Top 100 firme — Construcții, Mehedinți după angajați în 2016
311 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.163. Pragul de intrare în top este 3, iar liderul atinge 520.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ALPHA CONSTRUCT SISTEM S.A.= | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 520▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 632,5 K RON | |
| 2 | 2.ROUTE CENTER CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 183▲ 76 % | ▲ 76 % | 4,9 mil. RON | |
| 3 | 3.CIV GROUP SRL= | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 119▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 363,4 K RON | |
| 4 | 4.TRUSTUL DE CONSTRUCŢII DROBETA SA▲ 2 | Sat Magheru, Comuna Brezniţa-Ocol, Mehedinţi | 113▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 2,6 mil. RON | |
| 5 | 5.VIA VITA CONSTRUCŢII SRL▼ 3 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 58▼ 73,4 % | ▼ 73,4 % | -605,6 K RON | |
| 6 | 6.DOLPHIN SRL▲ 1 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 54▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 2,8 mil. RON | |
| 7 | 7.ENERGO DROBETA SA▲ 4 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 46▲ 18 % | ▲ 18 % | 50,6 K RON | |
| 8 | 8.KLUG INVEST M.N.T.S SRL▲ 2 | Sat Brezniţa-Motru, Comuna Brezniţa-Motru, Mehedinţi | 44▲ 10 % | ▲ 10 % | 484,9 K RON | |
| 9 | 9.LIATI CONSTRUCT IMPEX SRL= | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 43▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 690 K RON | |
| 10 | 10.ABC SYSTEMS SRL▼ 2 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 42▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 185,8 K RON | |
| 11 | 11.MEDIA RAPID CONSTRUCT SRL▲ 7 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 40▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 2,4 mil. RON | |
| 12 | 12.RONSIDE STEEL S.R.L.▲ 3 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 36▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 3,8 K RON | |
| 13 | 13.IMSATIE DROBETA SRL▼ 1 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 350,0% | 0,0% | 155,3 K RON | |
| 14 | 14.NISEMPRA ELECTRO SRL▲ 4 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 240,0% | 0,0% | 512,2 K RON | |
| 15 | 15.UP CONSTRUCT EXIM SRL▲ 3 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 240,0% | 0,0% | 88,3 K RON | |
| 16 | 16.ALGEX SRL▲ 8 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 23▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | -36,1 K RON | |
| 17 | 17.GROUP NOVA CONSTRUCT SRL▲ 4 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 21▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 4,2 K RON | |
| 18 | 18.DRAG-ACD CONS SRL▼ 2 | Sat Halânga, Comuna Izvoru Bârzii, Mehedinţi | 21▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | -358,3 K RON | |
| 19 | 19.ART DESIGN & CONSTRUCT SRL▼ 5 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 20▼ 39,4 % | ▼ 39,4 % | -350,4 K RON | |
| 20 | 20.INTER FROM COM S.R.L.▲ 8 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 25 K RON | |
| 21 | 21.NEDA-MAIA SRL▲ 65 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 19▲ 280 % | ▲ 280 % | 144,3 K RON | |
| 22 | 22.CONINS SRL▲ 2 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 19,1 K RON | |
| 23 | 23.BEST CONSULT&CONSTRUCT SRL▲ 8 | Sat Izvoru Bârzii, Comuna Izvoru Bârzii, Mehedinţi | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 60 K RON | |
| 24 | 24.CONTRANS IMPEX SRL▲ 7 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 266,2 K RON | |
| 25 | 25.SAINT AUGUSTIN SRL▲ 135 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 16▲ 1.500 % | ▲ 1.500 % | 2,4 mil. RON | |
| 26 | 26.MASTECO LIMITED SRL▼ 3 | Loc. Strehaia, Oraş Strehaia, Mehedinţi | 16▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 676,6 K RON | |
| 27 | 27.NEW A & I COMPANY SRL▲ 49 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 16▲ 166,7 % | ▲ 166,7 % | 6,2 K RON | |
| 28 | 28.SPARTACUS COM SRL▲ 3 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 150,0% | 0,0% | 1,4 K RON | |
| 29 | 29.CONSTRUCT PIETRO SRL▲ 1 | Sat Molani, Comuna Bala, Mehedinţi | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 5,9 K RON | |
| 30 | 30.GB SOLAR UG BONN SRL SUCURSALA DROBETA TURNU SEVERINnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 15— | — | — | -71 RON |
| 31 | 31.ATHENA BUILDING COMP SRL▲ 7 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -151,6 K RON | |
| 32 | 32.VEST RURAL CONSTRUCT SRL▲ 6 | Sat Eşelniţa, Comuna Eşelniţa, Mehedinţi | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 166,7 K RON | |
| 33 | 33.TRADIŢIONAL PROCONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 140,0% | 0,0% | 502 RON | |
| 34 | 34.ETI CONSTRUCT SRL▲ 99 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 14▲ 600 % | ▲ 600 % | 307 K RON | |
