Top 100 firme — Construcții, Bistrița-Năsăud după capitaluri în 2016
1.064 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 238,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 379,6 K RON, iar liderul atinge 29 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.M.I.S-GRUP SRL= | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 29 mil. RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 2,8 mil. RON | |
| 2 | 2.DIMEX-2000 COMPANY SRL▲ 1 | Sat Rebrisoara, Comuna Rebrisoara, Bistriţa-Năsăud | 24,2 mil. RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 7,9 mil. RON | |
| 3 | 3.FRASINUL SRL▼ 1 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 22,7 mil. RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 552 K RON | |
| 4 | 4.LUCRARI DRUMURI SI PODURI SA= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 16,7 mil. RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 243,7 K RON | |
| 5 | 5.CML.RO SRL▲ 1 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 12,2 mil. RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 387,7 K RON | |
| 6 | 6.CONSULT IMOBIL SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 11,3 mil. RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 586,1 K RON | |
| 7 | 7.CONSTRUCT PEROM SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6,6 mil. RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 5,1 mil. RON | |
| 8 | 8.CAMPEADOR SRL▲ 14 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6,2 mil. RON▲ 178,4 % | ▲ 178,4 % | 5,6 mil. RON | |
| 9 | 9.DORIANDRI CONSTRUCT SRL▲ 3 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 6 mil. RON▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 2,5 mil. RON | |
| 10 | 10.INDEMINAREA PRODCOM SRL= | Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 5,8 mil. RON▲ 19 % | ▲ 19 % | 2,3 mil. RON | |
| 11 | 11.INDUSTRIAL CONSTRUCT ARDEAL SRL▲ 351 | Sat Herina, Comuna Galaţii Bistriţei, Bistriţa-Năsăud | 5,2 mil. RON▲ 9.060,6 % | ▲ 9.060,6 % | 5,2 mil. RON | |
| 12 | 12.CRIDAR CONS SRL▼ 3 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 4,8 mil. RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 14,9 K RON | |
| 13 | 13.ACC REAL ESTATE SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4,2 mil. RON▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | 42,2 K RON | |
| 14 | 14.DATACOR SRL▲ 2 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,5 mil. RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 15 | 15.GEROMED ALFA S.A.▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,4 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -24,4 K RON | |
| 16 | 16.ELECTRO-URSA SERVCOM SRL▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,3 mil. RON▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 17 | 17.ELECTROCONSTRUCTIA ELCO BISTRITA SA▲ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,6 mil. RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 254,3 K RON | |
| 18 | 18.FAIR APARTMENTS SRL▲ 20 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,4 mil. RON▲ 100,4 % | ▲ 100,4 % | 2,4 mil. RON | |
| 19 | 19.FRATII ALEXA SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,4 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 71,6 K RON | |
| 20 | 20.MIRON-CONSTRUCT SRL▲ 5 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 2,4 mil. RON▲ 12 % | ▲ 12 % | 251,8 K RON | |
| 21 | 21.NICK'S DISTRIBUTORS SRL▲ 15 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,2 mil. RON▲ 67,1 % | ▲ 67,1 % | 867,7 K RON | |
| 22 | 22.ECOMAS ENERGOSYSTEM SRL▲ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,1 mil. RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 408,8 K RON | |
| 23 | 23.CATERPILAR TRANSILVANIA SRL▲ 9 | Sat Reteag, Comuna Petru Rareş, Bistriţa-Năsăud | 2 mil. RON▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 24 | 24.PAVIMAT SRL▲ 3 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 2 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 9,3 K RON | |
| 25 | 25.RUNCAN CONSTRUCT SRL▲ 66 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2 mil. RON▲ 381 % | ▲ 381 % | 1,6 mil. RON | |
| 26 | 26.IMOBIL DAN SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,9 mil. RON▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | -735,2 K RON | |
| 27 | 27.INST-NISTOR SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,8 mil. RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 244,9 K RON | |
| 28 | 28.DIANOVA INSTAL SRL▼ 2 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,8 mil. RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 452,3 K RON | |
| 29 | 29.AMICII BUILDING SRL▲ 2 | Sat Tiha Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1,5 mil. RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 271,3 K RON | |
| 30 | 30.SERBIS SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,4 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 3,7 K RON | |
| 31 | 31.PROINSTAL 302 G SRL▼ 17 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,4 mil. RON▼ 51,8 % | ▼ 51,8 % | -1,5 mil. RON | |
| 32 | 32.RECORD SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,4 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 17,5 K RON | |
| 33 | 33.LUCICOR PROD SRL▼ 9 | Sat Posmus, Comuna Sieu, Bistriţa-Năsăud | 1,3 mil. RON▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | 466,4 K RON | |
| 34 | 34.ECONEX TYPE SRL▲ 3 | Sat Crainimat, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 1,3 mil. RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 14 K RON | |
| 35 | 35.DANCON BUILDING SRL▲ 21 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,3 mil. RON▲ 71,3 % | ▲ 71,3 % | 535,8 K RON | |
| 36 | 36.UNIRAIFEN SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2 mil. RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 69,6 K RON | |
