Top 100 firme — Fabricarea altor echipamente electrice după capitaluri în 2016
164 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 859,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 16,9 K RON, iar liderul atinge 176,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ISOVOLTA S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 176,3 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 2 | 2.MARQUARDT SCHALTSYSTEME SCS▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 174,8 mil. RON▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 66,6 mil. RON | |
| 3 | 3.ZES ZOLLNER ELECTRONIC SRL▼ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 163,1 mil. RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 26,3 mil. RON | |
| 4 | 4.HONEYWELL LIFE SAFETY ROMANIA SRL= | Municipiul Lugoj, Timiş | 94,4 mil. RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 3,1 mil. RON | |
| 5 | 5.COOPER INDUSTRIES ROMANIA SRL= | Municipiul Arad, Arad | 39,1 mil. RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 8,9 mil. RON | |
| 6 | 6.PSICONTROL SRL= | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 34,8 mil. RON▲ 67,4 % | ▲ 67,4 % | 14 mil. RON | |
| 7 | 7.WEIDMÜLLER INTERFACE ROMANIA SRL= | Loc. Tăuţii-Măgherăuş, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 23,1 mil. RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 3,4 mil. RON | |
| 8 | 8.DUCATI ENERGIA ROMANIA SA= | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 17,1 mil. RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 9 | 9.ENERGOM SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 12,5 mil. RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 4,1 mil. RON | |
| 10 | 10.ROFEP S.A.▲ 6 | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 8,4 mil. RON▲ 120,1 % | ▲ 120,1 % | 5,1 mil. RON | |
| 11 | 11.SCHUNK CARBON TECHNOLOGY SRL▲ 2 | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 6,7 mil. RON▲ 22 % | ▲ 22 % | 1,2 mil. RON | |
| 12 | 12.SIRE SRL▲ 2 | Municipiul Arad, Arad | 6,6 mil. RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 13 | 13.ELECTROCERAMICA SA▼ 1 | Municipiul Turda, Cluj | 6,5 mil. RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 788,7 K RON | |
| 14 | 14.BEESPEED AUTOMATIZARI SRL▼ 4 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 6,4 mil. RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 364,7 K RON | |
| 15 | 15.ELCAS PRODIMPEX SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,8 mil. RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 2,1 mil. RON | |
| 16 | 16.KABLUTRONIK S.R.L.nou | Sat Ulmi, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 5,3 mil. RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 4,4 mil. RON | |
| 17 | 17.CRPOS SOLUTIONS S.R.L.▲ 12 | Sat Glimboca, Comuna Glimboca, Caraş-Severin | 4,1 mil. RON▲ 124,3 % | ▲ 124,3 % | 2,5 mil. RON | |
| 18 | 18.THERMIK TRANSYLVANIA SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,1 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 291,6 K RON | |
| 19 | 19.ELETTROROM AUTOMOTIVE SYSTEMS SRL▲ 4 | Sat Şiria, Comuna Şiria, Arad | 3,8 mil. RON▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 2,9 mil. RON | |
| 20 | 20.SPIACT GALATI S.A.= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,5 mil. RON0,0% | 0,0% | 33 RON | |
| 21 | 21.TETRONIC SRL▼ 2 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 3,5 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 752,2 K RON | |
| 22 | 22.GEWISS ROMANIA SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,2 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 354,4 K RON | |
| 23 | 23.MECATRONICS SA▼ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 3,1 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -8 K RON | |
| 24 | 24.RIELLO UPS ROMANIA SRL▲ 4 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 3 mil. RON▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 942,5 K RON | |
| 25 | 25.INDA SRL= | Municipiul Craiova, Dolj | 2,9 mil. RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 166,2 K RON | |
| 26 | 26.4 K SERVICES SRL▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,9 mil. RON▲ 27 % | ▲ 27 % | 2 mil. RON | |
| 27 | 27.METROPOLITAN SERVICES SRL▼ 1 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 2,8 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 113,5 K RON | |
| 28 | 28.CABLEX RBM S.R.L.▼ 6 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,6 mil. RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | -117,3 K RON | |
| 29 | 29.ELETTROROM SRL▲ 1 | Sat Şiria, Comuna Şiria, Arad | 2,3 mil. RON▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 578,8 K RON | |
| 30 | 30.E.E.TIM ECHIPAMENTE DE AUTOMATIZARE SA▲ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,1 mil. RON▲ 64 % | ▲ 64 % | 1,5 mil. RON | |
