Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Iași după angajați în 2021
892 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 3.296. Pragul de intrare în top este 13, iar liderul atinge 174.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MADO CORPORATION SRL▲ 1 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 174▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 383,3 K RON | |
| 2 | 2.DUK FOOD S.R.L.▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 129▲ 69,7 % | ▲ 69,7 % | -443,4 K RON | |
| 3 | 3.VIVO STREET FOOD SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 112▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 3 mil. RON | |
| 4 | 4.CAYA DELIVERY FOOD S.R.L.▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 107▲ 132,6 % | ▲ 132,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 5 | 5.FADIS TIME HOLDING SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 104▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 7,1 mil. RON | |
| 6 | 6.CORNICHE CAFFE SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 101▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 2,4 mil. RON | |
| 7 | 7.TAKEANDEAT SRL▲ 3 | Sat Dancu, Comuna Holboca, Iaşi | 101▲ 65,6 % | ▲ 65,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 8 | 8.EURO MARKET JUNIOR SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 89▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 2,7 mil. RON | |
| 9 | 9.CLASS INVEST SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 86▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 2,9 mil. RON | |
| 10 | 10.SELECT GRUP SA▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 67▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 3,3 mil. RON | |
| 11 | 11.COMPLEX HOTELIER UNIREA SA▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 67▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 3,5 mil. RON | |
| 12 | 12.MCM BOUTIQUE RESORT S.R.L.▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 62▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 37,4 K RON | |
| 13 | 13.OSIRIS GAME SRL▲ 11 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 58▲ 65,7 % | ▲ 65,7 % | 135 K RON | |
| 14 | 14.IAŞI DELIVERY S.R.L.▲ 5 | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 51▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 145,7 K RON | |
| 15 | 15.HOTEL ORIZONT SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 2,1 mil. RON | |
| 16 | 16.PALAS INTERNATIONAL RESORT SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | -4,9 mil. RON | |
| 17 | 17.MAF FORCE SRL▼ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 49▼ 74,4 % | ▼ 74,4 % | 5,2 mil. RON | |
| 18 | 18.BELMI TRADE SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 47▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 246,9 K RON | |
| 19 | 19.CAFFETERIA CAPPUCCINI SRL▲ 19 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 44▲ 76 % | ▲ 76 % | 1,2 mil. RON | |
| 20 | 20.BEST BITE SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 42▲ 5 % | ▲ 5 % | 571,3 K RON | |
| 21 | 21.MOTEL BUCIUM SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 42▲ 20 % | ▲ 20 % | 4,3 mil. RON | |
| 22 | 22.RITA SI ANDREIA SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 41▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 23 | 23.NOVOTRONIC SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 41▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | -1,2 mil. RON | |
| 24 | 24.US-ROM HOUSE LTD SRL▼ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 40▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 841,2 K RON | |
| 25 | 25.ZHONGMIN WIN INDUSTRIAL SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 40▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 2,4 mil. RON | |
| 26 | 26.BIOLIN FAM SRL▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 40▲ 60 % | ▲ 60 % | 612,7 K RON | |
| 27 | 27.RELATIV IMPACT SRL▲ 5 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 38▲ 31 % | ▲ 31 % | 1,5 mil. RON | |
| 28 | 28.EURO D.E.C. SYSTEM SRL▲ 3 | Sat Războieni, Comuna Ion Neculce, Iaşi | 37▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 309,5 K RON | |
| 29 | 29.CASA TRADIŢIEI SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 37▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 30 | 30.CORSINI RISTORANTE SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 37▲ 48 % | ▲ 48 % | 949,8 K RON | |