| 37 | 37.KOBALT ENGINEERING SRL▲ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,1 mil. RON▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 200,3 K RON | |
| 38 | 38.AMIMOND IMMOBILE SRL▲ 179 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1 mil. RON▲ 564,7 % | ▲ 564,7 % | 1 mil. RON | |
| 39 | 39.DIANA MDI INTERNATIONAL SRL▲ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 973,8 K RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 224,4 K RON | |
| 40 | 40.TDA AUTENTIC DECOR SRL▲ 17 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 938 K RON▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 705,9 K RON | |
| 41 | 41.DUOMOBEX LUX SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 917,1 K RON▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 206 RON | |
| 42 | 42.CMP BUILDING SRL▲ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 895,3 K RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 44,1 K RON | |
| 43 | 43.ALICANTE SRL▲ 15 | Sat Mintiu, Comuna Nimigea, Bistriţa-Năsăud | 884,6 K RON▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 184,6 K RON | |
| 44 | 44.SALRIF SRL▲ 6 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 851,8 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 8,1 K RON | |
| 45 | 45.CASA SKAL SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 831 K RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 280,1 K RON | |
| 46 | 46.TDA ART BUILDING SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 819,8 K RON▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | -141,6 K RON | |
| 47 | 47.TAUSOARE COM SERV SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 792 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 358 RON | |
| 48 | 48.DHD UNIC DEVELOPMENT SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 791,3 K RON▼ 5 % | ▼ 5 % | -41,2 K RON | |
| 49 | 49.IMPERIAL COMEX SRL▼ 19 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 781,2 K RON▼ 58,1 % | ▼ 58,1 % | 41,2 K RON | |
| 50 | 50.GIRONIC STAR COM SRLnou | Sat Rebra, Comuna Rebra, Bistriţa-Năsăud | 741,9 K RON▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | 373,7 K RON | |
| 51 | 51.CAMILUX PROD SRL▼ 22 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 705,6 K RON▼ 62,4 % | ▼ 62,4 % | -115,7 K RON | |
| 52 | 52.DANELECTRO SERV SRL▲ 12 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 699,1 K RON▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 100,5 K RON | |
| 53 | 53.TAURED SRL▲ 2 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 673,3 K RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | -96,8 K RON | |
| 54 | 54.LARIOFAM PRODCOM SRL▲ 51 | Sat Ilva Mică, Comuna Ilva Mică, Bistriţa-Năsăud | 663 K RON▲ 83,9 % | ▲ 83,9 % | 297,7 K RON | |
| 55 | 55.TERRA NOSTRA 2001 SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 627,6 K RON▼ 19 % | ▼ 19 % | -115 K RON | |
| 56 | 56.CONSMAR CEPARI SRL▲ 13 | Sat Cepari, Comuna Dumitra, Bistriţa-Năsăud | 619,6 K RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 36,1 K RON | |
| 57 | 57.TOPAZ-CRUMERUM SRL▲ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 618,3 K RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | -28,7 K RON | |
| 58 | 58.INTELIGENT CONSTRUCT SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 607,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 59 | 59.REGAL HOUSE SRL▲ 18 | Loc. Sărata, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 606,7 K RON▲ 20 % | ▲ 20 % | 274,1 K RON | |
| 60 | 60.DAVISILG CONSTRUCT SRL▲ 56 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 592,5 K RON▲ 90,5 % | ▲ 90,5 % | 281,5 K RON | |
| 61 | 61.ECO-FUN SA▲ 38 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 587,9 K RON▲ 56 % | ▲ 56 % | 318,3 K RON | |
| 62 | 62.CREATIV GROUP SRL▼ 45 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 581,6 K RON▼ 77,8 % | ▼ 77,8 % | -54,1 K RON | |
| 63 | 63.DACIA ASPHALT S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 581,2 K RON— | — | — | 581 K RON |
| 64 | 64.FASC SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 578,6 K RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | -15,3 K RON | |
| 65 | 65.ECOSYSTEMS SRL▲ 8 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 573,4 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 8,4 K RON | |
| 66 | 66.BORGOVALEY SRL= | Sat Tureac, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 541 K RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | -52 K RON | |
| 67 | 67.MEMVIS CONSTRUCT SRL▲ 76 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 525,1 K RON▲ 112,5 % | ▲ 112,5 % | 524,5 K RON | |
| 68 | 68.DUCAN PKW&LKW SRL▲ 11 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 523 K RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 53,9 K RON | |
| 69 | 69.LOG SILVANIA SRL▲ 13 | Sat Ilva Mare, Comuna Ilva Mare, Bistriţa-Năsăud | 518,5 K RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 70,1 K RON | |
| 70 | 70.CIVPRESTRED SRL▲ 17 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 514,4 K RON▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 297,6 K RON | |
| 71 | 71.BURDUHOS SRL▲ 5 | Sat Cepari, Comuna Dumitra, Bistriţa-Năsăud | 504,9 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -3,1 K RON | |
| 72 | 72.TOP SOYL CONSTRUCT SRL▼ 1 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 490 K RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | -83,2 K RON | |
| 73 | 73.GEVOLT ELECTRIC SRL▲ 859 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 477,7 K RON— | — | 155,9 K RON | |
| 74 | 74.GSB ELECTRIC SRL▲ 226 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 477,2 K RON▲ 410,1 % | ▲ 410,1 % | 476,8 K RON | |