| 31 | 31.SCHULTZ ELEKTROTECHNIK SRL▲ 7 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 1,8 mil. RON▲ 46 % | ▲ 46 % | 572,8 K RON | |
| 32 | 32.ELIND SRL▼ 1 | Municipiul Craiova, Dolj | 1,6 mil. RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 13,8 K RON | |
| 33 | 33.SITI BALKANIA SRL▲ 6 | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 1,6 mil. RON▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 230,4 K RON | |
| 34 | 34.ELRO SRLnou | Sat Lazu, Comuna Agigea, Constanţa | 1,6 mil. RON▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 582,5 K RON | |
| 35 | 35.SUMIDA FLEXIBLE CONNECTIONS ROMANIA SRL▲ 6 | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 1,5 mil. RON▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 296,7 K RON | |
| 36 | 36.THERMAL TECHNOLOGY SRL▼ 2 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,4 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | -7,6 K RON | |
| 37 | 37.FINACCO CONSULTING SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,3 mil. RON▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | -258,7 K RON | |
| 38 | 38.AQUIS SYSTEMS S.R.L.▲ 11 | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 1,2 mil. RON▲ 39 % | ▲ 39 % | 483,7 K RON | |
| 39 | 39.VIMAR ROMANIA SRL▲ 25 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 281,4 % | ▲ 281,4 % | 912,2 K RON | |
| 40 | 40.BENATAV ROM SRL▲ 2 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 17,8 K RON | |
| 41 | 41.CORES SRL▲ 4 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 1,1 mil. RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 87,1 K RON | |
| 42 | 42.ELECTROHEAT E & E SRL▲ 2 | Municipiul Arad, Arad | 1,1 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 14,4 K RON | |
| 43 | 43.ACCESOR SRL▼ 28 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,1 mil. RON▼ 73,9 % | ▼ 73,9 % | 640 K RON | |
| 44 | 44.MAIRA MONTAJ SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 989,4 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 8,2 K RON | |
| 45 | 45.DIGITLINE AUTOMATIZARI SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 966,2 K RON▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 311,5 K RON | |
| 46 | 46.EUCHNER SRLnou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 956,5 K RON— | — | — | -393,5 K RON |
| 47 | 47.DELTA ROM TECHNOLOGIES S.A.▼ 14 | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | 882,2 K RON▼ 39,3 % | ▼ 39,3 % | -93,9 K RON | |
| 48 | 48.BNC CABLURI SRL▲ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 845,4 K RON▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 229,6 K RON | |
| 49 | 49.SLIDE S.R.L.▲ 1 | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 827,9 K RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | -34,7 K RON | |
| 50 | 50.KLF KABLLEX SRL▼ 10 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 803,1 K RON▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 137 K RON | |
| 51 | 51.LAUREAT INVEST SRL▲ 33 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 773,2 K RON▲ 1.540 % | ▲ 1.540 % | 770,8 K RON | |
| 52 | 52.ELDEROM IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 712,6 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 149,6 K RON | |
| 53 | 53.TIMURAL GROUP SRL▼ 1 | Sat Acăţari, Comuna Acăţari, Mureş | 645,4 K RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 35,8 K RON | |
| 54 | 54.ELTEC SRL▼ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 557,3 K RON▼ 44,3 % | ▼ 44,3 % | 127,4 K RON | |
| 55 | 55.ELBO INDUSTRIES SA▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 522,2 K RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 308,4 K RON | |
| 56 | 56.NANOPRO START MC SRL▼ 20 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 522 K RON▼ 59,3 % | ▼ 59,3 % | -759,1 K RON | |
| 57 | 57.ELECTRIC AVENUE SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 497,7 K RON▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 78,9 K RON | |
| 58 | 58.TECHNOBIT AUTOMATIZARI SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 462,6 K RON▼ 56 % | ▼ 56 % | 450,6 K RON | |
| 59 | 59.ROMAGNETICS SRL▼ 2 | Sat Palota, Comuna Sântandrei, Bihor | 448,5 K RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 9,3 K RON | |
| 60 | 60.SIMELCAB 2012 SRL▲ 7 | Sat Târnova, Comuna Târnova, Arad | 423 K RON▲ 61,1 % | ▲ 61,1 % | 180,5 K RON | |
| 61 | 61.STIGO PROD SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 409,5 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 694 RON | |
| 62 | 62.ROMELECTRO PROD SRL▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 344,4 K RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | -23,6 K RON | |
| 63 | 63.MDM ELECTRONIC SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 328,9 K RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 148,9 K RON | |
