Top 100 firme — Fabricarea altor echipamente electrice după profit net în 2025
150 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 182,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 28,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.HONEYWELL LIFE SAFETY ROMANIA SRL▲ 4 | Municipiul Lugoj, Timiş | 28,9 mil. RON▲ 60,4 % | ▲ 60,4 % | 28,9 mil. RON | |
| 2 | 2.PSICONTROL SRL▲ 2 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 27 mil. RON▼ 2 % | ▼ 2 % | 27 mil. RON | |
| 3 | 3.COOPER INDUSTRIES ROMANIA SRL= | Municipiul Arad, Arad | 20 mil. RON▼ 37,8 % | ▼ 37,8 % | 20 mil. RON | |
| 4 | 4.SCHUNK CARBON TECHNOLOGY SRL▲ 2 | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 13,9 mil. RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 13,9 mil. RON | |
| 5 | 5.DRM DRAXLMAIER ROMANIA SISTEME ELECTRICE SRL▲ 3 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 12 mil. RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 12 mil. RON | |
| 6 | 6.POWER SPACE S.R.L.▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,4 mil. RON▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 8,4 mil. RON | |
| 7 | 7.KABLUTRONIK S.R.L.= | Sat Ulmi, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 7,7 mil. RON▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 7,7 mil. RON | |
| 8 | 8.DUCATI ENERGIA ROMANIA SA▲ 1 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 6,3 mil. RON▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | 6,3 mil. RON | |
| 9 | 9.WEIDMÜLLER INTERFACE ROMANIA SRL▲ 160 | Loc. Tăuţii-Măgherăuş, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 5,1 mil. RON— | — | 5,1 mil. RON | |
| 10 | 10.BEESPEED AUTOMATIZARI SRL▲ 1 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 5 mil. RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 5 mil. RON | |
| 11 | 11.OXYHELP INDUSTRY SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,3 mil. RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 4,3 mil. RON | |
| 12 | 12.AQUIS SYSTEMS S.R.L.▲ 2 | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 4 mil. RON▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 4 mil. RON | |
| 13 | 13.ISOVOLTA S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,7 mil. RON▲ 68,3 % | ▲ 68,3 % | 3,7 mil. RON | |
| 14 | 14.MECATRONICS SA▲ 12 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 3,1 mil. RON▲ 191 % | ▲ 191 % | 3,1 mil. RON | |
| 15 | 15.AGRO ELECTROSISTEMS S.R.L.▲ 8 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 3 mil. RON▲ 74,5 % | ▲ 74,5 % | 3 mil. RON | |
| 16 | 16.ACCESOR SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3 mil. RON▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 3 mil. RON | |
| 17 | 17.ELECTROCERAMICA SA▲ 31 | Municipiul Turda, Cluj | 3 mil. RON▲ 884,1 % | ▲ 884,1 % | 3 mil. RON | |
| 18 | 18.ELECTRO PRO SOLUTIONS SRL▲ 7 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 2,4 mil. RON▲ 99 % | ▲ 99 % | 2,4 mil. RON | |
| 19 | 19.ENERGOM SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1 mil. RON▼ 55,6 % | ▼ 55,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 20 | 20.RIELLO UPS ROMANIA SRL▼ 1 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 1,9 mil. RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 1,9 mil. RON | |