| 75 | 75.SIMONA-I.S. SRL▲ 18 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 475,7 K RON▲ 17 % | ▲ 17 % | 69,1 K RON | |
| 76 | 76.VALEA SUTENILOR SRL▲ 31 | Sat Tureac, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 468,1 K RON▲ 35 % | ▲ 35 % | 121,3 K RON | |
| 77 | 77.LARYVIK DESIGN SRL▲ 152 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 460,6 K RON▲ 207,6 % | ▲ 207,6 % | 310,9 K RON | |
| 78 | 78.LARIZVAN SRL▲ 31 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 455,9 K RON▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 123,6 K RON | |
| 79 | 79.AGRO-MĂGURA-MIG SRL▲ 5 | Sat Măgura Ilvei, Comuna Măgura Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 450,4 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 10,4 K RON | |
| 80 | 80.DEVIS BUILDING SRL▲ 3 | Sat Tureac, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 446,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 81 | 81.EUROLAND 2002 SRL▲ 52 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 445,8 K RON▲ 70,4 % | ▲ 70,4 % | 184,1 K RON | |
| 82 | 82.CITTA' DELLA SETA SRL▲ 13 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 432,6 K RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 30,9 K RON | |
| 83 | 83.INDCON SRL▲ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 428,5 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 3,3 K RON | |
| 84 | 84.MASTEC UNDERGROUND SRL▼ 12 | Sat Poiana Ilvei, Comuna Poiana Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 422,3 K RON▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | 199,7 K RON | |
| 85 | 85.CRISTI-LEON CONSTRUCT SRL▲ 26 | Sat Măgura Ilvei, Comuna Măgura Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 420,5 K RON▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 95,6 K RON | |
| 86 | 86.DANYGRESS DESIGN SRL▲ 259 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 419,9 K RON▲ 524,4 % | ▲ 524,4 % | 352,7 K RON | |
| 87 | 87.INVERT GRUP SRL▼ 12 | Sat Stramba, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 419,2 K RON▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 72,5 K RON | |
| 88 | 88.DACIA SRL▼ 20 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 416,7 K RON▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 144 K RON | |
| 89 | 89.ELECTRO-APARATAJ SRL▲ 23 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 412,3 K RON▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 93,1 K RON | |
| 90 | 90.CONSTRUCTII SUKET SRL▲ 12 | Sat Uriu, Comuna Uriu, Bistriţa-Năsăud | 409,8 K RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 47,2 K RON | |
| 91 | 91.LARYLUC PROD SRL▲ 28 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 407,3 K RON▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 104,2 K RON | |
| 92 | 92.DICONEXIUNI SRL▲ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 403 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 9,3 K RON | |
| 93 | 93.JUANITO SRL▲ 34 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 400 K RON▲ 47,4 % | ▲ 47,4 % | 293,5 K RON | |
| 94 | 94.DAVIDAN IMOBIL SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 398,5 K RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 132,5 K RON | |
| 95 | 95.SUTYY ASTOR SRL▲ 157 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 390,1 K RON▲ 203,1 % | ▲ 203,1 % | 261,4 K RON | |
| 96 | 96.PHOENIX CONSTRUCT SRL▼ 26 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 389,7 K RON▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | -188,1 K RON | |
| 97 | 97.FAR FOUNDATION SRL▲ 16 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 384,8 K RON▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 68,7 K RON | |
| 98 | 98.BALASANA EDILITARE SRL▲ 99 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 384,4 K RON▲ 121,4 % | ▲ 121,4 % | 210,8 K RON | |
| 99 | 99.PRESS-DECOBET SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 381,2 K RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 28 K RON | |
| 100 | 100.AIG COMP SRL▲ 72 | Sat Sângeorzu Nou, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 379,6 K RON▲ 86,5 % | ▲ 86,5 % | 226,1 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Bistrița-Năsăud
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
714 firme · 1,5 mld. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
369 firme · 1,5 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
54 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
116 firme · 227,1 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
102 firme · 147,9 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
114 firme · 113,7 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
41 firme · 55,3 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
26 firme · 53,7 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
49 firme · 53,2 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
28 firme · 44 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
37 firme · 27,2 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
24 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
12 firme · 13 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
5 firme · 11,3 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
12 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
15 firme · 8,4 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
6 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
4 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
13 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
5 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
8 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
7 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
10 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
4 firme · 943,6 K RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
1 firme · 571,7 K RON