 firme · 21,3 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
6 firme · 20,2 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
33 firme · 9,5 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
10 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
14 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
23 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
10 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
4 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
7 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
2 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
5 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
5 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
10 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
4 firme · 618,6 K RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
2 firme · 320,2 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
1 firme · 283 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
2 firme · 275,1 K RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
2 firme · 218 K RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
3 firme · 215,3 K RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
2 firme · 213,5 K RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
5 firme · 150,8 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
1 firme · 0 RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
1 firme · 0 RON