Top 100 firme — Construcții, Mehedinți după angajați în 2024
416 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.602. Pragul de intrare în top este 4, iar liderul atinge 444.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ALPHA CONSTRUCT SISTEM S.A.▲ 1 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 444▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 9,5 mil. RON | |
| 2 | 2.ROUTE CENTER CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 271▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 8,2 mil. RON | |
| 3 | 3.3DBAU S.R.L.▼ 2 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 261▼ 47,2 % | ▼ 47,2 % | 2,7 mil. RON | |
| 4 | 4.TRUSTUL DE CONSTRUCŢII DROBETA SA▲ 1 | Sat Magheru, Comuna Brezniţa-Ocol, Mehedinţi | 171▲ 39 % | ▲ 39 % | 31 mil. RON | |
| 5 | 5.PROFESSIONAL CONSTRUCT INDUSTRY S.R.L.▼ 1 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 138▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | -804,3 K RON | |
| 6 | 6.ENERGO DROBETA SA= | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 83▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 3,5 K RON | |
| 7 | 7.LIATI CONSTRUCT IMPEX SRL▲ 2 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 71▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 5,6 mil. RON | |
| 8 | 8.NEW BEGINING CONSTRUCTIONS COMPANY S.R.L.▼ 1 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 65▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 495,4 K RON | |
| 9 | 9.CIV GROUP SRL▼ 2 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 59▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 46,7 K RON | |
| 10 | 10.MEDIA RAPID CONSTRUCT SRL= | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 52▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 9,4 mil. RON | |
| 11 | 11.IMSATIE DROBETA SRL= | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 400,0% | 0,0% | 223,8 K RON | |
| 12 | 12.ANGHILA S.R.L.= | Sat Eşelniţa, Comuna Eşelniţa, Mehedinţi | 35▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 13 | 13.ABC SYSTEMS SRL= | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 32▼ 3 % | ▼ 3 % | 150,1 K RON | |
| 14 | 14.CONTRANS IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 32▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 2,7 mil. RON | |
| 15 | 15.PIC GAZ SEVERIN S.R.L.▲ 26 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 32▲ 220 % | ▲ 220 % | 923,6 K RON | |
| 16 | 16.CLIDUNCON SRL▲ 6 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 30▲ 57,9 % | ▲ 57,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 17 | 17.NISEMPRA ELECTRO SRL▲ 2 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 27▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 2,6 mil. RON | |
| 18 | 18.DOLPHIN SRL▼ 1 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 25▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 2,5 mil. RON | |
| 19 | 19.TRANS LEMN FOREST SRLnou | Loc. Baia de Aramă, Oraş Baia de Aramă, Mehedinţi | 25▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | -688,8 K RON | |
| 20 | 20.UP CONSTRUCT EXIM SRL▼ 4 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 22▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 67,4 K RON | |
| 21 | 21.NEDA-MAIA SRL▲ 2 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 21▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 466,1 K RON | |
| 22 | 22.IAS - ROB COMPANY SRL▼ 2 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 19▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | -507,9 K RON | |
| 23 | 23.DACRIS TELECOM SRL▲ 183 | Sat Eşelniţa, Comuna Eşelniţa, Mehedinţi | 18▲ 1.700 % | ▲ 1.700 % | 43,8 K RON | |
