Top 100 firme — Transport și depozitare, Bacău după capitaluri în 2024
1.543 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 351,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 654,2 K RON, iar liderul atinge 37,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CAT-ION SRL= | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 37,5 mil. RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 3,5 mil. RON | |
| 2 | 2.TRANSPORT PUBLIC SA▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 35,6 mil. RON▲ 62,4 % | ▲ 62,4 % | 18,1 mil. RON | |
| 3 | 3.ŞERBAN DISTRIBUŢIE SRL▼ 1 | Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău | 28,9 mil. RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 4 | 4.MARYTRANS SRL= | Sat Brătila, Comuna Helegiu, Bacău | 13 mil. RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 1,4 mil. RON | |
| 5 | 5.AEROPORTUL INTERNAŢIONAL "GEORGE ENESCU" BACĂU RA= | Municipiul Bacău, Bacău | 11,7 mil. RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 1 mil. RON | |
| 6 | 6.APREX AUTO SRL▲ 1 | Sat Valea Şoşii, Comuna Poduri, Bacău | 10,1 mil. RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 11,8 K RON | |
| 7 | 7.STADTLER TRANS SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 9,7 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 24 K RON | |
| 8 | 8.GLENCORA IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 8,3 mil. RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 9 | 9.DEJTRANS SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 7,8 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 87,8 K RON | |
| 10 | 10.MERTUR TRANS SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 7,2 mil. RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 11 | 11.VICONEX-TRANS S.R.L.▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 7 mil. RON▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 12 | 12.MAXPLAST COMPANY SRL▲ 1 | Sat Holt, Comuna Letea Veche, Bacău | 6,1 mil. RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 749,6 K RON | |
| 13 | 13.P. TRANS SRL▼ 2 | Municipiul Moineşti, Bacău | 5,9 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 13,7 K RON | |
| 14 | 14.GRINGO COM-IMPEX SRL▲ 3 | Sat Ruşi-Ciutea, Comuna Letea Veche, Bacău | 5,9 mil. RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 1 mil. RON | |
| 15 | 15.LUPTRANS SRL= | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 5 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 120,2 K RON | |
| 16 | 16.SGRA TRANS GRUP S.R.L.= | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 5 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 67,8 K RON | |
| 17 | 17.METRA SA▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 4,8 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 9,8 K RON | |
| 18 | 18.DA & CO EXPRESS SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 4,8 mil. RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 365 K RON | |
| 19 | 19.TRANSPORT BISTRITA S.R.L.= | Municipiul Bacău, Bacău | 4,8 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 65,5 K RON | |
| 20 | 20.LAZĂR TRANS SRL▲ 5 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 4,3 mil. RON▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 21 | 21.BASAROM PRODCOM SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,9 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 590,2 K RON | |
| 22 | 22.IDEAL TRANSPORT & LOGISTICS S.R.L.▼ 2 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 3,7 mil. RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 119,6 K RON | |
| 23 | 23.EUROTOP TRANS SRL▼ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 3,6 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 631,1 K RON | |
| 24 | 24.EUROTRANS RAPID SRL= | Sat Scorţeni, Comuna Scorţeni, Bacău | 3,4 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 691,9 K RON | |
| 25 | 25.DUMRO TRANSPORT SRL▲ 4 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 3,2 mil. RON▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 651,9 K RON | |
| 26 | 26.TEOMAR SPEDITION S.R.L.▲ 16 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,1 mil. RON▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 930,7 K RON | |
| 27 | 27.SUN TRANSPORT SRL▼ 6 | Sat Bogdan Vodă, Comuna Săuceşti, Bacău | 3 mil. RON▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 385,1 K RON | |
| 28 | 28.FRIGO NOVA SRL▲ 6 | Sat Ruşi-Ciutea, Comuna Letea Veche, Bacău | 2,9 mil. RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 737,1 K RON | |
| 29 | 29.EUROTRIP SPEDITION SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,8 mil. RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 1 mil. RON | |
| 30 | 30.ALCODA SERVICE SRL▲ 5 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 2,8 mil. RON▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 31 | 31.EUROMARCHET IMPEX SRL▼ 3 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 2,8 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 71,2 K RON | |
| 32 | 32.MAD LINE EXPRESS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 2,7 mil. RON▲ 47,7 % | ▲ 47,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 33 | 33.SUPER VOIAJE SRL▼ 3 | Municipiul Moineşti, Bacău | 2,7 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 436,3 K RON | |
| 34 | 34.ERK CONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,7 mil. RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 357,2 K RON | |