| 31 | 31.SIMI-DOM SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 32 | 32.DAION SERCOM SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 32▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 1 mil. RON | |
| 33 | 33.BERĂRIA VECHE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 32— | — | 1,4 mil. RON | |
| 34 | 34.RAMI SRL▼ 4 | Sat Războieni, Comuna Ion Neculce, Iaşi | 310,0% | 0,0% | 930,8 K RON | |
| 35 | 35.COMPLEX ONYX SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30▲ 20 % | ▲ 20 % | 1,1 mil. RON | |
| 36 | 36.MOLDO IMMOBILIS SRL▲ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 29▲ 52,6 % | ▲ 52,6 % | 448,7 K RON | |
| 37 | 37.GREAT TEAM SHOPPING ONLINE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 29▲ 314,3 % | ▲ 314,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 38 | 38.CORSO TERASA SA▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 105,5 K RON | |
| 39 | 39.ONUSIL SRL▼ 1 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 250,0% | 0,0% | 839,9 K RON | |
| 40 | 40.MASTER CLUB EXCELLENCE S.R.L.▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 67,6 K RON | |
| 41 | 41.MASTER FOODS INDUSTRIES SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 24▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 42 | 42.DISA-ORG SRL▼ 6 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 24▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | -207,7 K RON | |
| 43 | 43.MEDITERANEAN FOOD CONCEPT S.R.L.▲ 525 | Sat Ciurea, Comuna Ciurea, Iaşi | 23— | — | 16,1 K RON | |
| 44 | 44.HARMONY FAMILY S.R.L.▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 258,3 K RON | |
| 45 | 45.MIRAVAL S.R.L.▲ 523 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22— | — | -413,6 K RON | |
| 46 | 46.INPROIECT SRL▲ 42 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21▲ 75 % | ▲ 75 % | 6 mil. RON | |
| 47 | 47.UNI-TOUR SRL▲ 2 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 21▲ 5 % | ▲ 5 % | 170,6 K RON | |
| 48 | 48.EUROMEX INDUSTRY SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 210,0% | 0,0% | 903,8 K RON | |
| 49 | 49.HANU VIŞOIANU S.R.L.nou | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 21— | — | — | 59,4 K RON |
| 50 | 50.PUFY & FAMILY SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 177,2 K RON | |
| 51 | 51.CRUNCH SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 646,4 K RON | |
| 52 | 52.HUI HONG SRL▲ 59 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19▲ 90 % | ▲ 90 % | 1,2 mil. RON | |
| 53 | 53.CLIFF SERV SRL▲ 35 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 61,9 K RON | |
| 54 | 54.HIDEAKI SRL▲ 106 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19▲ 171,4 % | ▲ 171,4 % | -865,6 K RON | |
| 55 | 55.GASTROHALA S.R.L.▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 56 | 56.VALGOS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 873,6 K RON | |
| 57 | 57.VLĂDUŢ CATERING S.R.L.nou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 19— | — | — | 3 K RON |
| 58 | 58.BUENA VISTA SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 232,5 K RON | |
| 59 | 59.GRANPANINO SRL▲ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 312,7 K RON | |
| 60 | 60.VIV FOOD SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18▲ 20 % | ▲ 20 % | 713,3 K RON | |
| 61 | 61.COFFEE SOURCES S.R.L.▲ 27 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18▲ 50 % | ▲ 50 % | 799,1 K RON | |
| 62 | 62.KLAUDERMAN GLOBINVEST SRL▲ 506 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18— | — | -104,3 K RON | |
| 63 | 63.ALILA SRL▼ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17▼ 32 % | ▼ 32 % | 136 K RON | |
| 64 | 64.VELTEX SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 170,0% | 0,0% | -115,1 K RON | |
| 65 | 65.ETERN FUNERAR S.R.L.▼ 6 | Sat Ciurea, Comuna Ciurea, Iaşi | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 470,4 K RON | |
| 66 | 66.QUARTZ CONCEPT & SOLUTIONS SRL▲ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 238,7 K RON | |
| 67 | 67.VOTERA GRUP S.R.L.▲ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 2 mil. RON | |
| 68 | 68.BEST CONFORT SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 432 K RON | |
| 69 | 69.AKTUNI SRL▲ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 3,2 K RON | |
| 70 | 70.AFI MEG SRL▲ 4 | Sat Valea Seacă, Comuna Valea Seacă, Iaşi | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 632,9 K RON | |
