Top 100 firme — Sănătate, Sibiu după angajați în 2018
391 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.349. Pragul de intrare în top este 2, iar liderul atinge 577.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CLINICA POLISANO SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 577▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 617,6 K RON | |
| 2 | 2.ARIA CLINIC SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 53▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 57,5 K RON | |
| 3 | 3.SAM SERVICII AVANSATE MEDICALE SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 51▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 180,8 K RON | |
| 4 | 4.PRO JOB SENIOREN PFLEGE SRL▲ 1 | Loc. Dumbrăveni, Oraş Dumbrăveni, Sibiu | 47▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 401,2 K RON | |
| 5 | 5.PFLEGE DOBRE 24 SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 44— | — | — | 1 K RON |
| 6 | 6.GENSAN SRL▲ 183 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 34— | — | 691,9 K RON | |
| 7 | 7.MEDICA S.A.▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 33▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 555,6 K RON | |
| 8 | 8.VLADUTIU & GARABEDIAN SRL▼ 2 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 28▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 280,6 K RON | |
| 9 | 9.ENROM MANAGEMENT MT S.R.L.nou | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 23— | — | — | -148 K RON |
| 10 | 10.EUROMED AMBULANCE SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 18▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 183 K RON | |
| 11 | 11.MISAN MED SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 12 | 12.RMN DIAGNOSTICA SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 16▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 70,6 K RON | |
| 13 | 13.CENTRUL MEDICAL DR.STANILA SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 770,7 K RON | |
| 14 | 14.CENTRUL MEDICAL INTERMEDICA SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 120,0% | 0,0% | -2,8 K RON | |
| 15 | 15.DENTALUX CENTRUM SRL▲ 2 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 490,8 K RON | |
| 16 | 16.DENTVISAGE S.R.L.▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 598,7 K RON | |
| 17 | 17.NURSING MEDICA SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -35,2 K RON | |
| 18 | 18.DIAMED SERV SRL▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 85,3 K RON | |
| 19 | 19.SAN MED SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 99,5 K RON | |
| 20 | 20.SPIROMEDICA SRL= | Municipiul Mediaş, Sibiu | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 127,6 K RON | |
| 21 | 21.VISA MEDICA SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 90,0% | 0,0% | 94,1 K RON | |
| 22 | 22.CARPE DIEM SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 418,9 K RON | |
| 23 | 23.CLINICA 3D SMART DENT SRL▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 178 K RON | |
| 24 | 24.LUMO HOTELS S.R.L.▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 575 RON | |
| 25 | 25.AMSO MED SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 80,0% | 0,0% | 96,4 K RON | |
| 26 | 26.LIGHT SMILE SRL▼ 6 | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 80,0% | 0,0% | 70,4 K RON | |
| 27 | 27.GHISE CLINIC SRL▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 399,6 K RON | |
| 28 | 28.OPHTA DELY SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 54,9 K RON | |
| 29 | 29.DENTICA IMPEX SRL▲ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 114,6 K RON | |
| 30 | 30.DOBSI-MED SRL▼ 10 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 138,5 K RON | |
| 31 | 31.RMN DIAGNOSTIC SI TRATAMENT SRL▲ 158 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7— | — | -162 K RON | |
| 32 | 32.COMPLEX MEDICAL DR.ROGOJAN AUREL SRL▼ 7 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 313,6 K RON | |
| 33 | 33.TOTAL DENT SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 60,0% | 0,0% | 127,7 K RON | |
| 34 | 34.A&S ELDERS HOME SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 60,0% | 0,0% | 128,9 K RON | |
| 35 | 35.LIODENT CLINIQUE SRL▲ 47 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6▲ 200 % | ▲ 200 % | -93,4 K RON | |
| 36 | 36.AMIC SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 144,9 K RON | |
| 37 | 37.ZAHNARZT HERMANNSTADT SRL▲ 6 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 7,8 K RON | |
| 38 | 38.GRAL VET S.R.L.▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 50,0% | 0,0% | -222,2 K RON | |
| 39 | 39.GINEKO PRO MEDICAL SRL▼ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 23,2 K RON | |
| 40 | 40.BIOCORD S.R.L.▼ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 287,1 K RON | |
| 41 | 41.DANIAMED S.R.L.▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 3,5 K RON | |
| 42 | 42.PSIHOCONCEPT MED SRL▲ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 397,2 K RON | |
| 43 | 43.CENTRUL MEDICAL BENEFIC SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 517,9 K RON | |
| 44 | 44.MEDICAL COMPLEX SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,0% | 0,0% | 8,8 K RON | |
| 45 | 45.MARSAN SRL▲ 144 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4— | — | 62 K RON | |
| 46 | 46.DENTA DANA SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 23,8 K RON | |
| 47 | 47.ESTET-DENT SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 74,9 K RON | |
| 48 | 48.OPHTA-CONSULT SRL▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 202,3 K RON | |
| 49 | 49.DENT ART SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,0% | 0,0% | 33,6 K RON | |
| 50 | 50.LIVPSIHOCONS SRL▼ 7 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 40,0% | 0,0% | 107,4 K RON | |
| 51 | 51.GYNMED OBSTETRICĂ-GINECOLOGIE SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,0% | 0,0% | 255,4 K RON | |
| 52 | 52.PROCTOVEN SRL▲ 1 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 647,7 K RON | |
| 53 | 53.TEMPO MED SRL▼ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 147,9 K RON | |