| 21 | 21.DELTA ROM TECHNOLOGIES S.A.▲ 22 | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | 1,4 mil. RON▲ 234,6 % | ▲ 234,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 22 | 22.DIGITLINE AUTOMATIZARI SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 57,2 % | ▲ 57,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 23 | 23.MAIRA MONTAJ SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 920,4 K RON▲ 40,1 % | ▲ 40,1 % | 920,4 K RON | |
| 24 | 24.COSMOESTETICA SRL▲ 128 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 834,2 K RON— | — | 834,2 K RON | |
| 25 | 25.A.H.T. ADVANCED HEATING TECHNOLOGIES INDUSTRIAL GROUP SRL▲ 9 | Oraş Ghimbav, Braşov | 813,2 K RON▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 813,2 K RON | |
| 26 | 26.ELECTROVALI SRL▲ 16 | Municipiul Zalău, Sălaj | 728,3 K RON▲ 72,9 % | ▲ 72,9 % | 728,3 K RON | |
| 27 | 27.MANZ GALVANO TEC SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 664,1 K RON▼ 65,3 % | ▼ 65,3 % | 664,1 K RON | |
| 28 | 28.SIMETO CABLAJ SISTEMS S.R.L.▲ 2 | Sat Recea, Comuna Recea, Maramureş | 660,1 K RON▼ 21 % | ▼ 21 % | 660,1 K RON | |
| 29 | 29.CABLEX RBM S.R.L.▼ 7 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 599,3 K RON▼ 68,8 % | ▼ 68,8 % | 599,3 K RON | |
| 30 | 30.ROBOTIC CDT S.R.L.▼ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 585,7 K RON▼ 71,9 % | ▼ 71,9 % | 585,7 K RON | |
| 31 | 31.ASTI AUTOMATION SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 571,2 K RON▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 571,2 K RON | |
| 32 | 32.MUNTENIA ELECTRO SRL▲ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 556,6 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 556,6 K RON | |
| 33 | 33.EMZ HANAUER ROMANIA S.R.L.▲ 134 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 552,6 K RON— | — | 552,6 K RON | |
| 34 | 34.EVENT JUST SRL▲ 6 | Oraş Voluntari, Ilfov | 508,9 K RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 508,9 K RON | |
| 35 | 35.IPEE AMIRAL TRADING IMPEX SA▲ 11 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 500,3 K RON▲ 36 % | ▲ 36 % | 500,3 K RON | |
| 36 | 36.VIMAR ROMANIA SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 388,2 K RON▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | 388,2 K RON | |
| 37 | 37.EVGO GREEN MOTION SRL▲ 10 | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 362,5 K RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 362,5 K RON | |
| 38 | 38.ASSEMBLA SRL▼ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 355,3 K RON▼ 59,4 % | ▼ 59,4 % | 355,3 K RON | |
| 39 | 39.TEHNOTON SAnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 346,1 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 346,1 K RON | |
| 40 | 40.CARPAT ENERGY PRODUCTION S.R.L.▲ 104 | Sat Velţ, Comuna Bazna, Sibiu | 320,6 K RON— | — | 320,6 K RON | |
| 41 | 41.LTK EMBEDDED S.R.L.▲ 19 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 271,9 K RON▲ 57,6 % | ▲ 57,6 % | 271,9 K RON | |
| 42 | 42.RO ALPHA AUTOMATION SRL▲ 9 | Municipiul Piteşti, Argeş | 270,3 K RON▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 270,3 K RON | |
| 43 | 43.ITALTRONIC SRL▲ 1 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 263,3 K RON▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | 263,3 K RON | |
| 44 | 44.TETRONIC SRL▼ 27 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 250,6 K RON▼ 88,1 % | ▼ 88,1 % | 250,6 K RON | |
| 45 | 45.CABLEEXPERT S.R.L.nou | Sat Călugăreni, Comuna Eremitu, Mureş | 217 K RON— | — | — | 217 K RON |
| 46 | 46.GRADIENT SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 214,3 K RON▼ 65,9 % | ▼ 65,9 % | 214,3 K RON | |
