Top 100 firme — Sănătate, Sibiu după angajați în 2022
628 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.289. Pragul de intrare în top este 3, iar liderul atinge 406.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CLINICA POLISANO SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 406▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -478,3 K RON | |
| 2 | 2.PFLEGE 24 SORGENLOS S.R.L.= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 58▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 157,9 K RON | |
| 3 | 3.RMN DIAGNOSTIC SI TRATAMENT SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 44▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 386,9 K RON | |
| 4 | 4.ARIA CLINIC SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 41▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 91 K RON | |
| 5 | 5.RMN DIAGNOSTICA SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 38▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 444,7 K RON | |
| 6 | 6.GENSAN SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 37▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 825 K RON | |
| 7 | 7.MEDICA S.A.▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 35▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 239,4 K RON | |
| 8 | 8.EUROMED AMBULANCE SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30▲ 20 % | ▲ 20 % | 43,7 K RON | |
| 9 | 9.ENROM MANAGEMENT MT S.R.L.▲ 280 | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 27— | — | 180,8 K RON | |
| 10 | 10.DIAMED SERV SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 210,0% | 0,0% | 437,7 K RON | |
| 11 | 11.MISAN MED SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 200,0% | 0,0% | 2,1 mil. RON | |
| 12 | 12.CORIDENT PRO S.R.L.▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 446,4 K RON | |
| 13 | 13.DENTVISAGE S.R.L.= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 960,7 K RON | |
| 14 | 14.CENTRUL MEDICAL DR.STANILA SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 150,0% | 0,0% | 1,8 mil. RON | |
| 15 | 15.TURISM MAYR SRLnou | Loc. Ocna Sibiului, Oraş Ocna Sibiului, Sibiu | 15— | — | 100,5 K RON | |
| 16 | 16.DENTAL MED SRL▲ 2 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 14▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 17 | 17.INTERECOMED S.R.L.▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 109,6 K RON | |
| 18 | 18.CENTRUL MEDICAL INTERMEDICA SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 100,7 K RON | |
| 19 | 19.SPIROMEDICA SRL▼ 3 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 171,8 K RON | |
| 20 | 20.DENTALUX CENTRUM SRL▼ 2 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 625,1 K RON | |
| 21 | 21.SWISS MEDCORP S.R.L.▲ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 12▲ 100 % | ▲ 100 % | 304,3 K RON | |
| 22 | 22.MEDIALCARE24 S.R.L.▲ 50 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 12▲ 300 % | ▲ 300 % | -41,5 K RON | |
| 23 | 23.CARPE DIEM SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 537,1 K RON | |
| 24 | 24.ORTO VISAGE S.R.L.▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 744,9 K RON | |
| 25 | 25.PEARL SMILE S.R.L.▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 90,0% | 0,0% | 853,9 K RON | |
| 26 | 26.CBI INFINIT SMILE S.R.L.▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 90,0% | 0,0% | 394,9 K RON | |
| 27 | 27.SAM SERVICII AVANSATE MEDICALE SRL▼ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8▼ 60 % | ▼ 60 % | -127,3 K RON | |
| 28 | 28.SAN MED SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 6 K RON | |
| 29 | 29.PSIHOCONCEPT MED SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 80,0% | 0,0% | 1,1 mil. RON | |
| 30 | 30.GHISE CLINIC SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 358,5 K RON | |
| 31 | 31.CONFORT DENTAL SRL▲ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8▲ 100 % | ▲ 100 % | 172,2 K RON | |
| 32 | 32.LIFE THERAPY CLINIC S.R.L.▲ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 12,7 K RON | |
| 33 | 33.COMPLEX MEDICAL DR.ROGOJAN AUREL SRL▼ 1 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 720,1 K RON | |
