Top 100 firme din Iași după capitaluri în 2021
25.011 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 8,2 mld. RON. Pragul de intrare în top este 20,7 mil. RON, iar liderul atinge 1,2 mld. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PHINIA DELPHI ROMANIA S.R.L.= | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 1,2 mld. RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 53,4 mil. RON | |
| 2 | 2.IULIUS HOLDING SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 793,3 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 36,2 mil. RON | |
| 3 | 3.ANTIBIOTICE SA= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 605 mil. RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 29,9 mil. RON | |
| 4 | 4.BRIKSTON CONSTRUCTION SOLUTIONS S.A.= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 391,4 mil. RON▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 59,4 mil. RON | |
| 5 | 5.AMAZON DEVELOPMENT CENTER (ROMANIA) SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 262,9 mil. RON▲ 64,6 % | ▲ 64,6 % | 19,9 mil. RON | |
| 6 | 6.APAVITAL SA▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 221 mil. RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 17,4 mil. RON | |
| 7 | 7.D2 INDUSTRIAL DEVELOPMENT AND PRODUCTION SRL▼ 1 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 178,6 mil. RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 10,2 mil. RON | |
| 8 | 8.METINVEST TUBULAR IAȘI S.A.▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 175 mil. RON▲ 51,5 % | ▲ 51,5 % | 59,4 mil. RON | |
| 9 | 9.M.CHIM SRL▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 162,3 mil. RON▲ 129,5 % | ▲ 129,5 % | 266,8 K RON | |
| 10 | 10.COTNARI SA▼ 1 | Sat Cotnari, Comuna Cotnari, Iaşi | 134,1 mil. RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 5,7 mil. RON | |
| 11 | 11.FERMADOR SRL▼ 1 | Oraş Podu Iloaiei, Iaşi | 132,5 mil. RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 9,6 mil. RON | |
| 12 | 12.IASI CITY CENTRE S.R.L.▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 129,9 mil. RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | -1,5 mil. RON | |
| 13 | 13.ROMPAK SRL= | Municipiul Paşcani, Iaşi | 126 mil. RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 15 mil. RON | |
| 14 | 14.CONEX DISTRIBUTION SA▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 119,8 mil. RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 20 mil. RON | |
| 15 | 15.MOLDOVA SEMINŢE SRL▼ 3 | Sat Bivolari, Comuna Bivolari, Iaşi | 112 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 865,5 K RON | |
| 16 | 16.FITERMAN PHARMA SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 106,5 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 10 mil. RON | |
| 17 | 17.SALUBRIS SA▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 104,2 mil. RON▲ 67,9 % | ▲ 67,9 % | 3,6 mil. RON | |
| 18 | 18.RIVIUM GALERIA MALL SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 91,5 mil. RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 4,7 mil. RON | |
| 19 | 19.AVI-TOP SA▼ 1 | Sat Războieni, Comuna Ion Neculce, Iaşi | 89 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -921,8 K RON | |
| 20 | 20.DAS SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 88,1 mil. RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 10,1 mil. RON | |
| 21 | 21.BMT AEROSPACE ROMÂNIA SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 79,2 mil. RON▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | -22,4 mil. RON | |
| 22 | 22.IULIUS GROUP SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 77,9 mil. RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 23 | 23.FLUX SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 70,8 mil. RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 4,3 mil. RON | |
| 24 | 24.ELECTROPUTERE VFU PAŞCANI S.A.▼ 1 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 70,4 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 2,4 mil. RON | |
| 25 | 25.MOLDOPLAST SA▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 69,8 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 5,7 mil. RON | |
| 26 | 26.CHIMIEI PROPERTIES S.R.L.▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 64,6 mil. RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 2,7 mil. RON | |
| 27 | 27.MCM PROPERTIES S.R.L.▲ 1.324 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 63,7 mil. RON▲ 4.236,6 % | ▲ 4.236,6 % | 8,4 K RON | |
| 28 | 28.PROINVEST GROUP SRL▲ 11 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 60,7 mil. RON▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 15,3 mil. RON | |
| 29 | 29.ACCORDING GROUP SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 59,6 mil. RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 8 mil. RON | |
| 30 | 30.INDUSTRIALIZAREA CARNII (KOSAROM) SA▼ 2 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 59,2 mil. RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 8,5 mil. RON | |
| 31 | 31.NESS ROMÂNIA SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 57 mil. RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 10,3 mil. RON | |
| 32 | 32.IG WATTEEUW ROMANIA SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 55,3 mil. RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 9 mil. RON | |
