Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Sibiu după capitaluri în 2019
1.079 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 247,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 594,6 K RON, iar liderul atinge 29 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RETEZAT SA= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 29 mil. RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 5,4 mil. RON | |
| 2 | 2.BLISS SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 22,4 mil. RON▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 11,7 mil. RON | |
| 3 | 3.JUVENTUS SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 14,9 mil. RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 2,8 mil. RON | |
| 4 | 4.BINDERBUBI TURISM S.A.= | Municipiul Mediaş, Sibiu | 12,7 mil. RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 544,2 K RON | |
| 5 | 5.PALACE DUMBRAVA SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 10,7 mil. RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 358,9 K RON | |
| 6 | 6.GENERAL HOTEL GROUP S.R.L.= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 10,2 mil. RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 7 | 7.DOBSIART BAZNA S.R.L.▲ 9 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 5,7 mil. RON▲ 103,3 % | ▲ 103,3 % | 2,9 mil. RON | |
| 8 | 8.HOTEL SILVA S.R.L.= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,3 mil. RON▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 9 | 9.NOLEGGIO SRL= | Sat Mohu, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 5,1 mil. RON▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 10 | 10.DOBSI SRL▼ 3 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 4,9 mil. RON▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 499,4 K RON | |
| 11 | 11.TEM BALNEO SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,7 mil. RON▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 896,2 K RON | |
| 12 | 12.CORSA TRANS SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,3 mil. RON▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 13 | 13.CASAGRANDE SRL▲ 5 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 4,1 mil. RON▲ 47 % | ▲ 47 % | 1,3 mil. RON | |
| 14 | 14.PREMIUM TOURS SRL▼ 1 | Sat Veştem, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 3,9 mil. RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 3,9 mil. RON | |
| 15 | 15.BEPA INVESTITII CONSULT SRL▼ 3 | Sat Copşa Mare, Comuna Biertan, Sibiu | 3,4 mil. RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | -102,6 K RON | |
| 16 | 16.IVAN GROUP SRL▲ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,2 mil. RON▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 17 | 17.INTERGROUP HERMANNSTADT SRL▼ 2 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 2,9 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 2,5 mil. RON | |
| 18 | 18.MAYA SRL▼ 1 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 2,9 mil. RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 101,3 K RON | |
| 19 | 19.KLINGEIS CONSULTING SRL= | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 2,8 mil. RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 20 | 20.PARC HOTEL ARINI S.R.L.▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,6 mil. RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 433,6 K RON | |
| 21 | 21.TOTAL SELECT INC SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,4 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 30,8 K RON | |
| 22 | 22.FOODLIKE SRL▼ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,4 mil. RON▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | -394,7 K RON | |
| 23 | 23.CASTELUL DE LUT SRL▼ 2 | Sat Porumbacu de Sus, Comuna Porumbacu de Jos, Sibiu | 2,3 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 2,3 mil. RON | |
| 24 | 24.TOTAL ECLIPSE SRL▲ 8 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 2,2 mil. RON▲ 49,1 % | ▲ 49,1 % | 733 K RON | |
| 25 | 25.TOTAL TRADING SRL▲ 3 | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 2 mil. RON▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 319,3 K RON | |
| 26 | 26.TIFFANY & COLE SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2 mil. RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 1,7 mil. RON | |
| 27 | 27.HALBER SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 68 K RON | |
| 28 | 28.PENSIUNEA DUMBRAVA SIBIULUI SRL▲ 6 | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 2 mil. RON▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 614 K RON | |
| 29 | 29.GRUPINVEST HERMANNSTADT SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,9 mil. RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 201,8 K RON | |
| 30 | 30.MARK CATERING ARTE SRL▲ 15 | Sat Tilişca, Comuna Tilişca, Sibiu | 1,9 mil. RON▲ 87,9 % | ▲ 87,9 % | 926,2 K RON | |
| 31 | 31.BÂLEA TURISM S.R.L.▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,9 mil. RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 602,1 K RON | |
| 32 | 32.CHRISTIAN CAR S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,9 mil. RON— | — | 884,7 K RON | |