| 35 | 35.JM TRANS IMPEX SRL▲ 17 | Sat Bahna, Comuna Pârgăreşti, Bacău | 2,6 mil. RON▲ 79,6 % | ▲ 79,6 % | 734,2 K RON | |
| 36 | 36.THESAL SRL▼ 3 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 2,5 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 39,2 K RON | |
| 37 | 37.ROMDYL SPEDITION SRL▲ 1 | Sat Bogdan Vodă, Comuna Săuceşti, Bacău | 2,4 mil. RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 169,6 K RON | |
| 38 | 38.VITRANS SRL▼ 6 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 2,4 mil. RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 182,9 K RON | |
| 39 | 39.MUNTO EXPRESS SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,4 mil. RON▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 483,5 K RON | |
| 40 | 40.FILTRANS SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,4 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 96 K RON | |
| 41 | 41.DENELOR SRL▲ 5 | Sat Valea Budului, Comuna Mărgineni, Bacău | 2,3 mil. RON▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 605,1 K RON | |
| 42 | 42.NUMBER 1 TRANS & LOG SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,3 mil. RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 43 | 43.EUROM SPED TOUR SRL= | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 2,1 mil. RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 112,4 K RON | |
| 44 | 44.TORROTTRANS SRL▼ 5 | Sat Oituz, Comuna Oituz, Bacău | 2 mil. RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 45 | 45.ALEXDOMAT SRL▼ 4 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 1,9 mil. RON▼ 12 % | ▼ 12 % | 1,1 mil. RON | |
| 46 | 46.ROTBAC SRL▼ 19 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 1,9 mil. RON▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | -857,1 K RON | |
| 47 | 47.FEDEROM TRANS SRL= | Sat Livezi, Comuna Livezi, Bacău | 1,9 mil. RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 96,4 K RON | |
| 48 | 48.STEGE PROD IMPEX SRLnou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 1,9 mil. RON▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 49 | 49.BORIS-TRANS SRLnou | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 1,9 mil. RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 307,9 K RON | |
| 50 | 50.DEJTRANS SPEDITION SRL▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,8 mil. RON▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 70,3 K RON | |
| 51 | 51.ADEST COM SRL▼ 3 | Sat Poduri, Comuna Poduri, Bacău | 1,7 mil. RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 216,7 K RON | |
| 52 | 52.HEBMAR INVEST SRL▲ 9 | Sat Oituz, Comuna Oituz, Bacău | 1,6 mil. RON▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 440,1 K RON | |
| 53 | 53.OSCAR CARGOTRANS S.R.L.▲ 10 | Sat Şesuri, Comuna Măgireşti, Bacău | 1,6 mil. RON▲ 47,5 % | ▲ 47,5 % | 521,8 K RON | |
| 54 | 54.ROM SPEDITION SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,6 mil. RON▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 55 | 55.ULY & DAV SPEDITION SRL▼ 1 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 1,5 mil. RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 143 K RON | |
| 56 | 56.LOL SPEED WEST SRL▲ 26 | Sat Ferestrău-Oituz, Comuna Oituz, Bacău | 1,5 mil. RON▲ 95,8 % | ▲ 95,8 % | 26,5 K RON | |
| 57 | 57.IONADE CAR TRANS SRL▼ 6 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 1,5 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 599,3 K RON | |
| 58 | 58.EURO TORIA SRL▲ 9 | Sat Crihan, Comuna Măgura, Bacău | 1,4 mil. RON▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 307,6 K RON | |
| 59 | 59.AVRĂMESCU TRANS S.R.L.▲ 19 | Municipiul Moineşti, Bacău | 1,3 mil. RON▲ 59,1 % | ▲ 59,1 % | 497,9 K RON | |
| 60 | 60.ILYCIP TRANS SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3 mil. RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 317,7 K RON | |
| 61 | 61.IMPEX PANONIA SRL▲ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3 mil. RON▲ 43,6 % | ▲ 43,6 % | 431,5 K RON | |
| 62 | 62.FGF COMPANIE DE TRANSPORT S.R.L.▲ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3 mil. RON▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | 467 K RON | |
| 63 | 63.EBA TRADE SRL▲ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,2 mil. RON▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 370,5 K RON | |
| 64 | 64.RADPETRANS SRL▼ 8 | Sat Helegiu, Comuna Helegiu, Bacău | 1,2 mil. RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | -84,1 K RON | |
| 65 | 65.EVO CAPITAL BUSINESS S.R.L.▲ 389 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,1 mil. RON▲ 1.082,7 % | ▲ 1.082,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 66 | 66.SOG TRANS SRL▲ 119 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 1,1 mil. RON▲ 209,6 % | ▲ 209,6 % | 735,2 K RON | |
| 67 | 67.LSW GROUP SERVICE S.R.L.▼ 14 | Sat Oituz, Comuna Oituz, Bacău | 1,1 mil. RON▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | -371,8 K RON | |
| 68 | 68.ECO AURALIS S.R.L.▼ 6 | Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău | 1,1 mil. RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | -60,6 K RON | |
| 69 | 69.AMA-DY BUSINESS SRL▼ 11 | Sat Blăgeşti, Comuna Blăgeşti, Bacău | 1 mil. RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 50,6 K RON | |
| 70 | 70.MASSARO TRANS S.R.L.▲ 80 | Municipiul Bacău, Bacău | 995,8 K RON▲ 117 % | ▲ 117 % | 536,9 K RON | |
| 71 | 71.STADTLER MANN S.R.L.▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 985,4 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 45,3 K RON | |