| 24 | 24.STEMI BILDING S.R.L.▼ 7 | Loc. Gura Văii, Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 18▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 25 | 25.TEKKA PREFABRICATE S.R.L.▲ 132 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 17▲ 750 % | ▲ 750 % | 64,4 K RON | |
| 26 | 26.DYNAMIC BUSINESS SERVICE SRL▼ 1 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 68,1 K RON | |
| 27 | 27.KAMAEL KOMPANY 2014 SRL▲ 27 | Sat Halânga, Comuna Izvoru Bârzii, Mehedinţi | 15▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | 655,1 K RON | |
| 28 | 28.VICTORY COMPLETE S.R.L.▼ 7 | Sat Brezniţa-Motru, Comuna Brezniţa-Motru, Mehedinţi | 15▼ 25 % | ▼ 25 % | 183,3 K RON | |
| 29 | 29.LUYY SERV SRL▲ 3 | Loc. Strehaia, Oraş Strehaia, Mehedinţi | 140,0% | 0,0% | 2,5 mil. RON | |
| 30 | 30.FYLL TIME SRL▼ 5 | Sat Sviniţa, Comuna Sviniţa, Mehedinţi | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 99,7 K RON | |
| 31 | 31.ELMOND SERV SRL▲ 3 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 130,0% | 0,0% | 251,4 K RON | |
| 32 | 32.X - TREME COMPUTERS SRL▲ 5 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 33 | 33.COSMINUTZA DECO SRL▲ 21 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 13▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 94,2 K RON | |
| 34 | 34.CIV HUB S.R.L.▲ 67 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 13▲ 225 % | ▲ 225 % | -329,8 K RON | |
| 35 | 35.SELPREST SRL▼ 10 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 12▼ 20 % | ▼ 20 % | 98,5 K RON | |
| 36 | 36.EURODULGHER SRL▼ 1 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 120,0% | 0,0% | 424,1 K RON | |
| 37 | 37.GF TRUCK-MAN 2012 SRL▲ 28 | Sat Gornoviţa, Comuna Balta, Mehedinţi | 11▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 220,8 K RON | |
| 38 | 38.ADAL PROD COOPTIM S.R.L.▲ 3 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 265,9 K RON | |
| 39 | 39.EDIF ARTEM S.R.L.▼ 14 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 11▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 300,6 K RON | |
| 40 | 40.REGINA VITIMEX SRL▼ 15 | Sat Gogoşu, Comuna Gogoşu, Mehedinţi | 10▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 41 | 41.GB SOLAR UG BONN SRL SUCURSALA DROBETA TURNU SEVERIN= | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 100,0% | 0,0% | -3,9 K RON | |
| 42 | 42.DUR FLOR IMPACT S.R.L.▲ 12 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 557,7 K RON | |
| 43 | 43.ZEBLEX S.R.L.▲ 44 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 10▲ 100 % | ▲ 100 % | 1,7 mil. RON | |
| 44 | 44.KROFT STUK ORNAMENT S.R.L.▲ 3 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 143,1 K RON | |
| 45 | 45.NAICOR S.R.L.▲ 82 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 10▲ 233,3 % | ▲ 233,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 46 | 46.FORESTER COS PRIMEX SRL▲ 29 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 12,3 mil. RON | |
| 47 | 47.BEST CONSULT&CONSTRUCT SRL= | Sat Izvoru Bârzii, Comuna Izvoru Bârzii, Mehedinţi | 90,0% | 0,0% | 302,5 K RON | |
| 48 | 48.SIA ENGINEERING & MANAGEMENT SRLnou | Sat Eşelniţa, Comuna Eşelniţa, Mehedinţi | 90,0% | 0,0% | 666,1 K RON | |
| 49 | 49.TRADIŢIONAL CONSTRUCŢII SEVERIN S.R.L.▲ 5 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 238 K RON | |
| 50 | 50.MRN CONS S.R.L.▼ 25 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 9▼ 40 % | ▼ 40 % | -206,2 K RON | |
| 51 | 51.3R BOUTIQUE APARTMENTS S.R.L.▲ 76 | Sat Brezniţa-Motru, Comuna Brezniţa-Motru, Mehedinţi | 9▲ 200 % | ▲ 200 % | 952,8 K RON | |
| 52 | 52.MIORIŢA COM SRL▼ 11 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 109,7 K RON | |
