Top 100 firme — Fabricarea altor echipamente electrice după capitaluri în 2024
171 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2,6 mld. RON. Pragul de intrare în top este 99,6 K RON, iar liderul atinge 804,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ZES ZOLLNER ELECTRONIC SRL= | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 804,5 mil. RON▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 117,5 mil. RON | |
| 2 | 2.MARQUARDT SCHALTSYSTEME SCS= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 395,1 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 37,4 mil. RON | |
| 3 | 3.PSICONTROL SRL▲ 2 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 211,5 mil. RON▲ 15 % | ▲ 15 % | 27,6 mil. RON | |
| 4 | 4.HONEYWELL LIFE SAFETY ROMANIA SRL= | Municipiul Lugoj, Timiş | 210,9 mil. RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 18 mil. RON | |
| 5 | 5.ISOVOLTA S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 184,3 mil. RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 2,2 mil. RON | |
| 6 | 6.COOPER INDUSTRIES ROMANIA SRL= | Municipiul Arad, Arad | 177,7 mil. RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 32,2 mil. RON | |
| 7 | 7.DRM DRAXLMAIER ROMANIA SISTEME ELECTRICE SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 150,4 mil. RON▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 11 mil. RON | |
| 8 | 8.WEIDMÜLLER INTERFACE ROMANIA SRL▼ 1 | Loc. Tăuţii-Măgherăuş, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 42,2 mil. RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | -1,4 mil. RON | |
| 9 | 9.KABLUTRONIK S.R.L.▲ 3 | Sat Ulmi, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 39,4 mil. RON▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | 11,9 mil. RON | |
| 10 | 10.AQUIS SYSTEMS S.R.L.▼ 1 | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 39,2 mil. RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 2,9 mil. RON | |
| 11 | 11.SCHUNK CARBON TECHNOLOGY SRL▼ 3 | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 38,9 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 13,5 mil. RON | |
| 12 | 12.DUCATI ENERGIA ROMANIA SA▼ 2 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 32,3 mil. RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 10,2 mil. RON | |
| 13 | 13.ENERGOM SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 31 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 4,8 mil. RON | |
| 14 | 14.CABLEX RBM S.R.L.= | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 15,3 mil. RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 15 | 15.ELRO SRL▲ 1 | Sat Lazu, Comuna Agigea, Constanţa | 13,9 mil. RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 2,3 mil. RON | |
| 16 | 16.MECATRONICS SA▲ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 12,6 mil. RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 1,1 mil. RON | |
| 17 | 17.IPEE AMIRAL TRADING IMPEX SA▲ 4 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 9,1 mil. RON▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 367,9 K RON | |
| 18 | 18.ELCAS PRODIMPEX SRL▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9,1 mil. RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 3,3 mil. RON | |
| 19 | 19.RIELLO UPS ROMANIA SRL▲ 4 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 8,7 mil. RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 2,1 mil. RON | |
| 20 | 20.BEESPEED AUTOMATIZARI SRL▲ 7 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 8,2 mil. RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 5,6 mil. RON | |
| 21 | 21.TETRONIC SRL▲ 5 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 8 mil. RON▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 22 | 22.SIRE SRL▼ 5 | Municipiul Arad, Arad | 7,5 mil. RON▼ 35,4 % | ▼ 35,4 % | -44,8 K RON | |