| 47 | 47.R-DVS EUROPE ENGINEERING S.R.L.▲ 43 | Loc. Bălan, Oraş Bălan, Harghita | 188,5 K RON▲ 625,2 % | ▲ 625,2 % | 188,5 K RON | |
| 48 | 48.NUOVA ELETTRONICA SRL▲ 17 | Sat Vârsolţ, Comuna Vârşolţ, Sălaj | 186,1 K RON▲ 71 % | ▲ 71 % | 186,1 K RON | |
| 49 | 49.TERNA POWER LINES S.R.L.▲ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 177,3 K RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 177,3 K RON | |
| 50 | 50.SIMELCAB 2012 SRL▲ 2 | Sat Târnova, Comuna Târnova, Arad | 174,1 K RON▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 174,1 K RON | |
| 51 | 51.RAUL & KARINA SRL▼ 2 | Municipiul Arad, Arad | 151,1 K RON▼ 46,9 % | ▼ 46,9 % | 151,1 K RON | |
| 52 | 52.CALDOR HEAT & ENGINEERING S.R.L.nou | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 130,9 K RON— | — | — | 130,9 K RON |
| 53 | 53.ELDEROM IMPEX SRL▲ 100 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 130,2 K RON— | — | 130,2 K RON | |
| 54 | 54.KLF KABLLEX SRL▼ 22 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 126 K RON▼ 84 % | ▼ 84 % | 126 K RON | |
| 55 | 55.XWELD AUTOMATION S.R.L.▲ 14 | Sat Sânpaul, Comuna Sinpaul, Cluj | 105 K RON▲ 58,5 % | ▲ 58,5 % | 105 K RON | |
| 56 | 56.CYCLOMATIC S.R.L.▲ 38 | Sat Daia, Comuna Roşia, Sibiu | 103 K RON▲ 566,4 % | ▲ 566,4 % | 103 K RON | |
| 57 | 57.LIGHTMASTER TECHNOLOGIES S.R.L.▲ 7 | Municipiul Craiova, Dolj | 102,9 K RON▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 102,9 K RON | |
| 58 | 58.ROMELECTRO PROD SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 100 K RON▼ 50,4 % | ▼ 50,4 % | 100 K RON | |
| 59 | 59.BENATAV ROM SRL▼ 31 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 79,2 K RON▼ 91,2 % | ▼ 91,2 % | 79,2 K RON | |
| 60 | 60.CARBON FIBER HEATING SRL▲ 24 | Sat Borş, Comuna Borş, Bihor | 76,7 K RON▲ 130,2 % | ▲ 130,2 % | 76,7 K RON | |
| 61 | 61.NOVO DESIGN LED SRL▼ 11 | Municipiul Turda, Cluj | 75,2 K RON▼ 68,5 % | ▼ 68,5 % | 75,2 K RON | |
| 62 | 62.SLIDE S.R.L.▲ 10 | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 68,9 K RON▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 68,9 K RON | |
| 63 | 63.REZISTENTE LA COMANDA S.R.L.▲ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 66,5 K RON▲ 76,8 % | ▲ 76,8 % | 66,5 K RON | |
| 64 | 64.L&F MEDIA SRL▲ 35 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 60 K RON▲ 1.005,1 % | ▲ 1.005,1 % | 60 K RON | |
| 65 | 65.CENTERING S.R.L.▲ 6 | Sat Butani, Comuna Măgeşti, Bihor | 58,2 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 58,2 K RON | |
| 66 | 66.HPC HIGH PRECISION CABLE HARNESSES S.R.L.▲ 77 | Sat Breasta, Comuna Breasta, Dolj | 58 K RON— | — | 58 K RON | |
| 67 | 67.DAELCAB S.R.L.▲ 15 | Sat Târnova, Comuna Târnova, Arad | 57,1 K RON▲ 60,9 % | ▲ 60,9 % | 57,1 K RON | |
| 68 | 68.CLIMACOOL SRL▲ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 57 K RON▲ 266,6 % | ▲ 266,6 % | 57 K RON | |
| 69 | 69.GORKA VILLOR S.R.L.nou | Sat Uricani, Comuna Miroslava, Iaşi | 55,6 K RON▼ 86,7 % | ▼ 86,7 % | 55,6 K RON | |
| 70 | 70.MHT ELECTRIC DESIGN S.R.L.nou | Sat Lunca, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 53,5 K RON— | — | 53,5 K RON | |
| 71 | 71.PROJEKT ELECTRIK SRL▼ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 44,1 K RON▼ 67,3 % | ▼ 67,3 % | 44,1 K RON | |
| 72 | 72.ELECTRICAL SIGNAL EVERYWHERE SRL▲ 34 | Municipiul Craiova, Dolj | 40,9 K RON▲ 7.935 % | ▲ 7.935 % | 40,9 K RON | |