| 53 | 53.EMRO CONSTRUCT SRL▲ 22 | Loc. Vânju Mare, Oraş Vânju Mare, Mehedinţi | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 54 | 54.AMG MILENIUM GLASS SRL▼ 7 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 28,4 K RON | |
| 55 | 55.APOLLO RESIDENCE S.R.L.▲ 20 | Sat Brezniţa-Motru, Comuna Brezniţa-Motru, Mehedinţi | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 56 | 56.A&I PROUD CONSTRUCT SRL▼ 19 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 8▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 2,6 mil. RON | |
| 57 | 57.A&I UNIQUE CONSTRUCTION S.R.L.▲ 70 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 8▲ 166,7 % | ▲ 166,7 % | 112,3 K RON | |
| 58 | 58.ALEX COMPACT CONSTRUCT S.R.L.▼ 4 | Loc. Strehaia, Oraş Strehaia, Mehedinţi | 80,0% | 0,0% | 743,5 K RON | |
| 59 | 59.YDA FLOOR CONSTRUCT SRL▲ 28 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 112,9 K RON | |
| 60 | 60.PEACK CONS EDIL S.R.L.▲ 41 | Sat Bâcleş, Comuna Bâcleş, Mehedinţi | 8▲ 100 % | ▲ 100 % | 10,9 K RON | |
| 61 | 61.KRONBAUSTADT S.R.L.▲ 145 | Sat Brezniţa-Motru, Comuna Brezniţa-Motru, Mehedinţi | 8▲ 700 % | ▲ 700 % | 1,4 mil. RON | |
| 62 | 62.EMIPROD SRL▲ 3 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 70,0% | 0,0% | 277,3 K RON | |
| 63 | 63.ALGEX SRL▲ 38 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 170,1 K RON | |
| 64 | 64.AUTOMATIZARI ACTIONARI ELECTRICE SRL▼ 10 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 336,8 K RON | |
| 65 | 65.STA-SI TRANS SRL▼ 18 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | -174,9 K RON | |
| 66 | 66.ERS CHAPPO DUN SRL▼ 31 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 7▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 67 | 67.VELCOM STRADE S.R.L.▼ 13 | Sat Izvoru Bârzii, Comuna Izvoru Bârzii, Mehedinţi | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 610,9 K RON | |
| 68 | 68.MALESS STAR SERVICE S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 7— | — | — | 721 K RON |
| 69 | 69.FORESTMAN VISION S.R.L.nou | Sat Brezniţa-Motru, Comuna Brezniţa-Motru, Mehedinţi | 7— | — | — | 1,2 mil. RON |
| 70 | 70.SANDYMIT BUILDING COMPANY S.R.L.nou | Sat Brezniţa-Motru, Comuna Brezniţa-Motru, Mehedinţi | 7— | — | — | 1,2 mil. RON |
| 71 | 71.CONINS SRL▼ 24 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 6▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 10,1 K RON | |
| 72 | 72.ATH.ADRIANOL SRL▼ 18 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 175,4 K RON | |
| 73 | 73.VIORELI-PITRO CONSTRUCT SRL▲ 2 | Loc. Strehaia, Oraş Strehaia, Mehedinţi | 60,0% | 0,0% | -190 K RON | |
| 74 | 74.NITALI ELECTRO SRL▲ 1 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 60,0% | 0,0% | 94,3 K RON | |
| 75 | 75.TRANS REGGIO SPEDITION SRL= | Sat Prunişor, Comuna Prunişor, Mehedinţi | 60,0% | 0,0% | 372,5 K RON | |
| 76 | 76.FLOR-DUR CONSTRUCT INVEST S.R.L.▼ 29 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 6▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 226,4 K RON | |
| 77 | 77.MELELEN CONSTRUCȚII S.R.L.▼ 12 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 878,9 K RON | |
| 78 | 78.INDIAN SAVEINGS S.R.L.▼ 24 | Sat Brezniţa-Motru, Comuna Brezniţa-Motru, Mehedinţi | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 80,1 K RON | |
| 79 | 79.MIREL PIRVU CONSTRUCT S.R.L.▼ 4 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 60,0% | 0,0% | 482,8 K RON | |
| 80 | 80.STEAUA DUNARII SRL▲ 21 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 34,1 K RON | |
| 81 | 81.DABADI SRL▲ 76 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 5▲ 150 % | ▲ 150 % | 4,2 K RON | |
| 82 | 82.AYAL TRADE S.R.L.▲ 19 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 473 K RON | |
| 83 | 83.K @ I INTERMEDIATE SRL▲ 4 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 50,0% | 0,0% | 107,9 K RON | |