| 72 | 72.MOTOR CARGO S.R.L.▲ 311 | Municipiul Bacău, Bacău | 966,2 K RON▲ 656,3 % | ▲ 656,3 % | 882,6 K RON | |
| 73 | 73.ROCALBUTO SRL▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 955,2 K RON▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 23 K RON | |
| 74 | 74.GALICONS SRLnou | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 927 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 49,1 K RON | |
| 75 | 75.LARODANI TRANS SRL▲ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | 910,1 K RON▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 488,3 K RON | |
| 76 | 76.DAROMAX TRANSCOM S.R.L.▲ 33 | Municipiul Oneşti, Bacău | 908,3 K RON▲ 56,1 % | ▲ 56,1 % | 326,4 K RON | |
| 77 | 77.PETRO RAD SRL▼ 13 | Municipiul Moineşti, Bacău | 888,2 K RON▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | -200 K RON | |
| 78 | 78.PREMIUM EXPRESS SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 887,8 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 116,1 K RON | |
| 79 | 79.ALI-MIH SILVA SRL▼ 4 | Sat Mănăstirea Caşin, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 823,6 K RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 98,9 K RON | |
| 80 | 80.GENY AYLIN TRANS S.R.L.▲ 404 | Municipiul Bacău, Bacău | 820 K RON▲ 879,1 % | ▲ 879,1 % | 819,8 K RON | |
| 81 | 81.REDFAST TRANS S.R.L.▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 817 K RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 168,4 K RON | |
| 82 | 82.GRADINARIU AMG SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 813,8 K RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 144,4 K RON | |
| 83 | 83.PRESTOCLI SERV SRL▼ 33 | Municipiul Bacău, Bacău | 799,3 K RON▼ 51,2 % | ▼ 51,2 % | 376,7 K RON | |
| 84 | 84.SM MONTAJE S.R.L.▲ 1.463 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 795,8 K RON— | — | 905,9 K RON | |
| 85 | 85.STEPTRANS SRL▲ 122 | Sat Drăgeşti, Comuna Tătărăşti, Bacău | 790,3 K RON▲ 165 % | ▲ 165 % | 491,2 K RON | |
| 86 | 86.REDY 2 TRANSPORT SRL▼ 15 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 788,5 K RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 31,6 K RON | |
| 87 | 87.LUN LOR SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 771,8 K RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 70,9 K RON | |
| 88 | 88.SANTENA TRANS S.R.L.▼ 8 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 768,8 K RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 146,2 K RON | |
| 89 | 89.ARMI TRANS SRL= | Sat Gutinaş, Comuna Ştefan cel Mare, Bacău | 746,3 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -658 RON | |
| 90 | 90.BERACA SAD TRANS S.R.L.▲ 32 | Municipiul Bacău, Bacău | 745,7 K RON▲ 38 % | ▲ 38 % | 205,2 K RON | |
| 91 | 91.INTERNATIONAL GLOBAL TOUR SRL▲ 44 | Sat Luncani, Comuna Mărgineni, Bacău | 738,4 K RON▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | 143,6 K RON | |
| 92 | 92.ASACOM SPEDITION SRL▲ 92 | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 733,7 K RON▲ 106,6 % | ▲ 106,6 % | 378,6 K RON | |
| 93 | 93.OLE STAR SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 710,3 K RON▼ 47,3 % | ▼ 47,3 % | 707,1 K RON | |
| 94 | 94.VARTO TRANS TUR SRL▼ 29 | Sat Larga, Comuna Dofteana, Bacău | 698,3 K RON▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | -94,7 K RON | |
| 95 | 95.BO-AMA IMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 685,5 K RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 542 K RON | |
| 96 | 96.NICK-MANS SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 674,8 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 63,1 K RON | |
| 97 | 97.SYE TRUCKING SRL▼ 38 | Municipiul Bacău, Bacău | 674,7 K RON▼ 46,9 % | ▼ 46,9 % | 664 K RON | |
| 98 | 98.GREGORIS TRANS SRL▼ 3 | Sat Poduri, Comuna Poduri, Bacău | 674,6 K RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | -19 K RON | |
| 99 | 99.SCHNEIDER LOGISTIC SRL▲ 91 | Municipiul Bacău, Bacău | 660,6 K RON▲ 91,5 % | ▲ 91,5 % | 315,7 K RON | |
| 100 | 100.EXPO-TRANSMAR SRL▲ 247 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 654,2 K RON▲ 336,8 % | ▲ 336,8 % | 653,4 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Bacău
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
896 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
19 firme · 75 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
33 firme · 61,5 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
138 firme · 53 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
92 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
3 firme · 19,2 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
14 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
8 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
151 firme · 10,8 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
47 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
21 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
3 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
4 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
2 firme · 727,9 K RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
2 firme · 576,7 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
2 firme · 183,1 K RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 115,1 K RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
3 firme · 63,7 K RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
1 firme · 24 K RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 0 RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
1 firme · 0 RON