Top 100 firme din Iași după capitaluri în 2024
30.098 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 12 mld. RON. Pragul de intrare în top este 29 mil. RON, iar liderul atinge 1,3 mld. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PHINIA DELPHI ROMANIA S.R.L.▲ 1 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 1,3 mld. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 46,2 mil. RON | |
| 2 | 2.IULIUS HOLDING SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 907,5 mil. RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 131,6 mil. RON | |
| 3 | 3.ANTIBIOTICE SA= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 894,3 mil. RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 102,2 mil. RON | |
| 4 | 4.BRIKSTON CONSTRUCTION SOLUTIONS S.A.▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 570,4 mil. RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 51,1 mil. RON | |
| 5 | 5.AMAZON DEVELOPMENT CENTER (ROMANIA) SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 527,7 mil. RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | -29,6 mil. RON | |
| 6 | 6.PALAS CAMPUS S.R.L.▲ 31.943 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 382,9 mil. RON— | — | 20,1 mil. RON | |
| 7 | 7.APAVITAL SA= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 368,5 mil. RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 48,5 mil. RON | |
| 8 | 8.FERMADOR SRL▲ 4 | Oraş Podu Iloaiei, Iaşi | 288,1 mil. RON▲ 66,1 % | ▲ 66,1 % | 49,2 mil. RON | |
| 9 | 9.PALAS 1 SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 274 mil. RON▲ 53,1 % | ▲ 53,1 % | 26 mil. RON | |
| 10 | 10.ROMPAK SRL▼ 2 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 253,6 mil. RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 53,7 mil. RON | |
| 11 | 11.D2 INDUSTRIAL DEVELOPMENT AND PRODUCTION SRL▼ 2 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 210,8 mil. RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 10,5 mil. RON | |
| 12 | 12.CONEX DISTRIBUTION SA▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 191,5 mil. RON▲ 19 % | ▲ 19 % | 32 mil. RON | |
| 13 | 13.LINCOR TRANS S.R.L.▲ 30 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 168,4 mil. RON▲ 173,2 % | ▲ 173,2 % | 112,9 mil. RON | |
| 14 | 14.SALUBRIS SA▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 162 mil. RON▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 20,4 mil. RON | |
| 15 | 15.IULIUS GROUP SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 152,7 mil. RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 6,7 mil. RON | |
| 16 | 16.COTNARI SA▼ 1 | Sat Cotnari, Comuna Cotnari, Iaşi | 150,8 mil. RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 10,5 mil. RON | |
| 17 | 17.IASI CITY CENTRE S.R.L.▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 141,3 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -176,9 K RON | |
| 18 | 18.M.CHIM SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 139,2 mil. RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 1 mil. RON | |
| 19 | 19.MISAVAN INVEST SRL▼ 1 | Sat Voineşti, Comuna Voineşti, Iaşi | 137,3 mil. RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 8,7 mil. RON | |
| 20 | 20.FITERMAN PHARMA SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 133,2 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 17,3 mil. RON | |
| 21 | 21.RIVIUM GALERIA MALL SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 129,3 mil. RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 8,7 mil. RON | |
| 22 | 22.RIVUS INVESTMENTS S.R.L.▲ 31.279 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 125,9 mil. RON— | — | 4 mil. RON | |
| 23 | 23.IG WATTEEUW ROMANIA SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 118,9 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 5,7 mil. RON | |
| 24 | 24.ZINAN INVESTMENT GROUP SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 114,9 mil. RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 25 | 25.AVI-TOP SA▼ 1 | Sat Războieni, Comuna Ion Neculce, Iaşi | 109,3 mil. RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 13,1 mil. RON | |
| 26 | 26.MOLDOVA SEMINŢE SRL▼ 3 | Sat Bivolari, Comuna Bivolari, Iaşi | 108,7 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 2,5 mil. RON | |
| 27 | 27.INDUSTRIALIZAREA CARNII (KOSAROM) SA= | Municipiul Paşcani, Iaşi | 101,3 mil. RON▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 31,2 mil. RON | |
| 28 | 28.URBIOLED SRL▲ 14 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 96,7 mil. RON▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 76,7 mil. RON | |
| 29 | 29.TOTALGAZ INDUSTRIE SRL▲ 31.950 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 96,6 mil. RON— | — | 79,4 mil. RON | |
| 30 | 30.FLUX SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 91 mil. RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 4,5 mil. RON | |
| 31 | 31.ELECTROPUTERE VFU PAŞCANI S.A.▼ 2 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 89,2 mil. RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 15,6 mil. RON | |
| 32 | 32.IULIUS REAL ESTATE SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 86,5 mil. RON▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 19,9 mil. RON | |