| 54 | 54.MAXIMPLANT SRL▲ 28 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 129,1 K RON | |
| 55 | 55.I-MED OPTOGYN SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 2 mil. RON | |
| 56 | 56.CALMODENT SIBIU S.R.L.▲ 133 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4— | — | 235,6 K RON | |
| 57 | 57.CABINET MEDICAL DR. ARMEAN MIRELA S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4— | — | — | -8,2 K RON |
| 58 | 58.ORTO VISAGE S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4— | — | — | 45,8 K RON |
| 59 | 59.DENTAROM SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,0% | 0,0% | -54,8 K RON | |
| 60 | 60.GINSANA-CB S.R.L.▲ 22 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 1,4 K RON | |
| 61 | 61.CABINET STOMATOLOGIC DR.OPREAN OCTAVIAN SRL▼ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 73,7 K RON | |
| 62 | 62.Q Q INVEST SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,0% | 0,0% | 2,6 K RON | |
| 63 | 63.OFELIA TRADING SRL▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,0% | 0,0% | 61,4 K RON | |
| 64 | 64.BELDEAN MED SRL▲ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 3,1 K RON | |
| 65 | 65.PAN MEDICAL SRL▼ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,0% | 0,0% | 464,3 K RON | |
| 66 | 66.DERMATOP SRL▼ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,0% | 0,0% | 358,1 K RON | |
| 67 | 67.GLUCO-STAT SRL▼ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,0% | 0,0% | 123,5 K RON | |
| 68 | 68.DENTPERFECT SRL▼ 15 | Loc. Agnita, Oraş Agnita, Sibiu | 30,0% | 0,0% | -5,4 K RON | |
| 69 | 69.DR. MÂRZA DENT SRL▼ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,0% | 0,0% | 219,4 K RON | |
| 70 | 70.SOLEX SRL▲ 12 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 91,2 K RON | |
| 71 | 71.MEDICA PREST SRL▼ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,0% | 0,0% | 4,9 K RON | |
| 72 | 72.DENTISPLUS SRL▼ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,0% | 0,0% | 158,8 K RON | |
| 73 | 73.KINETIKA DOVI SRL▲ 116 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 3— | — | -37,6 K RON | |
| 74 | 74.JOVIAL THERAPY S.R.L.▼ 21 | Sat Slimnic, Comuna Slimnic, Sibiu | 30,0% | 0,0% | -10,7 K RON | |
| 75 | 75.DENTAL EDIT S.R.L.▼ 22 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 30,0% | 0,0% | 29,7 K RON | |
| 76 | 76.BARNU DENT SRL▼ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,0% | 0,0% | 30,5 K RON | |
| 77 | 77.DR FLORESCU LUCIA MFMM SRL▼ 24 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,0% | 0,0% | 132,3 K RON | |
| 78 | 78.EDENSPA MANAGEMENT SRL▲ 40 | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | -36,2 K RON | |
| 79 | 79.CENTRUL MEDICAL SANOGYN SRL▲ 39 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 802,9 K RON | |
| 80 | 80.IACONI DENTAL CLINIC SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 493,2 K RON | |
| 81 | 81.HOLISTIC HEALING CENTER SRL▼ 28 | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 30,0% | 0,0% | -39 K RON | |
| 82 | 82.NOVOCLINIQUE SRL▲ 107 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3— | — | -26,7 K RON | |
| 83 | 83.DENTAL SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20,0% | 0,0% | 576 RON | |
| 84 | 84.LUPU STOMA SRL▼ 31 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 8,1 K RON | |
| 85 | 85.HERADOR SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20,0% | 0,0% | 26 K RON | |
| 86 | 86.ASKLEPION - CARDIOLOGIE - TERAPIA DURERII SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20,0% | 0,0% | 134,2 K RON | |
| 87 | 87.MEDSANA VEST SRL▼ 57 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 100,6 K RON | |
| 88 | 88.DRADENT SERV SRLnou | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 20,0% | 0,0% | 78,2 K RON | |
| 89 | 89.X-DENT SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20,0% | 0,0% | -18,4 K RON | |
| 90 | 90.URO EXPERT SRL▼ 37 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 137,3 K RON | |
| 91 | 91.CABINET MEDICAL DR.BUNESCU SRL▲ 27 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 89,9 K RON | |
| 92 | 92.SANOTEO SRL▼ 39 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 85,3 K RON | |
| 93 | 93.UNIMED SRL▲ 96 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2— | — | 27,5 K RON | |
| 94 | 94.RX - DENT SRL▼ 51 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | -8,3 K RON | |
| 95 | 95.ABBA DENT SRL▼ 42 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 359,3 K RON | |
| 96 | 96.FORTUNA DENT SRL▼ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20,0% | 0,0% | 40,4 K RON | |
| 97 | 97.ART DENTICA SRL▲ 21 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -22,6 K RON | |
| 98 | 98.CENTRUL DE DERMATOLOGIE SIBIU SRL▼ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20,0% | 0,0% | 165 K RON | |
| 99 | 99.MEDCLINIC 2009 SRL▼ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20,0% | 0,0% | 69,6 K RON | |
| 100 | 100.RX-DENTAL SRL▼ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20,0% | 0,0% | 106,1 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Sibiu
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
317 firme · 476,5 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
223 firme · 129,2 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
13 firme · 55 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
78 firme · 19,7 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
51 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
5 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
33 firme · 4 mil. RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
5 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
6 firme · 935,8 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
1 firme · 795,7 K RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
6 firme · 215 K RON
CAEN 8790
Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.
3 firme · 124,2 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 16 K RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
2 firme · 12,3 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 0 RON