Top 100 firme — Sănătate, Sibiu după cifră de afaceri în 2025
747 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 586,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 882 K RON, iar liderul atinge 242,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CLINICA POLISANO SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 242,3 mil. RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 7 mil. RON | |
| 2 | 2.RMN DIAGNOSTIC SI TRATAMENT SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 45,6 mil. RON▲ 57,2 % | ▲ 57,2 % | -500,9 K RON | |
| 3 | 3.RMN DIAGNOSTICA SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40 mil. RON▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 662,3 K RON | |
| 4 | 4.MISAN MED SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 11,3 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 5 | 5.GENSAN SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 10,3 mil. RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 1,1 mil. RON | |
| 6 | 6.MEDICA S.A.= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9,8 mil. RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 611,9 K RON | |
| 7 | 7.DEXA DIAGNOSTIC S.R.L.= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9,2 mil. RON▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 423,9 K RON | |
| 8 | 8.DENTVISAGE S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 9 | 9.DENTAL MED SRL▲ 9 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 7,7 mil. RON▲ 134,5 % | ▲ 134,5 % | -147 K RON | |
| 10 | 10.CORIDENT PRO S.R.L.▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7,5 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 425,4 K RON | |
| 11 | 11.VLADUTIU & GARABEDIAN SRL▼ 1 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 6,9 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 481 K RON | |
| 12 | 12.ARIA CLINIC SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6,9 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 230,5 K RON | |
| 13 | 13.ENROM MANAGEMENT MT S.R.L.▼ 2 | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 6,4 mil. RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 99,2 K RON | |
| 14 | 14.CONFORT DENTAL SRL▲ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6,2 mil. RON▲ 168,9 % | ▲ 168,9 % | 2,6 mil. RON | |
| 15 | 15.CENTRUL MEDICAL DR.STANILA SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,9 mil. RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 1,8 mil. RON | |
| 16 | 16.DENTALUX CENTRUM SRL▼ 3 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 5,9 mil. RON▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 956,6 K RON | |
| 17 | 17.OPRISDENT SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,3 mil. RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 872,5 K RON | |
| 18 | 18.EUROMED AMBULANCE SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,3 mil. RON▲ 89,6 % | ▲ 89,6 % | 496,9 K RON | |
| 19 | 19.I-MED OPTOGYN SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,9 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 20 | 20.PEARL SMILE S.R.L.▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,5 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 688,4 K RON | |
| 21 | 21.OPHTA-CONSULT SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,2 mil. RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 915,6 K RON | |
| 22 | 22.DERMA ELITE SIB S.R.L.▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,2 mil. RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 23 | 23.CARPE DIEM SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,1 mil. RON▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 512 K RON | |
| 24 | 24.ALL 4 ORTHO S.R.L.▲ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,1 mil. RON▲ 59,5 % | ▲ 59,5 % | -133,1 K RON | |
| 25 | 25.ORTO VISAGE S.R.L.▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3 mil. RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 807,9 K RON | |
| 26 | 26.DENTAL EDIT S.R.L.▲ 12 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 3 mil. RON▲ 49,1 % | ▲ 49,1 % | 674,8 K RON | |
| 27 | 27.PROCTOVEN SRL▲ 5 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 2,9 mil. RON▲ 31 % | ▲ 31 % | 587,7 K RON | |
| 28 | 28.MEDCLINIQUE THERAPY CENTER SRL▲ 1 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 2,8 mil. RON▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 407,7 K RON | |
| 29 | 29.LUXADENT CLINIC S.R.L.▼ 4 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 2,8 mil. RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 472,5 K RON | |
| 30 | 30.CENTRUL MEDICAL SANOGYN SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,7 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 733,8 K RON | |
| 31 | 31.PSIHOCONCEPT MED SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,6 mil. RON▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 700,7 K RON | |
| 32 | 32.IACONI DENTAL CLINIC SRL▲ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,6 mil. RON▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 140,7 K RON | |
| 33 | 33.PFLEGE TRANSILVANIA S.R.L.▼ 9 | Sat Scoreiu, Comuna Porumbacu de Jos, Sibiu | 2,6 mil. RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 32,8 K RON | |
| 34 | 34.GIADENT SMILE S.R.L.▲ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,4 mil. RON▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 506,9 K RON | |