| 84 | 84.VICTORIA M INSTAL SRL▼ 9 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 68,2 K RON | |
| 85 | 85.SORIN FLORESCU SRL▲ 2 | Sat Valea Coşuştei, Comuna Căzăneşti, Mehedinţi | 50,0% | 0,0% | 483,1 K RON | |
| 86 | 86.CIMAL LAU CONSTRUCT SRL▼ 21 | Sat Ergheviţa, Comuna Şimian, Mehedinţi | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -294,2 K RON | |
| 87 | 87.GPR HISTORY CONSTRUCT S.R.L.▲ 70 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 5▲ 150 % | ▲ 150 % | 124,1 K RON | |
| 88 | 88.GEO SONDA DNL S.R.L.nou | Sat Bistriţa, Comuna Hinova, Mehedinţi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -357,2 K RON | |
| 89 | 89.LIVIA MONICON S.R.L.▼ 2 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 50,0% | 0,0% | 298,6 K RON | |
| 90 | 90.GMD PROGRES GROUP CONSTRUCT S.R.L.▼ 15 | Loc. Strehaia, Oraş Strehaia, Mehedinţi | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 374,2 K RON | |
| 91 | 91.ADALLIS PRO NOVI S.R.L.▲ 10 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 79,7 K RON | |
| 92 | 92.C&C REAL CONSTRUCTION S.R.L.▼ 27 | Comuna Obârşia-Cloşani, Mehedinţi | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -65,4 K RON | |
| 93 | 93.PROJEKT SONDERKLASSE S.R.L.▼ 6 | Sat Jugastru, Comuna Butoieşti, Mehedinţi | 50,0% | 0,0% | 316,8 K RON | |
| 94 | 94.MSV CONSTRUCT SPARTAN S.R.L.▲ 7 | Sat Schinteieşti, Comuna Izvoru Bârzii, Mehedinţi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 92,8 K RON | |
| 95 | 95.GENUISSIMO STEEL S.R.L.nou | Sat Brezniţa-Motru, Comuna Brezniţa-Motru, Mehedinţi | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 677,9 K RON | |
| 96 | 96.SHIMANO SRL▲ 5 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 40,0% | 0,0% | 1,7 mil. RON | |
| 97 | 97.SANAI GRUP S.R.L.▲ 109 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | 1,2 mil. RON | |
| 98 | 98.GENERALITĂŢI CONSTRUCŢII SRL▼ 33 | Sat Bistriţa, Comuna Hinova, Mehedinţi | 4▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 4 K RON | |
| 99 | 99.EURO INSTALLAZIONI L.S. SRL▲ 2 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 40,0% | 0,0% | 717,8 K RON | |
| 100 | 100.N.S.A. DELCOS CONSULTING SRL▲ 1 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 40,0% | 0,0% | 29,1 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Mehedinți
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
20 firme · 453,1 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
72 firme · 343,4 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
167 firme · 247,4 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
31 firme · 55,9 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
11 firme · 40,7 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
39 firme · 38,3 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
7 firme · 24,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
14 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 7 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
9 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
7 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
1 firme · 3 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
7 firme · 3 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
4 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
1 firme · 961 K RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 230,9 K RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
2 firme · 113,8 K RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
5 firme · 88,8 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 0 RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
1 firme · 0 RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
1 firme · 0 RON