| 33 | 33.IASICON SA▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 55,1 mil. RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 2 mil. RON | |
| 34 | 34.UNITED BUSINESS CENTER 5 SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 54,2 mil. RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 3 mil. RON | |
| 35 | 35.CONCEPT SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 53,1 mil. RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 2,5 mil. RON | |
| 36 | 36.GRENZEBACH ROMANIA S.R.L.▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 182 K RON | |
| 37 | 37.OMCO ROMANIA SRL▲ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 45,2 mil. RON▲ 67,5 % | ▲ 67,5 % | 14,5 mil. RON | |
| 38 | 38.PETRO GRUP SRL▲ 4 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 44,9 mil. RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 4,7 mil. RON | |
| 39 | 39.ADN PREFABRICATE S.R.L.▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 44,8 mil. RON▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 8,3 mil. RON | |
| 40 | 40.MARCEL SRL▼ 4 | Sat Răchiteni, Comuna Răchiteni, Iaşi | 43,6 mil. RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 11,8 mil. RON | |
| 41 | 41.CASA AUTO SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 42,2 mil. RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 6,4 mil. RON | |
| 42 | 42.CASA DE VINURI COTNARI SA▼ 7 | Sat Cârjoaia, Comuna Cotnari, Iaşi | 41,5 mil. RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 6,5 mil. RON | |
| 43 | 43.BUILD CORP SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 41,2 mil. RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 7,5 mil. RON | |
| 44 | 44.CONEST SA▲ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 40,8 mil. RON▲ 46 % | ▲ 46 % | 13,8 mil. RON | |
| 45 | 45.BUCIUM TOURS SRL▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 40,8 mil. RON▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 12,3 mil. RON | |
| 46 | 46.TRANSMIXT SA▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 40,3 mil. RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | -1,6 mil. RON | |
| 47 | 47.INVESTIA FINANCE SOCIETATE PE ACŢIUNI▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 40,3 mil. RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | -3,3 mil. RON | |
| 48 | 48.PRAXIS MEDICA SRL▲ 30 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 38,6 mil. RON▲ 68,6 % | ▲ 68,6 % | 18,6 mil. RON | |
| 49 | 49.COVIAL-CVA SRL▲ 17 | Oraş Podu Iloaiei, Iaşi | 38,1 mil. RON▲ 49,1 % | ▲ 49,1 % | 16 mil. RON | |
| 50 | 50.ATTRIUS DEVELOPMENTS SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 37,8 mil. RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 28,5 mil. RON | |
| 51 | 51.INPROIECT SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 37,3 mil. RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 6 mil. RON | |
| 52 | 52.CONSTRUCŢII HIDROTEHNICE SA▼ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 37,3 mil. RON▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 53 | 53.EKY-SAM SRL▼ 13 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 36,7 mil. RON▼ 18 % | ▼ 18 % | 4,8 mil. RON | |
| 54 | 54.CAT CONSTRUCT GRUP SRL▼ 2 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 36,7 mil. RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 3,9 mil. RON | |
| 55 | 55.SERVICII PUBLICE IAŞI SA▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 36,2 mil. RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 8,3 mil. RON | |
| 56 | 56.PANIFCOM SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 36 mil. RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 4,1 mil. RON | |
| 57 | 57.TEOVAL & CO. SRL▲ 27 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 35,5 mil. RON▲ 71,5 % | ▲ 71,5 % | 15,8 mil. RON | |
| 58 | 58.IULIUS MANAGEMENT CENTER SRL▲ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 35,1 mil. RON▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | 15,4 mil. RON | |
| 59 | 59.MOVIAL ROMÂNIA SRL▼ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34,9 mil. RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 2,3 mil. RON | |
| 60 | 60.PHARMA SA▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34,9 mil. RON▲ 42,6 % | ▲ 42,6 % | 3 mil. RON | |
| 61 | 61.DESIGN GROUP SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34,6 mil. RON▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 10,1 mil. RON | |
| 62 | 62.AGRICOLA 96 SA TIGANASI▼ 4 | Sat Ţigănaşi, Comuna Ţigănaşi, Iaşi | 34,6 mil. RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 6,7 mil. RON | |
| 63 | 63.KMW SYSTEMS SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 33,3 mil. RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 6,2 mil. RON | |
| 64 | 64.INVESTIGATII MEDICALE PRAXIS SRL▲ 76 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31,9 mil. RON▲ 128,6 % | ▲ 128,6 % | 19,7 mil. RON | |
| 65 | 65.AGROPAN IMPEX SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31,1 mil. RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 7,3 mil. RON | |
| 66 | 66.COMPLEX HOTELIER UNIREA SA▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 29,8 mil. RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 3,5 mil. RON | |