| 35 | 35.PRO-COR DENTAL S.R.L.▲ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,4 mil. RON▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 550,8 K RON | |
| 36 | 36.GYNMED OBSTETRICĂ-GINECOLOGIE SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,4 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 73,9 K RON | |
| 37 | 37.CBI INFINIT SMILE S.R.L.▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,4 mil. RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 569,3 K RON | |
| 38 | 38.NEUROBRAIN CLINIQ S.R.L.▲ 24 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,3 mil. RON▲ 71,9 % | ▲ 71,9 % | 740,4 K RON | |
| 39 | 39.CENTRUL MEDICAL STEJARI S.R.L.▲ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,3 mil. RON▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 884,9 K RON | |
| 40 | 40.CENTRUL MEDICAL BENEFIC SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,2 mil. RON▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 41 | 41.ZAHN ART DENTAL KLINIK S.R.L.▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,2 mil. RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 273,9 K RON | |
| 42 | 42.VEROLI MED SERV S.R.L.▲ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,2 mil. RON▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 43 | 43.COMPLEX MEDICAL DR.ROGOJAN AUREL SRL▲ 7 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 2,2 mil. RON▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 383,5 K RON | |
| 44 | 44.EUROMED SIB S.R.L.▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,1 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 375,1 K RON | |
| 45 | 45.CLINICA 3D SMART DENT SRL▲ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,1 mil. RON▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 320,7 K RON | |
| 46 | 46.REGINA NOOR S.R.L.▲ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2 mil. RON▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 47 | 47.ALTERNATIVE DAHEIM 24 S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2 mil. RON— | — | — | 104,1 K RON |
| 48 | 48.TOPGYN MEDICA SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,9 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 49 | 49.SPIROMEDICA SRL▼ 10 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1,9 mil. RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 7,6 K RON | |
| 50 | 50.ARCADA CLINIC SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,9 mil. RON▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 293 K RON | |
| 51 | 51.DERMATOP SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,8 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 671,7 K RON | |
| 52 | 52.NEUROLOGIE ŞI PSIHIATRIE SRL▲ 33 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,8 mil. RON▲ 82,3 % | ▲ 82,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 53 | 53.PEARL SMILE SIBIU S.R.L.▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,7 mil. RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 195,3 K RON | |
| 54 | 54.DIAPROCT SIBIU S.R.L.▼ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,7 mil. RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 55 | 55.UNIDENTART S.R.L.▲ 21 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1,7 mil. RON▲ 47,2 % | ▲ 47,2 % | 644,1 K RON | |
| 56 | 56.CENTRUL MEDICAL PRAXISMED S.R.L.▲ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,7 mil. RON▲ 28 % | ▲ 28 % | 760,2 K RON | |
| 57 | 57.GHISE CLINIC SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,7 mil. RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 186 K RON | |
| 58 | 58.CALMODENT SIBIU S.R.L.▲ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,7 mil. RON▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 320,3 K RON | |
| 59 | 59.GYNDIA NOVA S.R.L.▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,7 mil. RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 796,2 K RON | |
| 60 | 60.DENTARTIS BY OPRIS S.R.L.▲ 22 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,6 mil. RON▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 61 | 61.UROCLINIC DR. HAŞEGAN S.R.L.▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,6 mil. RON▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 995,2 K RON | |
| 62 | 62.ALMA DENT CLINIC S.R.L.▼ 22 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,6 mil. RON▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 5 K RON | |
| 63 | 63.GINEKO PRO MEDICAL SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,5 mil. RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 167,1 K RON | |
| 64 | 64.AORYS DENTAL & CARE S.R.L.= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,5 mil. RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 468,7 K RON | |
| 65 | 65.UROANDRO CLINIC S.R.L.▲ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,5 mil. RON▲ 57,7 % | ▲ 57,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 66 | 66.ARODENTAL SRL▲ 11 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1,4 mil. RON▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 10,4 K RON | |
| 67 | 67.DENTICA IMPEX SRL▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,4 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 17,2 K RON | |
| 68 | 68.INTERECOMED S.R.L.▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,4 mil. RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 66,9 K RON | |