| 23 | 23.AGRO ELECTROSISTEMS S.R.L.▲ 2 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 7,4 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 24 | 24.ELECTROCERAMICA SA▲ 5 | Municipiul Turda, Cluj | 6,8 mil. RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 302,9 K RON | |
| 25 | 25.POWER SPACE S.R.L.▼ 12 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6,6 mil. RON▼ 68,2 % | ▼ 68,2 % | 6,6 mil. RON | |
| 26 | 26.TAMURA ELECTRONICS ROMANIA CO. S.R.L.▼ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6,4 mil. RON▼ 48,4 % | ▼ 48,4 % | -6 mil. RON | |
| 27 | 27.ROFEP S.A.▲ 1 | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 6,3 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -66,2 K RON | |
| 28 | 28.EMZ HANAUER ROMANIA S.R.L.▼ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5,5 mil. RON▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | -1,3 mil. RON | |
| 29 | 29.ROBOTIC CDT S.R.L.▲ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,8 mil. RON▲ 75,8 % | ▲ 75,8 % | 2,1 mil. RON | |
| 30 | 30.ACCESOR SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,9 mil. RON▼ 13 % | ▼ 13 % | 2 mil. RON | |
| 31 | 31.VIMAR ROMANIA SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,7 mil. RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 673,2 K RON | |
| 32 | 32.SPIACT GALATI S.A.▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,6 mil. RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 186,7 K RON | |
| 33 | 33.ELIND SRL▲ 2 | Municipiul Craiova, Dolj | 3,4 mil. RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 34 | 34.SANAIDEA SRL▼ 2 | Municipiul Arad, Arad | 3 mil. RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 215 K RON | |
| 35 | 35.4 K SERVICES SRL▼ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,9 mil. RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 2 mil. RON | |
| 36 | 36.DELTA ROM TECHNOLOGIES S.A.▲ 4 | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | 2,9 mil. RON▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 421,2 K RON | |
| 37 | 37.A.H.T. ADVANCED HEATING TECHNOLOGIES INDUSTRIAL GROUP SRL▲ 7 | Oraş Ghimbav, Braşov | 2,8 mil. RON▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 704,8 K RON | |
| 38 | 38.MAIRA MONTAJ SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,5 mil. RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 657,2 K RON | |
| 39 | 39.ERDA PLUS SRL▲ 11 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 2,5 mil. RON▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | 898,1 K RON | |
| 40 | 40.EVGO GREEN MOTION SRL▲ 8 | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 2,3 mil. RON▲ 18 % | ▲ 18 % | 353,2 K RON | |
| 41 | 41.B.L.C. COMPONENTS SRL▲ 2 | Sat Tigveni, Comuna Răteşti, Argeş | 2,2 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 27,6 K RON | |
| 42 | 42.BENATAV ROM SRL▲ 15 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 2,2 mil. RON▲ 68,9 % | ▲ 68,9 % | 896,9 K RON | |
| 43 | 43.SUMIDA FLEXIBLE CONNECTIONS ROMANIA SRL▼ 9 | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 2,1 mil. RON▼ 36,5 % | ▼ 36,5 % | 221,7 K RON | |
| 44 | 44.ITALTRONIC SRL▲ 7 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 1,9 mil. RON▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 404,6 K RON | |
| 45 | 45.BNC CABLURI SRL▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,9 mil. RON▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | -534,6 K RON | |
| 46 | 46.KLF KABLLEX SRL▲ 21 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 1,6 mil. RON▲ 88,9 % | ▲ 88,9 % | 788,8 K RON | |
| 47 | 47.THERMIK TRANSYLVANIA SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,6 mil. RON▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | -1,3 mil. RON | |