| 67 | 67.INTEGRASEM SRL▲ 21 | Sat Tabăra, Comuna Bivolari, Iaşi | 29,8 mil. RON▲ 47,2 % | ▲ 47,2 % | 10,6 mil. RON | |
| 68 | 68.GALACTIC LINES SRL▲ 24 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 28,9 mil. RON▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 10,1 mil. RON | |
| 69 | 69.AVIS TRANS SRL▼ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28,7 mil. RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 397,2 K RON | |
| 70 | 70.AUTO AVANTAJE SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28,4 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 551,4 K RON | |
| 71 | 71.INTERNATIONAL IMPORT-EXPORT COMP SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28,1 mil. RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 4,8 mil. RON | |
| 72 | 72.AVA STAR SRL= | Municipiul Paşcani, Iaşi | 27,8 mil. RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 6,5 mil. RON | |
| 73 | 73.GEMINI CAD SYSTEMS S.A.▲ 68 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27,8 mil. RON▲ 99,9 % | ▲ 99,9 % | -1,1 mil. RON | |
| 74 | 74.IULIUS REAL ESTATE SRL▲ 39 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27,6 mil. RON▲ 61,6 % | ▲ 61,6 % | 10,5 mil. RON | |
| 75 | 75.ROYAL AMEX SRL▲ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27,5 mil. RON▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 9,7 mil. RON | |
| 76 | 76.CLIMA THERM CENTER SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27 mil. RON▲ 15 % | ▲ 15 % | 3,5 mil. RON | |
| 77 | 77.ARCADIA HOSPITAL SRL▲ 44 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26,6 mil. RON▲ 71 % | ▲ 71 % | 11,1 mil. RON | |
| 78 | 78.ECOLAB SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26,3 mil. RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 6,6 mil. RON | |
| 79 | 79.CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL▼ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26,3 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 17,7 mil. RON | |
| 80 | 80.AGRICOLA PRUT SRL= | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 25,7 mil. RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 3,2 mil. RON | |
| 81 | 81.AGROCOMPLEX LUNCA PASCANI SA▲ 22 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 25,7 mil. RON▲ 44,8 % | ▲ 44,8 % | 8,8 mil. RON | |
| 82 | 82.AA AGRICULTURE FARM SRL▼ 15 | Sat Războieni, Comuna Ion Neculce, Iaşi | 25,3 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 295,2 K RON | |
| 83 | 83.POLIROM PACKAGING SRL▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25,2 mil. RON▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | 3 mil. RON | |
| 84 | 84.ARHICONSTRUCT SRL▲ 85 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 24,8 mil. RON▲ 109,3 % | ▲ 109,3 % | 14,2 mil. RON | |
| 85 | 85.VIOSAND TRICOTEXT SRL▲ 1 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 24,6 mil. RON▲ 20 % | ▲ 20 % | 4,5 mil. RON | |
| 86 | 86.ARCADIA POLICLINIC SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 24,5 mil. RON▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 14,6 mil. RON | |
| 87 | 87.ZEELANDIA SRL▼ 5 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 24,4 mil. RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 2,9 mil. RON | |
| 88 | 88.AUTO TRANS COM SRL▼ 14 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 23,7 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 87,6 K RON | |
| 89 | 89.FITERMAN DISTRIBUTION SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23,6 mil. RON▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 6,2 mil. RON | |
| 90 | 90.ZINAN INVESTMENT GROUP SRL▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23,6 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 954,3 K RON | |
| 91 | 91.EXPRESS CREDIT AMANET SRL▼ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23,5 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 5,1 mil. RON | |
| 92 | 92.GAZMIR IAŞI SRL▲ 28 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 23,3 mil. RON▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | 8,2 mil. RON | |
| 93 | 93.RODOTEX SRL▲ 91 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23,1 mil. RON▲ 110,4 % | ▲ 110,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 94 | 94.LINCOR TRANS S.R.L.▲ 54 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22,6 mil. RON▲ 68,3 % | ▲ 68,3 % | 9,3 mil. RON | |
| 95 | 95.DAROCONSTRUCT SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22,4 mil. RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 7,1 mil. RON | |
| 96 | 96.TEHNOTON SA▼ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,8 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 237 K RON | |
| 97 | 97.DEROM DENTAL INTERNATIONAL SRL▲ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,6 mil. RON▲ 31 % | ▲ 31 % | 6,1 mil. RON | |
| 98 | 98.VITAPLANT SRL▲ 32 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,4 mil. RON▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 7,2 mil. RON | |
| 99 | 99.AURAJOKI SUB S.R.L.▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,4 mil. RON▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 4,2 mil. RON | |
| 100 | 100.MOLDOVA ŢIGĂNAŞI S.A.▼ 17 | Sat Ţigănaşi, Comuna Ţigănaşi, Iaşi | 20,7 mil. RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 641,1 K RON |