| 71 | 71.B.I.S. CONSTRUCT SRL▲ 17 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 16▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 768,8 K RON | |
| 72 | 72.NORBERT COMUNICATION-IT SRL▲ 39 | Sat Hălăuceşti, Comuna Hălăuceşti, Iaşi | 16▲ 60 % | ▲ 60 % | 453,2 K RON | |
| 73 | 73.ABI BERARIUM S.R.L.▲ 495 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16— | — | 260,6 K RON | |
| 74 | 74.OMNIA UNIVERS SRL▼ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 160,0% | 0,0% | 831,7 K RON | |
| 75 | 75.CRISTIANDAS SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 503,7 K RON | |
| 76 | 76.MĂMUK BRC 2017 SRL▲ 84 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16▲ 128,6 % | ▲ 128,6 % | 386,7 K RON | |
| 77 | 77.PAPATOGO S.R.L.▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 429,6 K RON | |
| 78 | 78.CAFENEA PALAT S.R.L.▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 822,5 K RON | |
| 79 | 79.HOTEL ASTORIA S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16— | — | 632,8 K RON | |
| 80 | 80.IMPEX MINI MARKET SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 563,8 K RON | |
| 81 | 81.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ DE GRADUL 1 PRESTCOR▼ 22 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 943,3 K RON | |
| 82 | 82.MASTER ARTIS SRL▼ 8 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 396,7 K RON | |
| 83 | 83.LUK & BOB SRL▲ 485 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15— | — | 413,3 K RON | |
| 84 | 84.MADO NETWORK SRL▲ 484 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 15— | — | -61 K RON | |
| 85 | 85.GOLD FOOD R.D.F. SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15▲ 25 % | ▲ 25 % | 1 mil. RON | |
| 86 | 86.ARNIA TOURISM SRL▼ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 150,0% | 0,0% | 696,5 K RON | |
| 87 | 87.MY FOOD SOLUTION SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15▲ 25 % | ▲ 25 % | 564,9 K RON | |
| 88 | 88.RIN EXCLUSIVE SRLnou | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 15— | — | 225,8 K RON | |
| 89 | 89.PROFESSIONAL RESTAURANT SYSTEM SRL▼ 34 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 157 K RON | |
| 90 | 90.ESCAPE HOUSE RESTAURANT S.R.L.nou | Sat Valea Lungă, Comuna Holboca, Iaşi | 15— | — | — | 59,7 K RON |
| 91 | 91.COMPLEX TURISTIC POPASUL MĂRIEI S.R.L.▲ 11 | Sat Leţcani, Comuna Leţcani, Iaşi | 14▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 260,9 K RON | |
| 92 | 92.IVVI PROJECTS SRL▲ 476 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 14— | — | 1,2 mil. RON | |
| 93 | 93.SANTE FOOD SRL▲ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14▲ 40 % | ▲ 40 % | 1,4 mil. RON | |
| 94 | 94.TOMINO COMPANY SRL▼ 39 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 14▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 128,7 K RON | |
| 95 | 95.INGMAR EAT S.R.L.▲ 38 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 408,2 K RON | |
| 96 | 96.FAIR PLAY COMP SRL▼ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 130,0% | 0,0% | 54,5 K RON | |
| 97 | 97.LEES COM SRL▲ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13▲ 30 % | ▲ 30 % | 554,6 K RON | |
| 98 | 98.CHEZ MARIE S.R.L.▲ 44 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 156,2 K RON | |
| 99 | 99.PABO FOOD SRL▼ 47 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 13▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 351,1 K RON | |
| 100 | 100.VENETO RESTAURANT S.R.L.▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13▲ 30 % | ▲ 30 % | 736,1 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Iași
CAEN 5611
Restaurante
218 firme · 749,3 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
224 firme · 258 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
327 firme · 147,6 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
54 firme · 143,4 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
44 firme · 54,7 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
92 firme · 43,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
34 firme · 23,6 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 11,2 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 905,7 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
10 firme · 565,1 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 57,8 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
2 firme · 0 RON