| 33 | 33.BMT AEROSPACE ROMÂNIA SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 84 mil. RON▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 12,4 mil. RON | |
| 34 | 34.ACCORDING GROUP SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 77,2 mil. RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 8,8 mil. RON | |
| 35 | 35.PETRO GRUP SRL▼ 5 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 75,4 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 10,7 mil. RON | |
| 36 | 36.NESS ROMÂNIA SRL▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 75,2 mil. RON▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 25,3 mil. RON | |
| 37 | 37.DAROCONSTRUCT SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 74,7 mil. RON▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 36,9 mil. RON | |
| 38 | 38.DAS SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 74,4 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 8,2 mil. RON | |
| 39 | 39.MOLDOPLAST SA▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 71,7 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 6,5 mil. RON | |
| 40 | 40.ADN PREFABRICATE S.R.L.▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 71,6 mil. RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 7,2 mil. RON | |
| 41 | 41.PROINVEST GROUP SRL▼ 6 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 70,9 mil. RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 4,4 mil. RON | |
| 42 | 42.EKY-SAM SRL▲ 8 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 70,8 mil. RON▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 17,8 mil. RON | |
| 43 | 43.IASICON SA▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 68 mil. RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 7,3 mil. RON | |
| 44 | 44.PANIFCOM SRL▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 67,5 mil. RON▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | 7,7 mil. RON | |
| 45 | 45.MCM PROPERTIES S.R.L.▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 66,7 mil. RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 3,1 mil. RON | |
| 46 | 46.INTER-DOGA SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 66 mil. RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 472,9 K RON | |
| 47 | 47.CONCEPT SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 65,9 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 719,3 K RON | |
| 48 | 48.UNITED BUSINESS CENTER 5 SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 65,7 mil. RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 6 mil. RON | |
| 49 | 49.ATTRIUS DEVELOPMENTS SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 65,3 mil. RON▲ 14 % | ▲ 14 % | 51,5 mil. RON | |
| 50 | 50.AGROPAN IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 62,1 mil. RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 13,2 mil. RON | |
| 51 | 51.BUCIUM TOURS SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 60,2 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 3,7 mil. RON | |
| 52 | 52.GRENZEBACH ROMANIA S.R.L.▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 59,9 mil. RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 4,7 mil. RON | |
| 53 | 53.GAZMIR IAŞI SRL▲ 9 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 59,1 mil. RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 13,5 mil. RON | |
| 54 | 54.OMCO ROMANIA SRL▼ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 58,5 mil. RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 146,4 K RON | |
| 55 | 55.INPROIECT SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 58 mil. RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | -29,5 K RON | |
| 56 | 56.TEOVAL & CO. SRL▼ 1 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 55,9 mil. RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 6,5 mil. RON | |
| 57 | 57.MARCEL SRL▲ 9 | Sat Răchiteni, Comuna Răchiteni, Iaşi | 55,8 mil. RON▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 22,3 mil. RON | |
| 58 | 58.PALAS INTERNATIONAL RESORT SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 54,6 mil. RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 8,6 mil. RON | |
| 59 | 59.SEVIO SOLUTIONS SRL▲ 71 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 54,2 mil. RON▲ 143,6 % | ▲ 143,6 % | 54 mil. RON | |
| 60 | 60.CONEST SA▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 53,5 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 7,5 mil. RON | |
| 61 | 61.CENTRO IMOBILIARE S.R.L.= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 52,8 mil. RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 9,3 mil. RON | |
| 62 | 62.CAT CONSTRUCT GRUP SRL▼ 4 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 52 mil. RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 3,9 mil. RON | |
| 63 | 63.SERVICII PUBLICE IAŞI SA▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 51,3 mil. RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 10,5 mil. RON | |
| 64 | 64.CLIMA THERM CENTER SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 51 mil. RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 10,2 mil. RON | |
| 65 | 65.THAGORA TECHNOLOGY S.R.L.▲ 32 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 50,3 mil. RON▲ 81 % | ▲ 81 % | 22,5 mil. RON | |
| 66 | 66.COMPLEX HOTELIER UNIREA SA▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 49,4 mil. RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 4,2 mil. RON | |