| 73 | 73.ELROTS S.R.L.▲ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 39,4 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 39,4 K RON | |
| 74 | 74.ELECTROHEAT E & E SRL▲ 28 | Municipiul Arad, Arad | 37,3 K RON▲ 948,1 % | ▲ 948,1 % | 37,3 K RON | |
| 75 | 75.ROMAGNETICS SRL= | Sat Palota, Comuna Sântandrei, Bihor | 35,2 K RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 35,2 K RON | |
| 76 | 76.VIPEX PROD SRL▲ 83 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 33,3 K RON— | — | 33,3 K RON | |
| 77 | 77.SMART COMPONENTS S.R.L.▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 29,3 K RON▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | 29,3 K RON | |
| 78 | 78.MDM ELECTRONIC SRL▼ 37 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 29 K RON▼ 93,2 % | ▼ 93,2 % | 29 K RON | |
| 79 | 79.HEBUS SOLUTION SRL▲ 57 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 22,9 K RON— | — | 22,9 K RON | |
| 80 | 80.LS ELECTRO S.R.L.= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 22,3 K RON▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | 22,3 K RON | |
| 81 | 81.RADU WIRES&CABLES S.R.L.▲ 8 | Loc. Curtici, Oraş Curtici, Arad | 20,3 K RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 20,3 K RON | |
| 82 | 82.CRPOS SOLUTIONS S.R.L.▼ 49 | Sat Glimboca, Comuna Glimboca, Caraş-Severin | 19,2 K RON▼ 97,3 % | ▼ 97,3 % | 19,2 K RON | |
| 83 | 83.B.L.C. COMPONENTS SRL▲ 4 | Sat Tigveni, Comuna Răteşti, Argeş | 18,8 K RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 18,8 K RON | |
| 84 | 84.TRIPOL VOLT CONTROL S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 18,1 K RON— | — | — | 18,1 K RON |
| 85 | 85.ELIND SRL▼ 61 | Municipiul Craiova, Dolj | 17,8 K RON▼ 98,9 % | ▼ 98,9 % | 17,8 K RON | |
| 86 | 86.CREATIV PRINTERO S.R.L.▼ 18 | Sat Bârsăneşti, Comuna Bârsăneşti, Bacău | 11,7 K RON▼ 82,8 % | ▼ 82,8 % | 11,7 K RON | |
| 87 | 87.EV EQUIPMENT S.R.L.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 9,4 K RON▼ 73,5 % | ▼ 73,5 % | 9,4 K RON | |
| 88 | 88.CPE EAST EUROPE SRL▲ 10 | Sat Slătioara, Comuna Slătioara, Olt | 8,4 K RON▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 8,4 K RON | |
| 89 | 89.CORES SRL▼ 11 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 7,8 K RON▼ 80,4 % | ▼ 80,4 % | 7,8 K RON | |
| 90 | 90.ARCADE LUMINOASE S.R.L.▲ 11 | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 6,8 K RON▲ 88,3 % | ▲ 88,3 % | 6,8 K RON | |
| 91 | 91.LUXIO TECH S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5 K RON— | — | — | 5 K RON |
| 92 | 92.BEST TOP GRILL SRL▲ 50 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,4 K RON— | — | 3,4 K RON | |
| 93 | 93.SANAIDEA SRL▼ 38 | Municipiul Arad, Arad | 2,6 K RON▼ 98,8 % | ▼ 98,8 % | 2,6 K RON | |
| 94 | 94.FIDES MULTISERVICE SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,4 K RON▼ 88,3 % | ▼ 88,3 % | 2,4 K RON | |
| 95 | 95.EASUN SOLAR S.R.L.▲ 1 | Loc. Ocna Mureş, Oraş Ocna Mureş, Alba | 1,1 K RON▼ 84,4 % | ▼ 84,4 % | 1,1 K RON | |
| 96 | 96.INNOVOLTECH RESEARCH S.R.L.▲ 4 | Sat Iteşti, Comuna Iteşti, Bacău | 423 RON▼ 90,7 % | ▼ 90,7 % | 423 RON | |
| 97 | 97.EV STATION S.R.L.▲ 6 | Sat Crucea de Piatră, Comuna Călugăreni, Giurgiu | 126 RON▼ 95,7 % | ▼ 95,7 % | 126 RON | |
| 98 | 98.CYPROMAX SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 99 | 99.BWE WELDING PRODUCTS SRL▲ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 100 | 100.FINACCO CONSULTING SRL▲ 62 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0 RON— | — | 0 RON |