| 33 | 33.POPAS LUPESCU SRL▼ 11 | Sat Boiţa, Comuna Boiţa, Sibiu | 1,7 mil. RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 721,4 K RON | |
| 34 | 34.DABO INTERNATIONAL SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,7 mil. RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 123,3 K RON | |
| 35 | 35.PARTSIB SRLnou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 1,6 mil. RON▲ 1.237,8 % | ▲ 1.237,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 36 | 36.LA PIAZZETTA DI GIANFRANCO SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,5 mil. RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 438,6 K RON | |
| 37 | 37.POPASUL AVRIG SRL= | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 1,5 mil. RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 1 mil. RON | |
| 38 | 38.FOOD FESTIVAL SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,5 mil. RON▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 39 | 39.PELMOD SRL▲ 1 | Loc. Sălişte, Oraş Sălişte, Sibiu | 1,4 mil. RON▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 256,9 K RON | |
| 40 | 40.BAMA FLEX SRL▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,4 mil. RON▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 41 | 41.OCTOPUS INC SRL▲ 15 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 1,4 mil. RON▲ 89,4 % | ▲ 89,4 % | 661,7 K RON | |
| 42 | 42.DIDI UDRDE S.R.L.▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,4 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 7,7 K RON | |
| 43 | 43.NOVA MAI SRL▲ 8 | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | 1,3 mil. RON▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 940 K RON | |
| 44 | 44.AMINA EVENTS SRL▲ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,3 mil. RON▲ 119,6 % | ▲ 119,6 % | 1 mil. RON | |
| 45 | 45.M.C.A. LOGISTIC SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,3 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 5,8 K RON | |
| 46 | 46.GIAMARO FOOD SRL▲ 33 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 139 % | ▲ 139 % | 686,4 K RON | |
| 47 | 47.FARCOM SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 141,5 K RON | |
| 48 | 48.SEMINARIA SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 7,4 K RON | |
| 49 | 49.EMY IMPEX SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 47,6 % | ▲ 47,6 % | 597,2 K RON | |
| 50 | 50.PENSIUNEA NATURA SRLnou | Sat Porumbacu de Jos, Comuna Porumbacu de Jos, Sibiu | 1,1 mil. RON— | — | 435,1 K RON | |
| 51 | 51.ANDRA SIBTURISM SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 81,7 K RON | |
| 52 | 52.ENZO CIS SRL▲ 21 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 103 % | ▲ 103 % | 577,2 K RON | |
| 53 | 53.DRINKS SRL▲ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 73,3 % | ▲ 73,3 % | 473,9 K RON | |
| 54 | 54.DURDUN BUSINESS MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 63,6 % | ▲ 63,6 % | 431,1 K RON | |
| 55 | 55.METRO OIL SRL▲ 5 | Sat Poiana Sibiului, Comuna Poiana Sibiului, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 61,6 % | ▲ 61,6 % | 419,8 K RON | |
| 56 | 56.PREMIER SRL▲ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 79,4 % | ▲ 79,4 % | 480,9 K RON | |
| 57 | 57.R&M ACTIV SRL▼ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 920,7 K RON | |
| 58 | 58.SUB CETATE CISNĂDIOARA SRL▼ 20 | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 1,1 mil. RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | -194,7 K RON | |
| 59 | 59.NANIL 1 SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 46,2 K RON | |
| 60 | 60.HONEY SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1 mil. RON▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 212,5 K RON | |
| 61 | 61.CARAIMAN SRL▼ 3 | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 1 mil. RON▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 829,3 K RON | |
| 62 | 62.SALUT SIBIU SRL▲ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1 mil. RON▲ 82,6 % | ▲ 82,6 % | 1 mil. RON | |
| 63 | 63.LA TURN SIBIU SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1 mil. RON▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | 501,9 K RON | |
| 64 | 64.FOOD & SERVICES MO S.R.L.▼ 22 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 967,5 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 648,5 K RON | |
| 65 | 65.DABO DEUTSCHLAND S.R.L.▲ 659 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 931,2 K RON— | — | 956,7 K RON | |
| 66 | 66.HORECA BIZ S.R.L.▲ 26 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 895,9 K RON▲ 108,3 % | ▲ 108,3 % | 465,8 K RON | |
| 67 | 67.COMTUR SRL▲ 71 | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | 895,6 K RON▲ 223,1 % | ▲ 223,1 % | 618,4 K RON | |
| 68 | 68.OPEN BAR SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 877,9 K RON▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | 875,3 K RON | |
| 69 | 69.DIJMASU COM SRL▲ 116 | Sat Ludoş, Comuna Ludoş, Sibiu | 877,1 K RON▲ 357,7 % | ▲ 357,7 % | 684,2 K RON | |
| 70 | 70.DABO TM S.R.L.▼ 34 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 875,2 K RON▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | 872,2 K RON | |