| 35 | 35.IKML CONSTRUCT SRL▼ 13 | Sat Jidostiţa, Comuna Brezniţa-Ocol, Mehedinţi | 13▼ 35 % | ▼ 35 % | -87,2 K RON | |
| 36 | 36.TERACRIS SORTALEX SRL▲ 56 | Loc. Baia de Aramă, Oraş Baia de Aramă, Mehedinţi | 13▲ 225 % | ▲ 225 % | -74,1 K RON | |
| 37 | 37.REGINA VITIMEX SRL▲ 1 | Sat Gogoşu, Comuna Gogoşu, Mehedinţi | 120,0% | 0,0% | 768,3 K RON | |
| 38 | 38.MIORIŢA COM SRL= | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 120,0% | 0,0% | 65,4 K RON | |
| 39 | 39.INDIVIDUAL ROMY CONSTRUCT SRL▲ 19 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 11▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 104,1 K RON | |
| 40 | 40.BON SERVICE SRL▲ 6 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 100,0% | 0,0% | -251 K RON | |
| 41 | 41.CONS-VAL SRL▼ 4 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 10▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | -272,5 K RON | |
| 42 | 42.ELMOND SERV SRL▼ 14 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 10▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | -16,9 K RON | |
| 43 | 43.LUYY SERV SRL▲ 3 | Loc. Strehaia, Oraş Strehaia, Mehedinţi | 100,0% | 0,0% | 415,8 K RON | |
| 44 | 44.ANDRITZ HYDRO AG KRIENS ELVEŢIA SUCURSALA DROBETA TURNU SEVERIN▲ 8 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 90,0% | 0,0% | -1,4 mil. RON | |
| 45 | 45.EMRO CONSTRUCT SRL▲ 13 | Loc. Vânju Mare, Oraş Vânju Mare, Mehedinţi | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 317,2 K RON | |
| 46 | 46.AMG MILENIUM GLASS SRL▲ 30 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | -34,1 K RON | |
| 47 | 47.DACRIS TELECOM SRL▼ 1 | Sat Eşelniţa, Comuna Eşelniţa, Mehedinţi | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 76,3 K RON | |
| 48 | 48.COSMINUTZA DECO SRL▲ 112 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 9▲ 800 % | ▲ 800 % | 92,2 K RON | |
| 49 | 49.DIRESA GOSEN GRUP SRL▲ 9 | Loc. Vânju Mare, Oraş Vânju Mare, Mehedinţi | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 52,3 K RON | |
| 50 | 50.MARIA AL-BADI SRL▲ 2 | Sat Vânători, Comuna Vânatori, Mehedinţi | 90,0% | 0,0% | 17,1 K RON | |
| 51 | 51.MICLINI IMPEX SRL▼ 20 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 8▼ 46,7 % | ▼ 46,7 % | 6,9 K RON | |
| 52 | 52.CONSTRUCT 104 BAILE HERCULANE SA▼ 14 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 8▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -28,9 K RON | |
| 53 | 53.CASA NOASTRA NOUA SRL▲ 5 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 80,0% | 0,0% | 160,2 K RON | |
| 54 | 54.ROMCASA PROD SRL▲ 14 | Sat Eşelniţa, Comuna Eşelniţa, Mehedinţi | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 6,7 K RON | |
| 55 | 55.TRANSPORT STRADE CONSTRUCŢII SRL▲ 21 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 32,2 K RON | |
| 56 | 56.CLIDUNCON SRL▼ 4 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 9,3 K RON | |
| 57 | 57.P&G UTIL CONFORT SRL▲ 151 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 8— | — | 253,6 K RON | |
| 58 | 58.SORIN FLORESCU SRLnou | Sat Valea Coşuştei, Comuna Căzăneşti, Mehedinţi | 8— | — | — | 105,5 K RON |
| 59 | 59.CASIAN CHILOM CONSTRUCŢII SRL▼ 1 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 80,0% | 0,0% | 40,8 K RON | |
| 60 | 60.COMPLEX COM SRL▼ 22 | Loc. Strehaia, Oraş Strehaia, Mehedinţi | 7▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | -358,1 K RON | |
| 61 | 61.MONT INSTAL SRL▲ 15 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -22,1 K RON | |
| 62 | 62.IMSAT D.M.A. SRL▼ 16 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 7▼ 30 % | ▼ 30 % | 32,8 K RON | |
| 63 | 63.AUTOMATIZARI ACTIONARI ELECTRICE SRL▲ 5 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 70,0% | 0,0% | 198,5 K RON | |
| 64 | 64.M ŞI B COMPANI SRL▼ 26 | Sat Cocorova, Comuna Şişeşti, Mehedinţi | 7▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | 315 RON | |
| 65 | 65.DABADI SRL▲ 27 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 39,2 K RON | |
| 66 | 66.FYLL TIME SRL▲ 10 | Sat Sviniţa, Comuna Sviniţa, Mehedinţi | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 7,9 K RON | |
| 67 | 67.MONTANA SELIŞTEA TRANSPORT SRL▼ 9 | Sat Seliştea, Comuna Isverna, Mehedinţi | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 9,1 K RON | |
| 68 | 68.BOEMIA IRAM SRL▼ 10 | Sat Bărăiacu, Comuna Ponoarele, Mehedinţi | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 42 K RON | |
| 69 | 69.INVEST GROUP CONSTRUCTION SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 7— | — | — | -207,9 K RON |
| 70 | 70.CONSTRUCŢII CIVILE VENUS 2016 SRLnou | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 6— | — | -1,1 mil. RON | |
| 71 | 71.COREL SRL▲ 5 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 60,0% | 0,0% | 94,3 K RON | |
| 72 | 72.EMIPROD SRL▼ 4 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 25,4 K RON | |
| 73 | 73.IMSAT D.SERVICE SRL▲ 3 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 60,0% | 0,0% | 11,9 K RON | |
| 74 | 74.IAS - ROB COMPANY SRL▼ 22 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 6▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 42,5 K RON | |
| 75 | 75.FERMCONSTRUCT SRL▼ 23 | Sat Argineşti, Comuna Butoieşti, Mehedinţi | 6▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -64,1 K RON | |
| 76 | 76.TAB INSTALAŢII ŞI AMENAJĂRI SRL▲ 57 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 6▲ 200 % | ▲ 200 % | 114,5 K RON | |
| 77 | 77.VLADAL HP UNIVERSUS SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 6▼ 53,9 % | ▼ 53,9 % | 86,7 K RON | |
| 78 | 78.MAGNA BUSINESS DEVELOPMENT S.R.L.nou | Sat Brezniţa-Motru, Comuna Brezniţa-Motru, Mehedinţi | 6— | — | — | -230,5 K RON |
| 79 | 79.DUMI BOGDAN CONSTRUCŢII SRL▼ 3 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 60,0% | 0,0% | 81,7 K RON | |
| 80 | 80.ROBUILDING WIDE INVEST SRL▼ 56 | Sat Brezniţa-Motru, Comuna Brezniţa-Motru, Mehedinţi | 6▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 163,3 K RON | |
| 81 | 81.PUNTO ASSO EXIM SRL▲ 26 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -1,7 K RON | |
| 82 | 82.PLUS SUT MH JILŢ SRL▼ 14 | Sat Valea Copcii, Comuna Şimian, Mehedinţi | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 2,2 K RON | |
| 83 | 83.EDYM SRL▲ 77 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 5▲ 400 % | ▲ 400 % | 142,9 K RON | |
| 84 | 84.EUROINSTAL SERV SRL▼ 26 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 5▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 3,8 K RON | |
| 85 | 85.NEGRESCU SRL▼ 9 | Sat Negreşti, Comuna Malovăţ, Mehedinţi | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 167,1 K RON | |
| 86 | 86.VIORELI-PITRO CONSTRUCT SRL▼ 18 | Loc. Strehaia, Oraş Strehaia, Mehedinţi | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -17,8 K RON | |
| 87 | 87.ADM INSTAL SERVICE SRL▲ 121 | Sat Bâcleş, Comuna Bâcleş, Mehedinţi | 5— | — | 245,8 K RON | |
| 88 | 88.FEDERAL CORP 66 S.R.L.▲ 19 | Sat Rogova, Comuna Rogova, Mehedinţi | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 106,5 K RON | |
| 89 | 89.EURODULGHER SRL▼ 3 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 50,0% | 0,0% | 102 K RON | |
| 90 | 90.MAZAWSTRO SRLnou | Comuna Şovarna, Mehedinţi | 5— | — | — | 311,1 K RON |
| 91 | 91.LA THORA SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 5— | — | — | -18,5 K RON |
| 92 | 92.STAR RENOV RO SRL▲ 116 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 4— | — | -12,1 K RON | |
| 93 | 93.ROESTIM CONSTRUCT SRL▲ 14 | Sat Tâmna, Comuna Tâmna, Mehedinţi | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 75,5 K RON | |
| 94 | 94.GEOSONDA SRL▼ 26 | Sat Bistriţa, Comuna Hinova, Mehedinţi | 4▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 713,3 K RON | |
| 95 | 95.GENERALITĂŢI CONSTRUCŢII SRL▼ 3 | Sat Bistriţa, Comuna Hinova, Mehedinţi | 40,0% | 0,0% | 427 RON | |
| 96 | 96.EDIL GEMINI SRL▲ 11 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -174,6 K RON | |
| 97 | 97.CONTRUST-ELECTRIC SRL▼ 51 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 4▼ 60 % | ▼ 60 % | 11,9 K RON | |
| 98 | 98.MOZAIC SRL▲ 35 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 48,1 K RON | |
| 99 | 99.ELMEROM SRL▲ 8 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 30,0% | 0,0% | 57,7 K RON | |
| 100 | 100.CONSTRUCT INTERNATIONAL SRL▲ 7 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 30,0% | 0,0% | 211,7 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Mehedinți
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
20 firme · 453,1 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
72 firme · 343,4 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
167 firme · 247,4 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
31 firme · 55,9 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
11 firme · 40,7 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
39 firme · 38,3 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
7 firme · 24,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
14 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 7 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
9 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
7 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
1 firme · 3 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
7 firme · 3 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
4 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
1 firme · 961 K RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 230,9 K RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
2 firme · 113,8 K RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
5 firme · 88,8 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 0 RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
1 firme · 0 RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
1 firme · 0 RON