| 67 | 67.CONSYS INTERNATIONAL SRL▲ 22 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 48,7 mil. RON▲ 64,6 % | ▲ 64,6 % | 19,2 mil. RON | |
| 68 | 68.AGRICOLA 96 SA TIGANASI▼ 1 | Sat Ţigănaşi, Comuna Ţigănaşi, Iaşi | 45,7 mil. RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 2,1 mil. RON | |
| 69 | 69.AGROCOMPLEX LUNCA PASCANI SA▼ 4 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 45,5 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 70 | 70.BUILD CORP SRL▼ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 43,8 mil. RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 412,1 K RON | |
| 71 | 71.KMW SYSTEMS SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 43,5 mil. RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 6,5 mil. RON | |
| 72 | 72.ARCADIA HOSPITAL SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 43,5 mil. RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 4,2 mil. RON | |
| 73 | 73.PHARMA SA▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 41,8 mil. RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 2,8 mil. RON | |
| 74 | 74.CONSTRUCŢII HIDROTEHNICE SA= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 40,4 mil. RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 75 | 75.CASA AUTO SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 39,4 mil. RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 4,5 mil. RON | |
| 76 | 76.COVIAL-CVA SRL▼ 8 | Oraş Podu Iloaiei, Iaşi | 38,7 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -1,8 mil. RON | |
| 77 | 77.TRANSMIXT SA▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 37,1 mil. RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 78 | 78.AUTO AVANTAJE SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 37 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 709,3 K RON | |
| 79 | 79.RITMIC COM S.R.L.▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 36,3 mil. RON▲ 14 % | ▲ 14 % | 5,2 mil. RON | |
| 80 | 80.MENNEKES ELECTRIC S.R.L.▲ 25 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 36,1 mil. RON▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 10 mil. RON | |
| 81 | 81.ROYAL AMEX SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 35,5 mil. RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 3,8 mil. RON | |
| 82 | 82.IULIUS MANAGEMENT CENTER SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34,8 mil. RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 30 mil. RON | |
| 83 | 83.AGRICOLA PRUT SRL▲ 1 | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 34,4 mil. RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 84 | 84.EXTENSIVE NETWORK SRL▲ 38 | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 34,3 mil. RON▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 5,9 mil. RON | |
| 85 | 85.GALACTIC LINES SRL▼ 9 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 33,7 mil. RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 3,8 mil. RON | |
| 86 | 86.POLIROM PACKAGING SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 33,7 mil. RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 6,5 mil. RON | |
| 87 | 87.AVA STAR SRL▼ 8 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 33,5 mil. RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 7,8 mil. RON | |
| 88 | 88.AURAJOKI SUB S.R.L.▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 33,3 mil. RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 12,1 mil. RON | |
| 89 | 89.MOTEXCO SRL▲ 86 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 33,3 mil. RON▲ 110,3 % | ▲ 110,3 % | 17,6 mil. RON | |
| 90 | 90.TEHNO FOREST SRL▲ 63 | Sat Heci, Comuna Lespezi, Iaşi | 33,1 mil. RON▲ 84,5 % | ▲ 84,5 % | 15,4 mil. RON | |
| 91 | 91.VIOSAND TRICOTEXT SRL▼ 4 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 32,6 mil. RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 5,7 mil. RON | |
| 92 | 92.ZEELANDIA SRL▲ 8 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 31,8 mil. RON▲ 17 % | ▲ 17 % | 8,4 mil. RON | |
| 93 | 93.AGROCOM STRUNGA S.R.L.▲ 10 | Sat Strunga, Comuna Strunga, Iaşi | 31,7 mil. RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 5,6 mil. RON | |
| 94 | 94.SIGNANT HEALTH S.R.L.▲ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31,2 mil. RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 5,6 mil. RON | |
| 95 | 95.VITAPLANT SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31,2 mil. RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 2,8 mil. RON | |
| 96 | 96.AUTO MARKET SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30,9 mil. RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 3,2 mil. RON | |
| 97 | 97.LUDMIN SRL▼ 9 | Sat Butea, Comuna Butea, Iaşi | 30,8 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 6,2 mil. RON | |
| 98 | 98.MOVIAL ROMÂNIA SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 29,9 mil. RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 99 | 99.MOLDOVA ŢIGĂNAŞI S.A.▲ 20 | Sat Ţigănaşi, Comuna Ţigănaşi, Iaşi | 29,8 mil. RON▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 5,9 mil. RON | |
| 100 | 100.AUTO TRANS COM SRL▲ 1 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 29 mil. RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 2 mil. RON |