| 71 | 71.AMIS ADRIS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 848,4 K RON— | — | 665,4 K RON | |
| 72 | 72.SUPORTER SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 826,9 K RON▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | 808,6 K RON | |
| 73 | 73.HERMANNSTADT MONTANA INTERNATIONAL SRL▼ 24 | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | 817,3 K RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 817 K RON | |
| 74 | 74.HUG THE MUG S.R.L.▲ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 815,4 K RON▲ 89 % | ▲ 89 % | 468,3 K RON | |
| 75 | 75.COMFORT HOTEL SRL▼ 21 | Loc. Miercurea Sibiului, Oraş Miercurea Sibiului, Sibiu | 810,7 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 11,4 K RON | |
| 76 | 76.CASTEL TRANSFĂGĂRĂŞAN S.R.L.▲ 39 | Sat Cârţa, Comuna Cârţa, Sibiu | 796,5 K RON▲ 143,4 % | ▲ 143,4 % | 679,8 K RON | |
| 77 | 77.BIERHAUS HERMANNSTADT SRL▼ 47 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 794,9 K RON▼ 49,1 % | ▼ 49,1 % | -766,3 K RON | |
| 78 | 78.DENIM HERMANSTADT SRL▼ 10 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 779,2 K RON▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 188,2 K RON | |
| 79 | 79.DABO P& P S.R.L.▲ 105 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 760,8 K RON▲ 296,4 % | ▲ 296,4 % | 760,6 K RON | |
| 80 | 80.SIBIENII LA TAIFAS SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 754,5 K RON▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 754,2 K RON | |
| 81 | 81.TURTHA SWEET & SAVOURY S.R.L.▲ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 746 K RON▲ 93,9 % | ▲ 93,9 % | 424,3 K RON | |
| 82 | 82.PIZZERIA HAPPY FAMILY SRL▲ 38 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 745,7 K RON▲ 134,9 % | ▲ 134,9 % | 745,4 K RON | |
| 83 | 83.SPORT ARENA SRLnou | Sat Moşna, Comuna Moşna, Sibiu | 729,9 K RON— | — | 4,8 K RON | |
| 84 | 84.RAMBO COM SRL▲ 75 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 723,6 K RON▲ 209,2 % | ▲ 209,2 % | 489,6 K RON | |
| 85 | 85.CABANA GHIOCELUL SRLnou | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 720,6 K RON— | — | 182 K RON | |
| 86 | 86.ZEGAS TOUR SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 719,6 K RON▲ 51,8 % | ▲ 51,8 % | 519,2 K RON | |
| 87 | 87.LIMA COM SRL▼ 23 | Loc. Miercurea Sibiului, Oraş Miercurea Sibiului, Sibiu | 716,2 K RON▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 634,9 K RON | |
| 88 | 88.KON TIKI SRL▲ 51 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 713,7 K RON▲ 161,4 % | ▲ 161,4 % | 571,3 K RON | |
| 89 | 89.DABO SIBIU S.R.L.nou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 705,3 K RON— | — | — | 705,1 K RON |
| 90 | 90.NATUREMMI SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 703,9 K RON▲ 67,1 % | ▲ 67,1 % | 282,7 K RON | |
| 91 | 91.SIMPATICO SRL▼ 38 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 691,6 K RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 336,9 K RON | |
| 92 | 92.COUNTRY CENTER SRL▲ 41 | Sat Dealu Frumos, Comuna Merghindeal, Sibiu | 680,4 K RON▲ 131,3 % | ▲ 131,3 % | 386,2 K RON | |
| 93 | 93.HOST SIB S.R.L.▼ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 666,6 K RON▲ 40 % | ▲ 40 % | 664,8 K RON | |
| 94 | 94.REMSO INN SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 665,2 K RON▲ 49,9 % | ▲ 49,9 % | 221,3 K RON | |
| 95 | 95.BUSINESS PROMOTION SRL▲ 82 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 654,7 K RON▲ 220,2 % | ▲ 220,2 % | 450,2 K RON | |
| 96 | 96.SORIANA PUB SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 645,1 K RON▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | 338,4 K RON | |
| 97 | 97.RECASERV SRL▼ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 621,9 K RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 73,8 K RON | |
| 98 | 98.GASTRO INTERNATIONAL SRL▲ 38 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 602,1 K RON▲ 113 % | ▲ 113 % | 341,4 K RON | |
| 99 | 99.MANION SRL▼ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 597,8 K RON▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 129 K RON | |
| 100 | 100.HOTEL DOBSI SRL▲ 5 | Comuna Bazna, Sibiu | 594,6 K RON▲ 59,7 % | ▲ 59,7 % | 594,4 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Sibiu
CAEN 5611
Restaurante
146 firme · 289,9 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
248 firme · 236,5 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
80 firme · 160,8 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
377 firme · 132,7 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
203 firme · 107,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
57 firme · 70,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
62 firme · 26,9 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
10 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
8 firme · 601,1 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
16 firme · 409,2 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 42,8 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 377 RON