| 48 | 48.SIMETO CABLAJ SISTEMS S.R.L.▲ 22 | Sat Recea, Comuna Recea, Maramureş | 1,6 mil. RON▲ 116,9 % | ▲ 116,9 % | 835,3 K RON | |
| 49 | 49.CARBON FIBER HEATING SRL▲ 4 | Sat Borş, Comuna Borş, Bihor | 1,5 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 33,3 K RON | |
| 50 | 50.ELECTROVALI SRL▼ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 1,3 mil. RON▼ 39,1 % | ▼ 39,1 % | 421,3 K RON | |
| 51 | 51.COSMOESTETICA SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,3 mil. RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | -75,4 K RON | |
| 52 | 52.ELECTROHEAT E & E SRL▲ 7 | Municipiul Arad, Arad | 1,3 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 3,6 K RON | |
| 53 | 53.CRPOS SOLUTIONS S.R.L.▼ 12 | Sat Glimboca, Comuna Glimboca, Caraş-Severin | 1,2 mil. RON▼ 49,6 % | ▼ 49,6 % | 717,2 K RON | |
| 54 | 54.ELECTRO PRO SOLUTIONS SRL▼ 8 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 1,2 mil. RON▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 55 | 55.CALDOR INDUSTRIAL HEATING SYSTEMS SRL▲ 1 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 1,2 mil. RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 47,2 K RON | |
| 56 | 56.BR ELECTRONIC SYSTEMS S.R.L.▲ 4 | Sat Slatina-Timiş, Comuna Slatina-Timiş, Caraş-Severin | 1,1 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 161,9 K RON | |
| 57 | 57.LS ELECTRO S.R.L.▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 981,9 K RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 38,2 K RON | |
| 58 | 58.ELETTROROM SRL▼ 9 | Sat Şiria, Comuna Şiria, Arad | 963,7 K RON▼ 38,8 % | ▼ 38,8 % | 388,7 K RON | |
| 59 | 59.NUOVA ELETTRONICA SRL▲ 4 | Sat Vârsolţ, Comuna Vârşolţ, Sălaj | 952,1 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 108,8 K RON | |
| 60 | 60.MUNTENIA ELECTRO SRL▲ 18 | Municipiul Buzău, Buzău | 904,6 K RON▲ 81 % | ▲ 81 % | 546 K RON | |
| 61 | 61.DIGITLINE AUTOMATIZARI SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 881,6 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 835,2 K RON | |
| 62 | 62.GRADIENT SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 826,5 K RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 628,6 K RON | |
| 63 | 63.ASSEMBLA SRL▲ 101 | Municipiul Braşov, Braşov | 808,3 K RON— | — | 874,2 K RON | |
| 64 | 64.ROB-SYSTEMS SRL▼ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 776,4 K RON▼ 48,2 % | ▼ 48,2 % | -721 K RON | |
| 65 | 65.INDA SRL▲ 30 | Municipiul Craiova, Dolj | 751,2 K RON▲ 263,4 % | ▲ 263,4 % | 544,5 K RON | |
| 66 | 66.ROMAGNETICS SRL= | Sat Palota, Comuna Sântandrei, Bihor | 748 K RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 42 K RON | |
| 67 | 67.EVENT JUST SRL▲ 30 | Oraş Voluntari, Ilfov | 682,3 K RON▲ 238 % | ▲ 238 % | 480,4 K RON | |
| 68 | 68.ROMELECTRO PROD SRL▲ 12 | Municipiul Focşani, Vrancea | 640,9 K RON▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | 201,6 K RON | |
| 69 | 69.RST ELPREST NEAMT SRL▲ 6 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 590,1 K RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 77,8 K RON | |
| 70 | 70.NOVO DESIGN LED SRL▲ 12 | Municipiul Turda, Cluj | 507,8 K RON▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 238,6 K RON | |
| 71 | 71.XWELD AUTOMATION S.R.L.▲ 12 | Sat Sânpaul, Comuna Sinpaul, Cluj | 467,1 K RON▲ 12 % | ▲ 12 % | 66,2 K RON | |
| 72 | 72.MDM ELECTRONIC SRL▲ 21 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 427,9 K RON▲ 77,2 % | ▲ 77,2 % | 426,9 K RON | |
| 73 | 73.CIRCUIT SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 421,8 K RON▼ 36,9 % | ▼ 36,9 % | 2,9 K RON | |
| 74 | 74.SLIDE S.R.L.▲ 11 | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 421,5 K RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 55 K RON | |