| 64 | 64.RAUL & KARINA SRL▲ 5 | Municipiul Arad, Arad | 322,4 K RON▲ 75,3 % | ▲ 75,3 % | 138,5 K RON | |
| 65 | 65.NEONEX GROUP SRL▼ 7 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 261,8 K RON▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | -160,1 K RON | |
| 66 | 66.ROBOTIC CDT S.R.L.▲ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 259,4 K RON▲ 152,6 % | ▲ 152,6 % | 259,1 K RON | |
| 67 | 67.GRADIENT SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 253,3 K RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 67,6 K RON | |
| 68 | 68.DELTA CONTROL SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 239,4 K RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | -25,1 K RON | |
| 69 | 69.MARELECTRIC PRODUCŢIE SRL▲ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 171,3 K RON▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 40,9 K RON | |
| 70 | 70.ASSEMBLY ELECTRONIK SMART SRL▲ 7 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 151,1 K RON▲ 50,3 % | ▲ 50,3 % | 150,9 K RON | |
| 71 | 71.NUOVA ELETTRONICA SRL▲ 51 | Sat Vârsolţ, Comuna Vârşolţ, Sălaj | 141,8 K RON— | — | 148,8 K RON | |
| 72 | 72.CRISMILVER PROD SERV SRL▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 125,5 K RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | -7,8 K RON | |
| 73 | 73.RENOLITH SYSTEM SRLnou | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 124,1 K RON▼ 73,8 % | ▼ 73,8 % | -26,1 K RON | |
| 74 | 74.CARBON FIBER HEATING SRL▲ 5 | Sat Borş, Comuna Borş, Bihor | 118 K RON▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 24,5 K RON | |
| 75 | 75.NOVO DESIGN LED SRL▲ 22 | Municipiul Turda, Cluj | 115,1 K RON▲ 688,3 % | ▲ 688,3 % | 100,5 K RON | |
| 76 | 76.ERDA PLUS SRL▼ 21 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 108,6 K RON▼ 80,7 % | ▼ 80,7 % | 108,4 K RON | |
| 77 | 77.FLAVIU & TONY SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 103 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 78 | 78.MAM 2 RO SRL= | Municipiul Brad, Hunedoara | 98,9 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -131 RON | |
| 79 | 79.GENERAL ASSEMBLING SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 72 K RON— | — | 275,1 K RON | |
| 80 | 80.EUTECAST SRL▲ 59 | Municipiul Arad, Arad | 71,7 K RON— | — | 121,6 K RON | |
| 81 | 81.GOLFIN VEGA IMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 69,4 K RON— | — | 4,4 K RON | |
| 82 | 82.REDRESOARE SRL▼ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 65,3 K RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 4,6 K RON | |
| 83 | 83.EVENT JUST SRL▼ 15 | Oraş Voluntari, Ilfov | 59,8 K RON▼ 73,9 % | ▼ 73,9 % | -65,3 K RON | |
| 84 | 84.A.H.T. ADVANCED HEATING TECHNOLOGIES INDUSTRIAL GROUP SRL▲ 60 | Oraş Ghimbav, Braşov | 59,4 K RON— | — | 117,3 K RON | |
| 85 | 85.VIPEX PROD SRL▲ 60 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 54,5 K RON— | — | 115,2 K RON | |
| 86 | 86.ITALOPTICA SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 49,2 K RON▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | -909 RON | |
| 87 | 87.BEST SPECIALISTS SRL▲ 11 | Comuna Jilava, Ilfov | 48,3 K RON▲ 231,3 % | ▲ 231,3 % | 120 RON | |
| 88 | 88.LIMOSS INEU SRL▼ 1 | Loc. Ineu, Oraş Ineu, Arad | 48 K RON▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 15,2 K RON | |
| 89 | 89.PERIMOT PREST SRL▲ 35 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 37,3 K RON— | — | 76,8 K RON | |
| 90 | 90.TRAMCAT SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 34,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 91 | 91.RO ALPHA AUTOMATION SRL▲ 32 | Municipiul Piteşti, Argeş | 33,5 K RON— | — | 42,7 K RON | |
| 92 | 92.QIARA SRL▲ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 31,4 K RON▲ 234,2 % | ▲ 234,2 % | 21,8 K RON | |
| 93 | 93.ACTIV PANELECTRIC SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 27,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 94 | 94.RADU WIRES&CABLES S.R.L.▼ 11 | Loc. Curtici, Oraş Curtici, Arad | 25,7 K RON▼ 59 % | ▼ 59 % | 6,4 K RON | |
| 95 | 95.ALTOST PRODING SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 25,4 K RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | -4,2 K RON | |
| 96 | 96.ASTRA TOP HORIZON SRL▼ 5 | Municipiul Piteşti, Argeş | 24,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 97 | 97.PLUSII COMPLETE SMART SRLnou | Sat Glimboca, Comuna Glimboca, Caraş-Severin | 21,4 K RON— | — | — | 21,2 K RON |
| 98 | 98.eWORKS ELECTRONIC SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 18,6 K RON▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | -4,2 K RON | |
| 99 | 99.AGRO ELECTROSISTEMS S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 17,9 K RON— | — | — | 17,7 K RON |
| 100 | 100.FIDES MULTISERVICE SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 16,9 K RON▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 4,5 K RON |