| 34 | 34.GINEKO PRO MEDICAL SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 395,3 K RON | |
| 35 | 35.ARCADA CLINIC SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 344,2 K RON | |
| 36 | 36.Q COSMETICE COREENE S.R.L.▼ 4 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 258,2 K RON | |
| 37 | 37.TOTAL DENT SRL▲ 252 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6— | — | 134,6 K RON | |
| 38 | 38.VISA MEDICA SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 75,2 K RON | |
| 39 | 39.DANIAMED S.R.L.▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 231,2 K RON | |
| 40 | 40.A&S ELDERS HOME SRL▼ 22 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | -154,2 K RON | |
| 41 | 41.CENTRUL MEDICAL BENEFIC SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 60,0% | 0,0% | 1,8 mil. RON | |
| 42 | 42.DEXA DIAGNOSTIC S.R.L.▲ 60 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6▲ 200 % | ▲ 200 % | 1,4 mil. RON | |
| 43 | 43.PRO-COR DENTAL S.R.L.▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 361,7 K RON | |
| 44 | 44.UNSER HAUS SIBIU S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6— | — | — | 52,1 K RON |
| 45 | 45.FIZIO ARENA S.R.L.▼ 13 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 60,0% | 0,0% | -91,1 K RON | |
| 46 | 46.HERMANNSTADT DENTAL OFFICE SRL▼ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 14,6 K RON | |
| 47 | 47.DENTICA IMPEX SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 50,0% | 0,0% | 237,2 K RON | |
| 48 | 48.PROCTOVEN SRL▼ 21 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 5▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | -54,1 K RON | |
| 49 | 49.DERMA ESTHETIC CENTER SRL▲ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 112,2 K RON | |
| 50 | 50.IACONI DENTAL CLINIC SRL▲ 22 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 238,5 K RON | |
| 51 | 51.NICOLEDENT S.R.L.▼ 10 | Loc. Sălişte, Oraş Sălişte, Sibiu | 50,0% | 0,0% | 165,5 K RON | |
| 52 | 52.CALMODENT SIBIU S.R.L.▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 164 K RON | |
| 53 | 53.DERMA ELITE SIB S.R.L.▲ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 981 K RON | |
| 54 | 54.OLDENT IIP S.R.L.▼ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 50,0% | 0,0% | 5 K RON | |
| 55 | 55.MODENT CLINIC JUNIOR S.R.L.▼ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 50,0% | 0,0% | 105,9 K RON | |
| 56 | 56.LOMYL ENDO PRACTICE S.R.L.▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 30,3 K RON | |
| 57 | 57.CEZARA PLAYGROUND S.R.L.▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -44,4 K RON | |
| 58 | 58.ZÂMBETUL COMUNITĂŢII S.R.L.▼ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 50,0% | 0,0% | 18,9 K RON | |
| 59 | 59.MIND SUPORT MEDICAL S.R.L.▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 361,9 K RON | |
| 60 | 60.DENTAROM SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,0% | 0,0% | 276,5 K RON | |
| 61 | 61.OPHTA DELY SRL▼ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,0% | 0,0% | 17,2 K RON | |
| 62 | 62.X-DENT SRL▼ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,0% | 0,0% | 159 K RON | |
| 63 | 63.OPHTA-CONSULT SRL▼ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,0% | 0,0% | 702,9 K RON | |
| 64 | 64.ESTET-DENT SRL▼ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,0% | 0,0% | 368,5 K RON | |
| 65 | 65.GRAL VET S.R.L.▼ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,0% | 0,0% | -264,9 K RON | |
| 66 | 66.DENTISPLUS SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 132,2 K RON | |
| 67 | 67.AMSO MED SRL▼ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,0% | 0,0% | 247,8 K RON | |
| 68 | 68.TEMPO MED SRL▼ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,0% | 0,0% | 299,4 K RON | |
| 69 | 69.DENTAL STUDIO SIBIU SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 86 K RON | |
| 70 | 70.DENTAL EDIT S.R.L.▼ 38 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 452,5 K RON | |
| 71 | 71.LIODENT CLINIQUE SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 96,3 K RON | |
| 72 | 72.DOCTOR DENTIST S.R.L.▼ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,0% | 0,0% | 128,9 K RON | |
| 73 | 73.OPRISDENT SRL▼ 24 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,0% | 0,0% | 690,3 K RON | |
| 74 | 74.GIADENT SMILE S.R.L.▼ 25 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,0% | 0,0% | 45 K RON | |
| 75 | 75.CENTRUL MEDICAL FIZIO PLUS S.R.L.▼ 26 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,0% | 0,0% | 315,7 K RON | |
| 76 | 76.CABINET MEDICAL DR. ARMEAN MIRELA S.R.L.▼ 27 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,0% | 0,0% | 58,9 K RON | |
| 77 | 77.ALMA DENT CLINIC S.R.L.▲ 25 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 470,6 K RON | |
| 78 | 78.NATURALISS THERAPY 888 SIB S.R.L.▼ 46 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 2 K RON | |
| 79 | 79.NUTRIX HELP CARE S.R.L.nou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 4— | — | — | 295 RON |
| 80 | 80.LUPU STOMA SRL▲ 22 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 45,9 K RON | |
| 81 | 81.CABINET STOMATOLOGIC DR.OPREAN OCTAVIAN SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,0% | 0,0% | 4,5 K RON | |
| 82 | 82.MEDICAL COMPLEX SRL▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,0% | 0,0% | -6,8 K RON | |
| 83 | 83.AMIC SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,0% | 0,0% | 227,9 K RON | |
| 84 | 84.Q Q INVEST SRL▲ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 23,3 K RON | |
| 85 | 85.OFELIA TRADING SRL▼ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,0% | 0,0% | 166,9 K RON | |
| 86 | 86.EURODENT BOGDAN SRL▼ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,0% | 0,0% | 144,5 K RON | |
| 87 | 87.DENTPERFECT SRL▼ 15 | Loc. Agnita, Oraş Agnita, Sibiu | 30,0% | 0,0% | -8,1 K RON | |
| 88 | 88.PAN MEDICAL SRL▼ 39 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 490,6 K RON | |
| 89 | 89.DENT ART SRL▼ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,0% | 0,0% | 138,2 K RON | |
| 90 | 90.SOLEX SRL▼ 18 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 30,0% | 0,0% | 165,8 K RON | |
| 91 | 91.GYNMED OBSTETRICĂ-GINECOLOGIE SRL▼ 42 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 318,1 K RON | |
| 92 | 92.LIGHT SMILE SRL▲ 197 | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 3— | — | 90,7 K RON | |
| 93 | 93.JOVIAL THERAPY S.R.L.▼ 21 | Sat Slimnic, Comuna Slimnic, Sibiu | 30,0% | 0,0% | 167 RON | |
| 94 | 94.BARNU DENT SRL▲ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 58,8 K RON | |
| 95 | 95.CENTRUL MEDICAL SANOGYN SRL▼ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,0% | 0,0% | 1,4 mil. RON | |
| 96 | 96.HELPCARE INGRIJIRI MEDICALE S.R.L.▼ 24 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,0% | 0,0% | -56,1 K RON | |
| 97 | 97.CABINET MEDICAL ANA NICOLETA SRL▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 264,7 K RON | |
| 98 | 98.ELLADA SPORT MED LAB SRL▲ 4 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 177,9 K RON | |
| 99 | 99.ZAHN ART DENTAL KLINIK S.R.L.▲ 67 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 51,9 K RON | |
| 100 | 100.VOLTERA DENT S.R.L.▼ 28 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,0% | 0,0% | 6,8 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Sibiu
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
317 firme · 476,5 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
223 firme · 129,2 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
13 firme · 55 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
78 firme · 19,7 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
51 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
5 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
33 firme · 4 mil. RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
5 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
6 firme · 935,8 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
1 firme · 795,7 K RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
6 firme · 215 K RON
CAEN 8790
Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.
3 firme · 124,2 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 16 K RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
2 firme · 12,3 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 0 RON