| 75 | 75.ELECTRIC AVENUE SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 382,7 K RON▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | -152,7 K RON | |
| 76 | 76.CYCLOMATIC S.R.L.▲ 10 | Sat Daia, Comuna Roşia, Sibiu | 355,6 K RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 15,5 K RON | |
| 77 | 77.REDRESOARE SRL= | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 350,7 K RON▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | 201,2 K RON | |
| 78 | 78.SCHULTZ ELEKTROTECHNIK SRL▼ 24 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 318,4 K RON▼ 77 % | ▼ 77 % | -1,1 mil. RON | |
| 79 | 79.AUTOMATIZARI B V A S.R.L.▲ 8 | Municipiul Codlea, Braşov | 316 K RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | -11,1 K RON | |
| 80 | 80.SMART AGRI SYSTEMS SRL▲ 8 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 297,8 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 993 RON | |
| 81 | 81.SIMELCAB 2012 SRL▲ 11 | Sat Târnova, Comuna Târnova, Arad | 290,4 K RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 235,1 K RON | |
| 82 | 82.RAUL & KARINA SRL▲ 2 | Municipiul Arad, Arad | 285,1 K RON▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 284,8 K RON | |
| 83 | 83.AUTOMATRONIX S.R.L.▲ 25 | Municipiul Arad, Arad | 285 K RON▲ 191,3 % | ▲ 191,3 % | 187,2 K RON | |
| 84 | 84.FLEXIVO S.R.L.▲ 6 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 282,3 K RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 20 K RON | |
| 85 | 85.ELTEC SRL▲ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 255,9 K RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 27,5 K RON | |
| 86 | 86.TERNA POWER LINES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 222,9 K RON— | — | 225,3 K RON | |
| 87 | 87.RO ALPHA AUTOMATION SRL▼ 15 | Municipiul Piteşti, Argeş | 186,1 K RON▼ 70,4 % | ▼ 70,4 % | 235,5 K RON | |
| 88 | 88.PERIMOT PREST SRL▲ 10 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 178,2 K RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 40,3 K RON | |
| 89 | 89.BEST TOP GRILL SRL▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 174,1 K RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -31,7 K RON | |
| 90 | 90.LTK EMBEDDED S.R.L.▼ 11 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 172,7 K RON▼ 63,7 % | ▼ 63,7 % | 172,5 K RON | |
| 91 | 91.EUCHNER SRL▼ 27 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 171,7 K RON▼ 81,7 % | ▼ 81,7 % | -713,7 K RON | |
| 92 | 92.ELECTRO OPTIC SYSTEMS SRLnou | Oraş Măgurele, Ilfov | 152,4 K RON— | — | 149,5 K RON | |
| 93 | 93.CPE EAST EUROPE SRL▲ 10 | Sat Slătioara, Comuna Slătioara, Olt | 131,3 K RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 6,5 K RON | |
| 94 | 94.LUX ELECTRONIC HEALTHCARE & ENGINEERING SOLUTIONS S.R.L.▲ 5 | Sat Racoviţă, Comuna Bucşani, Dâmboviţa | 131,2 K RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | -20,1 K RON | |
| 95 | 95.ARCADE LUMINOASE S.R.L.▲ 9 | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 124,4 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 3,6 K RON | |
| 96 | 96.CREATIV PRINTERO S.R.L.▲ 10 | Sat Bârsăneşti, Comuna Bârsăneşti, Bacău | 122,8 K RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 68,1 K RON | |
| 97 | 97.DEHN ROMANIA S.R.L.nou | Sat Căteasca, Comuna Căteasca, Argeş | 121 K RON— | — | — | -4 K RON |
| 98 | 98.LIGHTMASTER TECHNOLOGIES S.R.L.▼ 40 | Municipiul Craiova, Dolj | 117,3 K RON▼ 90,9 % | ▼ 90,9 % | 117 K RON | |
| 99 | 99.HPC HIGH PRECISION CABLE HARNESSES S.R.L.▲ 2 | Sat Breasta, Comuna Breasta, Dolj | 110,5 K RON▼ 23 % | ▼ 23 % | -33 K RON | |
| 100 | 100.DALLVEST J & I COMPANY S.R.L.nou | Sat Şagu, Comuna Şagu, Arad | 99,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON |