Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Iași după angajați în 2024
1.045 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 3.643. Pragul de intrare în top este 14, iar liderul atinge 178.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MADO CORPORATION SRL= | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 178▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 411,5 K RON | |
| 2 | 2.VIVO STREET FOOD SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 140▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 4,2 mil. RON | |
| 3 | 3.CAYA DELIVERY FOOD S.R.L.▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 127▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 1 mil. RON | |
| 4 | 4.BELMI TRADE SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 117▲ 46,3 % | ▲ 46,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 5 | 5.TAKEANDEAT SRL▲ 1 | Sat Dancu, Comuna Holboca, Iaşi | 117▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 273 K RON | |
| 6 | 6.FADIS TIME HOLDING SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 112▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 7 | 7.COMPLEX HOTELIER UNIREA SA▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 111▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 4,2 mil. RON | |
| 8 | 8.CORNICHE CAFFE SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 110▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 2,8 mil. RON | |
| 9 | 9.DUK FOOD S.R.L.▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 99▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 10 | 10.PALAS INTERNATIONAL RESORT SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 82▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 8,6 mil. RON | |
| 11 | 11.SELECT GRUP SA▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 81▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 2,4 mil. RON | |
| 12 | 12.MCM BOUTIQUE RESORT S.R.L.▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 79▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 495,1 K RON | |
| 13 | 13.CLASS INVEST SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 77▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 14 | 14.MOTEL BUCIUM SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 72▼ 4 % | ▼ 4 % | 2,6 mil. RON | |
| 15 | 15.HOTEL ORIZONT SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 65▼ 3 % | ▼ 3 % | 1,5 mil. RON | |
| 16 | 16.BEST BITE SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 64▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 956,1 K RON | |
| 17 | 17.CORSINI RISTORANTE SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 63▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 18 | 18.HUI HONG SRL▲ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 58▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 19 | 19.RITA SI ANDREIA SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 55▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 310,3 K RON | |
| 20 | 20.COMPLEX ONYX SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 490,0% | 0,0% | 416,8 K RON | |
| 21 | 21.RELATIV IMPACT SRL▲ 1 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 480,0% | 0,0% | 1,8 mil. RON | |
| 22 | 22.ZHONGMIN WIN INDUSTRIAL SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 470,0% | 0,0% | 2,8 mil. RON | |
| 23 | 23.MIRAVAL S.R.L.▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 47▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 425,6 K RON | |
| 24 | 24.EURO MARKET JUNIOR SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 44▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 915,2 K RON | |
| 25 | 25.GASTRO PARK S.R.L.▲ 41 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 39▲ 105,3 % | ▲ 105,3 % | 362,1 K RON | |
| 26 | 26.US-ROM HOUSE LTD SRL▲ 707 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 38— | — | -784,8 K RON | |
| 27 | 27.RAMI SRL▲ 8 | Sat Războieni, Comuna Ion Neculce, Iaşi | 34▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 137,5 K RON | |
| 28 | 28.EURO D.E.C. SYSTEM SRL▲ 12 | Sat Războieni, Comuna Ion Neculce, Iaşi | 34▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 29 | 29.NBB PREMIUM SRL▲ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 193,6 K RON | |
| 30 | 30.DAION SERCOM SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 33▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 1 mil. RON | |
| 31 | 31.CAFFETERIA CAPPUCCINI SRL▼ 5 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 33▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | -989,2 K RON | |
| 32 | 32.VOTERA GRUP S.R.L.▲ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 32▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 959,8 K RON | |
| 33 | 33.SIMI-DOM SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 227,7 K RON | |
| 34 | 34.BERĂRIA VECHE SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 300,0% | 0,0% | 1,1 mil. RON | |
| 35 | 35.COMPLEX CRYSTAL S.R.L.▲ 15 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 30▲ 25 % | ▲ 25 % | 43 K RON | |
| 36 | 36.ESCO CENTRUM S.R.L.▲ 697 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30— | — | 559,9 K RON | |
| 37 | 37.CASA TRADIŢIEI SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 38 | 38.MOLDO IMMOBILIS SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -194,5 K RON | |
| 39 | 39.QUARTZ CONCEPT & SOLUTIONS SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27▲ 8 % | ▲ 8 % | 24,5 K RON | |
| 40 | 40.GASTROHALA S.R.L.= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 1 mil. RON | |
| 41 | 41.NN GOOD VIBES PROJECTS S.R.L.▲ 121 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26▲ 188,9 % | ▲ 188,9 % | 160,2 K RON | |
| 42 | 42.SFIDA S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26— | — | — | -322 K RON |
| 43 | 43.BERARIA NEMTEANA S.R.L.▲ 38 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 55,2 K RON | |
| 44 | 44.ETERN FUNERAR S.R.L.▲ 13 | Sat Ciurea, Comuna Ciurea, Iaşi | 25▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 61,5 K RON | |
| 45 | 45.COMEDUS RESTAURANTS S.R.L.▲ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 24▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 101,3 K RON | |
| 46 | 46.GRANPANINO SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 93,6 K RON | |
| 47 | 47.CARDIFF LGD SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 392,8 K RON | |
| 48 | 48.HARMONY FAMILY S.R.L.▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 230,0% | 0,0% | 148,6 K RON | |
| 49 | 49.ESPRESSO BAR IAȘI S.R.L.▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 50 | 50.AMOURIA S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 79,5 K RON | |
| 51 | 51.ONUSIL SRL▼ 9 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 21▼ 30 % | ▼ 30 % | 8,7 K RON | |
| 52 | 52.POLIZU EVENTS SRL▲ 14 | Sat Maxut, Comuna Deleni, Iaşi | 21▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | -167,5 K RON | |
| 53 | 53.IRA SUSHI S.R.L.▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 210,0% | 0,0% | 2,1 mil. RON | |
| 54 | 54.FOOD FACTORY PARK S.R.L.▲ 448 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 21▲ 2.000 % | ▲ 2.000 % | 799,1 K RON | |
| 55 | 55.MASTER FOODS INDUSTRIES SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20▼ 13 % | ▼ 13 % | 219,9 K RON | |
| 56 | 56.EUGAM SRL▲ 56 | Sat Iugani, Comuna Mirceşti, Iaşi | 20▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | -2,1 mil. RON | |
| 57 | 57.DISA-ORG SRL▲ 3 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 20▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -63,3 K RON | |
| 58 | 58.MASTER ARTIS SRL▲ 12 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 20▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 118,9 K RON | |
| 59 | 59.NEAŢA CAFE SRL▲ 32 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 461,3 K RON | |
| 60 | 60.BIOLIN FAM SRL▼ 31 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20▼ 50 % | ▼ 50 % | -815,3 K RON | |
| 61 | 61.CRISTIANDAS SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 264,4 K RON | |
| 62 | 62.EUROMEX INDUSTRY SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 402,5 K RON | |
| 63 | 63.INPROIECT SRL▼ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19▼ 24 % | ▼ 24 % | -29,5 K RON | |
| 64 | 64.BIZANTIQ S.R.L.▲ 27 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 19▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 19,7 K RON | |
| 65 | 65.RESTAURANT CAUCAZ S.R.L.▲ 253 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19▲ 533,3 % | ▲ 533,3 % | 569,4 K RON | |
| 66 | 66.AFI MEG SRL▲ 10 | Sat Valea Seacă, Comuna Valea Seacă, Iaşi | 18▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 223,6 K RON | |
| 67 | 67.VENETO RESTAURANT S.R.L.▼ 29 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | 470 K RON | |
| 68 | 68.S&H SAMIBO S.R.L.▲ 13 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 18▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 71 K RON | |
| 69 | 69.COSILI & EMA FAST FOOD S.R.L.▲ 80 | Sat Valea Ursului, Comuna Miroslava, Iaşi | 18▲ 80 % | ▲ 80 % | 270,6 K RON | |
| 70 | 70.ALILA SRL▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 135,9 K RON | |
| 71 | 71.B.I.S. CONSTRUCT SRL▼ 1 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 328,8 K RON | |
| 72 | 72.CRUNCH SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 285,9 K RON | |
| 73 | 73.UNI-TOUR SRL▼ 7 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 17▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 64,3 K RON | |
| 74 | 74.NATI ECO SRL▲ 38 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 119,9 K RON | |
| 75 | 75.BIZONNECT SRL▲ 27 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 76 | 76.AMOZEN SRL▼ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 40,5 K RON | |
| 77 | 77.MY FOOD SOLUTION SRL▲ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 150,7 K RON | |
| 78 | 78.PABO FOOD SRL▲ 655 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 16— | — | 80,6 K RON | |
| 79 | 79.CHEZ MARIE S.R.L.▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 18,9 K RON | |
| 80 | 80.ARNIA TOURISM SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 160,0% | 0,0% | 717,4 K RON | |
| 81 | 81.LALOCA13 S.R.L.▲ 54 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 294,6 K RON | |
| 82 | 82.ESPRESSO MARTINI S.R.L.▲ 38 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 635,5 K RON | |
| 83 | 83.MEDITERANEAN FOOD CONCEPT S.R.L.▲ 8 | Sat Ciurea, Comuna Ciurea, Iaşi | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 660,8 K RON | |
| 84 | 84.BOWLING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 686,8 K RON | |
| 85 | 85.ABI BERARIUM S.R.L.▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 150,0% | 0,0% | 102,4 K RON | |
| 86 | 86.LUK & BOB SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 34,1 K RON | |
| 87 | 87.CLIFF SERV SRL▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 107,1 K RON | |
| 88 | 88.EUROMEDICAL PROVIDER SRL▲ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 422,4 K RON | |
| 89 | 89.TOUJOURS SRL▲ 13 | Sat Pietraria, Comuna Bârnova, Iaşi | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 185,3 K RON | |
| 90 | 90.LA PLĂCINTE SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 150,0% | 0,0% | 729,3 K RON | |
| 91 | 91.DAB EAT INVEST SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 150,0% | 0,0% | 496 K RON | |
| 92 | 92.EXPERT GUSTO & CO SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 167,3 K RON | |
| 93 | 93.CRISTAL CUISINE S.R.L.▲ 27 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15▲ 25 % | ▲ 25 % | 865,8 K RON | |
| 94 | 94.VO CHEF S.R.L.▼ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 155,2 K RON | |
| 95 | 95.NUBA MALL S.R.L.▼ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 2,5 K RON | |
| 96 | 96.IMPEX MINI MARKET SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 140,0% | 0,0% | 650,8 K RON | |
| 97 | 97.FAIR PLAY COMP SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 140,0% | 0,0% | -36,1 K RON | |
| 98 | 98.AKTUNI SRL▲ 37 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 4,7 K RON | |
| 99 | 99.LEES COM SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 238,1 K RON | |
| 100 | 100.ECO SNACKS SRL▲ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -142,1 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Iași
CAEN 5611
Restaurante
218 firme · 749,3 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
224 firme · 258 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
327 firme · 147,6 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
54 firme · 143,4 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
44 firme · 54,7 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
92 firme · 43,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
34 firme · 23,6 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 11,2 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 905,7 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
10 firme · 565,1 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 57,8 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
2 firme · 0 RON