| 69 | 69.DANIAMED S.R.L.▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,3 mil. RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 180 K RON | |
| 70 | 70.ŢĂROI SERV MED S.R.L.▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,3 mil. RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | -99,9 K RON | |
| 71 | 71.ELLADA SPORT MED LAB SRL▼ 2 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1,3 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 2,3 K RON | |
| 72 | 72.DENTAL STUDIO SIBIU SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,3 mil. RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 19,8 K RON | |
| 73 | 73.DR. MÂRZA DENT SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,3 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 350,2 K RON | |
| 74 | 74.URO EXPERT SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 340,7 K RON | |
| 75 | 75.CENTRUL MEDICAL INTERMEDICA SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -61,5 K RON | |
| 76 | 76.BANARI CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2 mil. RON— | — | — | -111,5 K RON |
| 77 | 77.AMIC SRL▲ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 220,9 K RON | |
| 78 | 78.LIFE THERAPY CLINIC S.R.L.▲ 20 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 46,3 K RON | |
| 79 | 79.OPHTA DELY SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 55,7 K RON | |
| 80 | 80.ESTHETIC VISION S.R.L.▲ 21 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 347,9 K RON | |
| 81 | 81.DENTAL CARE OFFICE S.R.L.▲ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 68,2 K RON | |
| 82 | 82.PAN MEDICAL SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 222,1 K RON | |
| 83 | 83.SIMBIO MED S.R.L.▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 711,2 K RON | |
| 84 | 84.MIND SUPORT MEDICAL S.R.L.▲ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 414,8 K RON | |
| 85 | 85.DOBSI-MED SRL▼ 4 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1,1 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 172,9 K RON | |
| 86 | 86.NEW DENTAL HOUSE DR. CHISALOM S.R.L.▼ 35 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 1 mil. RON▼ 33 % | ▼ 33 % | -98,7 K RON | |
| 87 | 87.CENTRUL DE MEDICINA AMBULATORIE SIBIU VEST SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1 mil. RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 158,3 K RON | |
| 88 | 88.ORTO-ROMAN SRL▼ 25 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1 mil. RON▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 594,3 K RON | |
| 89 | 89.SAN MED SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1 mil. RON▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 184,6 K RON | |
| 90 | 90.OPTIVO S.R.L.▲ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1 mil. RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 909,5 K RON | |
| 91 | 91.I-MED TOTAL GYN S.R.L.▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 238,5 K RON | |
| 92 | 92.ALEXANDRA OPTIC LENS SRL▲ 2 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 993,4 K RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 299,3 K RON | |
| 93 | 93.NICOLEDENT S.R.L.▼ 7 | Loc. Sălişte, Oraş Sălişte, Sibiu | 992,5 K RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 134,3 K RON | |
| 94 | 94.ESTET-DENT SRL▲ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 974,8 K RON▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 198,9 K RON | |
| 95 | 95.NOEMI MED S.R.L.▲ 261 | Loc. Copşa Mică, Oraş Copşa Mică, Sibiu | 951,1 K RON▲ 500,2 % | ▲ 500,2 % | 114,2 K RON | |
| 96 | 96.ABBA DENT SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 939,2 K RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 176,8 K RON | |
| 97 | 97.CENTRUL MEDICAL FIZIO PLUS S.R.L.= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 913,6 K RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 437,3 K RON | |
| 98 | 98.VISA MEDICA SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 894,2 K RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 248 K RON | |
| 99 | 99.BELDEAN MED SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 882,1 K RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 354,6 K RON | |
| 100 | 100.ZAHNARZT HERMANNSTADT SRL▲ 29 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 882 K RON▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | 63 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Sibiu
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
317 firme · 476,5 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
223 firme · 129,2 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
13 firme · 55 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
78 firme · 19,7 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
51 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
5 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
33 firme · 4 mil. RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
5 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
6 firme · 935,8 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
1 firme · 795,7 K RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
6 firme · 215 K RON
CAEN 8790
Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.
3 firme · 124,2 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 16 K RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
2 firme · 12,3 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 0 RON